Bir doğum günü meselesi

big girls dont cry

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2024
15
3
31
Kızlar iyi akşamlar.. Dün benim doğum günümdü, belki önceki konumdan hatırlarsınız. Gorevlendirmem dolayısıyla 3 haftadır başka şehirdeyim, eşimle aram çok iyi değil hemen hemen 1 yıllık evliyim.. evet dün doğum günümdü ve eşimle aram kötü olduğu için herhangi bir şekilde kutlamayı geçtim, hatırlamasını bile beklemiyordum çünkü bir yildir hic bir sey yapmadı ne bir yemek ne bir çiçek. Ama gorevlendirmemin olduğu şehirdeki iş yerine çiçek yollamis ,çok şaşırdım mutlu oldum ilk defa yolluyor çünkü en son geçen sene nişanda almıştı cicek. Sonra haftasonu yine kendi şehrime geldi,hafta sonu gel git yapıyorum çünkü. Cicek için teşekkür ettim ama yüz yüze herhangi bir şekilde tebrik etmedi beni,telefonda da tebrik etmedi. Sadece sen de beni iyice şey sandın herhalde demişti.. sonra şeytan dürttü çiçeği ne kadara sipariş ettiğine baktım sayfadaki en ucuz cicekmis 300 tl (bakın fiyatında değilim ama ben ona doğum gününde sürpriz yapmış,pastayla kutlamış ve sevdiği marka bir mont almıştım) o ise sadece iş yerine yolladığı çiçekle gecistirdi gibi hissediyorum. Sizce ben mi abartıyorum, yoksa bi yuzyuze kutlama ,hediye beklemem gerçekten anormal mi? Evliyken ilk doğum günüm bu arada

Kızlar iyi akşamlar.. Dün benim doğum günümdü, belki önceki konumdan hatırlarsınız. Gorevlendirmem dolayısıyla 3 haftadır başka şehirdeyim, eşimle aram çok iyi değil hemen hemen 1 yıllık evliyim.. evet dün doğum günümdü ve eşimle aram kötü olduğu için herhangi bir şekilde kutlamayı geçtim, hatırlaması hatırlamasını bile beklemiyordum. Ama gorevlendirmemin olduğu şehirdeki iş yerine çiçek yollamis ,çok şaşırdım mutlu oldum ilk defa yolluyor çünkü en son geçen sene nisanda almıştı cicek. Sonra haftasonu yine kendi şehrime geldi,hafta sonu gel git yapıyorum çünkü. Cicek için teşekkür ettim ama yüz yüze herhangi bir şekilde tebrik etmedi beni,telefonda da tebrik etmedi. Sadece sen de beni iyice şey sandın herhalde demişti.. sonra şeytan dürttü çiçeği ne kadara sipariş ettiğine baktım sayfadaki en ucuz cicekmis 300 tl (bakın fiyatında değilim ama ben ona doğum gününde sürpriz yapmış,pastayla kutlamış ve sevdiği marka bir mont almıştım) o ise sadece iş yerine yolladığı çiçekle gecistirdi gibi hissediyorum. Sizce ben mi abartıyorum, yoksa bi yuzyuze kutlama ,hediye beklemem gerçekten anormal mi? Evliyken ilk doğum günüm bu arada
Degerınızı bilin
Daha azına neden tamah ediyoruz?
Neden abarttıgımızı dusunuyoruz

Eşinizle muhabbetinizi bilmem ama ucuz çiçek alması mantıklı bir hareket. Hatırladığını gösterip gönlünüzü alsa yeter. İki gün sonra çöpe gidecek olan şeye niye bin lira versin ki?
Bak isterse bir gül koparıp versin ben yine mutlu olurum ,yapım öyle. Ama bu adamın imkanı var ve ben ona çok daha fazlasını yapmıştım. En azından yuzyuze de bir kutlayabilirdi. Kendimi sanki gecistirilmis gibi hissediyorum ama beklentiyi o kadar kuculttum ki artık hatırlaması bile mucizevi geliyor

Çok acımasız olmak istemiyorum ama siz boşanacaksınız bence. Kendi evini evi görmeyen bir adam. İlgisiz. Geçen konunuzda sizi eve bırakıp yine annesine gitmişti. Ya adama ayar çekeceksiniz yadası yok.
Bana da öyle geliyor ama sonra diyorum ki elin iyisi mi olur diyorum. Adam gibi adam kalmadı ki boşansan ne yapacaksın. Şimdi ayrı dert o zaman ayrı dert

