Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

cevabın için teşekkür ederim blowhole.şimdi bebeğiniz var sanırım.?ne güzel Allah bağışlasın:)))

canım malesef bebeğimiz henüz yok ama sana Allahmı söyletti:KK16: demesi bile güzel valla inşlhh sonucumuza ulaşırız. tekrar tüp denmesi yapıcaz nasipse inşlhh

inşallah canım :)

ben de geçen ay 2 günlüüne kaplıcaya gitmiştim.karabiberli maydonoz kürü de yaptım.yine nasip olmadı arkadaşlar:KK43:((((

inşallah canım :)

ben de geçen ay 2 günlüüne kaplıcaya gitmiştim.karabiberli maydonoz kürü de yaptım.yine nasip olmadı arkadaşlar:KK43:((((

canım inşallah bu yaptıklarını Allah vesile kılar bebişin çok bekletmeden gelir.bende gitmiştim kaplıcalara 3 günlüğüne yine gidicem sende tekrar git bide soğan suyu iç eşinede polen vs. yedir. Rabbim hepimize yardım etsin

şimdi sıra kendimi anlatmaya geldi ben 25 yaşımda ve 3 yıllık evliyim pko hastasıyım kendimi bildim bileli düzensiz adet oluyorum ve 3 yıllık evliliğimde hiç korunmadım pko over için bekarlığımda 6 ay süreyle ara vererek 2 kez d.kontrol happı tarzında düzenleyizi hap kullandım buda sadece kilo yaptı hapı bırakır bırakmaz düzensizliklerimde devam etti evlendikten sonra ara ara toplamda 3 kez klomenle tedavi oldum yumurtlaıklarım cevap bile vermedi oluşmadılar yani sonra imkanlar gereği hiç tedavi olamadım böyle 3 yıl geçti bu süre içinde kafamada takmadım nede olsa tedavide olamadığım için beklentimde olmadı en son 12 ağustosta adet oldum (ve şu anda adetliyim) bi tüp bebek merkezine gittim ön görüşme ve muayene ücretsizdi gittim görüştüm neyse bana tüp bebek önermeler filan :) derken bana hiç yumurtlamayacağımı yani senede en fazla 2 kere yumurtlayabileceğimi söyledi kendiliğinden sonra 1-2 gün ağlamalar filan derken silkindim bi dua etmeye başladım ve önce incir kullanmaya başladım 2-3 gün içtim ama çok tatlı geldiği için bıraktım ki pko da şeker direnci vardır bunu dengede tutmak her açıdan önemli neyse başladım böğürtlen kökü kullanmaya araştırmalarımda bunun yumurta çatlatıcı ve rahmi kuvvetlendirici şekeri düzenleyici etkisi olduğunu öğrendim bunun yanı sıra hayıt tohumunun kadınlar için mucizevi bitki olduğunu biliyordum bunu ilaç şeklinde eczanelerde satılanını aldım sabahları aç karnına birer kapsül alıyordum ve yanı sıra baltarçınçörekotu karışımını sabahları arısütüpolenbal karışımınıda akşamları yemeye başladım ve bu arada bi ovülasyon testi aldım ve yumurtlamamı takip ettim ve adetimin 23. günü ovülasyon testim pozitifti ve yumurtlama akıntım oldu hani iki parmağın arasında uzayan cinsten :)) ve karın ağrım hafif göğüslerde hassasiyet filan neyse yumurtlamamda olunca ben gevşedim kullandığım kürleri bıraktım o arada işede başladım çünki ama bu bünlerde ilişki oldu eşimle çalışmalar yaptık ama önceki aydan süre gelen bir iltihabımda vardı (bu arada özellikle pko lu arkadaşlar söylüyorum taa 3 sene önce dr um glucophage vermişti bu ay düzenli kullandım sadece) glucophage veya glukofen aslında içeriği metformin olan ilaçlardan dr lar pko lulara verir insülin direncini kımak metobolizmayı düzenlemek ve yumurtlamayı sağlamak için bununda faydası olduğu inancındayım ben hiç yumurtlama akıntısı görmemiştim bu zmana kadar neyse sonuç olarak şu an adet oldum ama nasıl oldum 3 gün önceden ağrılarım başladı cumartesi kanamam bi başladı siyah siyah her wc ye gittikçe 3-4 tane dökülüyordu cumartesi gece 12 den sabah 8 e kadar hastanedeydim düşük yapıyorum sandım bir sürü tahlil yapıldı birsürü sonuç olarak bişiyim yok bu normal adetim sadece her zamankinden daha iyi durumdaymış rahim ve kendini yeniliyormuş ve dr dediki gerçek yumurtlamaya doğru ilerlediğini gösterir ben allahın izniyle buna kürlerin vesile olduğuna inanıyorum ki ben ilaçsız adet olamam ki ben hjiç yumurtladığımı hatırlamıyorum (hatta klomenle bile)

