Bir derdim var artık tutamam içimde....

güzel kızım, sevgili yavrum
güzin abla gibi konuşucam ama....

yaa ben bu genç nesilin şişman olmasına çok üzülüyorum. bakıyorum gencecik üniversiteliler, 18-19 yaşında fil gibi. yazık değil mi size. kadın dediğin beğenilmek ister, güzel giyinmek ister. yürüyüş yap, diyet yap falan ama kendine bunu yapma. nasıl taşıyorsun o kiloları...

özgüvenini tamamen kaybedersin böyle giderse.
ve özgüven hayattaki en belirleyici şeylerden biridir.
zayıfla. irade göster

Cnm güzelce diyetini yap genç kızsın tabiki sevgilin olsun istiyosun ama önce kendin için zayıfla azmet kafana koy diyetisyene gitmedende iradenle başarabilirsin bol bol su içmeyi unutma bi arkadşım var çok kiloluydu sadece bol su içerekk ve tabiki yediklerine dikkatte ederek ama onun kiloluykende sevgilisi vardı herşeyide buna bağlama öz güvenini bırakma cnm :)

Ah ben de o boy olucaktı bu iradeyle mankenlere taş çıkartmazsaydım şerefsizim :KK70: :KK70:

Canım başlayınca gerisi gelir emin ol kaçamaklar olur ara sıra ama diyet değil de sağlıklı yemekler yemeyi rutine bindirirsen bu iş olur, spor zaten eğlenceli bişey haftada 3 gün gidersin hem kafan dağılır hem de yeni bi sen oluşur zamanla.

zaten diyet kelimesi bile bir itici geliyor sağlıklı beslenme daha güzel ve daha olumlu.Teşekkürler:)

güzel kızım, sevgili yavrum
güzin abla gibi konuşucam ama....

yaa ben bu genç nesilin şişman olmasına çok üzülüyorum. bakıyorum gencecik üniversiteliler, 18-19 yaşında fil gibi. yazık değil mi size. kadın dediğin beğenilmek ister, güzel giyinmek ister. yürüyüş yap, diyet yap falan ama kendine bunu yapma. nasıl taşıyorsun o kiloları...

özgüvenini tamamen kaybedersin böyle giderse.
ve özgüven hayattaki en belirleyici şeylerden biridir.
zayıfla. irade göster

Haklısınız ne diyebilirim ki.O kadar sınava hazırlanmaktan otur otur ye ye fazla kilo biriktiriyoruz.

zaten diyet kelimesi bile bir itici geliyor sağlıklı beslenme daha güzel ve daha olumlu.Teşekkürler:)

İnstagramda bir sürü diyetisyen var hep farklı listeler yeni menüler sunuyorlar takipçilerine onları bir araştır derim mutlaka güzel bilgiler edineceksin. Spor motivasyon sayfalarını da takip et ama çok kafayı takma onlara yoksa çıldırıyor insan bi zaman sonra '' vay be bunlar kadınsa ben neyim'' gibi :KK70:

Eee bu kilo aşılmayacak bir kilo değil ki sporla bile zayıflarsın

Özgüven konusuna kesinlikle katılıyorum.Ben kilolu olduğumu düşündüğüm için kendi özgüvenimi kendim düşürüyorum sanırım:KK43: bunu düzeltmeye çalışıcam

simdiye kadar tanıdıgım kilolu pek cok kisi de gayet neseli insanlardı ve oyle bir enerjileri vardı ki herkes onların etrafında toplanıyordu.
keza duygusal iliskilerinde de aynı oranda renkli bir hayatları vardı.

bence de kilo konusuna dikkat edin ancak saglıgınız icin!

diger konuları direkt fiziksel gorunuse baglamayın, tıg gibi olursunuz ama birden hastalanabilirsizin o zaman eşinizin yapacagı her seyi mesru mu goreceksiniz? ya da hamile kaldıgınızda terkedilmeyi mi haketmis olacaksınız?

elbette begenilmek isteyebilirsiniz bunda bir sıkıntı yok ancak sizin asıl albenizin her zaman ozguveninizde olacak,
bu yuzden sizi iyi hissettiren seylere agırlık vermeyi ihmal etmeyin,
hem bu motivasyonununuzu da yukseltir :KK66: daha guclu biri olarak irade gostermekte de o kadar zorlanmazsınız.

