Bir derdim var

siz acıkca soylemedınız ama. sız kendınız ıcın ıstıyorsunuz kendı saglıgınız. bu bırey olarak en dpgal hakkınız ozellıkle bır trdavıden cıktıgınız ıcın. ama cocugumun gelısımı ıcın falan demeyın o zaman bıze de esınıze de.

acık olun

kaldı ki siz esınızden uzaklasmıssınız onunla olmak yerıne kendı aılenız ve yanınızda da cocugunuz olsun ıstıyorsunuz esınız de bunu ıstemıyor dogal olarak

Bencede mesele eşinizden uzak durmak istemeniz…

Niye bu kadar tepki verildi anlamadım sanki ailesinin yanına yerleşiyor bütün sene çalışmış 1 ay çocuğuyla ailesinin yanında tatil yapmak istemiş ne var bunda ne alakası var eşinden soğumakla zaten haftanın 6 günü çalışıyormuş çocukla bu sıcak havalarda gider denize girer eğlenir kafasını dağıtır gelir çok doğal bir durum yani

Eşiniz haklı 10-15gün deseniz tamamda 1ay çok fazla. Bulunduğunuz şehirde eminim çocuklar için yapılacak etkinlikler vardır oralara katılabilirsiniz.

Yıllık iznini ayarlamasını ona göre bir plan yapmamızı söyledim..Ama onu da ayarlamiyor ,daha doğrusu konusmusyor bile .Patronun ne zaman canı isterse o zaman..Aslında ben bu evlilikte en başından beri o kadar çok fedekarlik yaptım ki ..Ama konu ne olursa olsun benim istedigim birşey olunca ,yapabilecegi seyde bile taviz vermemesi ...Ben çok taviz verdim ..Ve onun mutlu olacağı şekilde her zaman arkasında da dururum olurum ..O mutlu olacaksa ..Ama eşim aynı şekilde düşünmüyor bu da zoruma gidiyor..Saglik açısından evet meme kanseri gecmisim var inanin bunaliyorum bütün gün evde daha çok kafaya takıyorum ..Ondan da onemlisi kizimin güzel vakit gecirmesi ..Eşimde bu noktada evet zorluklari olacak ama kizi icin fedakarlık yapabilir ..Öyle kizina aşırı düşkün değil keza 2 kez bizsiz kendi ailesine gitmisligi var kendisinin ..Ama ben o zaman sorun çıkarmadım ,destek de oldum ..Bunlar ailenin dinamigine göre ayarlanabilecek durumlar..Her konuda olduğu gibi eş desteği önemli ,güne takilmis arkadaşlar da ..Keske o da bizimle olabilse ama mümkün değil ...Eşim kimseyle hiçbir sorununu çözmez ,ses çıkarmaz ..Bana gelince direk kestirip atar ..Konu sadece gitmek değil aslında .. Yaşanmışliklar var ..O benim yanimda duran bir eş hic bir zaman olmadi..Onunla evlendikten sonra o hakkını savunamiyor diye herkesle ben kötü oldum ..Bana karşı seyler de küsüp beni manipule eder..Hiç kimseye karşı duruşu yok ,a bana gelince aslan kesiliyor..Onu giyemezsin ,bunu yapamazsin ...Ben o kadar çok şeyi görmezden geldim ki .Ama o benim için yapabileceği şeylerde bile inada bindiriyor..

Teşekkür ederim nihayet anlayan biri çıktı Aile yanı aynen..O kadar tepki verilmiş ki sanki arkadaşımla tatile gidiyorum ..Ve gerçekten haklı sebeplerim var ..Ruh sağlığım bozuluyor artık .

Bütün sene evlilik catisi altındayız zaten ..Bence gidediğiniz için bu tepkiniz Çocuğun anne ve babayla vaktini dolu dolu gecirmesi konusunda haklısınız..Lakin çocuğun yaz tatilinin belirli bir süresinde başka şehirde ,akrabada vs gecirmesi kültürümüzde de önemli ..Altını cize çize söylüyorum istediğim şey imkanlar dahilinde .Eşime zorla beni tatile götür demiyorum ..Birlikte hicbirsey yapamiyoruz ..Ailemin de böyle bir imkani var kızım güzel vakit geçirecek niye değerlendirmeyelim..Bir daha bu günleri geri gelmeyecek ..Kocamın düsmaniymisim gibi davranmazinagerek yok..Bir cogunuzun yapmadigi bir çok şey yaptım ben onun için ..Başkası belki bu evlilige de devam.etmez benim yerimde olsa..Zaman zaman aile terapisti ne gidelim diyorum ona da yanaşmıyor .Daha ayrıntılı konular bunlar tabi..Atla deve değil istediğim .