NOT: böğürtlen kökü kürü tarifi: 400 gr böğürtlen kökünü (maliyeti en fazla 20 tl) alıyorsunuz 6 litre soğuk suya koyup (ama önce tozu toprağı varsa gitsin diye yıkayalım) kaynatıyorsunuz kaynar kayanamaz da altını kısıp ağzını kapatıp 30 dakika bu şekilde demlendiriyorsunuz ağzı kapalı ve kısık ateşte sonra altını kapatıp yine ağzı kapalı bir şekilde akşam ise sabaha kadar sabah ise akşama kadar soğumaya bırakın soğuyunca şişelere (cam olsun) boşaltıp dolaba koyup sabah akşa aç karnına birer çay bardağı içiyorsunuz yani ben yumurtladığım güne kadar uyguladım zaten adetimin 23. günümde yumurtladım sizlerde uygulayın üstelik tvde duyduğum kadarıyla bir bitki bilimciden erkek te kullanabilirmiş birde kanal tıkanıklığı için de kullanın diyor inşallah herkesin bebişinin gelmesine bişiler vesile olur

bu arada buda listemiz kızlar ilk sayfada kalsın diye buraya ekliyorum

:nazar:|....KK Nick....|YAŞ|SAT|infertilite sorunu .|Uyguladığı kürler|beklenen adet tarihi |kullandığı ilaçlar| ovülasyonla ilgili | Dualar| Durumu
1|kuzunaz|26| 02.02.2010 |polikistikover |sadece adaçayı içecek | belirsiz|glucophage- fertilaid vitamin | düzensiz | 4444 tefriciye bitmedi -tesbihler
2|evindarkece| 19|05.12..2009|3 aylık doğum kontrol iğnesi |1 ay eşiyle birlikte keçi boynuzu pekmezi yedi |belirsiz|farlutal-cyclo progynova| belirsiz |belirtilmedi|
3|alpy| 28|09.01.2010|polikistikover|BÇT karışımı -eşine keçi boynuzu kürü|belirsiz|purefon |aşılama yapılacak|meryem süresi,41 yasin ve 4444 tefriciye başlayacak|hamiş :CüvCüv::nazar:
4|aycanisa |21|20.10.2009|tüp tıkanıklığı|adaçayı yağı,süt ve maydonoz buharı,arslan pençesi çayı| 17.11.2009|ilaç kullanmıyor |ovülasyonu düzenli gerçeklerşiyor | 500 yasin, tesbih , 4444 tefriciye başlayacak | hamiş :CüvCüv::nazar::nazar:
5| yavruceylan|29|28.01.2010 |polikistikover|adet döneminde baltarçınçörekotu kullanıyor|belirsiz|klomen+glukofen|şu an düzenli adetten dolayı düzenli kabul ediyoruz |fırsat buldukça Yasin, Meryem, Fetih ve Vakıa surelerini okuyor
6|prlanta|21|10.11.2009|sorun yok|baltarçınpolençörekotu karışımları ve böğürtlen kökü kullanacak|08.12.2009|klomen ve çatlama iğnesi kullandı şimdiye kadar |düzenli yumurtluyor|41 yasin ve 4444 tefriciyeye başlayacak
7|bulut83|27|26.09.2009|sebepsiz infertil|şu an kür kullanmıyor |25.10.2009 |şu an ilaç kullanmıyor |yumurtlama normal | 41 meryem suresi okundu-tilavet surelerine başlayacak| hamiş :CüvCüv::nazar:
8|Eti_puf|27|03.11.2009|spermiyogram düşüklüğü (eşte)-yumurtlama bozukluğu|keçiboynuzu (eşe) -baltarçın ve süt buharı | 01.12.2009 |ilaç kullanmıyor|yumurtlama düzensiz|4444 tefriciye okundu | hamiş :nazar::CüvCüv:
9|tiryak|24|10.01.2010|sperm azlığı (eşte)|eşine keçi boynuzu kürü başladı |12.02.2010|ilaç yok |ovülasyon normal gerçekleşiyor |500 yasin okutturdu -tefriciyeye başlayacak
10|ayse.20|20|26.11.2009|yumurtlama bozukluğu-tembelliği|FERTİLAİD |BELİRSİZ|ilaç yok|düzensiz|41 YASİN ve kuran| hamiş :nazar::CüvCüv:
11|bubus|28|25.12.2009|yumurtlama sorunu|eşi keçi boynuzu pekemzi kendisi incir yiyor|24.01.2010|klomen+pregnly çatlama iğnesi|dr. tarafından takip ediliyor|4444 tefriciye ve ayetel kürsi okuyor
12|Kayram|29|12.01.2010|pko |kür kullanmıyor|10.02.2010|glucophage|yumurtlama düzensiz|500 yasin okundu
13|adalex|25|03.10.2009|polikistikover|tedavi sırasında böğütlen birkaçgün kökü kullandı |bebişler gelene kadar regl yok kaydirigubbakcemile3|pregon iğne-aşılama yapıldı|artık önemi yok o yumurtalar artık bire bebiş |mübin duasını okudu |ikizlerine hamiş :CüvCüv::CüvCüv::nazar:
14|esengülüm|23| belirtilmedi|polikistikover ve eşte morfoloji ve hareket problemi|eşine keçiboynuzu kürü ce evicap vitamin |07.10.2009|glucophage|belirtilmedi|meryem suresini okuyor
15|meltem2327|28|04.12.2009|pko ve prolaktin yüksekliği|şu an kür yok(daha önce soğan-böğürtlen ve civanperçemi kullandı |04.01.2010|ilaç yok (2 yıl glucophage ve dostinex kullandı öncesinde) |belirsiz |ya şafi tesbih çekiyor-41 meryem suresi okuyacak
16|nese1984|25|09.01.2009|yumurta tembelliği|kürkeçi boynuzu pekmezli zencefil karışımı ve bal çörek otu tarçın karışımı|belirsiz|fertilaid vitamin | düzensiz |41 yasin ve meryem suresi
17|shatze_32|23|28.10.2009|erkek infertilitesi |eşiyle birlikte incir kürü kullanıyor |belirsiz|eşi klomen-zinco-l-arginine ve trental kullanıyor | belirtilmedi|her cuma yasin-tebarekamme-cuma layestasi-bakara süresi (son ayetleri amener resulü)
18|ecemnur|26|05.12.2009|eşte sperm sayı ve hareketi düşük|eşi keçi boynuzu kürü-pekmezi-çakşır otu kendisi hayıt tohumu ve balı karışım kullanıyor |03.01.2010|eşi e vitamini |düzenli |4444 tefriciyeye
19|XTATLIKIZ|20|22.01.2010|eşte sperm azlığı|eşi keçi boynuzu kürükullanıyor |21.02..2010|ilaç yok|düzenli |ya vehhab çekiyor +ya şafi ye başlayacak
20|hilalbebik|22|19.12.2009|sorun yok|incir kürü-baltarçınçörekotu - polen -böğürtlen kökü|17.01.2010|ilaç yok|düzenli |41 yasin ve meryem suresi okuyor
21|azer|21|12.01.2010|eşte sperm hareket ve morfoloji sorunu kendisinde yumurta azlığı mevcut |kendisi incir ve soğan kürüve böğürtlen çayı-eşi keçi boynuzu kürü polen ve gıngeng tableti ve gınseng macunu kullanıyor |08.02.2010|eşi evicap vitamin |düzensiz |her namazdan sonra tesbihler ve yasin okuyor
22|almaata|29|11.12.2009|sorun yok|ballı zencefilli ve ballı harnuplu macun kullanıyor |belirsiz|klomen-çatlama iğnesi ve progesteron |dr tarafından takip edildi |meryem suresini okuyor
23|aysen_34|29|05.12.2009|eşte sperm azlığı-kendisinde hipertiroidi |eşi arısütü-keçiboynuzu kürü ve pekmezi |28.12.2009 |hipotiroidi için ilaç |düzenli kabul eidyoruz çünki bakılmadı |hergün 40 fatiha okuyor - 40 fetih ve meryem suresine başlayacak
24|nusret1978|31|belirtilmedi|yumurta kapasitesi sorunu |soğan -incir ve keçi boynuzu kürü|belirtilmedi |ilaç belirtilemedi |yumurtlama düzensiz |4444 tefriciye okudu
25|simal|29|12.12.2009|pko ve eşte sperm sorunu |eşi keçiboynuzu kürü kullanıyor |12.01.2009 |folbiol kullanıyor |yumurtlama düzenli |dua belirtilmedi
26|eftalya_35|29|17.01.2010|eşte sperm hareketsizliği|eşi keçiboynuzu kürü kullanıyor |15.02.2010|evicap vitamin |yumurtlama düzenli |yasin okuyor fırsat buldukça
27|sulezehra|25|09.01.2010|pko ve fsh yüksekliği |incir-polen-baltarçınçörekotu karışımı |belirsiz |ilaç yok |düzensiz |meryem suresi okudu
28|N83|2629.01.2010|sebepsiz |keçi boynuzu kürüne başlayacak |25.02.2010 |ilaç yok |düzenli|hatim ve meryem suresine başlayacak
29|jollita|27|30.12.2009|çikolata kisti olabilir |soğan kürü kullanıyor |belirsiz |ilaç yok |belirtilmedi|bol bol dua ediyor
30|edut|32|belirtilmedi | pko |soğan kürü kullanıyor |22.01.2010 |ilaç yok |belirtilmedi|belirtilmedi
31|ss_angel|24|belirtilmedi | pko |şu an kür kullanmıyor |belirsiz |klomen ve glifor 850 mg |yumurtlama düzensiz |tesbihatlar-esmaül hüsna