Kızlar iyi akşamlar.. Dün benim doğum günümdü, belki önceki konumdan hatırlarsınız. Gorevlendirmem dolayısıyla 3 haftadır başka şehirdeyim, eşimle aram çok iyi değil hemen hemen 1 yıllık evliyim.. evet dün doğum günümdü ve eşimle aram kötü olduğu için herhangi bir şekilde kutlamayı geçtim, hatırlamasını bile beklemiyordum çünkü bir yildir hic bir sey yapmadı ne bir yemek ne bir çiçek. Ama gorevlendirmemin olduğu şehirdeki iş yerine çiçek yollamis ,çok şaşırdım mutlu oldum ilk defa yolluyor çünkü en son geçen sene nişanda almıştı cicek. Sonra haftasonu yine kendi şehrime geldi,hafta sonu gel git yapıyorum çünkü. Cicek için teşekkür ettim ama yüz yüze herhangi bir şekilde tebrik etmedi beni,telefonda da tebrik etmedi. Sadece sen de beni iyice şey sandın herhalde demişti.. sonra şeytan dürttü çiçeği ne kadara sipariş ettiğine baktım sayfadaki en ucuz cicekmis 300 tl (bakın fiyatında değilim ama ben ona doğum gününde sürpriz yapmış,pastayla kutlamış ve sevdiği marka bir mont almıştım) o ise sadece iş yerine yolladığı çiçekle gecistirdi gibi hissediyorum. Sizce ben mi abartıyorum, yoksa bi yuzyuze kutlama ,hediye beklemem gerçekten anormal mi? Evliyken ilk doğum günüm bu arada
Abartmıyorsunuz haklısınız.Bu konulara önem veririm.Eğer ben birinin doğum gününe hazırlık yapıyorsam güzel bir hediye alıyorsam aynı ilgiyi karşı taraftanda beklerim.Bunlar değer meselesidir.

Belki başkalarına abartı gelebilir ama doğum günü benim hassas çizgim. Bu sadece illa maddi değeri bir yüksek hediye gelsin meselesi degil. Eşimin en son doğum gününde biraz durumumuz iyi değildi ve ben hediye alamadım ama çok güzel bir masa hazırlamıştım. Bu da benim ve onun için çok değerliydi. Eşimin bana hediye almadığı doğum günü de oldu. Evet biz kadınlar biraz daha ince düşünüyoruz belki daha çok ozenebiliriz o çok ayrı ama eğer maddi durumu elveriyorsa da yaptıklarınıza karşılık bunu yapıyorsa ben çok bozulurdum. İlla aynı değerde aynı fiyatta bir şey değil tabiki ama hele bir de daha yeni evlisiniz. Çok daha dikkat etmesi gerekirdi. Sizi manevi olarak çok daha mutlu edebilirdi. Siz ne yapmışsınız o ne yapmış..

Bana da öyle geliyor ama sonra diyorum ki elin iyisi mi olur diyorum. Adam gibi adam kalmadı ki boşansan ne yapacaksın. Şimdi ayrı dert o zaman ayrı dert

Bunun çocuklu halini hayal etseniz bence derecesini anlayacaksınız. Eşiminde birsürü olumsuz özelliği var ama olumlular çok daha fazla. Eşimin babası yok ve tek erkek. Benzer sorunları yaşadım ama anlatınca anladı. 28 eylüldü benim doğum günüm ve eşim sadece çiçek yolladı. Geçen sene zaten 20günlük lohusaydım, gözüm çiçek görmedi, bu senede sadece çiçek . Yüzümden anladı ve kendini savunmaya geçti ben dışarda yemeğe gitmem, sen onu istiyorsun dedi. Paşa paşa karını mutlu etmek için yapacaksın dedim. Benden habersiz bana süpriz yapacaksın, istiyorum. Süpriz yaptı. Hediyemi sipariş vermiş. Tepki vermeden çözemezsiniz.

Ne olursa olsun yeni evli bir çiftsiniz ve çiçeğe gelene kadar oooo. Bir hafta kocamı görmiycem ve kocam beni annesiyle almaya gelecek. Birde üstüne evimize değil annesine gidicek. O anneye de gitmezdim, o kocayı o eve sokmazdım. Tepkileriniz çok hafif.

