bir derdim var !!!

boncuhh

anne oluyorumm:)
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2008
769
1
canım rabbım yardımcınız olsun .umarım esınde tez zamanda iş bulur. uzulme rabbım hayırlı kapı acar elbet.:KK43:

evet bir derdim var...
bu ayın kirasını veremedim...
bu ayın mobilya parasını veremedim
bu ay ve geçen ayın kredi borcunu veremedim
bu ayın kredi kartı borçlarını veremedim...

evet bir derdim var...
bir aydır iş arayıpta bulamayan bir kocam var...

evet bir derdim var....
tüm bu sorunlar yüzünden bir aylık olan ama hiç bir şekilde huzur bulamadığımız bir evliliğimiz var...

evet bir derdim var... sadece bitanecik....

Ah be canım hayat gerçekten de zor.
Maddiyat insanın belini büküyor.
Ama Allah büyüktür bugünlerde geçer.
Yeni evlisiniz ev kurmak kolay mı?
Birbirinize destek olun. Allah başka dert vermesin.
Eşin, en kısa zamanda iyi bir iş bulur inşallah.
Sen gönlünü ferah tut.:1hug:

Bu kadar borc yaparak neden evlendinkikaydirigubbakcemile

Bir kaç ay daha bekleseydiniz.

Ah be canım hayat gerçekten de zor.
Maddiyat insanın belini büküyor.
Ama Allah büyüktür bugünlerde geçer.
Yeni evlisiniz ev kurmak kolay mı?
Birbirinize destek olun. Allah başka dert vermesin.
Eşin, en kısa zamanda iyi bir iş bulur inşallah.
Sen gönlünü ferah tut.:1hug:

saol canım yaa.. amin inşallahh...

eşinizle birbirinize destek olun, unutmayın ki bu zor günleri de beraber atlatmakta marifet, çalışmıyorsanız siz de iş bulun. bir de sabretmeye çalışın.

canim en mutlu olman gereken zamanda bu skntilari yasiyorsun..
insallah Allah bu ramazanda bereket ayinda evinize bereket verir..
ailesi ya da aileler yardim etmiyor mu?
borcsuz evlenen yok sanirim da isi de yokmus cok üzülmüs

Bu kadar borc yaparak neden evlendinkikaydirigubbakcemile

Bir kaç ay daha bekleseydiniz.

canımcım şartlar bunu gerektirdi... eşim memleketinden buraya geldii.. kimseyi tanımaz etmez.. zaten evi erken tuttuk o bi başına yaşadı... saat ona onbire kadar annemin evinde oturuyordu nişanlıyken sonra yatmaya gidiyordu.. işin aslı bizim belimizi büken düğün sonrası iş başı yaptıı işten çıkarmışlar.. bir ay oldu... herşeydeüst üste geldii.. anlıyacağınn..

Allah kolaylık versin öncelikle
Düşmez kalkmaz bir Allah
sen çalışıyosun dimi

canımcım şartlar bunu gerektirdi... eşim memleketinden buraya geldii.. kimseyi tanımaz etmez.. zaten evi erken tuttuk o bi başına yaşadı... saat ona onbire kadar annemin evinde oturuyordu nişanlıyken sonra yatmaya gidiyordu.. işin aslı bizim belimizi büken düğün sonrası iş başı yaptıı işten çıkarmışlar.. bir ay oldu... herşeydeüst üste geldii.. anlıyacağınn..

allah ayrdımcınız olsun. Eşine destek ol.İşsizlik bir erkegin moralini dıfırlıyan bir olgu.
Bu günleriniz belkide evliliğiniz temeli için bir sınav olabilir canım:1hug:
Ailenizden borc alsanız:teselli:

allah yardımcınız olsun canım
eşin insallah en kısa sürede iş bulur :Saruboceq:

ufacık bir derdi büyütenler bunu okusunda asıl bir derdim var neymiş görsün

Rabbim yardımcınız olsun.
Daha evliliğinizin ilk aylarında maddiyatsızlıklar yakanızı bırakmamış.
Ama bundada vardır bir hayır öyle düşün.
Rabbim bir kapıyı kapatırsa diğerini açar unutma.

Allah kolaylık versin öncelikle
Düşmez kalkmaz bir Allah
sen çalışıyosun dimi

evet ben çalışıyorum... elimde olmadan bunu burnuna sokuyorum galiba... ama bu durumun stresi ister istemez oluyor.. bu sefer iş kavgaya dönüşüyor...

Rabbim yardımcınız olsun.
Daha evliliğinizin ilk aylarında maddiyatsızlıklar yakanızı bırakmamış.
Ama bundada vardır bir hayır öyle düşün.
Rabbim bir kapıyı kapatırsa diğerini açar unutma.

saol canım hep öyle diyorum zaten.. kul sıkışmassa hızır yetişmez diyerekten...

canim en mutlu olman gereken zamanda bu skntilari yasiyorsun..
insallah Allah bu ramazanda bereket ayinda evinize bereket verir..
ailesi ya da aileler yardim etmiyor mu?
borcsuz evlenen yok sanirim da isi de yokmus cok üzülmüs

o taraftan hiç bir destek yok.. zaten bu derece borca batmamızın nedenide bu.. gerçi onlarıda yargılayamıyorum onlardada yok çünkü... benimde ailemden isteyebilme sınırım bir yere kadar ne yazıkkii.. bugüne kadar sürekli destek oldular zaten... şimdi kardeşim askere gidecek... onada bulunmaları gerek... işin özü utanıyorumartık annemden para istemeye...

türkiyede evlenmek kolay iş değil ya.evlilik aşkı öldürür derler ya o sevginin azalmasından deil geçim sıkıntısından galiba bizim ülkemizde..daha evlenmeme çok var ama böyle olayları okudukça,gördükçe adam akıllı iş sahibi olmadan evlenmicem:1no2:

canım benim
eminimki çok zor bir durumdur.
bu mübarek günlerin yüzü hürmetine
inş. tez zamanda eşin işe girer ve düzeniniz oturur.

Vay şerefsizler, ne diye çıkarmışlar işten peki.:mymeka:, Yazık günah değilmi daha yeni evli adam, şimdiye kadar işlerine yarıyorduda evlendikten sonramı yaramamaya başladı. Nasıl bir mantıktır buÇok üzgünüm çoook

Sen çalışıyorsun değilmi arkadaşım. Kocan iş bulana kadar alininkini veli'ye velininkini ali'ye, bir şekilde idare edeceksiniz artık. Yapacak birşey yok.

Allah yardımcınız olsun şu mübarek günlerde...

canım allah yardımcın olsun..kolay degıl..bak o kadar yoklugun içinde bir şekilde yuvanızı kurmuşsunuz.bu zamanda evlilik kolaymı.... guzel kalbını bozma...bak çok guzel bir aydayız...umarım eşin guzel bir iş bulur ve mutlu yuvanızda huzur ve bereketle guzel gunler geçirirsiniz...

X