selamun aleykum canım yazını okudum çok beğendim öncelikle Allah razı olsun böyle bi paylaşım için ben ilk seferden beri düzenli adet görmüyorum ilaç kullansamda senede 1 defa görüyorum oda zar zor 2 senelik evliyim yurt dışında yaşıyorum türkiyedeyken araştırma yaptırdım doktor rahim ve yumurtalıklar çok küçük dedi rahim filimi temiz çıktı iğnelerle yumurtaları besliycez dedi ama ben dönmek zorunda kaldım burda hemen doktora gittim doktor adet olmam için ilaç verdi ve ilk defa ilacın hemen arkasından adet oldum sonra rahim kuvvetlendirici ve iğnelere başladık yumurtalıklardan biri 4mm den 18 mm ye çıktı çok şükür yumurta çatlatma iğnesi aldm şimdi bekliyorum daha yeni başladım ama bazıları zor diyo tabiki Rabbim Kerimdir o ol derse hemen olur benide dualarınıza katarsanız çok sevinirim..

merhaba arkadaşlar ben çok sık girmiyorum ama yinede sizlerle paşlaşmak istedim bebek özlemimi.5 yıl oldu evleneli 3 yıldır da bebek için uğraşıyoruz.çok doktora gittim rahim filmi 1 kez tutmayan aşılama laparoskopi klomen ve benzeri tecrübeleri yaşadım.rahim filmimde tüplerin ikiside açıktı doktorum sadece yumurtalıkların tembel çalışıyor bunun dışında eşinde de sende de problem yok dedi.benim adetlerim de düzenli.ve aşılama yaptırdık tutmadı.aradan 3 ay geçti doktorum tekrar aşılama önerdi ben kabul etmedim öncelikle bir problem varsa öğrenip çözmek için laparoskopi istedim.rahim filminde açık görünen sağ tüpüm kapalı ve yapışıklıklar vardı laparoskopi ile açıldı.bende de yumurta takibinde hep sağda yumurta oluyordu meğer o taraf kapalıymış.eğer araştırıp laparoskopi istemesem kapalı olduğunu öğrenemeyecektim.geçen sene laparoskopiden 3 ay sonra hamile kaldım hemde herhangi bir tedavi görmeden dünyalar benim olmuştu.ama kalp atışı alınamadığı için bebeğimi aldırmak zorunda kaldım 2 aylıkken.1 yıldır uğraşıyoruz ama olmuyor.bende artık kürlere başladım hemde çok yoğun çalışıyorum bilmiyorum hata mı değil mi ama bir an önce olsun istiyorum artık.geçen ay belime bardak çektirip yakı yapıştırdım anason çayı süt buharı sonuç negatif.bu ayda çörek otu bal tarçın karışımı , soğan kürü, adaçayı yağı, maydonoz ile süt buharı (bunların hepsini aynı günlerde değil plana yayarak yaptım) soğana hala devam ediyorum ve düzenli ilişki bakalım bu ay olacak mı yakı olayını da yaptım.eşim çok kızıyor kendimi hırpaladığımı düşünüyor. taktir rabbimin ama çabalıyorum dualarınıza ve tecrübelerinize ihtiyacım var.çok uzun oldu kusura bakmayın içim fazla dolmuş paylaşmak istedim

bu topiğe neden kimse takılmıyor arkadaşlar.kürler işe yaradı da hepiniz mi hamişsiniz yoksa

Slm arkadaslar 32aylik evliyim . Hic cocugum olmadi. Banada evliligimin 2. Senesinde pko teshisi. Kondu adetlerim her ay gelir ama gunu belli degil . Adetimden 10gun once kahverengi lekelenmelerim oldu doktor pko var snde dedi. İlac verdi ve adet oldum snr gttm klomen ve
Folik asir vrdi yumrta takibine aldi yumurt olustu ve ve doktorm igne vrcekti vrmedi ymrtalarin ilaca gzl cvp vrdi dedi igne vermedi. Ama bebek olmdi . Snr rahim filmi istedi 2 ay oldu gidemedim . Sogan suyu denedim. Yumrtam olustu ve catladi bunu anldm. Ama gene bebek olmdi. Hmn adet olunca incir kurune basladim . Adetimi kesti ilk 9 gun kasik agrisi ypti sanirsam erken yumrtlamam oldu. Snr goguslerm snki arada islak gibime geldi. Smdi adetime 10gun kala sogani deniyrm yine bakalim bklemedeyim. Bnde olmick diye korkuyrm ama rbbm hyrlisini versin . Kurlere inanarak ictm ama ins faydasi olmustr. Dyrm. Rbbm isteyen herkese evlat nasip etsin ins.bakalim adet olursam rahim filmi cekilcem.

Ben 4 senelik evliyim 1 bucuk sene kadar hap ictim. Sonra biraktim. 1 sene kadar sonradoktora gittik. Hsg cekildi. Spermiyogram da sperm sayisi az ama yeterli dediler. Sonra esime bi klomen verdiler bi de proxeed plus. Senelerdir iciyo ama hic faydasini gormedik.. nasip Allah'tan. Bu arada hasimato cikti bende hormonlar iyi deyip ilacvermediler. Sonra ilac verdiler euthrox gibi bisey adi. Her gun icmeye basladim. Sonra dediler yumurtlamanda bi yavaslik var. Ben de normalde evlenmedenonce 28 gundu hep adetim. O cikti 35 36lara. Son iki aydir da tekrar 28e dustu. Doktorlar herhangi bi sorun bulamadilar derken bende insulin direnci cikti. Daiformin diye bi ilac verdi doktor. Bunuic dedi. Ama ne mumkun.. ilk gunmide bulantisi basldi yarimicmeme ragmen. Ise gidemez oldum. Sonra ilaci biraktim artik. Bu arada 20 kiloya ykin aldim. Bi turlu hamile kalamadim. Allah hepizin yardimcisi olsun..
Ovulasyon testleri varmis (bi de ailemizden kimseye soyleyemiyoruz ayiplanacgiz sanki, etrafinda patir patir hamile klio herkes) onlardan aldim. Cift cizgi hatta t cizgisi koyuyken dahi hamile kalamadim. Bugun en umutluoldugum ayda regl oldum. Bana onerebileceginiz bir kur veya yontem var mi? Sanirim ailem olacksiniz cunku.. tasami kimseyle paylasamiyorum...

