BİR ERKEK İLİŞKİDE KAÇ AYDAN SONRA EVLİLİĞİ YADA KAÇAR?

Ben genelde evlilik düşünmeyen “evlilik” kelimesini kullanmayan erkekleri tercih ediyorum. Zaten hayatım boyunca evlenmek, çoluk çocuk sahibi olmak gibi hayallerim olmadı ve olmamaya devam ediyor. Zaten evlilik konusunu açan bir erkekten anında soğuyorum ister istemez. Kişiden kişiye değişen durumlar bunlar.

Kardeşimin sevgilisi onu bulur bulmaz hadi evlenelim demiş, daha evlenmediler tabi. 5 yıl ilişkisi olupta evlilikten kaçan erkeklerde olabiliyor. Dediğim gibi değişken durumlar.

Genelleme yanlis niyet amac bellidir zaten

Gördügümün üçüncü günü ben bu adamla evlenirim dedim
Her zaman herşeyi karsı taraftan beklememek lazım
Evlenme teklifini sözden bir hafta önce aldım

3 ay olmuş hala evlenmek ister mi ne hissediyor diye düşünüyorsanız uzatmanın manası yok bu benım dusuncem tabıkı.
3 ayda ayrılın demıyorum 3.ayda bu adam benımle cıddı dıyebılıyorsanız tamamdır yoksa yoktur zaten
bu arada 6.ayda aılemle tanısmıştı eşim.

E Eloselos9393 Burada bence yaşa göre değişir.
30 yaşın üstünde ise her iki kişi de en çok 1 yıl sonra evlilik teklifi olmalı veya yavaş yavaş resmiyet başlamalı.
En kötü ihtimal 1.5 yıl.

Daha fazlası 30 yaş üstü için oyalamaya girer.

hayır şöyle zaten bana dedi ben seninle gönül eğlendirmem ciddi bir yola çıktık ama tanıcaz birbirimiizi ilerisi için kimsenin garantasi yok belki senin bir huyunu yada benim bir huyumu beğenmicen dedi ama yanlış anlama seninle ciddi bir yola çııktım aileme de dedim ama daha zaman var diyor

ben 26 o 29 yaşında.
hayır şöyle zaten bana dedi ben seninle gönül eğlendirmem ciddi bir yola çıktık ama tanıcaz birbirimiizi ilerisi için kimsenin garantasi yok belki senin bir huyunu yada benim bir huyumu beğenmicen dedi ama yanlış anlama seninle ciddi bir yola çııktım aileme de dedim ama daha zaman var diyor

Ne kadar zamandır görüşüyorsunuz bunu bilmiyoruz belirtmemişsiniz ama yaşayıp göreceksınız sadece çok uzatınca iyi olmuyor bence öyle.Birde yukarıda yazmışlar 30 yaşüstü insanları oyalamaya hiç gerek yok bence..

Tam bizim yaşlardaymışsınız. Lütfen sık boğaz edip ilişkininizin tadını kaçırmayın.
Benim çevremdeki arkadaşlarım habire bana evlilik sorarlardı. Takılıyoruz acelemiz yok derdim. Hiç yansıtmadım. Beklentim var demedim. Evlilik lafı dahi açmadım. Tam 2,5 sene gezdik eğlendik, zihnimi kirletmedim eğlenmeme baktım. Şimdi dönüp bakıyorum da iyi ki yapmamışım. Bekarken gezmek öyle güzelmiş ki, evlendikten sonra sorumluluklar artıyor, ailelere gidip gelmeler gerekiyor, o eski sorumsuz heyecanlı delidolu günler gelmiyor.
Evlilik diye sık boğaz etmek bence ilişkinin heyecanını kaçırıyor.

İlk flörtvari görüşmenin akşamına ben seninle ciddiyim, sen de öyleysen devam edelim, yoksa herkes yoluna baksın konuşmasıyla ilişkimiz ciddi boyut kazandı. 2 ay sonunda da isteme olmuştu. Herkesin dinamikleri farklı hayatta.
Herkesin beklediği ya da istemediği durumlardan ötürü ötelemeler ya da olmaması durumu var.
Kimseyle kendinizi kıyaslamayın.

Bence 1 yıl verin.
Eğer askerlik yoksa 1.5 yıl o da en fazla.

Eğer baktınız 2 yıla gidiyor hicbir gelişme yok o zaman konuşun.

bende aynısını düşünüyorum zaten ilişkimizde daha yeni ve ben gezip tozmak istiyorum hemen evlilik değil ama bazen annem beni sık boğaz eder

bende aynısını düşünüyorum zaten ilişkimizde daha yeni ve ben gezip tozmak istiyorum hemen evlilik değil ama bazen annem beni sık boğaz eder

Hele yenise hiç gaza gelmeyin.
Biraz birbirinizi tanıyın.
Hemen apar topar evlenmek yerine gözlemlersiniz sevgilinizi.
Evlendikten sonra otuz sene evli olacaksınız zafen sevgililik üç beş yıl sürecek kısacık baldan tatlı bir dönem. Biz hala eskileri anarız hey gidi deriz. Güzel zamanlar yaşayın mis gibi.

4,5 yıl sonra Gerçi ben öğrenciydim. Canım annem ‘Üniv diploman eve gelmeden kapıma bacama gelmesinler hayatta kabul etmem’ demişti. Mecbur bekledik bizde..

İstatistik kurumumu burası ..komik..bunun genellemesi mi olur...biz ilk gorüşte aşk yasadik 8 senede evlenebildik ne olcak şimdi

Tanıştıktan 3 gün sonra evlenme teklifi aldım. Ama bu karaktere ve niyete göre değişir bence. 5 yıl sevgili kalıpta hala ay acaba olurmu diye düşünen hödük te tanıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…