Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

Öyleee canım çok haklısın
Rabbim bizleri üç şeyle sınarmış
1 sağlık
2 para
3 evlat
Sanırım bizlerinki hepsi birden
Allah yüz akıyla çıkmayı nasip etsiiin :Saruboceq:

inşallah canım veren RABBıM zamanı geldiyse olmuştur bir ayette diyorki rahmin içini ben bilirim gerçekten öyle değilmi aşılama da olsa tüp bebekte olsa sonuçta orda olanı kimse bilmiyor.ben bu aşılamayı istememiştim zaman kaybı diye düşünmüştüm çünkü tutmazsa 3 ay beklemek gerekecek tüp bebek için.doktorumun zoruyla oldu aslına bakarsanız geçen sefere göre oldukça rahattım nede olsa tüp bebek yaptırcaz diye:) bide bakıyormuşsunuz hamile kalıyormuşum belli de olmazki herşey süperdi 5 yumurtam vardı birbirine yakın (bunu elde etmek çok zordur dedi doktor) gerçekten eğer hamile olursam büyük bir süpriz olucak..

size bişi anlatayım mı kıslar şimdi benim büyük eltim ikinci kızını doğurmuş sonra dışardan gelmiş lohusaymış kayınvalidemde onlardaymış ve kayınvalidemin annesinin başındamı ne bişi varmış kanserden şüphelenmiş drlar neyse bu yüzden kaynanam feryat figan ağlıyormuş tam eltim bu sırada eve gelmiş ne olduğunu anlayamamış önce bunlar feryat figan ağlıyorlarmış ya korkmuş eltim sonrada işte o gün bugün tam 25 yaşında menepoza girmiş çok korkmuş ama bi süre ne olduğunu anlayamamış sonrada zaten bi kaç sene sonra kocası ölmüş genç yaşta yani kaynım

canım sen aşılama yaptırmıştın değil mi??*
Yanılmıyorsam aşılamada bahsettiğin ağrılar oluyordu
Kızlar söylüyordu hep verilen ilaçtan diye

evet canım bu 2.aşılamam. nerden baksan 5 gün iyi acı çektim diyebilirim.ilk gün wc ye gidemedim ya ağrıdan o kadar yani..

İnşaaallllaaaaah hmişsindir :Saruboceq:

insan rahat olunca daha iyi tutarmış canım öööööleee diyooolar

cennetin önünde bir ağaç varmış o ağacın dallarında dünyada fazla yaşayamayıp ahirete göçen bebekler otururmuş,onlara denilirmişki girin cennete neden girmiyorsunuz onların cevabı is şu olacak:
Annemizi beklicez o gelmeden gitmeyiz...
eğer anne Allahın emirlerini hakkıyla yerine getirmiş,hayırlı ve doğru bi hayat yaşamışsa,
o ağacın önüne gelir bebeğiyle buluşur ve cennete girermiş
eğerki annesi yanlış,Allahın emirlerinden uzak,hayırsız bi hayat yaşamışsa oraya gelmez
ve bebeklerde oracıkta ağlamaya başlarr neden ağlıyorsunuz dennildiğinde:
Biz dünyada annemizi fazla göremedik,burdada yetim kaldık derler...
yani bunu anlatmamdaki gaye evet bana şefaatçi olacak deniliiyor,ama bundan emin değiliz
eğer ben doğru ve o meleğe layık bir hayat yaşarsam tabiki şefaatçi olur,Allahın izniyle

kızlar hamilelik hikayemi unuttunuz galiba bende unuttum giç anlatmıyom şimdi konuşunca duygulandım aklıma geldi

çok üzüldüm ben hiç duymamıştım annem hep söyler herşey üzüntüden oluyor der sıkıntı üzüntü insanı ne hallere getiriyor..

inşallah canım kulun istemediğinde bir hayır vardır derler o yüzden inşallah olur

canım ben senin hikayeni bilmiyorum ama bebegini kaybetmişsin babaannemde kaybetmiş bi oğlunu hep söyle o melek oldu uçtu der inşallah sana şefaatçı olcak .rabbim inşallah sana hayırlı uzun ömürlü bir evlat verir hepimize inşallah..

çok üzüldüm ben hiç duymamıştım annem hep söyler herşey üzüntüden oluyor der sıkıntı üzüntü insanı ne hallere getiriyor..

tabikide canım bak hormonlar stresten nasıl etkileniyor
Dikkat: Hamile kalmakta aceleci davranırsanız kendinizi kısa zamanda gereksiz bir tüp bebek uygulamasının başrol oyuncuları olarak bulabilirsiniz. Sabredin...

