Bir elti sedef vakası da benden kızlar

benden genç diye kıskanıyorum?

19 yaşında bir kızın çocukça davranması çok normal .onla bir olma sende .kayınvalidenle ilgili sorunları varsa ben karışmam bana anlatma dedikoduyu sevmem de çık aradan .madem evlenmiş bilerek çeksin sanane ki yani .sen mi evlen dedin kıza .

doğru diyosun aslında yani beni niye dolduruyoki onun arkasında duracak olan kocası ona anlatsın, ben babama 2 gün evimde bakamadım annen bunları dedi desin, ben napabilirim, ama dedimya biraz akıldanelik var bendede

iyi de uzak da olmak senin suçun mu ya da şansın mı? erken evlenmiş,çocuk yaşta kaynana derdi çekmeye başlamış.daha olgun yaşta olsaydı zaten bunları yaşamazdı.sen uzaktasın ve haliyle bu olayların içinde değilsin.arayıp dertleşse amenna ama yaptığı şey bu değil.k.validen ve senin arandaki ilişkiye odaklanmış.aradı mı sordu mu vb..aynısını eşimin kardeşi de yapıyor.annem sizi arıyor mu,kaç günde bir arıyor,babam arıyor mu...çetelesini tutacaklar sanki.ben bunların iyi niyetle yapıldığını düşünmüyorum..

o zaman ablalık yapmak istiyorsan,üzülüyorsan kesinlikle k.validen ya da ailesi hakkında tek olumsuz bir şey demeyeceksin..ona laf vermeyeceksin..dikkatli olman lazım bence.

Son düzenleme:
kızlar kv de kaldığımızda sofrayı akşam 7de kurduk hazır sofra başında 9a kadar bekledik eltimle kaynımda gelcek diye, belki gelmicekler kız işten yeni geldi demiyo kv, neyse geldiler yemek yedik, ayağına kasa düşürmüş eltim topallıyodu, mutfaktaydık,ben makinaya bulaşık yerleştiriyodum kaynım geldi sandalye çekti koy ayağını buraya bi iş yaptığını görmicem dedi erkeklendi bi, zaten ona bi iş yaptıranda yoktu, madem o kadar erkeksin anneni arayıp deseydinya eşim ayağını incitmiş gelemicez biz evde yicez çaya bize gelin diye
yani geliyo ha bunlarda aklıma iyiki varsınız kızlar

canım etrafımda duyduğum bazı olaylara göre, kesinlikle ağzından birşey kapıp ileriye bir koz hazırlıyor olabilir. mesafeni koru, hatta o kötülediğinde sen iyile kv ni. aman diyim :)

hmm bir de annemin başına gelmişti. o ne kadar hizmet ediyorsa etsin yaranamıyorsa, bunun üzerine bir de sen uzak olduğun halde seni övüyorsa kv, kıskanıp bu işlere girişmiş olabilir. hem birşey yapmıyor hem benden iyi oluyor diye çekemiyordur..

yaa bide şu var ben bişey desemde anlamıyo, boşa konuşuyorum, eşinin yaşı geçiyomuşta çocuk yapsınmış, dedim o geç evlendiyse senin suçun ne anne olmaya sen hazır olmalısın, sen istiyosmusun diyorum olmaması için bişey yapmıyorum diyo, bi şaşkın halleri var, korunmuyosan olsun istiyosundur dimi ama

ha bak kv aynen öyle yapıyo yaptığım çok basit şeylere bile sen akıllısın sen başarırsın sen iyisini bilirsin falan diyo sürekli, yani abartı derecede, samimi gelmiyo bilirsiniz o tavırları,samimi gelmiyo çünkü evlilik sürecinde onun beklediği hiçbi şeyi yapmadım ben hatta bana katlandığını bile söyledi şimdi o tarz iltifatlar anca ıyk dedirtiyo

heh işte, tam aksine de o kız etraflarında fır dönüp yaranamıyor, tamam işte belli oldu. en iyisi hiç muhattap olma. soğuk davran yüz bulamayınca bırakır zaten eltin :)

doğru diyosun aslında yani beni niye dolduruyoki onun arkasında duracak olan kocası ona anlatsın, ben babama 2 gün evimde bakamadım annen bunları dedi desin, ben napabilirim, ama dedimya biraz akıldanelik var bendede

