Bim'deki ürünler hakkında..

yumuşatıcı kullanıyomusun bebek giysilerinde.ben dalan roxy kullanıyorum ama çamaşırları katlarken acayip toz çıkıyo.
fazla koyuyosundur o yüzden olur başka sebepten olmaz.. bu tarz deterjanların yapısı diğerlerinden farklı bunlar diğer deterjanlara göre daha az kullanılmalı.. yumuşatıcı kullanmıyorum yumaşıcık oluyorlar vede mis gibi kokuyorlar.. özelliklede dalin lavantalıyla.. dalan roxiyi denemedim ama arkadaşım kullanıyo çok memnun.. ecdeki sabun bitince bende denemek istiyorum..
hatta bebişin eşyalarının arasına kalıp sabun koyuyorum, çekmeceyi her açtığımda mis gibi kokuyo, bebişi sevmek için kucağına alanlar "bebişi yeni mi yıkadın hangi şampuanı kullanıyon mis gibi kokuyo" diyorlar.. halbuki işin sırrı çamaşır çekmecesindeki kalıp sabunlar

bütün marketlerde vardır herhalde demi cnm hacı şakirede bakıcam inş. paylaştığın için teşekkür

bunu kullanırsam yumuşatıcıyada gerek yok öyleyse ..
evet canım bence gerek yok.. hiç bebeiş yumuşatıcısı kullanmadım.. gerekte hissetmedim.. bence sende bebeişin çekmecelerine ve dolabına kalıp sabun koy.. şimdi bebiş hazırlığı için ne aldığını merak edenler kapakları açtığında mis gibi kokuyla karşılaşsın

yumuşak şekerlemelerine bayılıyorum ve sanırım bim dışında bir yerde de satılımıyorlar hani şu pembe beyaz olanlar

:13::13: tmm cnm deniycem kalıp sabunuda teşekkürler

ya kızlar ben bimden termos aldm bugün özellikle bebiş için düşündüm mesele ilerde nasip olursa inşALLH
mamasını ewde ısıtıp içine koysam olurmu hani gittiğim yerde rahat etmek için ordan biberonuna

yada ona göre biberon alsam ince uzun onun içine koyup sonra termosun içine koysamda olur yani değilmi kızlar

Hayır canım olmaz direk mama bakteri üretir bebek mamalarının özelliği hemen yapılıp tüketilmesidir kalan mamayı bile 10 dakika içinde yedirmen bile bebek için tehlikeli aman derim.Sen yanına mamanı alırsın yada mama için çantana uygun bir küçük cam kavanoz ayarlarsın o termosun içinede bebeğin yiyebileceği sıcaklıkta su koyarsın olur ozaman Yada sana tavsiyem evine yada yatılı kaLAcağın yere biberon ısıtıcı alman çok faydasını görürsün

gülmeyin ama ben biberon ısıtıcısının mantığını çözemedim. mama bekletmek tehlikeli evet. soğuyan mamayı ısıtıcının içine koyup ıstımakta sakıncalı olur. diyelim mamayı soğuk suyla yapıldı ama kaynamamış suylada mama yapılmaz:)

Canım mama ısıtıcısının görevi mamayı ısıtmak değil biberonun içine su koyuyorsun kaç cl içiyorsa
o bebeğin yiyebileceği sıcaklıkta sabit tutuyor bebek açıkınca biberonun içine mamasını ilave edip bebeğine veriyorsun yani cezvede bebiş için su hazırla yok aman sıcak oldu soğuk oldu derdi yok malum bebişlerin gece ne zaman acıkacağı belli olmuyor sen sadece mamayı koyup direk verebiliyorsun inşallah anlatabilmişimdir

mamalar ılık suyla yapılıyo..
termozla yanında sıcaksu taşıyıp yanınada mamanı bi kaba koyup(mama toz oluyo zaten) mamanı alırsın termoztan sıcak suyu döküp karıştırıp yapabilirsin..

şahsen ben kızıma fazla mama vermiyorum.. evde kendim herşeyini yapıyorum(peyniride dahil) ona yaptığım çorbamı sıcakken küçük reçel kavonozlarına koyup ters çevirince 24 saat tazeliğini koruyo.. gittiğim yerede kendi çorbamızı götürüyorum..

Bravo valla ne kadar hamarat bayanlar var imreniyorum benim oğlum hiç anne sütü almadığı bu mama konularında bayağı bir profesyonel olmuştum Mama yiyen bebekler için çok faydalı ama ara sıra yiyenler için gereksiz bir alet Ben evde yapılan peynir tarifini çok merak ettim canım mümkünse tarifini verebilirmisin ?

bişey daha eklemek istiyorum.. belki sana yol gösterici olur

ben kızımın altı yakına kadar hiç ıslak mendille silmedim.. bebeğim kış bebeğiydi.. termosla sı ısıtıp beşiğin yanına koydum. bitane plastik bardağın içine ılık su koyup, bebeğimin altını pamukla sildim hep.. çok şükürki hiç pişimiğimiz olmadı.. ıslak mendillerde nekadar olmasada alkol var vede pişiğe sebep oluyor..
sana tavsiyem özellikle ilk aylarda sende pamukla bebeğinin altını temize..

şuan termosum kırıldığı için ıslak mendil kullanıyorum.. bimin ıslak mendillerinden çok memnunum hem ucuz hemde halen pişimiz yok çok şükür..

inşlh senin bebişinde pişiksiz olur..

tabniki canım ne demek.. netten özgür şefin sitesinden öğrendim bende bunu..

kaynamış süte yarım limon sıkıp karıştırıyosun. kısık ateşte az daha kaynatıp altını kapatıyosun. 1kaç dakkika iyice kesilmasini bekliyosun. zaten suyu hemen ayrılıyo.. sonra bi tülbentte veya kafaya takılan bonelere döküp süzüyosun.. 24 saat sonra yemeye hazır..

bebeğime yaptığım için tuzsuz yapıyorum. istersen süzme işlemi bitip dolaba koymadan önce içine tuz atabilirsin.. bi çeşit lor oluyo aslında ama tadı çok daha güzel..

bu arada süt kutu sütü değil..

hmm anladm cnm ewet onu da yapabiliriz inş. bakalım

ben termosu daha çok sıcak su taşıyıp mamayı yapmak için demiştim zaten

bir de mesela bu termosa sıcak çorba koysak bebek için yani hani ilerki yaşlarda gittiğimz yerdede istemek zorunda kalmayız ısıtmak için çorba olabilirmi

kızlar bu arada ben bugün bimden bide güve kovucu aldm çok güzel kokusu felan onuda tavsiye ederim (=

benm ewde kelebekler çıkıyodu arada o yüzden aldm ne olur ne olmaz diye

yumuşatıcı kullanıyomusun bebek giysilerinde.ben dalan roxy kullanıyorum ama çamaşırları katlarken acayip toz çıkıyo.

canım bende kullandım doğumdan önce başladı taki 1 yasına kadar ve hiç bir sorun yaşamadım makinenden kaynaklanıyordur

genellikle biberon ısıtıcısı anne sütü için kullanılıyor...

Ben de peynirini kendim yapıyorum.1 lt süte 250-300 ml kefir ekleyip pişiriyorum,zaten kendi kesiliyor.Peynir gibi olunca yani sarı su ayrılınca süzgecin üstüne küçük tülbente koyuyorum ,biraz bastırıyorum ılınınca buzdolabına koyuyorum.Yalnız çabuk tüketmek gerek çabuk bozuluyor hazır peynirlere göre.Ya da tarifin yarısını yapmak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…