Bebek İkinci El Bir dolandırılma ,yasal süreç ve uyarı ...

Birçok konuda haklsın bene ama şöyle de bişey var ; nette herhangi bir sitede alışveriş yaptığında muhatabın belli , neticede sana fatura kesiyolar ,herşey açık ve net , aradığında her şekilde ulaşabilrsin.Burda öyle değil ki ; bak işte tek kişi kaç tane hesap açmış ,dolanıp durmuş ortalıkta ( hala başka işi yok mu ,ne hırs yapmış diye düşünüyorum )
Bişeyler satılıyorsa ticari bir amaç vardır ,3 ya da 5 kuruş ,hiç farketmez ,sen bişey satıyosan karşındaki de müşteridir,bağlayıcı bişeyler olmak zorunda bence...

evet ama ticari amaç bu ise her satıştan sonra insanların fatura kesmesi lazımdır ben kendimce bir şey satıyorsam yine kızıma karşılığında burdan bir şeyler almaya çalışıyorum. öyle bir dünyada yaşıyoruz işte bedelsiz bir şey olmuyor maalesef... takas gözüyle bakıyoruz yoksa neden uğraşalım şahsen özel sektörde çalışan biri olarak maaş düzenlerimiz yok herkesin kendine göre derdi var v.s. v.s. yoksa herkes çocuğun üzerine göre şeyler almak ister öyle değil mi? tamamiyle çözüm olsa evet herkes alsın kimse bunun dışında alışveriş yapmasın v.s. ama dediğim gibi benim şahsi düşüncem çözüm olmadığı yönündedir. sevgiler

Yazık ne kadar karaktersiz insanlar var mış bu kişinin anne olduğuna inanmak istemiyorum.Ben 3-4 aydır bu siteyi takip ediyorum çok güzel insanlarla alışveriş yaptım hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim.(nursella dolandırıcısının tuzağına düşmeme ramak kalmıştı ama kazen sağ olsun yine yetişti).Keşke kötü niyetli insanları engellemenin kesin bir yolu bulunsa pro üyelik 30tl gibi bir rakam neye vermiyoruz ki bu parayı zaten de kazanç güzel işler için kullanılıyor muş,yapalım sorun değil ama ben de kesin çözüm olduğunu düşünmüyorum.Vicdanlı ve dürüst insanlarla karşılaşmak dileğiyle...

aslında düşüncelerimi açık ifade edemedim sanırım daha güvenli alışveriş yapmak istiyorsak eğer adresler zaten bellidir. forumdayız tamam satış da yapılıyor ancak kullanılmış ürünler olduğundan ve başka bir yönteminde ücretli olduğunu bildiğimizden burdayız/burdayım. yoksa bir farkı olmaz onu söylemeye çalışıyorum. bunun dezavantajı nedir herkese güvenirsin ancak kimseyle samimi olamaz ve muhabbet edemezsiniz. sadece kart almak bu işi çözmez/çözemez. Kartın parası filanda önemli değildir. kendim gidip başvurup alabiliyorsam bu karta da güvenemem ki ben... bankalarda gördüğümüz muameleler felan boşuna yapılmıyordur herhalde. ayrıca kart elinde olduğunda da dolandırabilir ve dolandırılabilirsin çünkü sadece sitede özel hakların oluyor bu kart sende olduğunda. seni ticari amaçlı korumaz/koruyamaz. koruması için sitenin de ticari olayına seninle beraber bulaşması gerekir. seni ticari olarak takip etmesi gerekir senin paranı koruması gerekir v.s. v.s. umarım ifadelerimi doğru yapabilmişimdir. herkese iyi günler dilerim.

bakınız ;

"KK Pro üyelik nedir ? Avantajları nelerdir ?
Aslında kullanıcı adınızı kırmızı yapmaktan öteye gidemiyor bu kk Pro denen akım. Forumda ne gibi avantajları var ? Bir kere ayrı bir hava verdiği söyleniyor. Henüz benim kartım yok, aslında ilk ben almıştım fakat yurtdışında bir üyemize (gullerdiyari) acil kart yollamam gerektiğinden kendi kartımı kendisine yolladım.

Forumda mevcut haklarınızı defalarca almayacağımızı ifade etmemize rağmen bu konuda birçok kez sorular sordunuz hep aynı cevabı verdik mevcut verilmiş haklar alınmadı alınmayacak diye. Lakin pro üyelere ekstra haklar verildi.

