Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

Merhaba herkese Rabbim sağlıkla hayırlı evlatlar nasip etsin.. Benimde yumurta rezervi düşük baştan sona okuyamadım acaba bu durumda olan arkadaşlar ha hi kürleri ve dualrı okudu acaba

Merhaba arkadaşlar, maydanoz sutbuharı hakkında bilgisi olan var mı
tesadüf yıllar sonra konuma cevap vermiş olayım maydonoz süt buharı hakkında şöyle bir bilgim var kuzenim uyguladı eğer enfeksiyonel sorunun varsa iyi gelecektir ... kuzenim rahim filmi çekilecekti ama smear testinde hep enfeksiyon çıkıyordu ve verdikleri ilaçlar enfeksiyonu temizlemiyordu hatta bi laboratuvar sonucunda okudum enfeksiyona bir sürü antibiyotik çeşidi uygulamışlar örneğin anti bilmemne uygulandı duyarlı filangibi bir şeyler yazıyordu yani antibiyotikler o bakteriyi öldüremiyordu her neyse uzattım kuzenim maydonoz süt buharını uyguladı ve smear testini tekrar yaptırdı ilginç bi şekilde sonuç tertemiz çıktı ve rahim filmini çekildi sonuna .. kuzenim normalde bakkaldan aldığı sütü uyguladı ama direk inekten ağılan süt olsaydı daha iyi olurdu diye duydum... onun haricinde birşey daha dua ve bitkisel yöntemlerle tedavi eden bir hoca ile görüştüm eğer rahimde üşütme diyor o yani iltihabik kanal tıkanıklığı gibi bir problem var ise süt ile karabaş otunu uygulayın demişti ..

Herkese slm kızlar ben 4 yıldır evliyim ılk defa gecen ay asılama yaptırdım tutmadı sımdı de bır sey duydum ve yapıcam aranızda 99 tane hurmaya meryem suresini okutup esinle yiyen varmı

Mer
şimdi sıra kendimi anlatmaya geldi ben 25 yaşımda ve 3 yıllık evliyim pko hastasıyım kendimi bildim bileli düzensiz adet oluyorum ve 3 yıllık evliliğimde hiç korunmadım pko over için bekarlığımda 6 ay süreyle ara vererek 2 kez d.kontrol happı tarzında düzenleyizi hap kullandım buda sadece kilo yaptı hapı bırakır bırakmaz düzensizliklerimde devam etti evlendikten sonra ara ara toplamda 3 kez klomenle tedavi oldum yumurtlaıklarım cevap bile vermedi oluşmadılar yani sonra imkanlar gereği hiç tedavi olamadım böyle 3 yıl geçti bu süre içinde kafamada takmadım nede olsa tedavide olamadığım için beklentimde olmadı en son 12 ağustosta adet oldum (ve şu anda adetliyim) bi tüp bebek merkezine gittim ön görüşme ve muayene ücretsizdi gittim görüştüm neyse bana tüp bebek önermeler filan :) derken bana hiç yumurtlamayacağımı yani senede en fazla 2 kere yumurtlayabileceğimi söyledi kendiliğinden sonra 1-2 gün ağlamalar filan derken silkindim bi dua etmeye başladım ve önce incir kullanmaya başladım 2-3 gün içtim ama çok tatlı geldiği için bıraktım ki pko da şeker direnci vardır bunu dengede tutmak her açıdan önemli neyse başladım böğürtlen kökü kullanmaya araştırmalarımda bunun yumurta çatlatıcı ve rahmi kuvvetlendirici şekeri düzenleyici etkisi olduğunu öğrendim bunun yanı sıra hayıt tohumunun kadınlar için mucizevi bitki olduğunu biliyordum bunu ilaç şeklinde eczanelerde satılanını aldım sabahları aç karnına birer kapsül alıyordum ve yanı sıra baltarçınçörekotu karışımını sabahları arısütüpolenbal karışımınıda akşamları yemeye başladım ve bu arada bi ovülasyon testi aldım ve yumurtlamamı takip ettim ve adetimin 23. günü ovülasyon testim pozitifti ve yumurtlama akıntım oldu hani iki parmağın arasında uzayan cinsten :)) ve karın ağrım hafif göğüslerde hassasiyet filan neyse yumurtlamamda olunca ben gevşedim kullandığım kürleri bıraktım o arada işede başladım çünki ama bu bünlerde ilişki oldu eşimle çalışmalar yaptık ama önceki aydan süre gelen bir iltihabımda vardı (bu arada özellikle pko lu arkadaşlar söylüyorum taa 3 sene önce dr um glucophage vermişti bu ay düzenli kullandım sadece) glucophage veya glukofen aslında içeriği metformin olan ilaçlardan dr lar pko lulara verir insülin direncini kımak metobolizmayı düzenlemek ve yumurtlamayı sağlamak için bununda faydası olduğu inancındayım ben hiç yumurtlama akıntısı görmemiştim bu zmana kadar neyse sonuç olarak şu an adet oldum ama nasıl oldum 3 gün önceden ağrılarım başladı cumartesi kanamam bi başladı siyah siyah her wc ye gittikçe 3-4 tane dökülüyordu cumartesi gece 12 den sabah 8 e kadar hastanedeydim düşük yapıyorum sandım bir sürü tahlil yapıldı birsürü sonuç olarak bişiyim yok bu normal adetim sadece her zamankinden daha iyi durumdaymış rahim ve kendini yeniliyormuş ve dr dediki gerçek yumurtlamaya doğru ilerlediğini gösterir ben allahın izniyle buna kürlerin vesile olduğuna inanıyorum ki ben ilaçsız adet olamam ki ben hjiç yumurtladığımı hatırlamıyorum (hatta klomenle bile)

