Bebek İkinci El Bir dolandırılma ,yasal süreç ve uyarı ...

okey arkadaşlar
olaylar hakikaten .insanların ne kadar boş vakti var süper vallahi ben evdeyim kız öğlen 2 saat uyur ama bu kadar boş vaktim yok :)))))
arkadaşlar şimdi şunu netleştirelim pro kartı olmayanlar satış yapamassın ne dersin herkes ok derse başvuralım kazena o da bize belki birşeyler yapar diyeceğim ama önceden olanlara haksızlık olur di mi? neyse kazen birşeyler düşünsün artık :)))

pro kartı olmayanlar satış yapamassınlar ama olmayanlar alış yapabilsinler ne dersiniz

konuyu netleştirelim liste yapalım kazene verelim o da belki buğün mutlu günündedir bize birşeyler yapar :)

herkese sevgiler

okey arkadaşlar
olaylar hakikaten .insanların ne kadar boş vakti var süper vallahi ben evdeyim kız öğlen 2 saat uyur ama bu kadar boş vaktim yok :)))))
arkadaşlar şimdi şunu netleştirelim pro kartı olmayanlar satış yapamassın ne dersin herkes ok derse başvuralım kazena o da bize belki birşeyler yapar diyeceğim ama önceden olanlara haksızlık olur di mi? neyse kazen birşeyler düşünsün artık :)))

pro kartı olmayanlar satış yapamassınlar ama olmayanlar alış yapabilsinler ne dersiniz

konuyu netleştirelim liste yapalım kazene verelim o da belki buğün mutlu günündedir bize birşeyler yapar :)

herkese sevgiler

bence de ,madem satış yapıp para kazanılacak ( çok küçük rakamlar kazanılsa bile) baştan bi üyelik/aidat bedeli ödenmeli ,herkes de tc numarasıyla kayıt oluyo değil mi bildiğim kadarıyla :44:

bende katılıyorum canm bu pro kart işine baska türlü olmayacak herkesten şüphe duymaya baslayacagız yakında.

herkeste internet var , alışveriş yapmak için de bir hesaba ihtiyaç olduğuna göre ,çok da zor değildir sanırım paypal meselesi :KK34:

bu paypal için kredi kartı gerekiyormus sanırım yeni netten baktım. ben de eşimde kredi kartı kullanmıyorz ozamn ne yapacagız nasıl ödeyecegiz pro kart ücretini.

bu paypal için kredi kartı gerekiyormus sanırım yeni netten baktım. ben de eşimde kredi kartı kullanmıyorz ozamn ne yapacagız nasıl ödeyecegiz pro kart ücretini.

Sen satış yapmayı mı düşünüyosun ? Sadece paypal ile mi ödeniyor ? Ben satış yapmaıyı düşünmediğim için pro üyelik detayını okumadım ama madem satış yapmak senin için önemli , düşük limitli bi kredi kartı al , başka bişeyde de kullanmazsın.Yıllık aidatı olmayan kartlardan alabilirsin :KK34:

Sen satış yapmayı mı düşünüyosun ? Sadece paypal ile mi ödeniyor ? Ben satış yapmaıyı düşünmediğim için pro üyelik detayını okumadım ama madem satış yapmak senin için önemli , düşük limitli bi kredi kartı al , başka bişeyde de kullanmazsın.Yıllık aidatı olmayan kartlardan alabilirsin :KK34:

yok canm ya. satıs yapmaya calıstıgımız 2 3 parca cocugumuzun ihtiyac fazlası esyaları o yüzden de bi kredi kartı cıkarmayı düşünmem acıkcası. hani zorunlu hale getirilirse die ben

Satıcının pro üyeliğinin olmasının, inandırıcılığını ve güvenilirliğini arttırdığı görüşüne kesinlikle katılıyorum.