Bunun çocuklu halini hayal etseniz bence derecesini anlayacaksınız. Eşiminde birsürü olumsuz özelliği var ama olumlular çok daha fazla. Eşimin babası yok ve tek erkek. Benzer sorunları yaşadım ama anlatınca anladı. 28 eylüldü benim doğum günüm ve eşim sadece çiçek yolladı. Geçen sene zaten 20günlük lohusaydım, gözüm çiçek görmedi, bu senede sadece çiçek . Yüzümden anladı ve kendini savunmaya geçti ben dışarda yemeğe gitmem, sen onu istiyorsun dedi. Paşa paşa karını mutlu etmek için yapacaksın dedim. Benden habersiz bana süpriz yapacaksın, istiyorum. Süpriz yaptı. Hediyemi sipariş vermiş. Tepki vermeden çözemezsiniz.

Ne olursa olsun yeni evli bir çiftsiniz ve çiçeğe gelene kadar oooo. Bir hafta kocamı görmiycem ve kocam beni annesiyle almaya gelecek. Birde üstüne evimize değil annesine gidicek. O anneye de gitmezdim, o kocayı o eve sokmazdım. Tepkileriniz çok hafif.
Ya kendime en çok da bu yüzden kızıyorum, kesinlikle çok yumuşak huyluyum ve kendimi ifade etmekte zorluk çekiyorum. Birkaç kez denedim olumsuz sonuç aldım, yani hep kendini haklı görüyor adam. Bu aileden ayrisabilmis birey olma mevzusunu kırmadan dökmeden nasıl anlatabilirim bilmiyorum,sonra kötü gelin olmak istemiyorum

Ya kendime en çok da bu yüzden kızıyorum, kesinlikle çok yumuşak huyluyum ve kendimi ifade etmekte zorluk çekiyorum. Birkaç kez denedim olumsuz sonuç aldım, yani hep kendini haklı görüyor adam. Bu aileden ayrisabilmis birey olma mevzusunu kırmadan dökmeden nasıl anlatabilirim bilmiyorum,sonra kötü gelin olmak istemiyorum

Gelinlik birşey değil bu muhatap kv değil ki eşiniz. Bakın balayından döndük eşim annesinde yatmak istedi, benimle beraber. Bende yumuşaktım ki boşanmış bir ailenin çocuğuyum hayatım kavganın içinde geçti, kavga etmek benim için çok zor. Bir ay nerdeyse her hafta sonu kv gidip, kv de kaldık ki kadın gelmeyin dediği halde. Biraz çıtlattım kendini haklı gördü. Ben sanki senin ailene eklenmişim biz bir aile değiliz dedim. Bu ev senin evin değil dedim. Delirdi saçmalama demeler neler neler. ve bir hafta konuşmadım, aynı iş yerinde. Sonuç anladı. Anlamak zorunda kaldı. İşine gelmezdi, mecbur kaldı. Hamileliğimde alttan alta benimle kalma pazarlığı yaptı anladım, olsun bakarız dedim. Ki bir sene sonunda hamile kaldım. Ki lohusayken işime geldi br hafta orda kaldım, herşey önüme geliyordu. Eve geçtik sonra bebek düzen ister dedim. Ayda bir kaldık ve anladı. Ben rahatsızım, oda eve gelip düzen istedi artık. Ben 9 da oğlumu uyutmaya gelelim derim ama eşim daha erken gelmek ister. Kayınvalidem der hatta eskinden sen gitmek isterdin şimdi oğlum istiyor diye.

Uzun oldu farkındayım ama siz tepki vermezseniz eşiniz tepeniE çıkar.

Siz hızlı mı evlendiniz.. özel günlere verdiği değeri, hediye seçmekteki zevkini tecrübe eder insan evlenmeden önce.

