Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

inşallah cnm hepimizinkini.
cnm sende ank daymıssın hangi dr a gidiyosun?? memnunmusun?? senin akıntında üşütmekten olabilir çok soğuk çünkü dikkat et ben akşamları sıcak su torbası koyuyorum ayaklarıma bayramda hasta oldum çünkü aynı gün hem adet oldum hem grip evlerin içi çok soğuk bu aralar. soğuğun yumurtlamaya çok etkisi var. sıcağı sever.

ayyyy sorma cnmcm nasıl soğudu havalr ya ankaraya kış erken geldi:) ben doç.dr serdar oğuza gidiyorum cnm ben çok memnunum...sen kime gidiyorsun?

şeffaf akıntının 2 sebebi vardır canım eğer çooookk aşırı değil ve eline aldığında iki parmağının arasında uzuyorsa yumurtlama akıntısıdır ama eğer çok aşırı su gibi ve devamlı geliyorsa rahim ağzı yarası (erozyon) dır

anladım cnmcm dra gidince ilk işim bu akıntıyı sölemek olcak

kıslarrr alıntıdır bu mesaj

Tanıyanlar bilir, uzun süredir yumurtalıklarımda her ay oluşan kistlerimle uğraşıyordum. Adet söktürücü almadan adet göremiyordum. Kistlerin geçmesi için doktorlar bir de doğum kontrol hapı veriyorlardı. İlacı kullandığım süre içinde kist geçiyor, kullanmayı bırakınca kistler her defasında daha da büyüyerek geri geliyordu.

Bu arada son bikaç aydır gerçekten gebeliği çok istediğimi farkettim.

En sonunda bu ay yine çoook uzun bi süre adet göremeyince 23 Haziran’da hamileyim galiba diye umutlanarak sağlık ocağında kan tahlili yaptırdım…Sonuç negatif çıktı, o zaman anladım ki yine kistler geldi..

İki gün sonra 25 Haziran’da hastanede beni muayene eden doktor bu sefer kistlerimin 3cm olduğunu, daha da büyürse ameliyat olmam gerekeceğini söyledi. Yine bir adet söktürücü yazdı. İlacın 10 gün süreceğini, bittikten sonra da adet göreceğimi söyleyerek beni eve yolladı.

Bu olay benim için dönüm noktası oldu.Bu sefer canıma tak etti. Kendimi o kadar aciz hissettim ki o çaresizlikle Allah’a sığındım. Dua kitabını karıştırırken Salat-ı Tefriciye duasını gördüm. 4444 tane okuyanın Allah gönlünün muadını verir yazıyordu. Kandil gecesi başladım. Bir hafta boyunca bütün işlerimi bi kenara bıraktım ve bütün kalbimle gece gündüz saatlerce bu duayı okudum.

4 Temmuz’da adet söktürücü ilacım bitti ama ne gelen var ne giden…İyiden iyiye gerildim. Bi gece ağlaya ağlaya saatlerce dua ettim “Allahım sen duaları karşılıksız bırakmazsın. Nolur dualarımı kabul et.”diye….

6 Temmuz’da 4444 tane Salat-ı Tefriciyem bitti. Üzerine de Hacet namazı kılarak dua ettim. Gece de uyanıp yine dua ettim…Bu arada bu süre zarfında tanıdığım, gördüğüm herkese nasılsın deseler bana dua edin dedim.Arkamda bi dua ordusu topladım.

Ve 7 Temmuz..
“Adet söktürücü bitti, ben daha niye adet göremedim? Yoksa kist büyüdü de ameliyat mı olmam gerekecek? gibi kafamdaki sorularla bu kez annem yanımda, yine doktora gittim. Doktor muayene etti… Bi daha etti… Bi daha etti… Şaşırdı kaldı..”Gebelik testi yaptırmış mıydın?” dedi…”Evet, negatifti.”dedim. “Ama hamilesin!!!!”dedi… Annemle ikimiz şaşkın birbirimize bakakaldık. “Nasıl yani???Ya kistler?” dedim. “Kistler yok olmuş!!!”dedi doktor. 10 gün içinde nasıl kistler gitti, bebek geldi anlamaya çalışırken annem “Allah herşeye kadir.Dualarını duydu.” dedi.