NOT: böğürtlen kökü kürü tarifi: 400 gr böğürtlen kökünü (maliyeti en fazla 20 tl) alıyorsunuz 6 litre soğuk suya koyup (ama önce tozu toprağı varsa gitsin diye yıkayalım) kaynatıyorsunuz kaynar kayanamaz da altını kısıp ağzını kapatıp 30 dakika bu şekilde demlendiriyorsunuz ağzı kapalı ve kısık ateşte sonra altını kapatıp yine ağzı kapalı bir şekilde akşam ise sabaha kadar sabah ise akşama kadar soğumaya bırakın soğuyunca şişelere (cam olsun) boşaltıp dolaba koyup sabah akşa aç karnına birer çay bardağı içiyorsunuz yani ben yumurtladığım güne kadar uyguladım zaten adetimin 23. günümde yumurtladım sizlerde uygulayın üstelik tvde duyduğum kadarıyla bir bitki bilimciden erkek te kullanabilirmiş birde kanal tıkanıklığı için de kullanın diyor inşallah herkesin bebişinin gelmesine bişiler vesile olur

bu arada buda listemiz kızlar ilk sayfada kalsın diye buraya ekliyorum

:nazar:|....KK Nick....|YAŞ|SAT|infertilite sorunu .|Uyguladığı kürler|beklenen adet tarihi |kullandığı ilaçlar| ovülasyonla ilgili | Dualar| Durumu
1|kuzunaz|26| 02.02.2010 |polikistikover |sadece adaçayı içecek | belirsiz|glucophage- fertilaid vitamin | düzensiz | 4444 tefriciye bitmedi -tesbihler
2|evindarkece| 19|05.12..2009|3 aylık doğum kontrol iğnesi |1 ay eşiyle birlikte keçi boynuzu pekmezi yedi |belirsiz|farlutal-cyclo progynova| belirsiz |belirtilmedi|
3|alpy| 28|09.01.2010|polikistikover|BÇT karışımı -eşine keçi boynuzu kürü|belirsiz|purefon |aşılama yapılacak|meryem süresi,41 yasin ve 4444 tefriciye başlayacak|hamiş :CüvCüv::nazar:
4|aycanisa |21|20.10.2009|tüp tıkanıklığı|adaçayı yağı,süt ve maydonoz buharı,arslan pençesi çayı| 17.11.2009|ilaç kullanmıyor |ovülasyonu düzenli gerçeklerşiyor | 500 yasin, tesbih , 4444 tefriciye başlayacak | hamiş :CüvCüv::nazar::nazar:
5| yavruceylan|29|28.01.2010 |polikistikover|adet döneminde baltarçınçörekotu kullanıyor|belirsiz|klomen+glukofen|şu an düzenli adetten dolayı düzenli kabul ediyoruz |fırsat buldukça Yasin, Meryem, Fetih ve Vakıa surelerini okuyor
6|prlanta|21|10.11.2009|sorun yok|baltarçınpolençörekotu karışımları ve böğürtlen kökü kullanacak|08.12.2009|klomen ve çatlama iğnesi kullandı şimdiye kadar |düzenli yumurtluyor|41 yasin ve 4444 tefriciyeye başlayacak
7|bulut83|27|26.09.2009|sebepsiz infertil|şu an kür kullanmıyor |25.10.2009 |şu an ilaç kullanmıyor |yumurtlama normal | 41 meryem suresi okundu-tilavet surelerine başlayacak| hamiş :CüvCüv::nazar:
8|Eti_puf|27|03.11.2009|spermiyogram düşüklüğü (eşte)-yumurtlama bozukluğu|keçiboynuzu (eşe) -baltarçın ve süt buharı | 01.12.2009 |ilaç kullanmıyor|yumurtlama düzensiz|4444 tefriciye okundu | hamiş :nazar::CüvCüv:
