Bebek İkinci El Bir dolandırılma ,yasal süreç ve uyarı ...

ne ınsanlar varya vicdan yokmu ?masumiyet bile sömürülüyor...inanamadım okuduklarıma:KK17:

Bu dolandırıcı arkadaş ziyaretçi olarak gelip okuyodur ,kesin,garanti ...şşşştt ziyaretçiiiiii :KK34::KK34::KK34:

dehsetle okudum yazilanlari. bir suredir forumu takip ediyorum, sattigim ve aldigim urunler oldu, ama genelde satis yaptim su ana kadar.
elmaliturtam la 55 tl ye anlasmistik, iki oyuncak ve bir sandalet icin. hatta iban numarasini verdi, parayi gonderdim, ama sanirim allah korudu, artik yanlis mi yazdim ne olduysa para geri dondu bankama. ama hep cok kibardi, canimacele etme kargoyu vereyim oyle gonder parayi falan diyordu. allahallah cok enteresan gercekten.
sonra da daha birkac gun once emirinannesi ile bu sefer iki oyuncak icin yazisiyorduk. o da ayni sekilde cok kibardi. hatta en son demis ki :
"
ewet canım ikiside duruyor dilersen alabilirsin.halikopter küçük gitar ve akıllı telefonu pisicik nick ark gönderdim hatta cevap yazmış aldığına dair teşekkür.yazmis
"

ama sonra bir anda kesildi mailleri, meger bundanmis.
bu arada bu pisicik nickli arkadas gercekten alisveris yapti ve memnun kaldi mi acaba?

neyse, tam direkten donmusum galiba. artik elden almak/satmak disinda internetten ikinci el alisveris yapmam herhalde....

tam direkten donmusum desenize...

Kizlar konu nereler gitmis arabalar keklerr canimm cekti ya ben emziriyrum bakk.
Bu arada cocuklariniza cilek kiraz vs yedirmeyin sakinnn ilaclardan pamukcuk oluyo agizlari 10 aylik oglum da 4 yasindaki kizimda oldu aman dikkat mememe bile gecti emzirdigim icin

dehsetle okudum yazilanlari. bir suredir forumu takip ediyorum, sattigim ve aldigim urunler oldu, ama genelde satis yaptim su ana kadar.
elmaliturtam la 55 tl ye anlasmistik, iki oyuncak ve bir sandalet icin. hatta iban numarasini verdi, parayi gonderdim, ama sanirim allah korudu, artik yanlis mi yazdim ne olduysa para geri dondu bankama. ama hep cok kibardi, canimacele etme kargoyu vereyim oyle gonder parayi falan diyordu. allahallah cok enteresan gercekten.
sonra da daha birkac gun once emirinannesi ile bu sefer iki oyuncak icin yazisiyorduk. o da ayni sekilde cok kibardi. hatta en son demis ki :
"
ewet canım ikiside duruyor dilersen alabilirsin.halikopter küçük gitar ve akıllı telefonu pisicik nick ark gönderdim hatta cevap yazmış aldığına dair teşekkür.yazmis
"

ama sonra bir anda kesildi mailleri, meger bundanmis.
bu arada bu pisicik nickli arkadas gercekten alisveris yapti ve memnun kaldi mi acaba?

neyse, tam direkten donmusum galiba. artik elden almak/satmak disinda internetten ikinci el alisveris yapmam herhalde....

tam direkten donmusum desenize...

Konuşurken hep kibardır zaten kendisi ,kibar kibar dolandırıyo , kendini aklamaya ve beni afişe etmeye çalışırken de kibar kibar yalan söyledi ,agresif takılarak dolandıramaz kimseyi ama değil mi :KK34:
seni allah korumuş ,beni korumadı ,dosdoğru yazdım ıban numarasını :KK47:

O karakterde birisi rahatsız olmuyodur ki uykuları bölünsün , bu olay unutulur bisüre sonra ,o da yeni niklerle fink atar ortalıkta , amaç haline getirmiş ,birsürü ayrı hesapla dolandırıcılık yapıyo kadın ...:KK47:

orası kesin canım.ama bir annenin bunu nasıl yaptığına hala anlam veremiyorum.ben de ilk arabama bakmıştım baya sonra kızların msjlarından huylanıp bakmadım o ilana.allahın sevgili kulu muyum ne.2. kez dolandırılırsam bu işi mahkeme paklayacak.ilki sayesinde eşimin dilinden kurtulamadım 2. sinde artık yapacağımı biliyorum.1 kez yutar insanoğlu.ama allah yaşatmasın tabi.

orası kesin canım.ama bir annenin bunu nasıl yaptığına hala anlam veremiyorum.ben de ilk arabama bakmıştım baya sonra kızların msjlarından huylanıp bakmadım o ilana.allahın sevgili kulu muyum ne.2. kez dolandırılırsam bu işi mahkeme paklayacak.ilki sayesinde eşimin dilinden kurtulamadım 2. sinde artık yapacağımı biliyorum.1 kez yutar insanoğlu.ama allah yaşatmasın tabi.

