Bin Kere Okunduğunda Dileklerin Gerçekleşmesine Vesile Olan Zikir ve Salavat

duayamuhtaciz

Hasbünallahü ve Nimel Vekil 🍀
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2022
353
560
Arkadaşlar bu mübarek günde bulduğum bir zikir ve salavatı sizinle paylaşmak istedim. Görselde açıklaması yazıyor detaylıca, bakabilirsiniz. 🍀

Ya Serî'u ismi şerifi kullarının dualarına anında icabet eden anlamına gelmektedir.

Salavatın ise Okunuşu:

Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihi salâten ehlissemâvâti vel eradîne aleyh. Ve ecri yâ mevlânâ lutfekel hafiyye fî emrî ve erinî sirra cemîli sun-ike fîmâ üemmiluhû minke yâ rabbel âlemîn.

Ben bugün okuyacağım inşallah. Sizler de faydalanırsınız inşallah niyetiyle paylaşıyorum. Rabbim bu mübarek kandil gününde dualarımızı hayırlısıyla kabul buyursun. Dularınıza beni de ekleyin. 💚

Lalegül Temmuz 2020 (Full)-075-075-crop.jpg

Son düzenleme:
Arkadaşlar bu mübarek günde bulduğum bir zikir ve salavatı sizinle paylaşmak istedim.

Ya Serî'u ismi şerifi kullarının dualarına anında icabet eden anlamına gelmektedir.

Ben bugün okuyacağım inşallah. Sizler de faydalanırsınız inşallah niyetiyle paylaşıyorum. Rabbim bu mübarek kandil gününde dualarımızı hayırlısıyla kabul buyursun. Dularınıza beni de ekleyin. 💚
Eki Görüntüle 3028562
Allah kabul etsin inşallah dualarinizi,dualarimizi. Anlayamadim duayi kusura bakmayin sadece ya seri'u mu diycez 1000 defa.arapça okunuşunu goremedim.bide bu gece şart degil demi baska zamanda okuyabilirmiyiz bu duayi

Allah kabul etsin inşallah dualarinizi,dualarimizi. Anlayamadim duayi kusura bakmayin sadece ya seri'u mu diycez 1000 defa.bide bu gece şart degil demi baska zamanda okuyabilirmiyiz bu duayi
Ya Serî'u ismini 1000 defa diyebilirsiniz sadece dileğiniz için. Zamanı yok istediğiniz zaman günlük olarak bile okuyabilirsiniz. Sadece altta bir salavat var o da bin defa okunuyor yine hacet için ama ikisi ayrı iki şey. ikisini arka arkaya okuyup dilek dilemek daha hayırlıymış. Tabii doğrusunu Allah bilir. Umarım anlatabilmişimdir 💚

Bende ekran görüntüsü aldım nasipse yarın okumaya başlayacağım. Tek seferde 1000 tane mi okumak lazım? Ya Seri'u şeklinde zikir gibi?

Ya Serî'u ismini 1000 defa diyebilirsiniz sadece dileğiniz için. Zamanı yok istediğiniz zaman günlük olarak bile okuyabilirsiniz. Sadece altta bir salavat var o da bin defa okunuyor yine hacet için ama ikisi ayrı iki şey. ikisini arka arkaya okuyup dilek dilemek daha hayırlıymış. Tabii doğrusunu Allah bilir. Umarım anlatabilmişimdir 💚
Alttaki salavati goremedim ben arapca yazan mi?Kurani kerimi okumayi bilmedigim icin arapca okunusuna baktim ama acaba ben mi goremedim

Bende ekran görüntüsü aldım nasipse yarın okumaya başlayacağım. Tek seferde 1000 tane mi okumak lazım? Ya Seri'u şeklinde zikir gibi?
Açıkçası parça parça okunur mu bilemiyorum vebalini almayayım ama ben kendim tek seferde okuyorum. Çok uzun da sürmüyor zaten dediğiniz gibi Ya Serî'u şeklinde okunuyor, evet

Alttaki salavati goremedim ben arapca yazan mi?Kurani kerimi okumayi bilmedigim icin arapca okunusuna baktim ama acaba ben mi goremedim
Evet Arapça yazan kısım da az önce açıklamayı düzenledim, ilk mesaja bakarsanız salavatın Türkçe okunuşunu da ekledim okumak isterseniz bakabilirsiniz

Kaynak nedir acaba çünkü ben tüm kaynaklara baktım,ya serî-u için güvenli olmayan siteler dışında bir dua göremedim.
Ayrıca kaynak ekliyeyim ben 11 ism-i şerifi okuyup niyet edip 111 defa okumak daha faziletlidir inşallah.
Diyanet resmi sitesinden ism-i şerifi açıklamalarından tam duasına da bakabilirsiniz.
Ya semî-u hız duası niyetine geçerse Allah esirgesin yanlışa düşmeyin diye uyarmak istedim 🙏

Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihi salâten ehlissemâvâti vel eradîne aleyh. Ve ecri yâ mevlânâ lutfekel hafiyye fî emrî ve erinî sirra cemîli sun-ike fîmâ üemmiluhû minke yâ rabbel âlemîn.

Salavat duası okumak isterseniz o da ya semî-u ismi şeridinden bagimsizdir.
Biraz araştırmanızı tavsiye ederim.

