Bir borç konusu da benden

Herkesi mutlu edemezsin.
baskalarini bukadar düsünmen, merhametli olman güzel bir sey.
ama enayi olma.
biraz da kendini düsün.
imkanin olsa her iyiligi yapiyorsun, birak imkanin yokken de baskalari seni düsünsün (ki böyle insan cok az var)
vicdanin rahat olsun.

Yok merak etmeyin banlanacak bişey yazmamışsınız. Enayi olduğum için kendime kızıyorum ya zaten.

Terapi alıyorum şu an bir nebze daha düzeldim eskiden bu konuyu buraya yazamazdım bile. Sözkonusu arkadaşım KK nickimi biliyor görürse üzülür filan derdim korkardım, düşük ihtimal bile olsa. Mesela şu an görürse görsün üzülürse üzülsün bana yaptıklarıyla yüzleşmiş olur belki diyorum. Bu bile benim için çok büyük bir gelişme...

Baya iyi bir tespit bu gerçekten... Kadına "param yok ya üzgünüm" dicemki doğru. Yok param :)

Baya iyi bir tespit bu gerçekten... Kadına "param yok ya üzgünüm" dicemki doğru. Yok param :)

bunu demen de gerekmiyor

senin o kadına paran olsa da para verme yükümlülüğün yok

sana mı güvenmiş de hamile kalmış

ki zaten senlik bir durum yok yani sen onu çıkartmıyorsun, sen gidiyorsun

param yok demen onu tatmin etmeyecek zira senin yok paran onun için çokkk para

ilişkiyi keseceksin basitçe, yeni gelenle anlaşırsın belki vs deyip umut satacaksın

Hayret verici bir konu. Hic mi yeter diyemediniz yaniyani. Yazdiklarinizin her bir cümlesi doğru ise resmen bile isteye sömürülmüşsünüz. Ev sahibinin mi yardimcinizin mi yoksa arkadasınız in mi arsizligina sinirlenecek insan bilemiyor. Ama bunlara hep siz izin vermissiniz. Esyalari tabii ki bırakmayın ama ta oralardan nasil getireceksiniz bir kolay yolunuz var mi peki

Çok iyi niyetlisiniz temizlikçi kadın tayfası her ülkede aynı demek ki, fazla aldığını biliyorum deseydiniz

Ayy yazdıklarınıza bir yandan kızdım bir yandan sizin için üzüldüm. Sizin iyi niyetli olduğunuzu gören herkes sizi yemiş. Kusura bakmayın başka bir kelime bulamadım. neden kendinizi bukadar kullandırttınız hem de sizi kandırdığını öğrendiğiniz insanlara karşı. kendinize gelin lütfen. Gerçek ihtiyaç sahibi aska kimseyi kandırıp kullanmaz . malesef dolandırmışmışsınız

Ay daraldim yeminle okurken. Neyin sorumlulugu bu. Ne munasebet canim hem beni kaziklasin hem de ben giderken ona yardim edeyim. Isten cikarmamissiniz bi de ustune yardim mi edecekmissiniz. Size de resmen dusunuyorsunuz bu ihtimali. Paraniz da yok bir de. Valla daraldim.
Sanirim insanlara sınır koyamiyorsunuz.
Arkadaslariniz dahil herkes de sizi kirmaktan sizin alaniniza girmekten korkmuyor.
Sadece kendinize deger verin.
Bu soruyu soruyorsaniz bir seyler sizi rahatsiz etmis demektir
Rahatsı ettiyse de orda bir yanlis var demektir.

Suç sizde maşallah herkese kendinizi kullandırmışsınız okurken hayretler içinde okudum , uyanın artık

Elin Afrikasına millet cebimde para bırakmasın diye mi gittim ayol deyip kimseye beş kuruş koklatmazdım şahsen. Cimri değilimdir ama nereye ne yardım yapacağımı iyi bilirim, kendimi kazıklatmam. Psikolojik destek alıyorsunuz sanırım, devam edin mutlaka. Yeni ikametgahınız hayırlı uğurlu olsun, başarılar dilerim bu arada ciks kelimesini kimse bilmez. Ankara’da yaşadınız mı...