Eve gelene kadar yolda gördüğüm fakirlere sadaka dağıttım. Gelince de iki rekat şükür namazı kıldım. O kistlerin nasıl gidip , yerine bebeğimin nasıl geldiğini doktor da izah edemedi ama anladım ki Allah dilerse olmaz diye bir şey yok…

Çocuğum olmuyor diye üzülen arkadaşlar; duaların gücüne inanın, umudunuzu yitirmeyin. Allah’a sığının.Allah’a dua edin. Onun kudreti bütün mucizeleri gerçeklerştirmeye yeter…

ayyyy sorma cnmcm nasıl soğudu havalr ya ankaraya kış erken geldi:) ben doç.dr serdar oğuza gidiyorum cnm ben çok memnunum...sen kime gidiyorsun?

cnm ben akayda gül savcı var ona gidiyorum. şimdilik iyi gidiyoruz yani benim mantığıma cok uygun hareket ediyor mesela hsg sonucumu görmeden klomene başlamadı. tüpler tıkalıysa ilaç yüklemeyelim dedi. hsg temiz çıktı sonra klomene basladık. ilk ay boş geçti şimdi ikinci tura geçtik bakalım pazartesi yumurta boyutu için gidicem.o gün eşimin sonucunuda götürcem onada aynı anda bakalım dedi. eğer onda bi düşüklük çıkarsa en azından ona göre hareket edelim. eşimin daha önceki sonuclarında sadece morfoloji % 2 cıktı ama o zamanki dr a ve labarotuvara güvenmedik. şimdi tekrar bakıcaz allahtan inşallah bi sorun çıkmazda bu ay bebişe kavusuruz.:1hug:

Slm arkadaşlar dualara ve tesbihlere başlamadık dimi
kaçırmadım inşallah

bu arda sorunumu yazıyım ben bizde erkek infertilitesi var eşimin sperm sayısı çok az ve ileri hareketli spermi %0 biz bunu evliliğimizin 2. senesinde öğrendik şu an 5 senelik evliyim o günden bu güne sürekli bebek sahibi olabilmek için uğraşıyoruz duyduğum bütün kürleri (keçiboynuzu, soğan, incir) uyduladık bi sürü macunlar aldık vitamin ilaçları sperm arttırıcı ilaçlar kullandık duyduğumuz herşeyi denedik ama olmadı olmadı her testte biraz daha yıkıldım biz artmasını beklerken her testte değerler azalmıştı sonra eşime varikosel teşhisi konuldu gözünü bile kırpmadan hemen ameliyat oldu tek isteğimiz bebekti onun için herşeye razıydık oda değerlerini yükseltmedi ne yazıkki aşılama şansımızın hiç olmadığını ve direk tüp bebek yaptırmamızı söyledi doktorumuz bizde bütün umutlarımızı ona bağladık ve en sonunda tüp bebeği denedik okadar uğraşlar verdimki onu yaptırana kadar anlatamam benim muayneyle ilgili büyük problemlerim var çünkü neyse sonuçta işin ucunda bebişim vardı ben her şeye rağmen onu yapmalıydım ama oda olmadı bi negatifim daha olmuştu aylarca her ay acaba bu sefer hamilemiyim diye düşündüm ama hiç olmadı. 10 ay geçti tüp bebeğin üstünden şu an beklemedeyim ama eşim tekrar denememizden yana. Ben hala ne yapıcağımı bilmiyorum bi negatifi daha görmeye gücüm yok galiba:çok üzgünüm:

cnm ben akayda gül savcı var ona gidiyorum. şimdilik iyi gidiyoruz yani benim mantığıma cok uygun hareket ediyor mesela hsg sonucumu görmeden klomene başlamadı. tüpler tıkalıysa ilaç yüklemeyelim dedi. hsg temiz çıktı sonra klomene basladık. ilk ay boş geçti şimdi ikinci tura geçtik bakalım pazartesi yumurta boyutu için gidicem.o gün eşimin sonucunuda götürcem onada aynı anda bakalım dedi. eğer onda bi düşüklük çıkarsa en azından ona göre hareket edelim. eşimin daha önceki sonuclarında sadece morfoloji % 2 cıktı ama o zamanki dr a ve labarotuvara güvenmedik. şimdi tekrar bakıcaz allahtan inşallah bi sorun çıkmazda bu ay bebişe kavusuruz.:1hug:

inşallah iyi çıkar cnm bnm eşimin de morfolojisi %3 dü sayı 20 milyondu hareketlilikte düşüktü bizim dr hiç takip fln yapmadan aşılama deniyelim dedi hsg bnde çektiridm açık çok şükür d eişte değerler 3 aydır keçibonuzu kürü yaptım bakalım etkiledimi....bndede pko vr nasıl olcak bilmy.cnm işte hayırllısı herşeyin:1hug:

inşallah iyi çıkar cnm bnm eşimin de morfolojisi %3 dü sayı 20 milyondu hareketlilikte düşüktü bizim dr hiç takip fln yapmadan aşılama deniyelim dedi hsg bnde çektiridm açık çok şükür d eişte değerler 3 aydır keçibonuzu kürü yaptım bakalım etkiledimi....bndede pko vr nasıl olcak bilmy.cnm işte hayırllısı herşeyin:1hug:

eşiminde sayı 100 milyonlarda hareketlilikde % 50 nin üstünde cok şükür ama morfoloji % 2 çıkmıstı onun üzerine hazirana kadar dr vitamin e vitamini falan vermişti onları kullandı keçiboynuzu tozu ve pekmezini veriyorum eşime bide kara üzüm çekirdeği tozu sonrada gitmedik tekrar eşim için benim yumurtlama problemi olunca allahım inşallah yükselmiştir. şimdi çam kabuğu ekstresi alıcam eşime şu anda yeryüzündeki en iyi antioksidanmış

Meraba arkadaŞlar nasılsınız bende bu ay umutla beklıyorum hamıle kalmayı adetıme cok az kaldı bakalım bazı belırtıler var ama

Meraba arkadaŞlar nasılsınız bende bu ay umutla beklİyorum hamİle kalmayı adetİme cok az kaldı bakalım bazı belİrtİler var ama

merhaba iyiyiz cnm bzilerde senin gibi bekliyoruz her gün bişeyi bekliyoruz yok ilaç içmeyi yok çatlamayı yok tutmayı yok adet olmayı hep bişeyler allah hayırlısını versin hepsininde seninde inşallah güzel haberini alırız

slm kızlar,
Kuzunaz bu böğürtlen kökü varya ona adetin en geç 5.gününde başlayıp ne kadar devam etmek gerekiyor?
Ben de 1.aşılamada hüsrana uğrayan ve yılmayanlardanım :) güzel bir topic hayırlı olsun canım.

eşiminde sayı 100 milyonlarda hareketlilikde % 50 nin üstünde cok şükür ama morfoloji % 2 çıkmıstı onun üzerine hazirana kadar dr vitamin e vitamini falan vermişti onları kullandı keçiboynuzu tozu ve pekmezini veriyorum eşime bide kara üzüm çekirdeği tozu sonrada gitmedik tekrar eşim için benim yumurtlama problemi olunca allahım inşallah yükselmiştir. şimdi çam kabuğu ekstresi alıcam eşime şu anda yeryüzündeki en iyi antioksidanmış

inşallah artmıştır cnmcm...

Mrb kızlar bende PKO luymuşum suan yasmin kullanıyorum çocuk istemediğimiz sürece doktor bunun yeterli olucagını çocuk istediğimizdede folik asit ve lutenyl adlı ilacı yazacağını söyledi bu ilaç adet dongusunu saglıyomuş bu ilacı kullanıp bir yıl çocuk olmazsa eşinize falan tahlil yapar çocuk tedavisine o zaman başlarız bu ilaç adet olmanı saglayacak ve adet olan her normal kadından farkın yok çocuk sahibi olabilmek için dedi bilmiyorum dogrumu sizede boyle diyen doktorlar oldumu doktorum dogru yoldamı birde sizce ben yasmini bırakıp bu ay artık çocuk düşünmeye başlayımmı 1,5 yıllık evliyim yasmini yada lutenyl yi kulanırken böğürtlen kökü veya hayıt tohumunu denesem yan etki olurmu nasıl bir yol izleyim sizce
kafam çok karışık