merhaba arkadaşlar ben çok sık girmiyorum ama yinede sizlerle paşlaşmak istedim bebek özlemimi.5 yıl oldu evleneli 3 yıldır da bebek için uğraşıyoruz.çok doktora gittim rahim filmi 1 kez tutmayan aşılama laparoskopi klomen ve benzeri tecrübeleri yaşadım.rahim filmimde tüplerin ikiside açıktı doktorum sadece yumurtalıkların tembel çalışıyor bunun dışında eşinde de sende de problem yok dedi.benim adetlerim de düzenli.ve aşılama yaptırdık tutmadı.aradan 3 ay geçti doktorum tekrar aşılama önerdi ben kabul etmedim öncelikle bir problem varsa öğrenip çözmek için laparoskopi istedim.rahim filminde açık görünen sağ tüpüm kapalı ve yapışıklıklar vardı laparoskopi ile açıldı.bende de yumurta takibinde hep sağda yumurta oluyordu meğer o taraf kapalıymış.eğer araştırıp laparoskopi istemesem kapalı olduğunu öğrenemeyecektim.geçen sene laparoskopiden 3 ay sonra hamile kaldım hemde herhangi bir tedavi görmeden dünyalar benim olmuştu.ama kalp atışı alınamadığı için bebeğimi aldırmak zorunda kaldım 2 aylıkken.1 yıldır uğraşıyoruz ama olmuyor.bende artık kürlere başladım hemde çok yoğun çalışıyorum bilmiyorum hata mı değil mi ama bir an önce olsun istiyorum artık.geçen ay belime bardak çektirip yakı yapıştırdım anason çayı süt buharı sonuç negatif.bu ayda çörek otu bal tarçın karışımı , soğan kürü, adaçayı yağı, maydonoz ile süt buharı (bunların hepsini aynı günlerde değil plana yayarak yaptım) soğana hala devam ediyorum ve düzenli ilişki bakalım bu ay olacak mı yakı olayını da yaptım.eşim çok kızıyor kendimi hırpaladığımı düşünüyor. taktir rabbimin ama çabalıyorum dualarınıza ve tecrübelerinize ihtiyacım var.çok uzun oldu kusura bakmayın içim fazla dolmuş paylaşmak istedim

Allah yardimciniz olsun arkadasim.. insallah hayirlisiyla sag salim akli basinda, hayirli evlatlariniz olsun...

bende 1,5 yıllık evliyim geçen ay denedik galiba kimyasal gebelik oldu dr söylemedi çünki sonucu , bu ayda henüz olmadım 2 gün geçti ama umudum pek kalmadı geçen ayki durumdan sonra ( 5 gün geçmişti belirtiler hep vardı sonra bi olay oldu aniden korktum irkildim kanama başladı :KK43: )
bu ayda henüz olmadım test yapmaya cesaretim yok ama idrar yolu iltihabım hep vardır ondanmı acaba diorm
SOĞAN KÜRÜ YAPMALIMIYIM TAVSİYE EDEN VARMI ?

bende 1,5 yıllık evliyim geçen ay denedik galiba kimyasal gebelik oldu dr söylemedi çünki sonucu , bu ayda henüz olmadım 2 gün geçti ama umudum pek kalmadı geçen ayki durumdan sonra ( 5 gün geçmişti belirtiler hep vardı sonra bi olay oldu aniden korktum irkildim kanama başladı :KK43: )
bu ayda henüz olmadım test yapmaya cesaretim yok ama idrar yolu iltihabım hep vardır ondanmı acaba diorm
SOĞAN KÜRÜ YAPMALIMIYIM TAVSİYE EDEN VARMI ?

canım iltihapla ilgili problemin varsa soğan kürünü yap derim.çünkü içeriyi temizliyor

bu arada geçen ay kürlere fena takmıştım ama işe yaramadı yine adet oldum.tabi pes etmek yok bu ay yine çörek otu bal tarçına devam ediyorum bu bitincede soğan kürüne devam edeceğim.inşallah işe yarar

merhaba arkadaşlar.. benimde sıkıntım bir nevi sizlerle aynı bahsetmek gerekirse bir buçuksenelik evliyim. bebek istiyoruz ve tedaviye başladım tahliller fln hsg çekindim sol tüp kapalı çıktı. başka doktoragittim laparoskobile anlarız dedi. gitmedim tekrar eski doktorumla klomen tedavisine başladık bu ay adetimden sonra kullandım 3 yumurtam olmuş. bir gün büyümemişlerdi iki güne bir kontrole gidiyordum takip için dün yani cuma günü gittiğimde çok büyümüşler kiste dönüşmüşlerdi duphaston verdi. durdurmalıyız dedi. gelirken böğürtlen kökü aldım aktardan dün sabak ve akşam olmak üzere kullandım sizce faydası olur mu

''ucuzdur vardır illeti , pahalıdır vardır hikmeti'' derler ya , ben de 5tl ye arabistan dan buraya getirilip satılabileceğine pek inanmamıştım.ümreye gidenlere sordum onlar bile 5tl deyince arabistanda bile o fiyat değil aynı ot değildir dediler. Inanmamakta da hakli çıktım. Bende aldım aynı otu. Harem saray diye bir yerden. Ama yazıklar olsun. Bu ot meryem otu değil.türkiyenin heryerinde kolaylıkla yetişen ''meryem hort'' otudur. Ama talep çok olduğundan o ''hort'' ot olarak çevrilip meryem otu olmuş..peki bu 5 tl ye alınan merhem hort otundan gebe kalan var mı, tabi yok...yazık... Ama bilinen çayı yapılıp ifiyetle içilen bir ot olduğunu duydum.. Nyse görüyorum ki 5 tl ye satan o satıcılar bu siteyide eline geçirmişler.. Reklam yaparak bizleri 5tl ye meryem otu var diye hatta telefon numaralarını bile birakarak yönlendirmişler. Tebrikler... Helaliyle yesinler... Bırakın bu işleri...bu yorumu 5tl ot yazan her yerde paylaşıcam ki uyanın...:KK47::KK47:En Büyük TÜRKİYE

