Bir derdim var artık tutamam içimde....

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim.Önerebileceğiniz bir diyet var mı acaba ?

Oncelikle dr a gidip gerekli testleri yaptr. Ama her seyden once kararli olmalisin daha gencsin Allah in izniyle istedgin her seyi elde edeblcek iradeye sahp olmalisin uzulmeye sevglim yok filan dye dusunecegn vakti spora ayir biraz hirslandr kendni kilo verdkce daha cok istegn artar inan kndne once kendn icin yapmalisin ne yapiyosan ..sevgiler.

Hem her istediğimi yiyeyim, hem istediğimi giyeyim olmuyor ne yazık ki. Gerçi tanıdığım öyle insanlar da var ama, belli ki siz bu gruba dâhil değilsiniz :)

Öncelikle, yediğiniz gereksiz her şeyi kesmelisiniz. Cips, çikolata, gofret, jelibon... Ne olursa. Önce bunu bir oturtun. Sonra yavaş yavaş sağlıklı bir diyete başlayın ve spor yapın. "Emek olmadan yemek olmaz" :)

Benim uyguladığım diyetim şöyle: Pirinç, beyaz un, şeker, patates yok. Kızartma yok. Et ve sebzeyle besleniyorum. Üstelik böyle daha çok zevk alıyorum yediğimden. Tuz hiç kullanmıyorum. Belli bir saatten sonra hiçbir şey yemiyorum (meyve dâhil). Klişe olarak çok su içiyorum. Bunların yanında spor yapıyorum. Gayet faydalı oluyor.

Ben de beslenmemi düzene sokmaya karar verdiğimde 42 bedenin sınırlarını zorluyordum. Şimdi 36-38; oh, canıma değsin :)

Tebrik ederim.Azmetmiş ve başarmışsınız darısı başıma.Önerilerinize dikkat edeceğim.

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim.Önerebileceğiniz bir diyet var mı acaba ?
. Kilo vermek için en etkili şey mutlaka 10 ila 2 arasında karanlık bir ortamda uyuyor olmak ve daha erken kalkıp uyanır uyanmaz birşeyler atıştırmak. Çünkü zayıflamamızı sağlayan hormon gece 10 ila 2 arasında uykudayken salgılanıyor ve uyandığımızda ne kadar erken yersek o kadar hızlı metabolizmamız çalışmaya başlıyor. Bunun yanında günde 2 fincan yeşil çay için. Asla form çayları içmeyin. Sebze ve et yediğiniz öğünlerde 1 tost ekmeği kadar bakliyat yediğiniz öğünlerde yarım tost ekmeği kadar esmer ekmek yiyin. Kepekli makarna, bulgur vs yediğinizde hiç ekmek yemeyin. Pirinç makarna patates gibi basit şekere çabuk dönüşen besinlerden çok canınız çekmedikçe yemeyin. Günde 3 porsiyon yoğurt yiyin, ama etin yanında yemeyin. Etin yanında bir kepçe çorba için. Yine her öğünde çiğ sebze tüketin ancak havuç hariç. Birde iki porsiyon meyve tüketin. Meyve ara öğünlerinizi mümkün olduğunca erken saatlerde yapın. 2 litre üzerinde su için. Bir de yemeklerinizi yavaş r yiyin bolca çiğneyin, yemeklerden sonraki yarım saat boyunca aktif olun illa spor yapmanıza gerek yok . Masayı toplayıp, bulaşık yıkayın vs ama ayakta ve aktif konumda olun. Bunların bir kısmı diyetisyenimin bir kısmı endokrinologun önerileriydi ve ayda 4 kilo vermemi sağladı. Size de öncelikli olarak endıkrinologu tavsiye ederim aslında. Diyetisyenin olayı düzenli para ödediğin için hırslanmak ama eğer kilo verememenin sebebi sağlık sorunlarıysa bunu ortaya çıkaracak kişi endokrinolog

Çokta kilolu değilsin balık etlisin bi on kilo vermen lazım ama sevgili bulmana engel olacak bir kiloda değilsin sevgili bulamamanın başka sebepleri olmalı

Mezun oldum kpsslanıyorum bu yüzden sürekli oturuyorum.Çok şükür kilo almadım ama bu gidişle kilo alıcam diye korkuyorum.
Hergun yuruyuse ciksan en azndan veya spora yazilsan hem deşarj olirsun. Bi de ders calisirkn filan cok abur cubur yiyosan onlari kes.