9|tiryak|24|10.01.2010|sperm azlığı (eşte)|eşine keçi boynuzu kürü başladı |12.02.2010|ilaç yok |ovülasyon normal gerçekleşiyor |500 yasin okutturdu -tefriciyeye başlayacak
10|ayse.20|20|26.11.2009|yumurtlama bozukluğu-tembelliği|FERTİLAİD |BELİRSİZ|ilaç yok|düzensiz|41 YASİN ve kuran| hamiş :nazar::CüvCüv:
11|bubus|28|25.12.2009|yumurtlama sorunu|eşi keçi boynuzu pekemzi kendisi incir yiyor|24.01.2010|klomen+pregnly çatlama iğnesi|dr. tarafından takip ediliyor|4444 tefriciye ve ayetel kürsi okuyor
12|Kayram|29|12.01.2010|pko |kür kullanmıyor|10.02.2010|glucophage|yumurtlama düzensiz|500 yasin okundu
13|adalex|25|03.10.2009|polikistikover|tedavi sırasında böğütlen birkaçgün kökü kullandı |bebişler gelene kadar regl yok kaydirigubbakcemile3|pregon iğne-aşılama yapıldı|artık önemi yok o yumurtalar artık bire bebiş |mübin duasını okudu |ikizlerine hamiş :CüvCüv::CüvCüv::nazar:
14|esengülüm|23| belirtilmedi|polikistikover ve eşte morfoloji ve hareket problemi|eşine keçiboynuzu kürü ce evicap vitamin |07.10.2009|glucophage|belirtilmedi|meryem suresini okuyor
15|meltem2327|28|04.12.2009|pko ve prolaktin yüksekliği|şu an kür yok(daha önce soğan-böğürtlen ve civanperçemi kullandı |04.01.2010|ilaç yok (2 yıl glucophage ve dostinex kullandı öncesinde) |belirsiz |ya şafi tesbih çekiyor-41 meryem suresi okuyacak
16|nese1984|25|09.01.2009|yumurta tembelliği|kürkeçi boynuzu pekmezli zencefil karışımı ve bal çörek otu tarçın karışımı|belirsiz|fertilaid vitamin | düzensiz |41 yasin ve meryem suresi
17|shatze_32|23|28.10.2009|erkek infertilitesi |eşiyle birlikte incir kürü kullanıyor |belirsiz|eşi klomen-zinco-l-arginine ve trental kullanıyor | belirtilmedi|her cuma yasin-tebarekamme-cuma layestasi-bakara süresi (son ayetleri amener resulü)
18|ecemnur|26|05.12.2009|eşte sperm sayı ve hareketi düşük|eşi keçi boynuzu kürü-pekmezi-çakşır otu kendisi hayıt tohumu ve balı karışım kullanıyor |03.01.2010|eşi e vitamini |düzenli |4444 tefriciyeye
19|XTATLIKIZ|20|22.01.2010|eşte sperm azlığı|eşi keçi boynuzu kürükullanıyor |21.02..2010|ilaç yok|düzenli |ya vehhab çekiyor +ya şafi ye başlayacak
20|hilalbebik|22|19.12.2009|sorun yok|incir kürü-baltarçınçörekotu - polen -böğürtlen kökü|17.01.2010|ilaç yok|düzenli |41 yasin ve meryem suresi okuyor
21|azer|21|12.01.2010|eşte sperm hareket ve morfoloji sorunu kendisinde yumurta azlığı mevcut |kendisi incir ve soğan kürüve böğürtlen çayı-eşi keçi boynuzu kürü polen ve gıngeng tableti ve gınseng macunu kullanıyor |08.02.2010|eşi evicap vitamin |düzensiz |her namazdan sonra tesbihler ve yasin okuyor
22|almaata|29|11.12.2009|sorun yok|ballı zencefilli ve ballı harnuplu macun kullanıyor |belirsiz|klomen-çatlama iğnesi ve progesteron |dr tarafından takip edildi |meryem suresini okuyor