19 yaşında evlenmeyi biliyorsa o kayınvalideyi çekicek kimse onu zorla evlendirmedi dimi 32 yaşında bir adamla . .zaten evide ayrıymış birlikte değiiller ki ben birlikte sandım .bence yakınması saçma .bence güvenme o kıza sana onun dedikodusunu yapıyorsa kayınvalidene senin dedikodunu yapıyordur kesin .ben dedikoucu insana hiç güvenmem kesin benim içinde konuşuyordur derim .

bence de .demek ki eşin ailesini bilmese sana karışma demez diye düşünüyorum.belki de yine birbirinize düşürücek.

sen yine görüşmemeye devam et.

mesela aradığında müsait değilim canım ,misafirim vardı , tuvaletteydim yemek yapıyordum banyodaydım vs gibi bahaneler uydur beş ararsa iki aç.bişey derse soruny aşamıştık am geride kaldı dersin dert yanarsa sen bilirsin , üzüldüm ,sen yine de alttan al dersin.madem birbirini yiyorlar gene barışıyorlar.hiç takma

belki de danışıklı dövüş yapıyorlardır malum yaşı 19 hafiyelik yapabilir kayınvalideye , sonuç ta birbirlerine de yakın istese küs te kalamaz.

sen ben arkadaş olmak isteriz .karşılık alamayız.kalbimiz kırıldı mı mesafe koyarız ama yine de küs kalamayız.incitemeyiz de.o yüzden yakınırız.

sen mesafeni korumaya devam et.

kızlar bide şu var kaynanamlar hergün annemlere gitseler bıkmazlar, sürekli gidip gelmek istiyolar bizimkilerde öyle vıcık vıcıklığı sevmez, gelmeyin demezler ama abartmışlardı bi ara,babamın eniştesi ölmüştü başsağlığına gelelim demişlerdi buraya kadar normal ama eltim o gün anlatınca farkettim onunda yengesi ölmüştü ama bırakın gitmeyi aramamışlar bile, eşime dedimki yaa sizinkiler eltimin ailesinede sık gidiyolarmı hem akrabalar nede olsa,bu kız ilerde gönül koymazmı sizinkilere nemesisin ailesini başınızda taşıdınız benimkilere naptınız demezmi dese haklı demiştim eşime

tam bir elti taktiği benimkide kaynanamı kötüler kötüler benden ondan yana olurum acırım ona sonra kaynanamla yağ bal bende ikisinlede resmiyim samimi olmuyom kaynanam 50 yasında eltimin nasıl biri olduğunu anlamıyosa biribirlerinle kavga etsinler sevişsinler naparlarsa yapsınlar

Eltiniz daha 19 yaşında yani daha ergenlikte sayılır .Tabii akıl yaşta değil baştadır o ayrı mesele de burada o kişiyi tanımadığım için genellemeden gitmek zorundayım. Yaşı küçük ,tam olgunlaşmamış ,üstelik erken bir evlilik yapmış kendinden çok olgun biriyle ,kayınvalide ile yanyana oturmanın da ağırlığı ,baskısı var.Özellikle sizin aranızı bozmak için bir takım çalışmalara girdiğini zannetmiyorum.Kendi de aynen sizin yaptığınız gibi biraz dertleşmek, rahatlatmak, sizinle daha yakın bir bağ kurmak, bir arkadaş ,destek bulmak amacıyla bunları yapmış olabilir.

Ancak dikkat dikkat diyorum ;kayınvalidenizle ilgili eltinizin anlattığı olaylar eltiniz farkında olmasa da taraflı ,ön yargılı ,abartılı olabilir.Bunlar onun yaşından ,deneyimsizliğinden olabileceği gibi ailesinden ,çevresinden kazandığı bakış açısından ya da kişiliğinden dolayı da olabilir .Yorumlarının olgun, duyarlı ,tarafsız olamayabileceğini hep aklınızda tutun.Doğruyu birebir ,azaltmadan ,çoğaltmadan anlattığı zamanlar da olabilir ama çok duygusal ve sinirli olduğunda farkında olmadan azaltıp ,çoğalttığı ve sırf kvdeye kızdığı ve ona karşı sizinle güçbirliği yapmak için bilerek farklı ,abartılı anlattığı durumlar da olabilir.Siz onun söylediklerinizi aklınızda tutun ama kendi gözlemlerinize itibar edin.