Ben acıktığımı her hissettiğimde sokağa çıkar yürüyüş yaparım yapmaya çalışırım .Başkası bakarken yemek yiyemiyorum . Bu yüzden yürüyüş bir nevi kaçmak oluyor bir şekilde . bu sitede diyet başlığında çok güzel konular var . Yapabileceğin kadar kendini hareket ettirecek meşguliyet bulmanı tavsiye ederim. dr git ve kilo vermene engel olan bir neden var mı araştır ayrıca .

Hergun yuruyuse ciksan en azndan veya spora yazilsan hem deşarj olirsun. Bi de ders calisirkn filan cok abur cubur yiyosan onlari kes.
yürüyüşe çıkacağım her gün 45 dk yürüsem ve dikkat etsem olur sanırım.İdeal kilom için tam 24 kilo vermeliyim aslında bu 24 rakamı korlutuyor beni.

1.70 boyundayım 85 kiloyum.

wowww boyun çok guzelmiş.kiloda öyle hastalıktan dolayı olmuş gibi değil.yeme kaynaklı.evde abur cubur bulundurma süt yoğurt yee.dışarda vakit geçir yürüyüş yap.mideni önce biraz küçült ama ilk yapacagın şey elinin altında bir şey bulundurmamak.

O senden korksun :KK49: kendini hirslandr biraz bi cok kilo veren insan var snde vereblirsn ustelik cokta gencsin..

wowww boyun çok guzelmiş.kiloda öyle hastalıktan dolayı olmuş gibi değil.yeme kaynaklı.evde abur cubur bulundurma süt yoğurt yee.dışarda vakit geçir yürüyüş yap.mideni önce biraz küçült ama ilk yapacagın şey elinin altında bir şey bulundurmamak.

Teşekkür ederim.Allahtan boyun var o biraz kurtarıyor ama yinede fazla kilo ne de olsa kötü duruyor.

nasıl kilo verebilecegini bilmiyorum, cunku yalnızca almayı bilmiyorum maalesef :KK43:

fakat bu durum hormonal de olabilir, oncesinde kesinlikle bir doktora gidip test yaptır, sonra diyetisyene git.
saglıklı beslenme ve yeme alıskanlıklarına, yasamına uygun bir program edinirsen bunun turevlerini zamanla kendin de uretebilirsin.

irade noktasında da kk.daki beraber diyet yapılan gruplar seni motive edebilir, herkesin gunluk ogununu ve eksilen kilosunu gordukce tam yılgınlıga dusecekken "ben de yapabilirim! " diyip gaza getiren bir yanı var :KK66:

sevgilisi konusunda da 14subatı cok takma, bugun olur yarın biter, hicbir seyin garantisi yok.
hem bir kadını asıl cekici yapan fizigi degil ozguvenidir, bunu asla unutma. cevremde bircok ornegini gordum.

Teşekkür ederim.Allahtan boyun var o biraz kurtarıyor ama yinede fazla kilo ne de olsa kötü duruyor.

facebook ta dukan grubu var oraya üye olup yapğmaya çalışsana.hem yiyorlar hem veriyorlar ama abur cubur yağ şeker yok

nasıl kilo verebilecegini bilmiyorum, cunku yalnızca almayı bilmiyorum maalesef :KK43:

fakat bu durum hormonal de olabilir, oncesinde kesinlikle bir doktora gidip test yaptır, sonra diyetisyene git.
saglıklı beslenme ve yeme alıskanlıklarına, yasamına uygun bir program edinirsen bunun turevlerini zamanla kendin de uretebilirsin.

irade noktasında da kk.daki beraber diyet yapılan gruplar seni motive edebilir, herkesin gunluk ogununu ve eksilen kilosunu gordukce tam yılgınlıga dusecekken "ben de yapabilirim! " diyip gaza getiren bir yanı var :KK66:

sevgilisi konusunda da 14subatı cok takma, bugun olur yarın biter, hicbir seyin garantisi yok.
hem bir kadını asıl cekici yapan fizigi degil ozguvenidir, bunu asla unutma. cevremde bircok ornegini gordum.

Özgüven konusuna kesinlikle katılıyorum.Ben kilolu olduğumu düşündüğüm için kendi özgüvenimi kendim düşürüyorum sanırım:KK43: bunu düzeltmeye çalışıcam

Ah ben de o boy olucaktı bu iradeyle mankenlere taş çıkartmazsaydım şerefsizim :KK70: :KK70:

Canım başlayınca gerisi gelir emin ol kaçamaklar olur ara sıra ama diyet değil de sağlıklı yemekler yemeyi rutine bindirirsen bu iş olur, spor zaten eğlenceli bişey haftada 3 gün gidersin hem kafan dağılır hem de yeni bi sen oluşur zamanla.

X