23|aysen_34|29|05.12.2009|eşte sperm azlığı-kendisinde hipertiroidi |eşi arısütü-keçiboynuzu kürü ve pekmezi |28.12.2009 |hipotiroidi için ilaç |düzenli kabul eidyoruz çünki bakılmadı |hergün 40 fatiha okuyor - 40 fetih ve meryem suresine başlayacak
24|nusret1978|31|belirtilmedi|yumurta kapasitesi sorunu |soğan -incir ve keçi boynuzu kürü|belirtilmedi |ilaç belirtilemedi |yumurtlama düzensiz |4444 tefriciye okudu
25|simal|29|12.12.2009|pko ve eşte sperm sorunu |eşi keçiboynuzu kürü kullanıyor |12.01.2009 |folbiol kullanıyor |yumurtlama düzenli |dua belirtilmedi
26|eftalya_35|29|17.01.2010|eşte sperm hareketsizliği|eşi keçiboynuzu kürü kullanıyor |15.02.2010|evicap vitamin |yumurtlama düzenli |yasin okuyor fırsat buldukça
27|sulezehra|25|09.01.2010|pko ve fsh yüksekliği |incir-polen-baltarçınçörekotu karışımı |belirsiz |ilaç yok |düzensiz |meryem suresi okudu
28|N83|2629.01.2010|sebepsiz |keçi boynuzu kürüne başlayacak |25.02.2010 |ilaç yok |düzenli|hatim ve meryem suresine başlayacak
29|jollita|27|30.12.2009|çikolata kisti olabilir |soğan kürü kullanıyor |belirsiz |ilaç yok |belirtilmedi|bol bol dua ediyor
30|edut|32|belirtilmedi | pko |soğan kürü kullanıyor |22.01.2010 |ilaç yok |belirtilmedi|belirtilmedi
31|ss_angel|24|belirtilmedi | pko |şu an kür kullanmıyor |belirsiz |klomen ve glifor 850 mg |yumurtlama düzensiz |tesbihatlar-esmaül hüsna
merhabalar
Bende polikistikoverim genç kızlığımdan beri adet düzensizliği problemi yaşıyorum doğum kontrol ilaçları sayesinde düzenli adet oluyordum evlendim 1,5 sene sonra çocuk düşünmeye başlayınca ilacı bıraktım ilacı bıraktığım ay kendiliğinden adet oldum bu durum düzeldi die çok mutluydum derken mutluluğum kısa süedü düzensizlikler başladı dra gittim kan testleri vs adet düzenleyici verdi 4-5 ay dene olmazsa gel dedi 6 ay geçti bende hala bişey yok tekrar dra gittim sperm testi istedi eşimden onuda yaprıdım tekrar gitiim çok ilgili davranmadığı için drumu değiltirdim yeni drla klomene başladık yumurta takibi vs yumurtam oluşuyor kendiliğinden çatlıyor ama gebelik oluşmuyor bir kaç ay denedik olmadı adetlerimde düzene girmeyince drum glifor başlattı ve bei kendisinin hocası olan tüp bebek uzmanına yönlendirdi tabi bu süreçte denemediğim şey kalmadı soğan kürü yaptım bal tarçın çörek otu denedim yjnus suresini okudum fakat gebe kalamadım bu arada hsg çekildim tüp bebek uzmanı bütün hepsini inceledi amh testi yaptı yumurtalıklarım çok fazla çalışıyormuş bu yüzden büyüyüp gelişemiyormuş kist olarak kalıyor buda polikistikoveri destekliyor dedi eylülde aşılamaya başlayacağız şimdi adet olmayı bekliyorum tabi bu arada karatay dietine başladım polikistikoverliler için glisemik indeksi düzşük gıdalar şekeri düzenliyormuş glifora devam ediyorum bakalım