Bende elimdekileri satsam mı ne yapsam :)

kızlar kendi yorum yazdığı için ben de nickini belirteyim iris adlı arkadaşımız bizim topiktendir aynı dönemde doğum yaptık ve topiğimizin en gözü tok insanlarındandır.iyi niyetlidir ve paylaşımcıdır sağolsun moral olarak çok destek olur herkese 3 e 5 e bakmaz ama kandırılmak aptal yerine konmak ona göre değildir hiçbirimize göre değil .bebeklerimizin anne karnındaki halinden şimdiki hallerine kadar topiğimizde yer aldı kendisi.topikteki herkes sever.çok üzüldüm onun adına çünkü insanlara güveni tam tanıdığım kadarıyla.yani bu emirin annesi demiröz ya da asıl adı neyse şunu demek istiyorum.hepimiz anneyiz ve bir insan yetiştiriyoruz.onu nasıl yetişrtirirsek model olursak öyle bir insan olur.3-5 kuruş için insanların güvenini kaybetmeye değmez.allah yukarıda .vicdan diye bişey var o lokma boğazdan nasıl geçer merak ediyorum.birini haksız yere kırdıysam günlük insan ilişkilerimde akşam başımı yastığa koyunca içime oturuyor.ama vicdan olacak herşeyden önce.o arkadaş bu satırları okuyorsa lütfen bebeğine doğru model ol.ilerde senden çok parçalar alacak ona göre yoğrulup kişiliği ona göre şekil alacak bunu ona yapma.belki çok iyi bir insan olacak merhameti öğret ona ve haramı helali.hak yemenin kötü olduğunu.bilsin ki bu insan da ilerde anne baba olacak.bence herşeyden önce kendini sorgula lütfen

allahım neler olmuuuşş :KK43: ahh kızlar ben aman dikkat edin hemen güvenmeyin dedikçe bazılarınız beni çok şüpheci bulmuş hatta suyu bulandırmakla suçlamıştı.durum buralara kadar geldiyse su zaten yeterince bulanmış sanırım :KK43: bir güven ortamı mutlaka oluşturulmalı.satıcının pro üye olma şartı süper fikir.alıcı zaten önceden parayı göndereceği için dolandırıcı olma ihtimali yok.

Çok geçmiş olsun,
Bu gibi durumlarda, kendi bankanıza şahsen ödediğiniz paranın karşılığında tarafınıza ürün ulaşmadığına dair form dolduruyorsunuz. Satıcı ürünü teslim aldığınızı kanıtlamak zorunda ,aksi taktirde ilgili siteye pos veren banka zararınızı karşılamakla yükümlü.
Biraz üstelerseniz parayı geri alabilirsiniz.Tabi eğer k.kartı ile aldıysanız.

İnternet üzerinden alış veriş yaparken hesabınız üzerinden kendinizin oluşturup limitini belirlediğiniz sanal kartı kullanmak ta daha güvenli olacaktır.

çok sağol canım.ürünü yollamayacağını bilemediğim için 1 ay bekledik ara ara mail atıyordum ama net bir cevap gelmiyordu.ürün hazırlanıyor tarzında şeylerdi.o zamanlar bu kadar bilinçli değildim malesef.bir de çok yüksek bir miktar ödemedim.hakem heyetine de sırf aptal yerine koymasın kimseyi diye gittim eşim heryerden alışveriş yapma diye çok uyarıda bulundu ama oldu bir kere.kredi kartıyla ödememiştim canım hesaba havale yaptık diye hatırlıyorum.ama birsürü bankadar hesabı var ve adı soyadı belli bu şahsın nasıl ulaşamadılar bu bilgilerden hala anlamış değilim biz de hakem heyetinden olumsuz cevap gelince üzerine düşmedik allaha havale ettik.öğrendiğim iyi oldu daha dikkatli olurum artık.zaten 10 -20 tl fazla ödeyip bildiğim siteden alıyorum sütten ağzım yandı misali :KK52::KK52:

Kİtap olsa bitmişti şşimdiye,okumaktan gözüm ağrıdı yemin ediyorum,topik bugün almış yürümüş:)) pro üyelik olayı süper fikirr

az kalsın bende dolandırılıyormuşum.bende bir ara bebek arabası için hem annedemiröz hem de emirin annesi ile görüştüm.bir türlü resim gönderemedi.sonra başkasıyla kargo konuşmaya başladığını görünce bende arabayla ilgilenmedim.sonra bana mail attı,fakat ben almaktan vazgeçtiğimi söyledim.çünkü birşeyler beni şüphelendirmişti.demekki boşuna değilmiş.hepimize geçmiş olsun.