Başka bir tehlike de şu ;ileride kayınvalideye çok içerlediği ,kızdığı bir patlama anı gelebilir ve o an gözü bir şey görmeyebilir .O anda haklı çıkmak için sizin de aynı şeyi düşündüğünüzü ispatlamak adına sizin anlattığınız şeyleri kah doğru ,kah abartılı şekilde ,azalta ,çoğalta söyleyebilir.Tabii bu durum illa kv ye kızdığı zaman olmak zorunda değil.İleride bir şekilde aranız bozulabilir ,soğuyabilir o kırgınlık ve kızgınlıkla da anlatabilir söylediklerinizi.Böyle davranmak yaşı 19 olsa da 45 olsa da bir çok insanın huyunda maalesef .Sizle ya da kv ile bu duruma gelmese de sizin anlattıklarınızı başka birileriyle paylaştığında da paylaşanların bunları kv ye anlatma durumu var .Tabii kulaktan kulağa alınan laflar ne hale geliyor biliyorsunuz.Bence bu konularda eltinize hiç bir şey söylemeyin ,sormayın ,yorum yapmayın ,onun yorumlarına çok itibar etmeyin ,üstünde düşünmeyin kısacası hiç bir malzeme vermeyin ve almayın derim. Yoksa ileride boş yere yaşanacak huzursuzlukların ,kavgaların ,küskünlüklerin temelleri atılacak ...

Son düzenleme:

Arkadasim ayni benim eltim gibi bir eltin varmis. O da kv yi devamli kotuler ama yaninda can ciger kuzu sarmasi Ben anladim ya bunun iki yuzlu bir sinsan oldugunu ilisigimi kestim. Allah sana kolaylik versin. Bir de bir onerim var. O sana kv ni kotulediginde hihi bile deme. Sonra kv ne der ki o da sana boyle boyle diyordu diye

Son düzenleme:
Bence msj olayını bırak ve olanları esıne anlat haberı olsun ,
çünki bunlar yarın bıgun onune gelır acıklamasını yapamazsın

Nemesis sen bu kızın oyununa mı geldin ne?
19 yaşında ergen oyunları çekiyor sana .
Sende iyi niyetle yaklaşıyorsun ama kız öyle değil pek.
Ne demişler dostuna yakın olacaksın, düşmanına daha yakın..
Nerdeyse kız çocuğu e senle ne ortak noktası var? KV
Seni de övüp örnek gösteriyorlarsa bir şekilde ağzından laf almak istemiştir.
Uzaksın madem, mesafenide koru.
Konuşmada, konuşturma da.
Ohhh ne güzel uzaksın hiiç keyfini bozma arkadaşım.

Bencede mesafeni koru canım, küçük kız takılacak seni bulmuştur başka eltide yoksa eğer.Dikkatli davran kayınvaliden konusundada hiç açık verme..

kızlar sormayın valla oyuna geldim heralde
alışverişe gitmiştik eşimle konuştum biraz sence nasıl bi kız diye, bende çok tanımıyorumki diyo bizimkiler kız ararken onu buldular bende damadın kardeşi olarak istemedir nişandır düğündür ortamda bulundum diyo, abisiyle bile yakın değil, bu arada kız 19 kaynım 32 yaşında ama emin olun 32 demezsiniz çocuk gibi adam, bide şöyle düşünüyorum eltim evlendiğinde önünde bi gelin daha yoktu ne verilirse razı oldu ve evlendi, 1 sene sonra ben evlendim ve ne istediysem öyle yaptım herşeyi, ailemde arkamdaydı eşiminde birikimi vardı bende çalışıyodum zaten, yani Allaha şükür maddi açıdan sıkıntı yaşamadık onun düğünü olmadı biz kır düğünü yaptık vs, sonradan sonraya bunları dert etmiş olabilirmi diyorum bazen, yani bana düğün yapmadılarda ona yaptılar gibimi düşünüyo acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…