Bir bebek aldırma hikayesine şahit olmak...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

alkalonshem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2020
720
879
31
Merhaba kk üyeleri dostlar.. Anlatacağım konu aşırı cahillik ve pişmanlık içeriyor..

Ben henüz çok yeni evliydim ve en yakın dedigim bekar arkadaşım bi sabah ağlayarak beni aradi ve hamile kaldığını söyledi.. En yakını olarak ben vardım yanında ve erkek arkadaşı henüz yeni askere gitmişti.. Tekti yani bide duygusal olarak cok hassas ve anksiyete bozukluğu vardı.. Arayıp bunları söylediğinde ne diyeceğimi şaşırdım ve cok üzüldüm çünkü o benim gözümde cok masumdu.. Ve bana tam bir iliski olmadığını yüzeysel olduğu halde hamile kaldığını aslında bakire olduğunu söyledi.. Daha bi acımıştım bilmiyorum cok kıymet vermişim.. Neyse sevgilisi para yolladı ve bebeği aldiracaklardi kesindi, doktor arayıp buldular ve aldırmaya giderken yanında bulunmami istediler bende kabul ettim keske o günü hic yasamasaydim da öyle birseyi kabul etmeseydim bıraksaydım ne hali varsa görseydi 😔😔 ve aldirdi 10 haftasi bitmişti cinsiyetide erkekti hemde öylesine sağlıklıydı ki kıydılar 😔.. Ben o olaydan sonra cok tövbe ettim cok üzüldüm her aklıma geldiğinde yüreğim sıkıştı ve esime bile anlatamadım..

Ve benim 3 bucuk yıllık evliliğim boyunca hic cocugum olmadı cok istedim cok çabaladım olmadı her negatif gördüğümde aklıma hep o geldi. O ise hayatına kaldığı yerden devam etti günah üstüne günah ekledi pisman olmadi unuttu gitti ve bu yaz evlendiler.. Hemen hamile kalmış bide piskin piskin Allah bana da tattıraymıș temennide bulunuyor.. Bugün baby shower yapmış kızı olacakmış.. Yani olan yine bana oldu ben helalinden istedim Rabbim vermezken o istemediği halde bunca günaha rağmen neden demeden edemiyorum ve cok pişmanlık yaşıyorum şuan öyle mesafeliyiz ki ben böyle bir kulun rızasını gözetmek için Allahın rızasından uzaklaşmıșım.. Daha napmam lazım hafızamdan onu yok etmek için.. Sanki o değil ben aldırdım bebeği.. Nasıl canım acıyor 😔

Harbiden ne diyorsunuz ya siz 🤔 yok o günah işlemiş olmuşta sen helalinden istemissin olmamışta demek ki düşündüğün gibi biri degilsin konundan da anlasıldığı üzere :KK66:

Eklentiler

• images.jpeg-1.jpg
    images.jpeg-1.jpg
    30,1 KB · Görüntüleme: 100
O bebek sizin sorumlulugunuz degil. Madem daha iyi olacak mesafeli davranin. Siz hamile kalamazken tabikide dahada icinizi yakiyordur bu durum.
O olaydan sonra git gide soğudum aramaz oldum o da zamanla anladı tabi o da uzaklaştı benden. Bende bunu istemiştim zaten.. Ama hep içimde şu var neden engel olmadım en azından ben yanında olamam bu durumda diyebilirdim yapamadm

Harbiden ne diyorsunuz ya siz 🤔 yok o günah işlemiş olmuşta sen helalinden istemissin olmamışta demek ki düşündüğün gibi biri degilsin konundan da anlasıldığı üzere :KK66:
Asil siz ne diyorsunuz.. Ne kadar ayıp ya beni ne kadar taniyorsunuz da bu haddi nerden buldunuz

Yalnız çok yanlış bir bağlantı kurmuşsunuz böyle kendinize eziyet etmeniz çok gereksiz.
Hatta günah(!) işleyene çocuk nasip ediyorsun bana etmiyorsun der gibi anlaşılıyor Allah sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin size, başkasına neyi nasıl nasip ettiğini yorumlamak sizin haddiniz değil üzüntünüzden böyle yazdınız diye düşünüyorum bilemezsiniz hayır bildiklerinizde şer, şer bildiklerinizde hayır vardır bunu Allah bilir

Bizim hayir bildigimizde şer şer bildigimizde hayir olabilir.Rabbim bilir bunu o yuzden neden ben deme o kadar nimet verdiginde neden ben diyor muyuz?
Kotu bir olaya sahit olmussun arkadasina destek olmak istemissn ama bunu aklindan cikar artk senlik bir durum degilki aldirmasina engel olabilir miydin

Anne olmak isteyip de olamayan kadınların bir kısmı neden döllenmiş yumurtaların ortak bir havuzdan geldiğine inanır gibi davranıyor? Sanki her gün belli bir limiti var da x kişisi kapmış ona kalmamış gibi. Acınız var, üzülüyorsunuz anlıyorum ama kimse sizin kismetinize engel değil. Siz de kimseninkine değilsiniz. Ona nasıl verilir de bana verilmez düşüncesi, hele ki namus üzerinden gerçekten hiç insani değil!