topiğime bir bakayım dedim eski günleri yad edeyim :) 4 yıl 3 ay olmuş eminim benim arkadaşlarımla konuştuğuma benzer bir sürü konuşmalar olmuştur buralarda :KK1: Allah hepinizin yardımcısı olsun ben PKO hastası olarak hastadaşlarıma :KK1: hastadaş diyim ne diyim evet hastadaşalrıma nacizane tavsiyem stresten uzak kalın evet bana da çok söyleyen oldu yapabildim mi bunu hayır istemekle olmuyor hayat başlı başına zor zaten biliyorum çoğunuz derki benim hayatımda stres yok veya eşimle mutluyum veya ailemle sorunum yok işimle yok vs . PKO belki ilk sayfalarda anlatmışımdır bana göre tamamen stres kaynaklı bir hastalık ilk araştırdığımda ben bunu okumuştum 2005 te sanırım hatat bana bi dr um ilaç bile vermedi git bak yaz geliyor deniz güneş mutlu ol demişti te ne demek istediğini sonra anladım ... her neyse dediğim gibi bu pko nasıl stres kaynaklı bunu belki herkes araştırmıştır ... birde ben anlatayım beyinde hipofiz bezi var bu bezen yumurtlama hormonları salgılanır fsh ve lh bilirsiniz bunları çoğunuz evet birde hipotalamus diye bir merkez var beyinde bu hipofiz bezine emir veriyor bu merkez :KK1: güldüğüme bakmayın bu gerçek evet bu merkezde stresten çok etkilenirmiş etkilendiği zaman da emri bu beze düzgün veremezmiş dolayısı ile yumurtlama hormonları bozulur yumurtlama tam gerçekleşmez ve o yumurta bildiğiniz gibi kist olarak kalır ve olur inci dizimi PKO .... evet buna artık tüm gücümle neden inanıyorum sizlere anlatayım ... bundan 5 ay önce hayatımı yeniden kurdum diyebilirim tabi hiç bir şey değişmeden yani şaşırmayın insanlar değişmeden yani hala aynı insanlar hayatımda sadece değerleri vs. değişti bunların içinde en değerlisi benim ... neyse kendi hikayemi anlatmayayım ... ve ben bu 5 aydır hayatımda bakın hayatımda ilk defa diyorum genç kızlığımdan bu yana hayatımda ilk defa 5 ay düzenli adet oldum ... stres öyle uzak kalalım demekle olmuyor hayatta çözülmez gibi görünen problemleri çözecek iki şey vardır biri bakış açısını değiştirmek diğeri empati yapmak... ama bunları bile yaparken kararında yapmak ... mesela ben o kadar empati yapardım ki bi psikoloğum bana kendimi hiççççççç düşünemdiğimi insanları çok mutlu etmekyi sevdiğimi ama kendim mutlu muyum değilmiyim bunları düşünmediğimi söylemişti yaşadıklarıma baktım hep haklıydı...evet bakış açımı da değiştirdikçe hep iki ayrı uçta düşünüyordum ya çok iyi ya çok kötü hayır ortada olmalıydı ya siyah ya beyaz değil arada renkler olmalıydı yani... yaşam kalitemiz değişmiyor ... hayatımızdaki insanlar ... değiştirebileceğimiz tek şey var o da kendimiz... mesela kaybetmekten korktuklarımı kaybettim yani kaybetmedim ben hayatımdan çıkardım ve kabullendim kabullenemediklerimi ve rahatladım çok rahatladım hayat her şeye rağmen devam ediyordu ... ölmedim çok şükür... sonra peşinden koştuklarım benim peşimden koştu... yani çok şey var konuşulacak ama konular birbirine karışır... aslında benim düşüncem bir pko hastası uzunca bir terapi almalı psikolojik destek almalı ... terapilerden korkmayın para bakımından yani ben hep bunu düşünürdüm ... ama devlet hastaneleri var mesela erenköy ün ayaktan terapi merkezi var... ve şunu da söyleyeyim 5 aydır adet oldum çoookkk mutlu bir hayatım mı var tam tersi ben hayatımda hiç olmadığım kadar yani evlilik hayatımda hiç olamdığım kadar maddi sıkıntıdayım :KK1: ama tevekkülü öğrendim en azından düşünüyorum hasbünallahü ve nimel vekil ve nimel mevla ve nimen nasir diyorum (lütfen bunu bir araştırın anlamı nedir nasılda insanı rahatlatan gamsızlaştıran bir dua aslında ) ben bütün işlerimi sana bıraktım allahım diyorsun he bu size şunu ifade ettiğimi düşündürmesin bırakın hiç bi rşey yapmayın hayır önce tedbir sonra tevekkül siz tedbirinizi tabiiki alın ama rahat olun rabbim bilir... konuyu yine karıştırmadan şu stres meselesine nokta koymak istiyorum ben ilk regl olmaya başladığımda yani 14 yaşında o dönemden beri hep düzensiz adet oldum zaman geçtikçe iyice bozuldu ben daha ergenlik dönemine girmeden önce stresli bi çocuktum neleri takmazdım kafama büyümek isterdim çabucak çünki düşüncelerim çok olgun ama ben küçüktüm fizikende öyle ama neler takmazdım kafama neler şimdi bu