Lakin çocuğun yaz tatilinin belirli bir süresinde başka şehirde ,akrabada vs gecirmesi kültürümüzde de önemli
Ne alaka ya

Bence gidediğiniz için bu tepkiniz
Herkes eşinden 1 ay ayrı kalmak istemiyor olabilir bunu düşündünüz mü, kimseyi ayağından zincirlemiyorlar isteyen gider.

Boşanıp tayin alıp ailenizin evinde istediğiniz kadar yaşayın o zaman, bi şeylere katlanınca madalya takmıyorlar.

Teşekkür ederim nihayet anlayan biri çıktı Aile yanı aynen..O kadar tepki verilmiş ki sanki arkadaşımla tatile gidiyorum ..Ve gerçekten haklı sebeplerim var ..Ruh sağlığım bozuluyor artık .
Aynen öyle 1 ay gidersin mesela yarısında bi haftasonu izin alır gelir yanınıza birliktede tatil yapmış olursunuz bir de sanırım hastalık atlatmışsınız size ne iyi geliyorsa öyle yapın bence bende bazen çok bunalıyorum ailemin yanına gidiyorum çocukla eşim 6 gün çalışıyor aynı şekilde 2 hafta sonra 3 gün izin kullanıp yanıma geliyor sonra biz 2 hafta daha kalıp dönüyoruz banada çocuğuma da iyi geliyor ailemle de vakit geçirmek hakkım bence yaşadığım şehirde akrabam falan yok tüm yılı yalnız geçiriyorum eşimle aram kötü de değil onu çokta seviyorum bunun aile yanına gitmekle hiç bir alakası olamaz zaten

1 ay anneanne yanında kalmak demek çocuğu anneanne büyütecek demek değildir
Evlenmek ailenden kopmak demekte değildir

Terapiyi kabul etmek zorunda kendisi ailenin refahı için…

Ama sizinkisi de çözüm değil, sizi daha iyi anladım şimdi…

Evlendiniz aileden kopun demedim ki…
Çocuğu anne yanında büyütme düşüncesi doğru değil dedim bu kv içinde geçerli…
1 ay ailenle tatil yapmak ailenin yanında çocuk büyütmek mi oluyor geri kalan 11 ay kim büyütüyor ki çocuğu
Kadınlara karşı bu kadar nefret neden yani şu yorumlara bakıyorum da kocanın yanında dur yok öyle böyle anlamıyorum kadın hastalık atlatmış ailesine ihtiyaç duyuyor da olabilir bu çok doğal bişey

Cok iyi anlıyorum sizi. Boyle birine laf anlatmak çok zor. Secenekler sunuyorsunuz ama hepsine bir bahane veya baştan savma... Allah yardımcınız olsun. Stres de tetikliyor kanseri. Yoksa sizin icin çok güzel olurdu ailenizin yaninda bir tstil.
Burdaki çoğu kişi de okuduğunu anlamamis sanırım. 1-2 ay için bu kadar zorbalik da olmaz. Kuzenimin eşi 15-16 saatlik mesafedeki şehre geliyordu sık sık. İki çocuğu var. Yılın yarısını annesinin ve halamlarin yaninda geçiriyordu. Kuzenim ayda bir eşini çocuklarını ziyarete geliyordu. Bence anormal olan bu.

Sizinki bi tık şımarıklık.
Adam 6 gün keyif yapmıyor çalışıyor.
6 gün evde dursa evi kim geçindirecek?
Bir hafta deseniz neyse ama 1 ay nedir yahu.

senede bir diyorsunuz ama bir dediginiz sey 1 ay. zorunluluk yoksa esler bu kadar uzun sure ayri kalmamali die düşünüyorum, keyfiyetten bu kadar ayrı kalabilen/kalmak isteyen eşler birlikte olmamalı zaten.

etrafta da görüyorum gidip ailesinde 1 ay kalan kadınlar. sağ olsun anam babam gidince baş tacı eder ama ben sabah gitsem akşamına evim de evim kocam da kocam diye kapıya bakıyorum. nasıl rahat ediliyor anlamıyorum

Ne alaka ya

Herkes eşinden 1 ay ayrı kalmak istemiyor olabilir bunu düşündünüz mü, kimseyi ayağından zincirlemiyorlar isteyen gider.

Boşanıp tayin alıp ailenizin evinde istediğiniz kad

Anladım kocanız da kocanız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…