Canım bu kilo sorununu hiç kafana takma tabi ki hastalık derecesinde değilse ki öyleyse de profesyonel yardım Alman Lazım. onun dışında şişman insanlar emin ol Çoğu kişiden daha sevimli daha çok sevilen insan olurlar hatta bazen güzel insandan daha bile güzel gelirler Çoğul insana.tabi ki neşeyle ve kendine güvenle de alakalı bu dediğim sevilme olayları.Ama gerçekten kafama taktım Özgüven Sıfır diyorsan.Zayıflıcaksın çare yok.Bunun için su iç falan diyorlar bana sorsan ben de balık Etliyim ama o kadar kasmadıgım için zayıfladım diyemem ama spor falan arkadaşlarınla yaptığında daha kolay ve eglencelı gelebilir.Ya bunları yazarken kendınmi senin yerıne koyuyorum.ya yemeği seviyorsan kasma çok fazla. okula işe vs yürüyerek git çok Fast Food yeme.saglıklı olduğun sürece kilolu da olabilirsin.çogu şzayıf kişiler de senden benden çok yiyorlar kilo almıyorlar diye sağlıklı mı oluyorlar? ee sevgili olayına gelince bunlara hiç bakmıyor emin ol.ya zayıfsın 90-60-90sın diyelim sevgilin de var sen ciddi düşünüyorsun evlendiniz Allah korusun hasta olsan bu zamanlarını o zaman yasasan kocan sevmekten vazgeçse daha mı iyi.?Sismanlıgı boş ver de çirkinlik bile bu Açıdan bakınca daha Avantajlı.

Uyamiyorum deme.
Aklina koy , ve yapmak istedigini uygula...

Doktora git yardim al , olmaz olmayacak diye bisey yok .
Istesen basarirsin emin ol.

Bana da diyet cok itici gelmistir hep. Saglikli yasam en dogru kelime benim icin. Ben kendimi 15 16 yasimdan itibaren saglikli yasama odakladim. Hic kilo sorunum olmadi, Allah'a sukur saglik sorunlarimda olmadi. Bence saglikli yasamak zor olmamali. Mentaliteyi degistirmek lazim. Fastfood u hayatinizdan tamamen cikarmaniz gerek bence. Colaydi fantaydi, gazli iceceklerden de uzak durmaniz gerek. Ben cocukluktan beri icmiyorum insan yasiyor yani hicbir sorun yok tadini bile aramam. Sekeri de birakmalisiniz. Ya da azaltacaksiniz. Ayni sekilde cok az miktarda tuz katmalisiniz yemeklerinize. Ben ne zaman yemek yapsam insanlar tuzsuz bulurlar ama annemden alistim bende bana cok normal geliyor tuzsuz yemek, asil tuzlu yiyemiyorum. Beyaz ekmek yerine esmer ekmek tercih edin. Bence tamamen kesmeyin ama asiriya kacmayin esmer ekmek tuketirken. Ben olsam yemeklerimi kendim yapardim. Disarda yemek tuketmemeye calisin. Sekerli abur cuburu da birakmalisiniz.

Spor olarak hemen oyle spor salonlarina gidecek belki zamaniniz veya imkaniniz yoktur. Internette okumustum yarim saat ip atlama 1 saatlik hizli kosmaya bedel diye. Evde hepimizin atlama ipi vardir. Alin bol bol atlayin iste evinizde rahatca.

Son olarak sevgilim olsun diye zayiflamaya calismayin. Sagliginiz icin kilo vermeye calisin. Ilerde olusacak saglik sorunlarini dusunun. Yaslandikca agir bedenimizi ayaklarimiz bacaklarimiz tasimak zorunda. Yas ilerledikce zayiflamaniz zorlasacak. Kendi iyiliginiz icin zayiflayin, sevgili Allah'in izniyle yine olur ama saglik bir gitti mi geri gelmez!

Sevgilinin olmamasını kilona bağlama diyemicem bu da bir sebep olabilir ama asıl sebep kendini beğenmemen, neşeni kaybetmen ve insanların da böyle negatif insanlara yanaşmak istememesi.
Sevgilim olduğu dönemde epey balık etliydim( 174 boy, 74 kilo)
Sabrettim kilo verdim ve hala verecek kilocuklarım var eskisine nazaran çekici vücut hatlarım var ama şimdi yalnızım =) Bu işler kısmet

Selam kızlar
Ben 22 yaşındayım.8 yaşımdan beri şişmanım.Küçükken bana musallat olan hayatımı mahveden şişmanlıktan kurtulamıyorum.Hayatımın en değerli yaşlarındayım ama bana zehir oluyor.İstediğimi rahatça yiyemiyorum yersem anında pişman oluyorum.Çoğu kadın için zevk olan alışveriş bana zehir olabiliyor.Artık bu durumdan çok sıkıldım.Diyet yapmaya çalışıyorum ama uyamıyorum.Yıllardır bu durumdayım artık çok sıkıldım.Benim hiç sevgilim olmadı biliyor musunuz? Şimdi herkes 14 şubatta neler yapacağının derdinde ama ben hayatımda hiç kimseden seni seviyorum sözcüğünü duymadım.Bunu da şişmanlığa bağlıyorum.Bilmiyorum belki de gerçek sebebi bu değil ama ben inanıdığım için sanırım böyle oluyor.Sizce ne yapmalıyım ?
Sevgilinin olmamasi bir eksiklik degil canim. Kilo verme konusunda doktora gitmelisin hormonal bir sorun olabilir tedavi olursun

Kilonuz sizi umutsuzluğa iticek, artık böyle diye kabullenmeniz gereken bi kilo değil diyetisyene giderek birazda gayretle cok guzel bi fiziğe sahip olabilirsiniz.