yüzden ben stres kaynaklı olduğuna eminim PKO nun hee diyeceksiniz ki herkeste var stres neden olmuyor neden mi çünki bizler bu duruma müsaitiz yani genetik yapımız buna uygun... evet şimdi şöyle söyliyim ben daha önce tüp bebek tedavisinde devlet hastanesinde birinci denemede boş yumurta çıkmasından dolayı tedavim iptal oldu ikincide hiç bıraktım öylesine yaptım diyebilirim ne bir beklentim vardı umudum demeyelimde çok rahattım yani beklentisiz rahat saedece bir tek embriyım oluştu ve ben hamile kaldım ( tabi devam etmedi gebelik bununda sebebi burada anlatamayacağım kadar özel ve derin hiç kimsenin anlayamayacağı belki anlasada anlayış gösteremeyeceği bir durumdu özel yani) her neyse aradan geçti iki sene şimdi yeniden devlet hastanesinde tedavi göreceğim raporum çıktı adet olmayı bekliyorum evet maddi anlamda yıpratıyor insanı çok ama ben hayatımı değiştirecekmiş gözü ile bakmıyorum beklentilerim az olsun ki hayal kırıklıklarım da az olsun sanki hiç tedavi olmayacakmışım gibi düşünmek istiyorum yani istemekte değil öyleyim o ruh halindeyim hamile olursamda sanki beklenmedik bir durummuş ben ben bilmeden hamile kalmışım gibi yani yada korunması ilişki yaşayan hamileliği düşünen ama çok kafaya takmayan biri gibi düşünüyorum açıkçası ...eskiden her günüm bu topiğede yazmamdan anlaşılacağı üzere her günüm bebek düşünmekle geçerdi evlat düşünmekle geçerdi sonra öyle şeyler yaşadım ki her şey o değil duam bile onun içndi tesbih çekmem bile evlat içindi yani ben aslında rabbimin rızasını kazanmak için hiç bir şey yapmamışım sadece kendi isteğim için dualar etmişim tesbihler çekmişim namazlar türbeler vs. evet rabbim verdi ama öyle bir zamanda geldi ki ben ben değildim yani anlatamayacağım bir durum olduğu için anlamayacaksınız tam beni ama her şeyin hayırlısı biraz rahat olalım hayatı tamamen ona endekslemeyelim olmadığı için takıntı oluyor olmadığı için cazip geliyor özlem oluyor vs... ama hayat saedec evlatatn ibaret değil ki onlar bizimde değil rabbimin her şey onun sonunda biz kabire yalnız gireceğiz ... biraz tevekkül edelim düşüncelerimizi değiştirelim rahatlayalım ama tabi yine tedbirli olalım ama rahat olalım gerçekten rahat ama sözle değil bende sözle çok tevekkül ediyordum ama içim öyle demiyormuş bunu gerçekten rahat olunca anladım... umarım kafanızı karıştırmamışımdır canlar.... Allah hepinizin yardımcısı olsun gönlünüzdeki muradınızı versin... ama her şey her şey her şey bir yerden sonra boş evlat vs. bubu karamsarlıkla söylemiyorum bu gerçekten dünya meşgalesi ama tabiki olmasını da istiyor insan biliyorum ama bazı istekler bazı hevesler evlat olsun dünya malı olsun çünki hepsi rabbimin lütfu her ne olursa olsun Allah sevgisinin önüne geçmemeli ben şimdi farkediyorum ki çocuk isteği benim hayatımı durdurmuş hep onu beklemişim bir şeyler yapmak için o olsun böyle olacak o olsun şöyle olacak derken ben yerimde sayıklamışım hatat düşmüşüm... rahat olun rahat olun sadece rahat olun sakin olun... mesela bir şey daha söylemeden rahat edemicem hani bazen yatağa yatarsınız düşünürsünüz ay yarın şu işim var yada yarın ben bu insanla şu konuyu konuşacağım şunu demeliyim bunu demeliyim yada yarın bu işmi böyle yapsam daha iyi olur filan gibi düşüne düşüne strese gireriz ve belki bi kaç saat uyuyamayız .. hem uykumuzdan oluruz hem gereksiz stres yükleriz beynimize... ben artık böyle durumlarda ne yapıyorum biliyormusunuz hemen beynime diyorum ki sus şu an neredesin yatakta burada ne yapılır :KK1: uyunur onu yarın düşünürsün bu aklın yarında var onu zamanı geldiğinde düşün ve uygula şu an düşünmekten başka ne yapıyorsun hemen sileri m beynimden düşünceleri.. yani geçmiş için yapacak bir şey kalmamıştır yarını zaten bilmiyoruz neler getirecek o halde düşünmenin ne anlamı var o yüzden bugünü hatta anı yaşamalıyız o an ne yapılmas gerekiyorsa onu yapmalıyız ... gereksiz stres yooooookkk ... lütfen kendinizi üzmeyin rahat olun peşinde koştuklarınızın peşinde koşmayı manevi anlamda bırakın .... bakın onlar sizin nasıl peşinizden koşacak.... hatta internette biraz olumlama ve telkin konularını araştırsanız demek istediklerimi daha iyi anlarsınız... herkese sevgiler

