Bir derdim var artık tutamam içimde....

Uydur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2011
38
28
Selam kızlar
Ben 22 yaşındayım.8 yaşımdan beri şişmanım.Küçükken bana musallat olan hayatımı mahveden şişmanlıktan kurtulamıyorum.Hayatımın en değerli yaşlarındayım ama bana zehir oluyor.İstediğimi rahatça yiyemiyorum yersem anında pişman oluyorum.Çoğu kadın için zevk olan alışveriş bana zehir olabiliyor.Artık bu durumdan çok sıkıldım.Diyet yapmaya çalışıyorum ama uyamıyorum.Yıllardır bu durumdayım artık çok sıkıldım.Benim hiç sevgilim olmadı biliyor musunuz? Şimdi herkes 14 şubatta neler yapacağının derdinde ama ben hayatımda hiç kimseden seni seviyorum sözcüğünü duymadım.Bunu da şişmanlığa bağlıyorum.Bilmiyorum belki de gerçek sebebi bu değil ama ben inanıdığım için sanırım böyle oluyor.Sizce ne yapmalıyım ?

Şişman genel bir kavram

Kaç boy kaç kilo

Küçükten bri doktora gittin mi

Hormon ya da başka sorun var mı

Peki hic doktora ve diyetisyene gittin mi? troidlerinde sorun olabilir? daha bircok sey kiloya neden oluyor. Eger kilo kaybetmek istiyorsan ilk bas bir diyetisyene git. diyetisyen san akan tahlilleri filan yapip sana diyet verir. Ayrica sevgilinin olmamasiyla kilonun hic bir etkisi yoktur emin ol. Ben ne kizlar taniyorum dal gibi ama sevgilileri hic olmamis.

Kilo vermekten başka çaren yok. Çünkü bu durum seni çok rahatsız ediyor belli. Azmet kilonu ver. Bu sıkıntılardan kurtul.

Başka bir nick atmaya çalıştım ama olmadı istediklerim hep daha önce alınmış bende aman uydur derken uydur yazıverdim nickimin anlamı budur

Doktora gittim ama devlet hastanesindeki diyetisyenleri bilirsiniz sağlıklıyım değerlerim normal.Sadece antideprezsan kullanıyorum oda 5-6 kilo yapıp sonra duruyor. Ya kafam çok karışıyor irademe hakim olabiliyorum. Anlarsınız ya istediğimi rahat rahat giymek istiyorum.Dikkat ediyorum ama bir süre sonra motivasyonum düşüyor.Sizce motivasyonumu nasıl yüksek tutabilirim ?

Selam kızlar
Ben 22 yaşındayım.8 yaşımdan beri şişmanım.Küçükken bana musallat olan hayatımı mahveden şişmanlıktan kurtulamıyorum.Hayatımın en değerli yaşlarındayım ama bana zehir oluyor.İstediğimi rahatça yiyemiyorum yersem anında pişman oluyorum.Çoğu kadın için zevk olan alışveriş bana zehir olabiliyor.Artık bu durumdan çok sıkıldım.Diyet yapmaya çalışıyorum ama uyamıyorum.Yıllardır bu durumdayım artık çok sıkıldım.Benim hiç sevgilim olmadı biliyor musunuz? Şimdi herkes 14 şubatta neler yapacağının derdinde ama ben hayatımda hiç kimseden seni seviyorum sözcüğünü duymadım.Bunu da şişmanlığa bağlıyorum.Bilmiyorum belki de gerçek sebebi bu değil ama ben inanıdığım için sanırım böyle oluyor.Sizce ne yapmalıyım ?

ben de arkadaşlara katılıyorum
önce gerekli testleri yaptır
ardından diyetisyene git
diğer yazılanlara ek olarak
diyetisyene para ödeyince ve her hafta seni tartacak biri olduğu stresini yaşayınca
ister istemez uyuyorsun diyete
:KK39::confused:

Kilolusun ama çoooook şişman değilsin bozma moralini çok sıkı diyet değil miktarı küçült ekmek tatlı vs kıs hareket et akşam6 dan sonra yeme

Protein et süt yumurta ye bol su iç

Kilo vermeye başlarsan motivasyon bştmez

Hem her istediğimi yiyeyim, hem istediğimi giyeyim olmuyor ne yazık ki. Gerçi tanıdığım öyle insanlar da var ama, belli ki siz bu gruba dâhil değilsiniz :)

Öncelikle, yediğiniz gereksiz her şeyi kesmelisiniz. Cips, çikolata, gofret, jelibon... Ne olursa. Önce bunu bir oturtun. Sonra yavaş yavaş sağlıklı bir diyete başlayın ve spor yapın. "Emek olmadan yemek olmaz" :)

Benim uyguladığım diyetim şöyle: Pirinç, beyaz un, şeker, patates yok. Kızartma yok. Et ve sebzeyle besleniyorum. Üstelik böyle daha çok zevk alıyorum yediğimden. Tuz hiç kullanmıyorum. Belli bir saatten sonra hiçbir şey yemiyorum (meyve dâhil). Klişe olarak çok su içiyorum. Bunların yanında spor yapıyorum. Gayet faydalı oluyor.

Ben de beslenmemi düzene sokmaya karar verdiğimde 42 bedenin sınırlarını zorluyordum. Şimdi 36-38; oh, canıma değsin :)

Ne demek istediğinizi anlamadım ? Nickimle ilgili açıklamayı yaptım.Zaten dikkat ederseniz taaa 2011 de üye olmuşum şu an 2015teyiz.

Yani demek istediğim boyunu ve kilolunu söyle. Kilon o kadar da çok değilmiş boyuna göre. Spora gitsen tamamdır. Bu kadar ağıt yakmanıza gerek yok..

Yani demek istediğim boyunu ve kilolunu söyle. Kilon o kadar da çok değilmiş boyuna göre. Spora gitsen tamamdır. Bu kadar ağıt yakmanıza gerek yok..

Ağıt olduğunu düşünüyorsanız sizin de böyle kırıcı bir şekilde cevap vermenize gerek yoktu.Bu pek bi Bilgece oldu

Buradas 59 kilo olup 50 kiloya düşmek isteyenler de var dikkatinizi çekerim

Ağıt olduğunu düşünüyorsanız sizin de böyle kırıcı bir şekilde cevap vermenize gerek yoktu.Bu pek bi Bilgece oldu

Arkadaşım ben de kiloluyum. Sizinki hem karnım doysun hem pastam dursun gibi olmuş. Aşırı bir kilonuz yok. Sporla verebilirsin diyorum anladın mı?
Kırıcı konuşmam falan yok. Haydi selametle...

Arkadaşım ben de kiloluyum. Sizinki hem karnım doysun hem pastam dursun gibi olmuş. Aşırı bir kilonuz yok. Sporla verebilirsin diyorum anladın mı?
Kırıcı konuşmam falan yok. Haydi selametle...

Kilolu olduğu halde böyle hem istediğini yemek hem de zayıflamak isteyen bir ben değilim heralde.Bu düşüncenin yanlış olduğunu ben de biliyorum bununla nasıl baş edebilirim diye akıl danışmak istedim.Siz düpedüz dalga geçmişsiniz.Bu konuyu dalga geçilmesi için açmadım.Selametle.

X