Bir doğum günü meselesi

Çok özür dileyerek neden bu kadar eziksiniz?Sinirlerinizi felan mı aldırdınız?
Sorduğuma soracağıma pişman oldum diyorsunuz eşiniz size bunları söylerken siz sustunuz mu gerçekten?
İnsan kendi değerini birazda kendi belirler yani neden ben annenlere gelmiyor demiyorsunuz ağzınızı kuş mu yedi?
Ayyy yok ben burdan sinir oldum ama eşinize değil size mırıl mırıl davranın böyle herşey hak🤦🏻‍♀️
Yapı olarak ailemden böyle gördüm, aman kızım alttan al,baslarda olur böyle. Birbirinize alismadiniz ,tanıyınca geçer vs vs ... Ben patlayınca çok kötü oluyor ve saat gece yarısı 2yi geçiyordu bu konuşmalar olurken. Ve güya kendisi de bıkmış, tek mutsuz ben değilmişim, tek taraflı düşünüyormuşum. Kendisine guvenmiyormusum, ikilik yapıyormuşum,tabi olmuyormusum ona vs vs .. Hani beş farklı başlık altında beş problem açabilirim ama ben doğum günüm en son patlama noktası olduğu için ordan girdim konuya. Ayrıca haklısınız sessiz kaldıkça ezik goruldugum aşikar ama bağırarak çağırarak hakkımı aramak istemiyorum ya,güzellikle olacağı varsa olsun. Zorla ilgi alaka elde etmeye çalışmak, taktik yapmak vs vs ,gerçekten yapamıyorum kizlar

/
Allah razı olsun ,bilmiyorum şu noktadan sonra kurtuluş var mı ama 1 yılım böyle geçti. Ay sonunda 1 yılımız dolacak,böyle giderse aile büyüklerine konuyu açarız bilmiyorum üzülüyorum cok
Kolay bir şey değil yaşadığın balım. İnsan seviyor, yuva kuruyor ve istiyor ki sürsün. Ama bu tek taraflı olmuyor işte. Yıpranan sen olursun. Henüz başındayım idare edeyim dediğin yıllar evliliğini düzeltmediği gibi senin gençliğinden hayat enerjinden götürür. Kocan yeri doldurulmaz, insanın kaybetmek istemeyeceği, hint kumaşı biri değil. Kaldı ki şu fedakarlıklarınla, üzülmenle asıl onun seni kaybetmekten korkması lazım ama ne yazık ki evliliği bir bitiş noktası olarak görüyor arkadaş. Nasılsa artık gitmez, çok uğraşmaya gerek yok, jestler ilgi alakaya gerek yok çünkü evlendik. Beni her halimle idare eder kafasında. Oysa ki asıl şimdi daha çok emek vermesi gerek aynı çatının altında iki insanın huzurlu mutlu olabilmesi için. Herif kafasına göre odunluk yapıyor bu kızcağız iş yerinde günlük hayatta canını sıkıp onu düşünüyor üstelik suçlu taraf kendisi değil. Taviz tavizi doğurur ederinden fazla hanımefendilik de soytarılara kral zannettirir. Tavrını koy seni kaybedeceğini anlasın ilgiyi alakayı da kes biraz. Çok şımarmış bunlar senin sessizliğinden. Böylelerine eli maşalı deccal bir gelin gelecek aslında görsünler dünya kaç bucakmış yamuklar. Ay çok sinirlendim kimsenin seni üzmesine izin verme çiçeğim.

Çok özür dileyerek neden bu kadar eziksiniz?Sinirlerinizi felan mı aldırdınız?
Sorduğuma soracağıma pişman oldum diyorsunuz eşiniz size bunları söylerken siz sustunuz mu gerçekten?
İnsan kendi değerini birazda kendi belirler yani neden ben annenlere gelmiyor demiyorsunuz ağzınızı kuş mu yedi?
Ayyy yok ben burdan sinir oldum ama eşinize değil size mırıl mırıl davranın böyle herşey hak🤦🏻‍♀️
Ay evet ya böylelerinin postuna yorum yapmak bile vakit kaybı gibi geliyor. Kaç yaşına gelmiş okumuş etmiş kadın, zaten sabah görüştük akşam ben gelmek istemiyorum diyemiyor. Bunun için kavga etmek de gerekmiyor ki düzgünce söylese de olur zaten. Kimseye cevap veremeyip gelip burada sayfa sayfa şikayet edenlere sinir oluyorum gerçekten.