günaydın arkadaşlarkaydirigubbakcemile5

tünaydın canım hoşgeldin kusura baklma işlerim vardı geç gördüm ne var ne yok

ozge_nur Mrb kızlar bende PKO luymuşum suan yasmin kullanıyorum çocuk istemediğimiz sürece doktor bunun yeterli olucagını çocuk istediğimizdede folik asit ve lutenyl adlı ilacı yazacağını söyledi bu ilaç adet dongusunu saglıyomuş bu ilacı kullanıp bir yıl çocuk olmazsa eşinize falan tahlil yapar çocuk tedavisine o zaman başlarız bu ilaç adet olmanı saglayacak ve adet olan her normal kadından farkın yok çocuk sahibi olabilmek için dedi bilmiyorum dogrumu sizede boyle diyen doktorlar oldumu doktorum dogru yoldamı birde sizce ben yasmini bırakıp bu ay artık çocuk düşünmeye başlayımmı 1,5 yıllık evliyim yasmini yada lutenyl yi kulanırken böğürtlen kökü veya hayıt tohumunu denesem yan etki olurmu nasıl bir yol izleyim sizce
kafam çok karışık

merhaba arkadaşım hoşgeldin yasmin doğum kontrol hapıdır ve eğer çocuk istemiyorsan adet düzenini sağlamak için vermiştir ama doğum kontrol hapı yumurtlamayı baskılayarak tedavi eder bende bu tarzda ilaç kullandım bekarken ama inan bırakır bırakmaz adet düzenim tekrar şaştı ben doğum kontrol hapına karşıyım bir dr var polikistikover merkezi var ben sitesine üye olduğum için bir yazı gelmişti oda karşı olduğunu yazıyordu çocuk istemiyorsan bile başka şekilde korun adet düzeninide başka şekilde sağla dışardan hormon almaya çok karşıyım bir sürü sıkıntısını yaşadım ben çünki bitkisel şeylerle adet düzenini sağla hem korunma neden korunuyorsun ki arkadaşım 3 yıllık evliyim hiç korunmadım hala çocuğum olmadı ve doğum kontrol hapıyola korunan bir çok kişi pişman eğer pko luysan glucophage glifor veya glikofen yani metformin içerikli ilaç iste dr undan hangisini uygun görürse her dr pko konusunda çok iyi değil bira lüks bi hastalık gibi anlayacağın sana ben bu zmaana kadar ki hikayelerimi bi anlatsam anlarsın ne demek istediğimi ama çok uzun olacak şu an liste yapmak için mesaj yollamadığım kimse kalmadı kimse yardımcı olamıyor onun la uğraşıyorum ve yemeğe çıkıcam vaktim yok canım konuşalım yine

slm kızlar,
Kuzunaz bu böğürtlen kökü varya ona adetin en geç 5.gününde başlayıp ne kadar devam etmek gerekiyor?
Ben de 1.aşılamada hüsrana uğrayan ve yılmayanlardanım :) güzel bir topic hayırlı olsun canım.

canım ben yumurtlayana kadar devam etmiştim ama adet olana kadarda devam edilebilir benimki bitmişti yumurtlayıncada tekrar almadım adetin en geç 5. günü öncesindede olabilir bence

:nazar:|....KK Nick....|YAŞ|SAT|Tahmini D.T.|Hamiş kaldığı kilo|Cinsiyet|Güncel notları...........................................................
1|| | | | | | |
2| | | | | | |
3| | | | | | |
4| | | | | | |
5| | | | | | | |
6| | | | | | |
7| | | | | | |
8| | | | | | |
9| | | | | | | |
10| | | | | | |

Herkese kocaman merhabaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!allah bu gunumuzu hayırlara vesıle etsın ınŞŞŞŞallaahhh

X