Yani herkesin beklentisi farklı tabi ama çiçeğe çok para verilmesine ben de karşıyım ama hediye beklerim yani hatta imkanına göre iyi kaliteli bir hediye beklerim, benim eşim hediye secemez yani çok kararsız kendine bile birşey alamaz en son şu noktaya geldik benim saç düzleştiricim eski modeldi güzel yapmiyordu doğum günümde dışarı yemeğe çıktık sonra ben sana düzleştirici almak istiyorum ama secemedim seninle gidelim sen seç dedi 🤷😁

Kendisine kırıldığımı en azından ilk beraber doğum günüm bir sürpriz beklediğimi söyledim, belki yemeğe çıkarabilirdin dedim. Kendimi gecistirilmis hissettim dedim. Dün akşam abisi gelmişti başka şehirden. Ve otogardan beni 20:30 gibi alınca yine kayinvalidemlere gittik,orda eltimlerle biraz oturduk 22:30a kadar. Kayinvalidemin yanında eltimler kalacağı için biz eve gecebildik bu sefer (önceki konuya bakabilirsiniz bu detaylar için) kac haftanın ardından. Bugün sabah kahvaltıya yine kayinvalidemlere gittik,öğleden sonra da beraber piknik yaptık maaile. Piknik bitti bu sefer akşam tekrar kayinvalidemlere gittik,23:15'e kadar yine eşim abisi ailesiyle oturdu ve sonra evimize geçtik. Ben çok bozuğum tabi doğum günü mevzusuna ,çünkü kendimi kıymetsiz hissediyorum :KK43: eve gelince konuyu açtım, biraz hır gür çıktı. Dedi ki zaten küsüz limoniyiz,bu yolladığım çiçek bile fazla sana dedi. Normalde küsken hiç yapmam ama insanligimdan yaptım,seni gorevlendirmenin olduğu yerde iş arkadaşlarının arasında onore ettim bi de sürpriz mi yapacaktım dedi. Bugün yaptığımız pikniği yemeğe say dedi. Sorduğuma soracagima pişman oldum ,daha da kötü moralim bozuldu 😥😥😥

Kendisine kırıldığımı en azından ilk beraber doğum günüm bir sürpriz beklediğimi söyledim, belki yemeğe çıkarabilirdin dedim. Kendimi gecistirilmis hissettim dedim. Dün akşam abisi gelmişti başka şehirden. Ve otogardan beni 20:30 gibi alınca yine kayinvalidemlere gittik,orda eltimlerle biraz oturduk 22:30a kadar. Kayinvalidemin yanında eltimler kalacağı için biz eve gecebildik bu sefer (önceki konuya bakabilirsiniz bu detaylar için) kac haftanın ardından. Bugün sabah kahvaltıya yine kayinvalidemlere gittik,öğleden sonra da beraber piknik yaptık maaile. Piknik bitti bu sefer akşam tekrar kayinvalidemlere gittik,23:15'e kadar yine eşim abisi ailesiyle oturdu ve sonra evimize geçtik. Ben çok bozuğum tabi doğum günü mevzusuna ,çünkü kendimi kıymetsiz hissediyorum :KK43: eve gelince konuyu açtım, biraz hır gür çıktı. Dedi ki zaten küsüz limoniyiz,bu yolladığım çiçek bile fazla sana dedi. Normalde küsken hiç yapmam ama insanligimdan yaptım,seni gorevlendirmenin olduğu yerde iş arkadaşlarının arasında onore ettim bi de sürpriz mi yapacaktım dedi. Bugün yaptığımız pikniği yemeğe say dedi. Sorduğuma soracagima pişman oldum ,daha da kötü moralim bozuldu 😥😥😥

Hızlı evlenmişsiniz ya uzatmadan boşanın
Gerçekten anlattıklarınız normal değil
Sürekli kayınvalidede oturacaksanız boşa ev tutmasaydınız keşke

sen de bir tuhafsin konu sahibi. nisan haric sana bir cicek almamis, omrunde supriz yapmamis adamla dunyadaki son kisi gibi evlenmissin. bir senenin sonunda bri cicek almışsın onun da parasina bakip uzulmussun.
madem düşünülsün, jest yapilsin vs senin icjn onemli seylerdi neden senin icin bir jest yapmamis adamla evlendin?
yanlış bir karar vermissin yanlış bir adamla evlenmişsin. bu adam daha da duzelmez, seni ya da olursa bebeklerinizi kendi annesinin oldugu kok ailesinin önüne koymaz. sadece zamanla birbirinizin huyunu daha cok öğrenir ikiniz de kucuk tavizler verir daha az kavga edersiniz. ama mutlu olamazsiniz

X