Büyük konuşma yine de ,biz de unutucaz bi süre sonra yine iyi niyetli davranıcaz sonra dön başa belki de :44:

Doğurmakla anne olunmuyor malesef ,hem anne olduğunu nerden biliyoruz ki ,kendine anne süsü vermiş bi dolandırıcı neticede :KK47:

Büyük konuşma yine de ,biz de unutucaz bi süre sonra yine iyi niyetli davranıcaz sonra dön başa belki de :44:

Doğurmakla anne olunmuyor malesef ,hem anne olduğunu nerden biliyoruz ki ,kendine anne süsü vermiş bi dolandırıcı neticede :KK47:

yalnız o bayanın bazı ilanlarına çok olumlu yazan nickler var onlar kim acaba diğer adresleri mi ki valla herkesden şüphe eder oldum

hepsi kendiş muffinim , kendi çalıyo kendi oynuyo :KK24::KK24::KK24:

katılıyorum hepsi aynıdır kendi çalıp kendi oynuyordur ama bir şeyin altını çizmek istiyorum...
Bunların hepsi gerçekten bir oyundur belkide birinin kurguladığı yazdığı ve oynadığı aynı zamanda !
paniğe sevk eden ve aynı zamanda afişe olmayacağını/hala olmadığını düşünen !

sadece tek birşeyi merak ediyorum bahsi geçen kişi yada kişilerin 4-5 kullanıcı adıyla bildiklerimiz afişe olanlar tarafından;
para yatırıp ürün alamayan,
para yatırıp da geri alamayan,
para yatırıp da umduğu ürünü alamayan var mı?

sizleri bilmem ama hem alışveriş yaparım hemde satış yaparım bu beni yıldırmaz...

Merhaba
Öncelikle şunu ifade edeyim sitenin hiç bir yerinde Pro kart alırken TC kimlik numaranız ALINMAMAKTADIR ! Buna ek olarak TC kimlik numaralarınız zaten her yerde var. X kişiye ait TC kimlik numarasını verip (ki bu numaranın bir yaptırımı olmadığından zaten almıyoruz) TC kimlik numarasını kim çıkardı bunu da bilemiyorum. KK Pro kart alırken TC kimlik numarası isteniyor yanlışını öncelikle düzeltmek istiyorum.
Buna ek olarak kapınıza X kargo elemanı geldiğinde bile şuraya TC kimlik numaranızı yazıp imzalar mısınız dediğin de kimsenin hayır yazmam TC kimlik numaramı diyeceğini de sanmıyorum. TC kimlik numarasını özel bir şifre gibi mi görüyorsunuz bunu da anlayamadım.

TC kimlik numaramı benim dışımda herkes biliyor : )

Buna ek olarak Pro kart asla çözüm olmayacaktır, bunu da ifade etmeliyim. Pro kart önerisi de nereden çıktı bunu d abilmiyor konu gündeme gelince beni dolandırıyor dediklerinde bizde bilgileri var ise aramamız adına belki bir çözüm olarak gördük.

Son olarak ikinci el takas bölümünü satış olarak kullanan herkes kendi satışından ve para tahsilatından kendisi sorumludur. Kadınlar Kulübü bu aşamada hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir.

Allah'ım bu kadınların hayatı her yerde pembe dizi :) Bence en iyisi güvenmiyorsanız elden alışveriş yapmak. Ben yaptım çok şükür sorun olmadı gayet güzeldi. Bir keresinde de süt pompası almak istedim ama satan sahış haklı olarak önce para dedi bende önce pompa deyince .... :) Bebeğim küçük olduğu için karşıya gitme gibi bir durumum da yoktu vazgeçtik.. Güven meselesi de değil aslında yani hiç tanımadığınız birisi sonuçta insanoğlu çiğ süt emmiş derler..

Üsküdar da görüşüp alışveriş yaptığım kişi Arelin annesi idi. Verdiği ürünler güzeldi gerçekten, dönence de bir sorun yaşadık ama o da eve gelince mi oldu ne oldu anlamadım.. Kendisine söylediğimde ürünü geri göndermemi söyledi. Eşimle incelik bir temassızlık söz konusu imiş iple bağlayınca dönmeye başladı .. Yani özet, yüz yüze görüşün, hem tanışır kaynaşırsınız bir selam bir kelam olur :)

Üsküdar da görüşüp alışveriş yaptığım kişi Arelin annesi idi. Verdiği ürünler güzeldi gerçekten, dönence de bir sorun yaşadık ama o da eve gelince mi oldu ne oldu anlamadım.. Kendisine söylediğimde ürünü geri göndermemi söyledi. Eşimle incelik bir temassızlık söz konusu imiş iple bağlayınca dönmeye başladı .. Yani özet, yüz yüze görüşün, hem tanışır kaynaşırsınız bir selam bir kelam olur :)

bende arlinannesinden elden ürün aldım :)

aynı şehirde olunca zaten elden yapılıyor büyük oranda,ama kk malum tüm türkiyeyi kapsıyor,farklı şehirde kargo devreye girmek zorunda.ben şahsen elden tercih ediyorum,şehirdışından aldığımda oldu...kendimce mesaj sayısı,satış sayısı vs.baktığım şeyler var ama biyerden sonra birazda şansa bırakıp alıyosunuz.bu konuda çokta yapılacak bişey yok sanırım.

X