bir garip sakal ve nişan meselesi

ablam olmasin foto da nisanlimin kili tuyu olsun😪😪😪... bu ne demek ya... ha bi de onlarin bize uygun plan yapmasi gerekir demissiniz yahu ne bilsin ablaniz mustakbel nisanlinizin sakali ne zaman cikar tobe yarabbim.. 😰kabahat sen de degil seni kardes gorup nisanina gelmeye calisan ablanda sanirim... Allah sizinle muhatap olanlar sabirlar versin.

Bence herkes haklı ama bu kadar olay yaratacak ne var anlamadım.
20 kasımda askere gidiyorsa 10 aralıkta döner. Nişanı da 20'sinden sonra yapın olsun bitsin.
2 haftalık sakal kirli sakalı çoktan geçmiş olur. Göğüse kadar uzatacak hali yok herhalde.
2 haftada uzamıyorsa da uzatmaya çalışıp "sakalım var" diye ortalarda gezmesin :KK53:

Ablanizi atmayin.ablamla ilgili konumu pismanligimi okuyun derim ben hala kafami duvarlara vura vura agliyorum zira....isimden izin alip gitmeyislerim aman esim bir gunde olsa yemegi bensiz yiyemez diyip aileme gidislerimde kalmayislarim.topragini opuyorsunuz ama vucdan cok cok agir yapmayin.ne olur yapmayin.

Merak ederek profilinize bakmaya çalıştım önceki konularınızı ama sınırlama koymuşsunuz.ne olduğunu ve ablanızla ilişkinizi merak ettim.

Ne kılmış,arkadaş!!! Ablanızın izin gününün sonuna doğru yapın nişanınızı,hem nişanlınızın da sakalı uzamış olur.Ablanız izin zamanlarını değişebilse değişirdi zaten. Sonuçta kirli sakal da olur. İlla ki sakalı göbeğine kadar mı olmalı?

Sakal konusunda nisanliniz haklı benim nisanın ben istedihim gibi çıkmak isterim düşüncesinde de
Sakal dan önce daha büyük sorunlariniz var
Bu kaynana ve görümce evliliğimiz boyunca sizin burnunuzdan getirecek ve nisanlinizda anneci belli catirmiyi fazla ana öyle
Evlenince konu başlığı
Ağzı bozuk görümce
,anacı bir eş
,bana ve aileme iftira atan cemkiren kaynana
Bence nişanı düşünün
Aile baya fena ve evlenince karışmazlar demeyin çokta iyi karışırlar
Ogullarida anadan taraf olur
Ailenizi ve sizi ezer

Çocuklarınızı Allah bağışlasın. Ama umarım onları da bu anlayışla yetiştirmiyorsunuzdur. Avukat olmak,okumak bunlar bir insanı değerli kılan şeyler mi sizce? Ne kadar çok insan tanıdım bilseniz okumamış ama karakteriyle insanların saygı duyduğu... siz de haklısınız kendinize göre, toplum böyle bişey diyemiyorum. Ama ben daha farklı bir anlayıştayım. Kaprisle,kötü huyla, kendini üstten görerek elde edilen şey bana huzur vermez

Görümce kişisi o mesajları atmadan önce görüşmüştük biz. Mesajlardan sonra erkek arkadaşım memleketine gittiğinde kız kardeşiyle konuşup gereken cevabı verdi. Nişanıma katılmayacak. Yenilip yutulma söz konusu olmadı yani. O mesajlar direkt bana atılsaydı iş daha farklı olurdu ama ben dolaylı olarak görmüş bulundum.

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim

Size yapılan yoruma kızmışsınız ama ben de iki kız annesi olarak inanın size yapılanları sanki kendi evladıma yapılmış gibi hissettim. O aileye çok kızdım.
Tabi bizler olayın sonrasında olana biten herşeyi bilemeyiz. Okuduklarımıza göre yorum yapıyoruz . Allah iyilerle karşılaştırsın inşallah. Size de yuvanızda huzur mutluluk versin.
Ben 10 yıllık evliyim bildiğim tek birşey var bir eş karısını ne kadar savunursa korur kollarsa o kadar değer veriliyor etraftan da. Yoksa inanın bundan sonra eşinizin ailesi sizin herşeyinize müdahil olmaya çalışacaklar.

Burada ablaya hak verenleri hayretle okudum. Konu sahibi oldu olacak ablasıyla nişanlansın adam bu kadar önemsizse? Bu konu görümcem gelemiyor o yüzden nişanı erken yapmamız gerekiyor ama ben kilo verecektim konusu olsaydı cevaplar nasıl olurdu söyleyeyim: aaa konu sahibi senin en güzel günün, görümcen kendini ayarlasın, nişanlının tarihi erkene almak istemesi bile hakaret vs vs.