Arkadaşlar yardım! İncir kürünü yapmak istiyorum Saraçoğlunun tarifiyle. Ama kaliteli kuru incir bulamadım netten sipariş veren var mı? Varsa hangi siteden memnun kaldınız yollar mısınız bana siteyi?

Ooof evet valla nedir bu çektiklerimiz. Allah hepimize şans getirsin. Bu arada harika bir blog buldUm. Bu kadar mı güzel anlatılır şu yaşadıklarımız. Çok da komik. Azıcık gülmek iyi geldi :) Herkese tavsiye ederim. Google'a embriyoannesi blog diye yazın hemen çıkıyo :)

kızlar merhaba bende tüp bebek deneyecem sizce bu degerlerle zormu yasım 33 adetın 3 gunu usg sonucum degerlendırebılırmınız d3 uterus normal görünümde endline düzenli sağ overde 1-2 antral folıkül sol over uterusun üzerinde 3-4 antral folikül birde kılolu oldugum ıcın bunu yazmıs obezite nedenıyle suboptimal degerlendırıldı bu sonuclara gore durumum nedir sızın fıkırlerınız benım ıcın degerlı

merhaba arkadaşlar kan pıhtılaşma sorunum var , bir sezeryan doğum yaptım bebeğimi kaybettim , doğumdan sonra hormonlarım bozuldu kist oluştu hepsini atlattım , doğumdan 1 yıl sonra kimyasal gebelik oldu, hsg çektireceğim, kuşkular kafamda sezeryan sonrası yapışıklık oluşabiliyormuş , durumu benim gibi olup hamile kalabilenler var mı?

merhaba öncelikle gecmis olsun
insallah sende tez zamanda evlat sevgisini tadarsin.. buraya en son yazdigim mesaj 2009 imis... ve ben ozamandan sonra cocugum olmaz diyordum simdi iki kizim var cok sükür... ikiside sezeryanla oldu ikinci kizimdan sonra yumurtaligimda timör cikti ameliyata aldilar hemen sonra 1 ay sonra kontrole gittigiimde yumurtaligimin rahime yapsitigini söylediler sizdeki yapisiklik bunun gibi birseymi ?

merhaba öncelikle gecmis olsun
insallah sende tez zamanda evlat sevgisini tadarsin.. buraya en son yazdigim mesaj 2009 imis... ve ben ozamandan sonra cocugum olmaz diyordum simdi iki kizim var cok sükür... ikiside sezeryanla oldu ikinci kizimdan sonra yumurtaligimda timör cikti ameliyata aldilar hemen sonra 1 ay sonra kontrole gittigiimde yumurtaligimin rahime yapsitigini söylediler sizdeki yapisiklik bunun gibi birseymi ?
geçmiş olsun canım, doktorum ofis histeroskopi yapacaktı , gitmedim , tıp fakültesine gittim onlar yapışıklık yoktur dedi, çünkü adetlerim çok düzenli ,

Arkadaslar bende 500yasin topluyorum icinden gelerek okuyabilen olursa kisi basi bitane olmasi lazimmis

Arkadaslar bende 500yasin topluyorum icinden gelerek okuyabilen olursa kisi basi bitane olmasi lazimmis okuyan olur mu?

geçmiş olsun canım, doktorum ofis histeroskopi yapacaktı , gitmedim , tıp fakültesine gittim onlar yapışıklık yoktur dedi, çünkü adetlerim çok düzenli ,
Benimde adetim çok düzenli ancak laporoskopi yapıldığında yapisiklik olduğunu ve açtığını söyledi doktorum.

Benimde adetim çok düzenli ancak laporoskopi yapıldığında yapisiklik olduğunu ve açtığını söyledi doktorum.
ofis histereskopi oldum bir sıkıntı çıkmadı , çok az önemli olmayan yapışıklık varmış öyle kötü bir durumdan bahsetmedi doktorum

Yok bi hafta sonra okursan da olur sadece Minenin niyetine demean yeterli Allah razi olsnn insllah.Rabbimde ssizlerin gonlundekini versin insallah

Slm arkadaşlar İki senelik evliyim 21 yaşındayım polikistik overliyim ne denediysem olmadı..clomen kullandım,femera kullandım,üç ay soğan suyu içtim ,incir suyu havuç suyu içtim,polen bal yaptım ,ada çayı yağını kullandım yinede olmadı artık umudum tamamen bitti hiç bir şey yapmak istemiyorum aklıma geldikçe burnumun direği sızlıyor gözlerim doluyor çokk kötüyüm çok

X