Aska inancimi kaybettiğim için arada da iyi referanslar olunca evlendim. Yani dedim hepsi aynı haltsa bu adamların belki birilerinin tavsiye ettiği daha iyi olur diye. Adam el iyisi çıktı, haklısınız sonuna kadar ama oldu yani maalesef
İş yerinize eleman almıyorsunuz, evlilik bu.

Ayrıca çiçeğe gelene kadar daha adam kendi evinde duramıyor, sürekli anasının yanında bunu mu övdüler size? Sizin iş yaş boşa zaman kaybetmeyin.

Önceki mesajim((((Kendisine kırıldığımı en azından ilk beraber doğum günüm bir sürpriz beklediğimi söyledim, belki yemeğe çıkarabilirdin dedim. Kendimi gecistirilmis hissettim dedim. Dün akşam abisi gelmişti başka şehirden. Ve otogardan beni 20:30 gibi alınca yine kayinvalidemlere gittik,orda eltimlerle biraz oturduk 22:30a kadar. Kayinvalidemin yanında eltimler kalacağı için biz eve gecebildik bu sefer (önceki konuya bakabilirsiniz bu detaylar için) kac haftanın ardından. Bugün sabah kahvaltıya yine kayinvalidemlere gittik,öğleden sonra da beraber piknik yaptık maaile. Piknik bitti bu sefer akşam tekrar kayinvalidemlere gittik,23:15'e kadar yine eşim abisi ailesiyle oturdu ve sonra evimize geçtik. Ben çok bozuğum tabi doğum günü mevzusuna ,çünkü kendimi kıymetsiz hissediyorum :KK43: eve gelince konuyu açtım, biraz hır gür çıktı. Dedi ki zaten küsüz limoniyiz,bu yolladığım çiçek bile fazla sana dedi. Normalde küsken hiç yapmam ama insanligimdan yaptım,seni gorevlendirmenin olduğu yerde iş arkadaşlarının arasında onore ettim bi de sürpriz mi yapacaktım dedi. Bugün yaptığımız pikniği yemeğe say dedi. Sorduğuma soracagima pişman oldum ,daha da kötü moralim bozuldu 😥😥😥)))
Yani olay fiyatı değil, sırf bir şey yaptım demek adına gecistirildigimi hissetme. Yoksa gelince dedim yüzüme karşı doğum günümü kutladığını söylemeyecek misin,kutlamayacak misin diye.. bak yemin ederim içten bir sarılış,öpücüğe bile razı olan mal taifesindenim ben.. ama ona bile kutlamadı, trip trip trip küsmüş falan filan . Ama iyi tanımama konusunda haklısınız maales

Önceki mesajim((((Kendisine kırıldığımı en azından ilk beraber doğum günüm bir sürpriz beklediğimi söyledim, belki yemeğe çıkarabilirdin dedim. Kendimi gecistirilmis hissettim dedim. Dün akşam abisi gelmişti başka şehirden. Ve otogardan beni 20:30 gibi alınca yine kayinvalidemlere gittik,orda eltimlerle biraz oturduk 22:30a kadar. Kayinvalidemin yanında eltimler kalacağı için biz eve gecebildik bu sefer (önceki konuya bakabilirsiniz bu detaylar için) kac haftanın ardından. Bugün sabah kahvaltıya yine kayinvalidemlere gittik,öğleden sonra da beraber piknik yaptık maaile. Piknik bitti bu sefer akşam tekrar kayinvalidemlere gittik,23:15'e kadar yine eşim abisi ailesiyle oturdu ve sonra evimize geçtik. Ben çok bozuğum tabi doğum günü mevzusuna ,çünkü kendimi kıymetsiz hissediyorum :KK43: eve gelince konuyu açtım, biraz hır gür çıktı. Dedi ki zaten küsüz limoniyiz,bu yolladığım çiçek bile fazla sana dedi. Normalde küsken hiç yapmam ama insanligimdan yaptım,seni gorevlendirmenin olduğu yerde iş arkadaşlarının arasında onore ettim bi de sürpriz mi yapacaktım dedi. Bugün yaptığımız pikniği yemeğe say dedi. Sorduğuma soracagima pişman oldum ,daha da kötü moralim bozuldu 😥😥😥)))
Yani olay fiyatı değil, sırf bir şey yaptım demek adına gecistirildigimi hissetme. Yoksa gelince dedim yüzüme karşı doğum günümü kutladığını söylemeyecek misin,kutlamayacak misin diye.. bak yemin ederim içten bir sarılış,öpücüğe bile razı olan mal taifesindenim ben.. ama ona bile kutlamadı, trip trip trip küsmüş falan filan . Ama iyi tanımama konusunda haklısınız maalesef
Bu tam bir narsist. Bir dandik çiçeği sana fazla gören adama sen kendini çok görmüyorsun ya ne diyeyim. Bu erkeklerin çocuk gibi trip atması da sıkmaya başladı ayrıca. Sen kimsin ki trip atabiliyorsun hem suçlusun hem arsız. Bu adam olmaz