Asil siz ne diyorsunuz.. Ne kadar ayıp ya beni ne kadar taniyorsunuz da bu haddi nerden buldunuz
Arkadaşınızı da tanımıyoruz ama günah ustüne günah işlemiş ve cocuğuda yapmış diye hayıflanan sizsiniz size göre çocuk sahibi olma sizin hakkınız neyse ki buna yukarda ki karar veriyor 🙏
Cocuğu olmayanları artık bu kadar da maruz göremicem yettiniz valla kimsenin suçu değil sizin çocuğunuzun olmaması

Öncelikle sizin suçunuzmuş gibi hissetmekten ve çocuk sahibi olamamanızı bu nedene bağlamaktan vazgeçin. Siz olmasaydınız da o bebeği aldıracaktı. Siz sadece yanında olmuşsunuz. Engelleme, seçme hakkınız yokmuş ki. Yani size sorsa aldırma deseniz, aldırmayacak mıydı? Üzülmekte haklısınız ben bile okuyunca çok üzüldüm. Yasaklara karşıyım, ama kürtajın yasak olmasını isterim. Tabi yasaklansa bile bitmeyecek, bu sefer merdiven altı yerlerde, sağlıksız yerlerde gizli saklı yapılacak.

Arkadaşınız için çok üzüldüm. En zor zamanında yanında aradığı kişi arkasından pişkin pişkin hamile kaldığını söylüyor.Ayrıca bu durum eşinizi ne ilgilendiriyor da söyleyesiniz. Durumu neden bu kadar dramatize ettiniz?
Gereğine uygun yaşanmayan bir cinsellikten hamile kalınmış ve bekar bir insan olarak aldırmak istemiş.Ortada bu bebeği doğuracak şartlar olgun değilmiş ki aldırmak istemişler. Bunda abes bir durum göremiyorum. Inançlı bir insanım ama bunun günah boyutu beni ilgilendirmiyor ki karşı taraf inanan bir insan da olmayabilir. Bu onun özeli. Allah ile onun arasında olan bir durum.
Kalbinizi sıkıştıracak, afakanlar bastıracak bi durum değil. Ki karşı taraf hayatına devam edebilmiş. Haset etmek yerine arkadaşınız adına mutlu olmayı deneyebilirsiniz.
Dilerim ki sizin de en kısa sürede hayırlı bir evladınız olur.

Hani konuyu 3 buçuk yıldır evladım olmuyor çok üzülüyorum diye açsanız gelin dertleşelim.
Ama konuyu benim bekar arkadaşım hamile kaldı çocuk aldırdı birlikte gittik, ben çok üzüldüm ama o üzülmedi bile, şimdi onun çocuğu var beni teselli ediyor falan diye açınca ona çocuğu reva görmeyen tavrınız, kendinizi de sanki yanında gitmiş olduğunuz için lanetlenmiş gibi addetmeniz nerden tutsak elimizde kalacak bir durum. Kendinize bunu neden yapıyorsunuz ki.
Doktora gittiniz mi, tedavi denediniz mi böyle batıl değil de tıbbi ilerlerseniz daha faydalı olur sizin için boşverin o günahkar arkadaşı 😱

Anne olmak isteyip de olamayan kadınların bir kısmı neden döllenmiş yumurtaların ortak bir havuzdan geldiğine inanır gibi davranıyor? Sanki her gün belli bir limiti var da x kişisi kapmış ona kalmamış gibi. Acınız var, üzülüyorsunuz anlıyorum ama kimse sizin kismetinize engel değil. Siz de kimseninkine değilsiniz. Ona nasıl verilir de bana verilmez düşüncesi, hele ki namus üzerinden gerçekten hiç insani değil!
yaptigi hataya ortak olmak durumunda kaldigi icin negatif duygulari var arkadasina karsi. simdi icinde bulundugu durumun nedeni o hataya ortak olmak mi Allah onu cezalandiriyor mu diye dusunuyor. durduk yere arkadasini kiskanmiyor. sizin yorumunuz da cok acimasizca.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X