Kendim yurda dönüyormuş gibi sevindim sizin o Afrikalardan kurtulmanıza. Hiçbir şekilde mutlu değildiniz, inşallah burda çok daha güzel olur her şey.

Üzüldüm. Ablan gibi falan hissettim kendimi.

Güneydoğuda hangi ile taşınacaksın? Bilgi verebilirim.

Psikolog musun?

Keşke millete para dağıtmasaydın. Nankör bu insanlar. Sakın o kadına da para verme. Arkadaşın ile de iletişimi azalt.

İnsanların seni sömürmesine ve canını yakmasına müsade ediyorsun. Neden? Altta yatan sebep ne olabilir?

Biliyormusunuz yazdiklarinizi birebir yasadik millete yagdirdim bir dar gunum oldu 10 bin tl borc bulamadim kredi cekemedim yillarin emegiyle aldigim.evi saattim kahroldum.Kendi kardesim vermedi birak esi dostu.Hep yok yok hic bir dostumuz hic bir yakinimiz telefonumuza bile donmedi inanin hayatimin en buyuk hayal kirikligini yasadim ki biz esimle iyi islerde calisan ve her zaman herkese eli acik davranmis insanlariz.Sattim evimi buyuk bir zararla ama etrafimda kimseye guvenemeyecegimi kardesine dahi kurus vermemek gerektigini iyi anladim.Kurusumu yedirmiyorum artik kimseye

Anladim, zamanla duzelecegini dusunuyorum. Ne yalan soyleyeyim cok sevindim afrikadan donecek olmana, yasadigin sartlar seni cok olumsuz etkiliyordu ki herkesin kaldirabilecegi sartlar degil zaten.

Biz de yaza asya kitasindan ayrilip avrupa kitasina geri donmeyi planliyoruz, o yuzden hissettigin tasinma stresini cok iyi anliyorum. Bu benim 4. kitalar arasi tasinmam olacak, alistim ama hala her seferinde asiri bunaliyorum.

Öncelikle hayır demeyi ve suçluluk duygusundan kurtulmayı öğrenmelisiniz.
Siz o bebeği olacak yardımcıya kat kat fazla yardım yapmışsınız zaten. Piyasanın üç katını ödeyerek, aldığı her şeye üç katını ödeyerek ve çalışmadığı halde parasını ödeyerek.
Eşyalarınıza gelince kesin dönüş yapmadan satın eve dönüş paranıza katkı olsun. Ev sahibiniz para almadan bir gün oturtur mu sizi orda?
Borç dağıttığınız insanlardan paranızı isteyin. İsterken lütuf gibi değil hakkınız olan, Afrika’nın bilmem nerelerinde emek emek kazandığınız parayı ister gibi isteyin.
Kendinize gelin biraz. Bu vericilik nedir maddi manevi? Kendinize değer vermeyi ve kendi iyiliğiniz için biraz bencil olmayı öğrenin.

Benim sorunum şu ki bu ülkede herkes benden sürekli borç istedi beyaz olduğum için. Ve ben de herkese verdim. Yetmedi Türkiye'deki arkadaşlarım da habire istedi, dolarla kazandığım için
Verdiğiniz borçları geri isteyin. Derhal. Taşınıyorum, lazım diyin. Bulamam diyen olursa birinden borç al lütfen, çok sıkıştım diyin herkese.

Her satırında sen haklısın.
Kendini aşırı sorgulayan ve suçluluk duygusuna meyilli bir yapın olduğu için sürekli kendinle münakaşa ve hesaplaşma içindesin.
İnsanların çoğu senin kadar hassas değil.
Karşısındakini kullanmaktan zerre çekinmiyor ve vicdan yapmıyorlar.
O ülkede yaşayan insanlar, yaşam şartları,
Senin sorumluluğunda değil.
Kendini herşeyden sorumlu tutma. Bunun sonu yok.
Arkadaşa gelirsek, engellemek bence gereksiz, arayıp sorma iletişimi kes.
Temiz bir sayfa aç ve lütfen kimseye para yedirme.
Kimse sana madalya takmayacak.
Bak benim hiç madalyam olmadı mesela

Resmen i niyetini suistimal etmişler lütfen huyunuzu değiştirin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…