- Yukarıda yazdığım gibi Havalı bir kullanıcı isimleri oldu (Havalılar ama içlerinde banlanan çok oldu)

- cinsellik gibi 7-8 aydır kapalı bir başlığı normal üyelerin okuma hakkı varken Pro üyeler okumakkalmıyor yorumda yazabiliyor, konuda açabiliyorlar,

- Pro üyelerin gözü yormakyacak şekilde imzalarına izinleri var,

- Pro üyeler konulara yazdıkları mesajların font, renk ve büyüklüklerini kaydedebiliyorlar, her seferinde bunları seçmeleri gerekmiyor,

- Profillerini çingenemsi hale getirebiliyorlar. Bu güzel özellik işte, Bakınız : NILBERA

- Konularda görünmez olarak gezebiliyorlar,

- 2 özel mesaj arası 600 sn. beklemeden çatır çatır taciz mesajları yazabiliyorlar.

aklıma şimdilik bunlar geldi aklıma geldikçe yazacağım...."

Merhaba
gelen bilgilerden konuyu özetlersem ;

Sabah Emirin annesi ile telefonla görüştüm. Elmalıturta'yı tanıyıp tanımadığını sordum. Tanımadığını ama ondan alışveriş yaptığını söyledi. Bende aynı bilgisayarı kullanıp birbirinizden site üzerinden mi alışveriş yapıyorsunuz sorusunu sorunca kaldı !

Sonra 2. konuyu gündeme geldi hiç tanımadığı ama aynı yerde çalıştığı elmalı turtanın dün akşam parayı geri iade ettiğini ifade etti. Bu kadını tanımayıp bunu nereden bildiğini sorduğumda ise işte ürün almıştık ya konuştuk kıvırmasını yaptı.

Az önce 2 farklı kişiden bu kişilerin iletişim bilgisini istediğimde emirin_annesi (utanıyorum oğlumun ismi de Emir, sanki eski eşimi karalıyor gibi gözükmeme) ile elmalı turtanın şu anda kapalı olan telefonları ortak.

Bu iki kişi (hatta 4) aynı yerden bağlanıyor ama emirin_annesi diğer 2 kişiyi tanırken aynı telefona sahip olduğu elmalıturtayı tanımıyor : )

sonuç yalan, entrika, dolandırıcılık (para iade edildi bu artık yok) ne derseniz adına ....

benim sonucum ise bu aynı yerden ikinci skandal ve utanç verici bir durum...

nokta

bu tür konularda mağduriyet yaşamamak adına Pro üye olmanızı öneririz ....

Gerçekten çok üzücü.
Takas bölümünü pro üyelere özel yaparsanız bu olaylar yaşanmayacaktır.
Elmalı turtam hatırladığım kadarıyla pro üyeydi.
Bir kaç kişinin pro üye olması sorunu çözmez.
Pro olmayan kullanamasın takas bölümünü.

Bebekler üzerinden yapılan bu tür oyunlar hiç hoş değil.

evet ama ticari amaç bu ise her satıştan sonra insanların fatura kesmesi lazımdır ben kendimce bir şey satıyorsam yine kızıma karşılığında burdan bir şeyler almaya çalışıyorum. öyle bir dünyada yaşıyoruz işte bedelsiz bir şey olmuyor maalesef... takas gözüyle bakıyoruz yoksa neden uğraşalım şahsen özel sektörde çalışan biri olarak maaş düzenlerimiz yok herkesin kendine göre derdi var v.s. v.s. yoksa herkes çocuğun üzerine göre şeyler almak ister öyle değil mi? tamamiyle çözüm olsa evet herkes alsın kimse bunun dışında alışveriş yapmasın v.s. ama dediğim gibi benim şahsi düşüncem çözüm olmadığı yönündedir. sevgiler
Umarım yanlış anlaşılmıyorumdur çözüm bulunsun diye ısrar ederek ; benim derdim kimse dolandırılmasın ,zor durumda kalmasın yoksa bişey satmayı düşünmüyorum,almayı da düşüneceğimi sanmıyorum bu saatten sonra - yüzyüze alışveriş olursa belki - . En sinir bozucu olan da ; " ben de anneyim , aman şöyle hassasım böyle düşünceliyim" ayaklarına yatarak insanların en hassas noktasından yakalamaları...:KK47::KK47::KK47:

aslında düşüncelerimi açık ifade edemedim sanırım daha güvenli alışveriş yapmak istiyorsak eğer adresler zaten bellidir. forumdayız tamam satış da yapılıyor ancak kullanılmış ürünler olduğundan ve başka bir yönteminde ücretli olduğunu bildiğimizden burdayız/burdayım. yoksa bir farkı olmaz onu söylemeye çalışıyorum. bunun dezavantajı nedir herkese güvenirsin ancak kimseyle samimi olamaz ve muhabbet edemezsiniz. sadece kart almak bu işi çözmez/çözemez. Kartın parası filanda önemli değildir. kendim gidip başvurup alabiliyorsam bu karta da güvenemem ki ben... bankalarda gördüğümüz muameleler felan boşuna yapılmıyordur herhalde. ayrıca kart elinde olduğunda da dolandırabilir ve dolandırılabilirsin çünkü sadece sitede özel hakların oluyor bu kart sende olduğunda. seni ticari amaçlı korumaz/koruyamaz. koruması için sitenin de ticari olayına seninle beraber bulaşması gerekir. seni ticari olarak takip etmesi gerekir senin paranı koruması gerekir v.s. v.s. umarım ifadelerimi doğru yapabilmişimdir. herkese iyi günler dilerim.

bakınız ;

"KK Pro üyelik nedir ? Avantajları nelerdir ?
Aslında kullanıcı adınızı kırmızı yapmaktan öteye gidemiyor bu kk Pro denen akım. Forumda ne gibi avantajları var ? Bir kere ayrı bir hava verdiği söyleniyor. Henüz benim kartım yok, aslında ilk ben almıştım fakat yurtdışında bir üyemize (gullerdiyari) acil kart yollamam gerektiğinden kendi kartımı kendisine yolladım.

Forumda mevcut haklarınızı defalarca almayacağımızı ifade etmemize rağmen bu konuda birçok kez sorular sordunuz hep aynı cevabı verdik mevcut verilmiş haklar alınmadı alınmayacak diye. Lakin pro üyelere ekstra haklar verildi.

- Yukarıda yazdığım gibi Havalı bir kullanıcı isimleri oldu (Havalılar ama içlerinde banlanan çok oldu)

- cinsellik gibi 7-8 aydır kapalı bir başlığı normal üyelerin okuma hakkı varken Pro üyeler okumakkalmıyor yorumda yazabiliyor, konuda açabiliyorlar,

- Pro üyelerin gözü yormakyacak şekilde imzalarına izinleri var,

- Pro üyeler konulara yazdıkları mesajların font, renk ve büyüklüklerini kaydedebiliyorlar, her seferinde bunları seçmeleri gerekmiyor,

- Profillerini çingenemsi hale getirebiliyorlar. Bu güzel özellik işte, Bakınız : NILBERA

- Konularda görünmez olarak gezebiliyorlar,

- 2 özel mesaj arası 600 sn. beklemeden çatır çatır taciz mesajları yazabiliyorlar.

aklıma şimdilik bunlar geldi aklıma geldikçe yazacağım...."

Bunun sonu ve çözümü yok sanırsam ,herkes kendi sağlamasını kendi yapacak gibi görünüyor.:44:

şşşştttttt , topiğine bakiyim sen ,şurda mağdur mağdur takılıyoruz biz :KK1::KK1::KK1:

seni mağdur edenler utansın güzelim nasıl rahat uyku uyuyor merak ediyorum neyse allah bebeğinin yolunu açık etsin inşallah o sözüne güvenilir biri olur.

bence de TC kimliğin kullanılması bir risk kapıda ödeme en güvenilir yöntem gibi geliyor şu durumda.ya da ürün alıcının eline geçer geçmez kk dan bir admin parayı satan kişiye de yatırabilir.para havuzda bekler.gitti gidiyor misali.

seni mağdur edenler utansın güzelim nasıl rahat uyku uyuyor merak ediyorum neyse allah bebeğinin yolunu açık etsin inşallah o sözüne güvenilir biri olur.

O karakterde birisi rahatsız olmuyodur ki uykuları bölünsün , bu olay unutulur bisüre sonra ,o da yeni niklerle fink atar ortalıkta , amaç haline getirmiş ,birsürü ayrı hesapla dolandırıcılık yapıyo kadın ...:KK47:

X