bir şey daha söyleyeyim bunu bana hastanede bir psikiyarist dedi tüp ebebk tedavisi gören hastalar artık imkanları kalmadığında bıktığında bebek düşüncesinden vazgeçtiklerinde kendiliğinden hamile kalıyor demişti siz böyle yapın demiyorum ama bundan bir şey çıkarın demekki artık bu konuda rahatladıklarında oluyor stres yok birde rabbimin sınavını düşünmek lazım çok istediğimiz şeyi vermemesinde bir hikmet var belki yani bazı istekler dünya istekleri ki evlatta böyle aslında ne olur yanlış anlamayın olmasada olur demiyorum ama düşününki hayattaki bütün imkanlarımızı koyduk ortaya olmadı ne yapabiliriz ki üzülsek ne fayda dövünsek ne fayda yine olan oluyor yani olmuyorsa öylede olmuyor böylede birde neden üzülelim ki yada neden isyankar olalım biz hamd edelim tevekkül edelim evlat bu dünya nimeti ki rabbim olduktan sonrada keşke olmasaydı diyenlerden etmesin inşallah inanın öyleleride var bana çok kişi demiştir çok şanslısın bak neler çekiyoruz Allah evladından çekenlerden eylemesin kimseyi evladıyla sınamasın herşeyin hayırlısını versin... eskiden herşey boş derken karamsarlığa kapılırdım ama şimdi yine herşey boş diyorum.. ama ne varki bu dünya da yaşamak benim için bizler için hatat büyük şans hala yaşıyoruz hala Allahın rızasını kazanmak için şansımız var rabbimizin bizi sevebilmesi için imkanımız var bunun için bir şeyler yapabilmek için hala şansımız var ... bakın cennet için bile demiyorum çoğumuz cennettende önce rabbimiziz rızasını sevgisini isteriz cennette onun cemalini isteriz o şanslı kullardan olmak isteriz en basit örnek vereyim okulda sınıfta öğrencisiniz ve kötü öğrenciler arasındasınız ... yarın mahşerde de sevilmeyen kullar arasında olmak istemeyiz ... bu yüzden sizler benim gibi olmayın çocuk düşüncesi herşeyin önüne geçmesin dualarımız çabalarımız bu yönde aşırı oldukça her şeyi unutuyoruz... ben böyle yaptım ve hayatta tahmin edemeyeceğim şeylerle sınandım hatta sınavımı geçemedim bile... ben bunlardan ders çıkarıyorum ... sizler benim gibi olmayın dediğim gibi herşeyin önüne geçmesin bu istek bu çaba... rahat olun tevekkül edin ... bunlar benim nacizane fikrim umarım bana kızmazsınız herkesin doğruları farklıdır... sadece farkında olalım ... hayat kırkından sonra değil farkından sonra başlar çünkii.... benim kadar sizleri anlayan birileri varsa oda benim gibi ve sizler gibilerdir sizleri ben çok iyi anlıyorum benide anlamanızı diliyorum tekrar sevgiler herkese