Cevaplarınız için tek tek hepinize teşekkür ederim kızlar.Yazdıklarınız bana umut verdi Allah sizden razı olsun.Karar verdim artık bu sefer olacak hatta bir üyemizin ''Ya istediğini ye ya da istediğini giy'' sözünü odamın başköşesine yazıp astım.
Artık hayatımda bazı düzenlemeler yapacağım.Düzenli spor yapacağım(Yürüyüş ya da leslie)
Yemek konusunda neler yapacağımı kafamda oturttum sayılır.Allahtan cips kola vbi pek sevmem ama tatlıya dayanamıyorum.İlk savaşım tatlılar ile olacak.

Doktora gittim ama devlet hastanesindeki diyetisyenleri bilirsiniz sağlıklıyım değerlerim normal.Sadece antideprezsan kullanıyorum oda 5-6 kilo yapıp sonra duruyor. Ya kafam çok karışıyor irademe hakim olabiliyorum. Anlarsınız ya istediğimi rahat rahat giymek istiyorum.Dikkat ediyorum ama bir süre sonra motivasyonum düşüyor.Sizce motivasyonumu nasıl yüksek tutabilirim ?
antideprezanlar kilo yapıyor mu bende bir haftadır kullanmaya başladım başlamadan önce doktora sormuştum yapmaz demişti

Bende kiloluyum o yuzden duygularinizi cok iyi anliyorum.1 haftadir yedigime ictigime dikkat ediyorum 1 kilo verdim.Oncelikle tatli ekmegi hayatinizdan cikarin.yemek olculerinizi azaltin gunde 1 saat spor yapin hemen farkedersiniz.Ve bi doktora gidip sekerinize ve hormonunuza baktirmanizi oneririm.

Selam kızlar
Ben 22 yaşındayım.8 yaşımdan beri şişmanım.Küçükken bana musallat olan hayatımı mahveden şişmanlıktan kurtulamıyorum.Hayatımın en değerli yaşlarındayım ama bana zehir oluyor.İstediğimi rahatça yiyemiyorum yersem anında pişman oluyorum.Çoğu kadın için zevk olan alışveriş bana zehir olabiliyor.Artık bu durumdan çok sıkıldım.Diyet yapmaya çalışıyorum ama uyamıyorum.Yıllardır bu durumdayım artık çok sıkıldım.Benim hiç sevgilim olmadı biliyor musunuz? Şimdi herkes 14 şubatta neler yapacağının derdinde ama ben hayatımda hiç kimseden seni seviyorum sözcüğünü duymadım.Bunu da şişmanlığa bağlıyorum.Bilmiyorum belki de gerçek sebebi bu değil ama ben inanıdığım için sanırım böyle oluyor.Sizce ne yapmalıyım ?

şişmansın ama ne kadar...

1.60 olup 80 kilo olan var 1.80 olup 80 kilo olan var...

antideprezanlar kilo yapıyor mu bende bir haftadır kullanmaya başladım başlamadan önce doktora sormuştum yapmaz demişti

yapmaz diyorlar ama yapıyor maalesef:KK43: bende 4-5 kilo yaptı ama sonra durdu.Bu ilaçlar insanı rahatlattığı için metabolizmayı da biraz yavaşlatabiliyor.Doktorlar bu yüzden mutlaka spor yapılmasını istiyor.Hem spor mutluluk hormonu salgıladığı için hem de kilo alımını engellemek için.Tabi kilo alımı ilacın dozu ile orantılı da olabilir.

Bende kiloluyum o yuzden duygularinizi cok iyi anliyorum.1 haftadir yedigime ictigime dikkat ediyorum 1 kilo verdim.Oncelikle tatli ekmegi hayatinizdan cikarin.yemek olculerinizi azaltin gunde 1 saat spor yapin hemen farkedersiniz.Ve bi doktora gidip sekerinize ve hormonunuza baktirmanizi oneririm.

Bende 2 gündür dikkat ediyorum çok şükür bir şey çıkmadı darısı başıma inşallah bende bi haftada 1 kilo versem hem moral olur hem de dikkat etmeye devam ederim.

X