Yapı olarak ailemden böyle gördüm, aman kızım alttan al,baslarda olur böyle. Birbirinize alismadiniz ,tanıyınca geçer vs vs ... Ben patlayınca çok kötü oluyor ve saat gece yarısı 2yi geçiyordu bu konuşmalar olurken. Ve güya kendisi de bıkmış, tek mutsuz ben değilmişim, tek taraflı düşünüyormuşum. Kendisine guvenmiyormusum, ikilik yapıyormuşum,tabi olmuyormusum ona vs vs .. Hani beş farklı başlık altında beş problem açabilirim ama ben doğum günüm en son patlama noktası olduğu için ordan girdim konuya. Ayrıca haklısınız sessiz kaldıkça ezik goruldugum aşikar ama bağırarak çağırarak hakkımı aramak istemiyorum ya,güzellikle olacağı varsa olsun. Zorla ilgi alaka elde etmeye çalışmak, taktik yapmak vs vs ,gerçekten yapamıyorum kizlar
Boşanacaksınız o zaman ama boşanın diyince de kolay mı diyorsunuz .
Neden annenlere ben gelmiyorum demediniz neden kuzu kuzu gittiniz?Ben pikniğe bile gitmem ya gidiyorsunuz herşeye tamam diyorsunuz gelip burda bir rahatlayıp sonra hayatınıza devam ediyorsunuz

Kızlar iyi akşamlar.. Dün benim doğum günümdü, belki önceki konumdan hatırlarsınız. Gorevlendirmem dolayısıyla 3 haftadır başka şehirdeyim, eşimle aram çok iyi değil hemen hemen 1 yıllık evliyim.. evet dün doğum günümdü ve eşimle aram kötü olduğu için herhangi bir şekilde kutlamayı geçtim, hatırlamasını bile beklemiyordum çünkü bir yildir hic bir sey yapmadı ne bir yemek ne bir çiçek. Ama gorevlendirmemin olduğu şehirdeki iş yerine çiçek yollamis ,çok şaşırdım mutlu oldum ilk defa yolluyor çünkü en son geçen sene nişanda almıştı cicek. Sonra haftasonu yine kendi şehrime geldi,hafta sonu gel git yapıyorum çünkü. Cicek için teşekkür ettim ama yüz yüze herhangi bir şekilde tebrik etmedi beni,telefonda da tebrik etmedi. Sadece sen de beni iyice şey sandın herhalde demişti.. sonra şeytan dürttü çiçeği ne kadara sipariş ettiğine baktım sayfadaki en ucuz cicekmis 300 tl (bakın fiyatında değilim ama ben ona doğum gününde sürpriz yapmış,pastayla kutlamış ve sevdiği marka bir mont almıştım) o ise sadece iş yerine yolladığı çiçekle gecistirdi gibi hissediyorum. Sizce ben mi abartıyorum, yoksa bi yuzyuze kutlama ,hediye beklemem gerçekten anormal mi? Evliyken ilk doğum günüm bu arada

Sence tek sorun doğum günü çiçeğimi?
Bir senedir aranız kötüyse ya boşanın ya çaresine bakın. Böyle saçma sapan hal nekadar devam edebilir.

Aska inancimi kaybettiğim için arada da iyi referanslar olunca evlendim. Yani dedim hepsi aynı haltsa bu adamların belki birilerinin tavsiye ettiği daha iyi olur diye. Adam el iyisi çıktı, haklısınız sonuna kadar ama oldu yani maalesef
Evlenmek zorunda mısın? Niye tüm mesajlarında hayatında ille bir koca figürü olmak zorunda gibi konuşuyosun?

Boşanacaksınız o zaman ama boşanın diyince de kolay mı diyorsunuz .
Neden annenlere ben gelmiyorum demediniz neden kuzu kuzu gittiniz?Ben pikniğe bile gitmem ya gidiyorsunuz herşeye tamam diyorsunuz gelip burda bir rahatlayıp sonra hayatınıza devam ediyorsunuz
Her şeyi güzellikle çözmek istiyorum çünkü. Buraya gelince rahatlama meselesine gelirsek işim çok yoğun ve hafta içi aklıma gelmiyor tüm bu stresten bir nebze uzaklaşıyorum. Ama cuma günü yine aynı döngü başlıyor.. zaten bilerek kabul ettim aslında gorevlendirmeyi de. Biraz kendimle başbasa kalıp ne doğru ne yanlış görebilmek için