bir şey daha söyleyeyim bunu bana hastanede bir psikiyarist dedi tüp ebebk tedavisi gören hastalar artık imkanları kalmadığında bıktığında bebek düşüncesinden vazgeçtiklerinde kendiliğinden hamile kalıyor demişti siz böyle yapın demiyorum ama bundan bir şey çıkarın demekki artık bu konuda rahatladıklarında oluyor stres yok birde rabbimin sınavını düşünmek lazım çok istediğimiz şeyi vermemesinde bir hikmet var belki yani bazı istekler dünya istekleri ki evlatta böyle aslında ne olur yanlış anlamayın olmasada olur demiyorum ama düşününki hayattaki bütün imkanlarımızı koyduk ortaya olmadı ne yapabiliriz ki üzülsek ne fayda dövünsek ne fayda yine olan oluyor yani olmuyorsa öylede olmuyor böylede birde neden üzülelim ki yada neden isyankar olalım biz hamd edelim tevekkül edelim evlat bu dünya nimeti ki rabbim olduktan sonrada keşke olmasaydı diyenlerden etmesin inşallah inanın öyleleride var bana çok kişi demiştir çok şanslısın bak neler çekiyoruz Allah evladından çekenlerden eylemesin kimseyi evladıyla sınamasın herşeyin hayırlısını versin... eskiden herşey boş derken karamsarlığa kapılırdım ama şimdi yine herşey boş diyorum.. ama ne varki bu dünya da yaşamak benim için bizler için hatat büyük şans hala yaşıyoruz hala Allahın rızasını kazanmak için şansımız var rabbimizin bizi sevebilmesi için imkanımız var bunun için bir şeyler yapabilmek için hala şansımız var ... bakın cennet için bile demiyorum çoğumuz cennettende önce rabbimiziz rızasını sevgisini isteriz cennette onun cemalini isteriz o şanslı kullardan olmak isteriz en basit örnek vereyim okulda sınıfta öğrencisiniz ve kötü öğrenciler arasındasınız ... yarın mahşerde de sevilmeyen kullar arasında olmak istemeyiz ... bu yüzden sizler benim gibi olmayın çocuk düşüncesi herşeyin önüne geçmesin dualarımız çabalarımız bu yönde aşırı oldukça her şeyi unutuyoruz... ben böyle yaptım ve hayatta tahmin edemeyeceğim şeylerle sınandım hatta sınavımı geçemedim bile... ben bunlardan ders çıkarıyorum ... sizler benim gibi olmayın dediğim gibi herşeyin önüne geçmesin bu istek bu çaba... rahat olun tevekkül edin ... bunlar benim nacizane fikrim umarım bana kızmazsınız herkesin doğruları farklıdır... sadece farkında olalım ... hayat kırkından sonra değil farkından sonra başlar çünkii.... benim kadar sizleri anlayan birileri varsa oda benim gibi ve sizler gibilerdir sizleri ben çok iyi anlıyorum benide anlamanızı diliyorum tekrar sevgiler herkese

Allah razı olsun çok güzel yazmışsın herkesin böyle şeyler duymaya o kadar ihtiyacı var ki anlatamam sana...

X