Kaynak nedir acaba çünkü ben tüm kaynaklara baktım,ya serî-u için güvenli olmayan siteler dışında bir dua göremedim.
Ayrıca kaynak ekliyeyim ben 11 ism-i şerifi okuyup niyet edip 111 defa okumak daha faziletlidir inşallah.
Diyanet resmi sitesinden ism-i şerifi açıklamalarından tam duasına da bakabilirsiniz.
Ya semî-u hız duası niyetine geçerse Allah esirgesin yanlışa düşmeyin diye uyarmak istedim 🙏

Salavat duası okumak isterseniz o da ya semî-u ismi şeridinden bagimsizdir.
Biraz araştırmanızı tavsiye ederim.
Öncelikle merhaba, uyarı için teşekkür ederim. 💚 Kaynak belirtmek reklam gibi olur mu diye endişe ederek belirtmemiştim. Lalegül dergiden Temmuz 2020 sayısı, Cübbeli Ahmet Hoca'dan Dua ve Zikirler sitesinden bulmuştum ben duayı. Siteden bakarsanız video da göreceksiniz. Cübbeli hocanın kendi sitesi.

Ayrıca, salavat ve bu ismi şerif zaten birbirinden bağımsız. İlk mesajdaki ekran görüntüsünde yazdığı gibi salavat da bu ismi şerif de dilekler için okunuyor. İkisinin arka arkaya okunması daha hayırlı/makbul olabilir diye de yazıyor.

Ben kaynaktan bahsedersen hadis,diyanet gibi kaynakları sormuştum
Çünkü hiçbir şekilde sadece Cübbeli Ahmet hocanın anlatımından başka yerde yok.olanlarda hız duası diye geçiyor.
Dikkat etmek lazım.

İsmi serifi ve duasını okumak çok ayrı bir dua lütfen daha dikkatli araştırma yapın.
Sırlı dualardan diyorsanız o dualar yasak burada.

Ben kaynaktan bahsedersen hadis,diyanet gibi kaynakları sormuştum
Çünkü hiçbir şekilde sadece Cübbeli Ahmet hocanın anlatımından başka yerde yok.olanlarda hız duası diye geçiyor.
Dikkat etmek lazım.

İsmi serifi ve duasını okumak çok ayrı bir dua lütfen daha dikkatli araştırma yapın.
Sırlı dualardan diyorsanız o dualar yasak burada.
Ha anlıyorum, dediğiniz gibi hadis kaynaklı değil. Ki okunan her zikir, dua da hadis veya diyanet kaynaklı değildir bildiğiniz gibi ama elbette bu duanın istisnasız doğru, zararı olmaz vs. olduğunu söyleyip vebalini alamam. Ben kendim araştırdığımda bir zararını görmedim, kendim de yaşamadım çok şükür. Kendim okurken dileğim için niyet ederek okuyorum. Tabii buradaki arkadaşların kendi tercihi ben sadece paylaşım yaptım güvenilir bir kaynak olduğunu düşündüğümden.

Ha anlıyorum, dediğiniz gibi hadis kaynaklı değil. Ki okunan her zikir, dua da hadis veya diyanet kaynaklı değildir bildiğiniz gibi ama elbette bu duanın istisnasız doğru, zararı olmaz vs. olduğunu söyleyip vebalini alamam. Ben kendim araştırdığımda bir zararını görmedim, kendim de yaşamadım çok şükür. Kendim okurken dileğim için niyet ederek okuyorum. Tabii buradaki arkadaşların kendi tercihi ben sadece paylaşım yaptım güvenilir bir kaynak olduğunu düşündüğümden.
Genelde okuduğumuz zikirler,ismi azamlar,esmaul Hüsna,dualar kaynağa bağlı en azından Kuran'da geçen dualar, sureler,hadisler,sayısı belli,niyeti belli olan dualar.
Tüm konulara bakabilirsiniz özellikle dikkat ederiz sayılara,ecbed hesabına.
Ben gördüğüm ve bilmediğim konuda uyarımı yapıp üzerime düşeni yaptım siz bilirsiniz.

Genelde okuduğumuz zikirler,ismi azamlar,esmaul Hüsna,dualar kaynağa bağlı en azından Kuran'da geçen dualar, sureler,hadisler,sayısı belli,niyeti belli olan dualar.
Tüm konulara bakabilirsiniz özellikle dikkat ederiz sayılara,ecbed hesabına.
Ben gördüğüm ve bilmediğim konuda uyarımı yapıp üzerime düşeni yaptım siz bilirsiniz.
Size bir şey demiyorum yanlış anlamayın, uyarı için başından beri teşekkür ettim. Dediğiniz gibi ben de dikkat ediyorum elimden geldiğince niyete, anlama, sayıya. Buradaki tartışmamızın okuyacak olan arkadaşlar için de faydası olacaktır. Kendileri karar verebilirler, ben güvendiğimden ve Allah'ın adını hayırla anarken kötü bir şey olmayacağına güvendiğimden paylaştım. Rahatsız olan birileri varsa elbette ki silerim ilk mesajı, mühim değil.

Bu güzel duayı bizimle paylaştığınız için Allah sizden razı olsun.Ne dileğiniz varsa Rabbim hayırlısıyla tez zamanda nasip etsin.🤲❤️

X