Eğer korunmasız 12 ay geçmesine rağmen hala gebe kalamadıysanız yine hemen endişelenmeniz için bir neden yok. Aşağıdaki yazıyı gözden geçirin.
Gebe kalamama nedenleri

Bazı durumlarda ise adet kanamanız gecikmesine rağmen gebelik testiniz menfi gelebilir. Bunun en muhtemel nedeni testin erken dönemde yapılması olmakla beraber gerçekten de adet kanamanız gebelik dışı bir nedene bağlı gecikmiş olabilir. Üreme çağındaki kadınlarda adet kanamasının gebelik dışında en sık gecikme nedeni ruhsal olaylardır.

Yumurtlama olgusunun beyindeki merkezi hipotalamus bölgesidir ve bu bölge beyin korteksi adı verilen ve duygu ve düşüncelerimizin oluştuğu beyin üst merkezinin sıkı denetimi altındadır. İleri derecede gebe kalma arzusu, ileri derecede gebe kalma korkusu, ruhsal stres, iklim değişiklikleri ve diğer birçok neden bu bölgenin hipotalamusa “adet gecikmesi” emrini vermesine neden olabilir.

Adet kanamanızın gebelik dışı bir nedene bağlı olarak geciktiği net olarak belirlendikten sonra “adet söktürücü” olarak tabir edilen ilaçlarla adet kanamanızın oluşması sağlanacaktır.
Adet kanamanızın ortaya çıktığı ilk gün eskimiş rahim iç tabakanız atılacak ve yeni adet döngünüz başlayacaktır.

ayy cnm çok üzüldüm,böle olaylar gerçekten menopoza girmeye sebep oluyor
Allahıma bin şükür,öyle bişey olmadı sadece yumoşlar ecik tembelleşti

aminn canım cümlemize inşallah
cnm hikayem derken hamileliğim boyunca yaşadıklarımı anlatıyorum

çok doğru bunları biliyorum ama elimde değil ben zaten bir psikoloğa gitmeyi düşünüyorum çünkü herhalde benim gibi korunmayı bırakıp 4. ayda doktora taşınan yoktur

ayşecim anlat bekliyoruz ama önce benim rüyamı yorumlarmısın bacım ben dün gece rüyamda rahmetli babannemi gördüm dilenmiş para toplamış güya ve elinde 20 likler var birde 200 tl bana veriyor al diyor bende alıyorum ordan rahmetli hamide ablam var bu sene ani beyin kanserinden öldü annemin arkaaşı neyse o diyorki nejmiye hatun o para çok bende diyorum ki sus paraları tanımıyor zaten kalsın sonra bakıyorum para ortadan yırtılmış ama yapıştırılmış eşimin yeğeni var yanımda ona diyorum git bu parayla şunu al (ne olduğunu hatıramıyorum) ve gidip alıyor sanırım 2 liralık bişi paranın üzeri geliyor oh be yırtık para kabul edildi diyorum sonra cüzdanıma bakıyorum annemden gizlediğim bir sürü param var kendime bayramlık laırım diyorum seviniyorum sonra işte teyzem annem hamide abla dediğim kadın var bir çanta görüyorum siyah çanta içi birsürü 20 lik yeşil banknotlarla dolu güya taksimi ödeyeceklermiş ne sonuç olarak hep para gördüm birde ölü nedir bu sabahın hayrına gitsin de

eweeeeeet bi çok dr bunu söylüyooo
Hayatınıza normal devam edin diyooo
Hatta bi arkadaşım bana demişti ki

Daha önce ne diyordun??
"Yapmıcam sırası değil." (ben diyodum da)
o zaman emindin diyor kendinden
Şimdi de öyle ol diyooo
Veee haklııııı

çok doğru bunları biliyorum ama elimde değil ben zaten bir psikoloğa gitmeyi düşünüyorum çünkü herhalde benim gibi korunmayı bırakıp 4. ayda doktora taşınan yoktur

normalde en az 1 sene haftada en az 2 kere ilişki olması lazım bu durumda olmuyorsa dr a gidilmeli tabi yaş ilerlemişse bu süre 6 ay olabilir inşallah allahım fazla bekletmez bence biraz bekleseydin yani tedaviyle yumurta rezervinden kullanmış olmuyormusun

Kızlaaar ben kaçtıııım
Allah'a emanet olun
Çooook öptüüüüüüm opuyorumnanaktan
Koçiş çağırıyooo kaydirigubbakcemile

bekleyemedim işte 1.yılın sonunda 1. aşılamam oldu ben hep stresten olmadığını düşünüyorum o aşılamaya ağlayarak girdim olmayacak diye.

kızlar bilgi olsun diye yazıyorum kayracım gelirse oda okusun tiroidlerde pko ya sebep olabiliyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…