öncelikle herkese çok geçmiş olsun. dünden beri konuyu takip ediyorum ağzım açık kaldı resmen ne insanlar var yaa ne boş insanlar var bunu yapabilmen için bütün gün pc başında olman gerekiyo ya senin temizlemen gereken bi evin barkın yemek yapman gereken bi kocan bakımına muhtaç olan çoluğun çocuğun ilgilenmen gereken işin gücün yokmu ?? bekar olduğunu varsayalım okulun anan baban kardeşin arkadaşın falan da mı yok ?? yarın göçüp gittiğimde bütün bunların hesabını nasıl veririm diye düşünmez mi bi insan ?? çok ilginç gerçekten Allah ıslah etsin ne diyim bu arada satış için pro üyelik şartına bende katılıyorum başka türlü başa çıkılmaz böyleleriyle ama şunuda düşünmeliyiz bu insanlar da pro üyelik alıp satışa geçebilirler asıl o zaman ne yapılmalı orda nasıl anlaşılmalı orası da düşünülmeli hoş öyle ortaya çıkması daha kolay olur cesaret edilmez fakat ortaya çıktığında da en az 1 kişinin canı yanmış olucak o 1 kişiye yazık olmaması açısından bu ihtimal de düşünülmeli bence... neyse çok konuştum galibaa :KK34:

bu arada bu olayı ortaya çıkaranları dikkatleri ve duyarlılıkları için tebrik ediyorum :KK9:

Selamlar herkeslere,

Şahsi fikirlerimi paylaşmak amacıyla uzamış da uzamış bu konuya yazıyorum :)
Şu an itibariyle bir çok insana mantıklı gelen ve destekleyen, desteklemeyen arkadaşlarım pro kart'la ilgili düşüncelerim ne yazık ki pozitif değildir...
Nedeni; eğer siz, ben, bizler burada belli bir profil işlem sayısı yaptıysak verilmelidir. bunu biz kazanmamalıyız bizlere takdir edilmelidir.(burada sayfalar sayfalar açıp yorum yapma bir profil oluşturmaz kanımca)
Mesela; satış yaptığım X kişi sayısı kadar insanın beni tavsiye etmesiyle site yönetimi araştırır bu kişilerle gerçekten alışverişi olmuş mu olmamış mı sorunumda olmadıysa bana yazar X kadar kişi sizi önerdi efendim. isterseniz pro üyeliğimize geçebilirsiniz ancak işte kart bedelidir filandır falandır kabul etmeniz halinde bende ederim yada etmem bu üyeliğe geçerim. ama diğer türlü zaten kötü niyetli bir insanda bu kartı alabilecekse ne anlamı var? sorarım. gelirim buraya 1-2 ay uslu uslu takılırım sonrada bu kartı alır istediğimi dolandırırım... dolandırılmaz mı? soruyorum. insanın içinde olması yeterli değil midir ! hepimiz çok iyi biliyoruz nereye gidersek gidelim ispat edemeyiz :))) dolayısıyla bu sebeple kart olayına sıcak bakmıyorum buradaki insanları korumaya yeterli görmüyorum şahsen.
kısmen okudum gerçekten kart sayfasını ama burada yorum yazan arkadaşlardan anladığım tc kimlik no felan ibareleri geçiyor. kusura bakmayın ama ben pro üye olacağım diye tc kimlik numaramı veremem. kaldıki bugün online alışveriş sitelerinden hemen hemen hergün birşeyler alırım onlara bile tc kimlik nomu yazmam. (burası için söylemiyorum bunu sadece yanlış anlaşılmasın hiç bir siteye vermiyorum) insanların kendine özel bir numaradır ve 2.el ürün alış ve satışı yapılıyor olması sebebiyle şahsen vermeyi doğru bulmuyorum. ticari bir amacınız olur sürekli bir şeyler alır satarsınız o zaman amenna. neyse fazla uzatmayayım herkese huzur ve dolandırılmadıkları günler diler Allah'ın hepimizi iyi insanlarla karşılaştırmasını dilerim.. bebişlerinizi de öperim :)