Kendisine kırıldığımı en azından ilk beraber doğum günüm bir sürpriz beklediğimi söyledim, belki yemeğe çıkarabilirdin dedim. Kendimi gecistirilmis hissettim dedim. Dün akşam abisi gelmişti başka şehirden. Ve otogardan beni 20:30 gibi alınca yine kayinvalidemlere gittik,orda eltimlerle biraz oturduk 22:30a kadar. Kayinvalidemin yanında eltimler kalacağı için biz eve gecebildik bu sefer (önceki konuya bakabilirsiniz bu detaylar için) kac haftanın ardından. Bugün sabah kahvaltıya yine kayinvalidemlere gittik,öğleden sonra da beraber piknik yaptık maaile. Piknik bitti bu sefer akşam tekrar kayinvalidemlere gittik,23:15'e kadar yine eşim abisi ailesiyle oturdu ve sonra evimize geçtik. Ben çok bozuğum tabi doğum günü mevzusuna ,çünkü kendimi kıymetsiz hissediyorum :KK43: eve gelince konuyu açtım, biraz hır gür çıktı. Dedi ki zaten küsüz limoniyiz,bu yolladığım çiçek bile fazla sana dedi. Normalde küsken hiç yapmam ama insanligimdan yaptım,seni gorevlendirmenin olduğu yerde iş arkadaşlarının arasında onore ettim bi de sürpriz mi yapacaktım dedi. Bugün yaptığımız pikniği yemeğe say dedi. Sorduğuma soracagima pişman oldum ,daha da kötü moralim bozuldu 😥😥😥
Eşinizle çiçek konusundan daha büyük sorunlarınız var farkında mısınız?
Uzakta olan siz gidiyorsunuz ailesinin ve eşinizin olduğu şehire. Adam eşim geldi onunla vakit geçireceğim demiyor çanta gibi ailesinin pikniğine,anasının evine taşıyor sizi,şaka gibi.
Üstelik yeni evlisiniz siz.
Kendi evinizde vakit geçirmek bile bundan iyidir. Ikiniz çıkıp gezebilirdiniz. Aranızdaki sorunları çözme imkanınız da olurdu.

Kızlar iyi akşamlar.. Dün benim doğum günümdü, belki önceki konumdan hatırlarsınız. Gorevlendirmem dolayısıyla 3 haftadır başka şehirdeyim, eşimle aram çok iyi değil hemen hemen 1 yıllık evliyim.. evet dün doğum günümdü ve eşimle aram kötü olduğu için herhangi bir şekilde kutlamayı geçtim, hatırlamasını bile beklemiyordum çünkü bir yildir hic bir sey yapmadı ne bir yemek ne bir çiçek. Ama gorevlendirmemin olduğu şehirdeki iş yerine çiçek yollamis ,çok şaşırdım mutlu oldum ilk defa yolluyor çünkü en son geçen sene nişanda almıştı cicek. Sonra haftasonu yine kendi şehrime geldi,hafta sonu gel git yapıyorum çünkü. Cicek için teşekkür ettim ama yüz yüze herhangi bir şekilde tebrik etmedi beni,telefonda da tebrik etmedi. Sadece sen de beni iyice şey sandın herhalde demişti.. sonra şeytan dürttü çiçeği ne kadara sipariş ettiğine baktım sayfadaki en ucuz cicekmis 300 tl (bakın fiyatında değilim ama ben ona doğum gününde sürpriz yapmış,pastayla kutlamış ve sevdiği marka bir mont almıştım) o ise sadece iş yerine yolladığı çiçekle gecistirdi gibi hissediyorum. Sizce ben mi abartıyorum, yoksa bi yuzyuze kutlama ,hediye beklemem gerçekten anormal mi? Evliyken ilk doğum günüm bu arada
En azından düşünmüş iyiki doğmuşsunuz. Hemen tepki göstermeyin baska zamanda böyle davranirsa tepkinizi gösterin.

Normalde yok abartmıyorsun haklısın derdim.
Ammaaa aranız limoniymiş, şimdi birde uzaktasınız birbirinizden. Gururu bir kenara bırakıp bir adım atabilmek zordur, böyle bakınca herşey normal görünüyor. Sonraki adımlar (karşılıklı olanlar) önemli.

Keşke çiçeğe hiç para vermeseydi . O meşhur uygulama üzerinden gelen çiçekler 5 para etmez maalesef. Ama kendi geldiğinde bir pasta bir hediye vs düşünebilirdi. Ben de bozulurdum açıkçası.

X