Konu sahibi bu sizin ve sevgilinizin nişanı. Adam kendini kötü hissedecekse tabii ki onun kılına tüyüne(!) göre ayarlamalısınız. Ablanız da fotoğraflara bakar. Ailenize bu kadar laf vermeyin yoksa sürekli böyle arada kalırsınız.

ablam olmasin foto da nisanlimin kili tuyu olsun😪😪😪... bu ne demek ya... ha bi de onlarin bize uygun plan yapmasi gerekir demissiniz yahu ne bilsin ablaniz mustakbel nisanlinizin sakali ne zaman cikar tobe yarabbim.. 😰kabahat sen de degil seni kardes gorup nisanina gelmeye calisan ablanda sanirim... Allah sizinle muhatap olanlar sabirlar versin.

Allah iyiliğinizi versin güldürdünüz beni 😂 çok da fevrisiniz ayrıca Biraz sakin olun

Allah aşkına bana bir akıl verin kızlar kafam durdu.
20 kasımda sevgilim bedelliye gidiyor. 20 aralıkta dönecek nasipse.
Küçük ablam yurtdışında yaşıyor ve 20 Aralık-1 ocak arası izni var Türkiyeye gelebilir.

herşey iyi hoş gibi görünüyor ama değil. şöyle ki nişanlım sakallı yıllardır. asker dönüşü sakalsız nişanım olsun istemiyorum fotoğraflarda öyle çıkmak istemiyorum çıplak gibi hissederim diyor. biz bu yüzden o askere gitmeden önce ekim sonu gibi yapalım aradan çıksın diye planlıyorduk. ailesi şehirdışından gelecek. çok da kışa kalmamış oluruz dedik.

ablam bana küsmüş. gelmeyi çok istiyormuş herşeyi onun dışında tutuyormuşum,planlara dahil etmiyormuşum hep bu çocuğun dediği oluyormuş.
sevgilimle konuştum sakalım olmadan olmaz o da askerden sonra en az 1 ay gerek diyor. o tarih de ablama uymuyor. sakal durumu size komik gelebilir ama kendimi onun yerine koyduğumda hak veriyorum. kendi nişanıma kel çıkmak gibi bir his olurdu.

bu sakal meselesini ablama söyleyince köpürdü. çocuğun bencilliği, düşüncesizliği, uyumsuzluğu, bana ve aileme değer vermeyişi.... en sonunda da ben zaten biliyorum olmayacak bu iş deyince bende ipler koptu. çok sinirimi bozuyorsun ne hakla bunu söylersin kapatıyorum ben diyip kapattım telefonu.

off şimdi napıcam kara kara düşünüyorum kızlar. ilk planımıza bağlı kalıp ekim sonu gibi yapsak hem büyük ablam hem küçük ablam annemle benim çok üstüme gelirler. şu an bile annemi küstürmüş durumdalar.kadına da demedikleri kalmamış.

Ablama uyan tarihler nişanlıma daha doğrusu SAKALINA uymuyor. inatçı biri bi de, ya ne önemi var sakalsız olayım ablanın gelmesi daha önemli falan demez, biliyorum. şeytan diyo kimseye haber vermeden bas nikahı. sıtkım sıyrıldıçünkü arada kalmaktan.

kızlar bana bi akılll.....
Az bi sakalla yapın , ablanız alınmakta haklı kusura bakmayın. Nişanlınız için sakalı önemli Ama ablanız sizin için önemsiz gibi olmuş resmen. Orta yolu bulun kirli sakalla ablanızla beraber nişanı yapın. Benim kardeşim böyle bir şey dese aynı tepkiyi verirdim kesinlikle

Hak veriyorsunuz yani.
Çok iyi.

Ablanızın nişanda ne önemi var sakal hazretleri dururken, ablanızınki de iş.

Ablam telefonda bu iş olmaz zaten diyene kadar ben yine çözüm üretmeye orta yol bulmaya çalışıyordum. Erkek arkadaşımı tabi ki görmezden gelerek karar veremem siz iyi misiniz? Onunla nişanlanıyorum. Onun bizzat içinde olduğı bir durum bu. Ama ablam ne çözüm üretmeye yanaşıyor ne de lafından eksik kalıyor. Ablamsa ablam ama herkes haddini bilecek ben de çocuk değilim ki beni devamlı azarlasın hayatımdaki insana laf söylesin...

Bu nişan ikinizin nişanı ablanız olmadan da olabilir.Ama mesela siz hiç sevmediğiniz bir elbiseyle ya da saçla nişanda olsanız ne kadar moraliniz bozulurdu dimi?Ablanız bencilce davranıyor.Söyledikleri de hoş değil.düğün olsa yine anlarım bir nebze ama nişan için ablanızın böyle sözler söylemesi hiç hoş değil sizin mutlu olmanızı isteyeceği yerde.

Elin kılı tüyü diyen olmuş da nişan adamın da nişanı. Tersten düşünelim beyefendinin ablası için nişan ertelenseydi asılır kesilirdi çocuk kesin. Ablanız bu kadar sizi dolduracağına biletini geriye çeksin çok gelmek isteyen üçe beşe bakmaz böyle özel durumlarda. Nişanlınız yerden göğe haklı

X