Selamlar herkeslere,

Şahsi fikirlerimi paylaşmak amacıyla uzamış da uzamış bu konuya yazıyorum :)
Şu an itibariyle bir çok insana mantıklı gelen ve destekleyen, desteklemeyen arkadaşlarım pro kart'la ilgili düşüncelerim ne yazık ki pozitif değildir...
Nedeni; eğer siz, ben, bizler burada belli bir profil işlem sayısı yaptıysak verilmelidir. bunu biz kazanmamalıyız bizlere takdir edilmelidir.(burada sayfalar sayfalar açıp yorum yapma bir profil oluşturmaz kanımca)
Mesela; satış yaptığım X kişi sayısı kadar insanın beni tavsiye etmesiyle site yönetimi araştırır bu kişilerle gerçekten alışverişi olmuş mu olmamış mı sorunumda olmadıysa bana yazar X kadar kişi sizi önerdi efendim. isterseniz pro üyeliğimize geçebilirsiniz ancak işte kart bedelidir filandır falandır kabul etmeniz halinde bende ederim yada etmem bu üyeliğe geçerim. ama diğer türlü zaten kötü niyetli bir insanda bu kartı alabilecekse ne anlamı var? sorarım. gelirim buraya 1-2 ay uslu uslu takılırım sonrada bu kartı alır istediğimi dolandırırım... dolandırılmaz mı? soruyorum. insanın içinde olması yeterli değil midir ! hepimiz çok iyi biliyoruz nereye gidersek gidelim ispat edemeyiz :))) dolayısıyla bu sebeple kart olayına sıcak bakmıyorum buradaki insanları korumaya yeterli görmüyorum şahsen.
kısmen okudum gerçekten kart sayfasını ama burada yorum yazan arkadaşlardan anladığım tc kimlik no felan ibareleri geçiyor. kusura bakmayın ama ben pro üye olacağım diye tc kimlik numaramı veremem. kaldıki bugün online alışveriş sitelerinden hemen hemen hergün birşeyler alırım onlara bile tc kimlik nomu yazmam. (burası için söylemiyorum bunu sadece yanlış anlaşılmasın hiç bir siteye vermiyorum) insanların kendine özel bir numaradır ve 2.el ürün alış ve satışı yapılıyor olması sebebiyle şahsen vermeyi doğru bulmuyorum. ticari bir amacınız olur sürekli bir şeyler alır satarsınız o zaman amenna. neyse fazla uzatmayayım herkese huzur ve dolandırılmadıkları günler diler Allah'ın hepimizi iyi insanlarla karşılaştırmasını dilerim.. bebişlerinizi de öperim :)

Birçok konuda haklsın bene ama şöyle de bişey var ; nette herhangi bir sitede alışveriş yaptığında muhatabın belli , neticede sana fatura kesiyolar ,herşey açık ve net , aradığında her şekilde ulaşabilrsin.Burda öyle değil ki ; bak işte tek kişi kaç tane hesap açmış ,dolanıp durmuş ortalıkta ( hala başka işi yok mu ,ne hırs yapmış diye düşünüyorum )
Bişeyler satılıyorsa ticari bir amaç vardır ,3 ya da 5 kuruş ,hiç farketmez ,sen bişey satıyosan karşındaki de müşteridir,bağlayıcı bişeyler olmak zorunda bence...

Yazık ne kadar karaktersiz insanlar var mış bu kişinin anne olduğuna inanmak istemiyorum.Ben 3-4 aydır bu siteyi takip ediyorum çok güzel insanlarla alışveriş yaptım hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim.(nursella dolandırıcısının tuzağına düşmeme ramak kalmıştı ama kazen sağ olsun yine yetişti).Keşke kötü niyetli insanları engellemenin kesin bir yolu bulunsa pro üyelik 30tl gibi bir rakam neye vermiyoruz ki bu parayı zaten de kazanç güzel işler için kullanılıyor muş,yapalım sorun değil ama ben de kesin çözüm olduğunu düşünmüyorum.Vicdanlı ve dürüst insanlarla karşılaşmak dileğiyle...

X