bir garip sakal ve nişan meselesi

Sizin iş olmaz demesi hoş değil evet. Ama bu kadın yurtdışında yaşıyor ve muhtemelen senede bir defa geliyor. Ve büyük ihtimalle konu sahibinin nişan tarihi kararından önce izin tarihini ayarladı. 4 sene önce evlenmeme ve herşeyin tamamen istediğim gibi olmasına rağmen beğenmem fotoğraflarımı. Yani belkide bizim torunlarımızın zamanında sakalsız erkekler hoş bulunacak. Sırf ‘sakalım kısa olmasın’ diye daha girmediği bi aileyi bu kadar üzüp stres yaptırmak çok yanlış.

ıste hep kısıye gore degısebılecek seyler dedıgım gıbı bunu yapan abla degıl gorumce olsaydı baska konusulurdu
haklarında hayırlısı olsun

Siz sakaldan çok ,ben böyle biriyle nisanlaniyorum, böyle bir aileye gelin gidecem derdine düşün bence, arkadaş yazınca sizi hatırladım,nisanliniz ve ailesi seviyesiz insanlardi sanırım, yazık ediyorsunuz gençliginize , bir kaç yıla kalmaz,ailesi bana şunu yaptı, eşim şöyle davrandı vs. Konu acarsininiz burda

Bu sadece sizin değil eş adayınızın da özel günü. Doğal olarak onun da özel gününe dair bazı planları olabilir. Elbette sevdiklerimizle birlikte olmak için de ayarlamalar yapılır ama ben nişanlınıza hak verdim, ablanızın abarttığını düşünüyorum. Bu kadar çok istiyorsa geliş tarihini size göre ayarlamalı bence.

aralık sonu nişan yapın sakalları tam kirli sakal modunda olur gayet de güzel olur hem nişanlınıza hem ablanıza uyar.orta yolu bulmak istiyorsanız nişanlınıza bunu kabul ettirin.

nişanlınız da bi zahmet bu öneriyi kabul etsin yazık ablanız da yurt dışından gelecek,gelmişken kardeşinin nişan töreninde bulunmak ister

Şu çifte standart kk kadınların huyu. İşleri tersine çevirsek sorun kadının saçı vs olsaydı herkes burada bu senin günün, baştan tavrını koy vb. köpürürdü valla. İş kız ailesine gelince herkes süt dökmüş kedi.

Bedelli askerlik 20 gün diye biliyorum. Bir ay yapmayacak yani. Nisan zamanı uzamış olur.
Ablanızı ve nisanlinizı kırmayacak şekilde olayı çözün

Gerçekten ne yazacağımı bilemedim
Okumuşsunuz
Avukat olmuşsunuz
Allah bilir hem siz hem aileniz ne emekler verdiniz

Bende üç kız büyütüyorum en evvel hedefim rabbim nasip ederse inşallah iyi birer meslek sahibi olmaları

İşte siz saygın bir mesleğe sahip olmuşsunuz
Ama nişanlınızın ve ailesinin yaptığı her türlü terbiyesizliği gık demeden sineye çekip evleniyorsunuz
Ki bu daha fragman
Görünen köy bu

Evlendikten sonra açacağınız konular şimdiden belli

E güzel kardeşim evladım
Okumasaydın
Ailende sende bunca emek vermezdiniz
Delikli boncuk yerde kalmaz biri alır boynuna takar derdi babaannem

Yani okumamanız durumunda da bundan beteri gelmezdi karşınıza evlenmek için değil mi

Ha bir de onun kız kardeşinin size dair hakaret dolu mesajlarını yemiş yutmuş görmezden gelmişsiniz bir araya gelince hiç bir şey olmamış gibi davranmışsınız

Onun ki kardeş de sizin ki bostan korkuluğu mu?

Tekrar başa dönecek olursak özgüveni sorununuz mu var ? Neden kendinizi bu denli hiç ediyorsunuz

Avukatsınız avukat ne demek bu

Bence çok saygın çok emek isteyen çok prestijli bir mesleğiniz var

Ama görümcem yeni gelin alıyor köyden okuma yazması yok hayatında şehir görmemiş vallahi halini tavrını Eda’larını o yaptırımlarını bir görseniz

Bende anlam veremedim
Özgüven başka bir şey demek ki der susarım
Malum üç kız annesiyim

Rabbim size de yardımcı olsun inşallah

Kıldan sakaldan daha fazla sorunlarınız var. Eski konunuzu okudum da . Gecimsiz bir aileye gelin olmak istediginize ne cabuk karar verdiniz. Boyle aileye ben de anlayis gostermezdim. İyi hos olurlar sevilirler anlayisli olunabilir ama bu aile icin kendinizi yakmaya ablanizi kirmaya degmez. Ablaniz alinmakta haki.

Çocuklarınızı Allah bağışlasın. Ama umarım onları da bu anlayışla yetiştirmiyorsunuzdur. Avukat olmak,okumak bunlar bir insanı değerli kılan şeyler mi sizce? Ne kadar çok insan tanıdım bilseniz okumamış ama karakteriyle insanların saygı duyduğu... siz de haklısınız kendinize göre, toplum böyle bişey diyemiyorum. Ama ben daha farklı bir anlayıştayım. Kaprisle,kötü huyla, kendini üstten görerek elde edilen şey bana huzur vermez

Görümce kişisi o mesajları atmadan önce görüşmüştük biz. Mesajlardan sonra erkek arkadaşım memleketine gittiğinde kız kardeşiyle konuşup gereken cevabı verdi. Nişanıma katılmayacak. Yenilip yutulma söz konusu olmadı yani. O mesajlar direkt bana atılsaydı iş daha farklı olurdu ama ben dolaylı olarak görmüş bulundum.

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim

@tuzemencanavar kaba taslak olan nişan tarihi (aralık - ocak) kime göre ayarlanıp konuşulmuştu daha önceden? Nişanlınızın askerliği düşünülerek mi yoksa ablanızın izin gününe göre mi?

Kusura bakmayin ama nisanlinizin dedigi onemli. Benim esimde askere gidip geldi ve ben hic sakalsiz halini bile hatirlamiyorum inan ben de sok olmustum. İyi ki sakallari var demistim o fotograflar videolar siz de olcak siz donup bakacaksiniz. Sizin icin onemli. Nisanlinizi dusunmelisiniz.

Ablanizi atmayin.ablamla ilgili konumu pismanligimi okuyun derim ben hala kafami duvarlara vura vura agliyorum zira....isimden izin alip gitmeyislerim aman esim bir gunde olsa yemegi bensiz yiyemez diyip aileme gidislerimde kalmayislarim.topragini opuyorsunuz ama vucdan cok cok agir yapmayin.ne olur yapmayin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…