bi makina aldık burnumdan getirdiler..bu nedir ya...

Makineyi veriver gitsin diyen arkadaşlar, eşya öyle kolaymı alınıyor, o eşyayı almak için milletin ağız kokusu çekiliyor, günlerce çalışılıyor.Tamam belki ucuzlamış olabilir ama ortada bi emek var. Karşı tarafın durumuda iyiymiş, neden arkadaşımız sıkıntıya soksun kendisini, taksitle aldık diyor zaten.

Arkadaşım iyi sabrediyorsun, ben olsam şimdiye kadar, kesin ve sert bir dille kusura bakmayın veremem, bir daha istemeyin, ben bu makinayı kendim için aldım dersin. Kötü olacaksanda ol bu saatten sonra, bi makina yüzünden sana tavır alacaklarsa ipleme bile.

bebeğim 2 aylıkken yani bundan 8 ay önce eşim bana bi dijital fotoğraf makinası aldı..bende resim çekmeye zaten bayılırım..bide malum bizim zamanımızda nerde böyle bolluk hiç olmazsa kızımın resimleri olsun diye..her anını çekip hemde video ya alıyordum..
neyse makinayı alalı 10 gün oldu hopp kaynımdan bi telefon yengen hamileyken resim çekinecek akşam geilyorum makinayı hazırla..şak telefonu kapa..neyse çıkardım verdim gidiş o gidiş aradan bi ay geçti gittim makina yı istedim görseniz bi surat bi surat neyse aldım eve geldim aradan 2 hafta geçti hopp bi telefon daha ee yengenin günü geldi bebek olacak ilk anlarını çekecek yarın makinayı kocanla yolla..isteme rica etmede yok sadece emir var..
neyse verdim yine makinayı eltim doğurdu..tabii onlarınki çocuk benimki deil..sinirlendim eşimi yolladım git getir yeter artık diye..kocama ne dese beğenirsiniz..alalı daha 1 ay oldu derdiniz nede istiyorsunuz..
neyse artık dedim herhalde istemez..tabii bu arada gelip gidip makinayı alıyor..onları yazsam sayfa yetmez..en son makina onlardeyken bunlara kibarca dedimki bakın artık sizinde bebeğiniz var beni her zaman bulamazsınız sizde bi makina alın..ne dedi inanamazsınız ne gerek var işte varya makina biraz bende biraz sizde dursun yeter..
çok sinirlendim..makina yaklaşık 2 haftadır onlarda dün istedim işim bitmedi dedi...
eşime getir kızımn aylardır resmi yok nerdeyse diyorum..ağbime ne diyeyim diyor..bide insan gibi rica etseler nerdee.
anlıycanız ben yakamı bunlardan kurtarmak istiyorum..kalplerini kırmadan makinayı onlara nasıl vermemeliyim..sizden akıl istiyorum..
bide yüzsüzlük resimlerini ben cd ye atıyorum..bide hemen vermiyorum diye surat yapıyolar..yaşlı insanlarda deillerki..daha benden 4 yaş büyükler..off off
anlıycanız bu 8 ayda makinam toplam bende 3 ay kalmıştır..
şeytan diyorki bu sizin olsun diyip gidip yenisini almak bu seferde ben enayimiyim parayı yoldanmı topluyorum diyorum...

CANIM encede oyle yap.zaten sız benden cok kullandınız.ben baska alırım de bırak.aman bosver kırılırsa kırılsın.hayatımızı hep aman baskaları ne dusunur uzulurmu kusermı dıyemı gecırecez.bırak....kuserse onun ayıbı o kaybeder.:dilcikar:

ay okudukca senin kaynına kızmaya başlıyorum ya bu kadar yüzsüz olunmaz be
git kendinede al ya ne diye kardeşinin malına göz koyup kızkanıyorsun ya
oldum olası kıskançlıklardan nefret ederim
bi o kadarda eşimin ortanca abisi abisi değilde yengesi kıskançtır

bence arkadaşım sen bilirsin ama uygun bi dille anlat senin malın için küsecekse küssün ama eğer bi kere vermeye başladınmı onun sonu gelmez bi kere yaparsan yol olur ve hep o yoldan geçmek isterler

çok ilginç gerçekten.nasıl insanlar anlamadım.eşya kolay alınmıyor para kolay kazanılmıyor.başkasından emanet birşey isterken isteyenin saygılı ve kibar olması gerekir.istenilen kişi uygun görürse verir mazereti varsa vermez.ne demek bi tane daha alıver.onlar alsın.bu kabalığın bir açıklaması olamaz.sonuçta daha uzun seneler fotoğraf çekecekler bunu düşünebilmeleri lazım.
ama arkadaşım sen şimdi nasıl bir bahaneyle vermeyeceksin bilmiyorum.olayı büyütmeye hazır tipler heralde.arızalandı desen tamir için gönderdim desen.ya da başka bir arkadaşına ödünç verdiğini söylesen bi müddet böyle geri çevirsen.

kızlar yalan söyleme işinide denedim..bi istediklerinde makina ablamda işi varmış dedim..ne oldu peki 3 gün sonra tekrar aradı..ablanın daha işi bitmedimi arada bi iste dedi..
ama haklısınız bu zamana kadar güler yüzlü olmak hataymış..hafta sonu onlara gidip makinamı isteyeceğim gayette sert bi suratla..giderke de burda ki bi bayiden katalog götürcem bakın fiyatlara uygun olanından alın diye...emininki tekrar isteyecekler bu seferde sizden getirdiğimden beri bozuk garantiside bitmş ne zaman yaptırıcam belli olmaz diyip..onlar taki makina alana kadar onların bulunduğu ortama çıkarmıyacağım ..umarım işe yarar...

valla cok sabırlı gordum senı
ben ozel esyalarımı kımseyle paylasmayı sevmem
ıstenıldıgınde de guzel bır dılle anlatırım veremeyecegımı
ha kuserler o ayrı bırsey yapabılecegım bırsey yok

kusura bakma da ne dıye verecekmıssın kı alın bu sızın olsun dıye
cope atarım gerekırse ama benı enayı yerıne koyan, emrı vakıı ıle kendını bır halt zanneden ınsanlara copunu bıle vermem
ayrıca ben bunu ıstedıgım zaman kullanamayacaksam kımseye de kullandırmam

ayy nasıl sinir olurum var yaaa bu tür insanlara
bizde de merdiven sorunu var
tüm komşular boya yapacaklar ya da perde takacaklar bilmem ne ha bire bizden merdiven isterler
bize lazım oldğunda artık ara da bul hangi komşudaydı diye..
bre insanlar kulladıktan sonra getirin geriii
bir de boya yapanlar boyalarından birer örnek bıraktıkları için evlere şenlik bir merdivenimiz var artık :)

>Böyle yüzsüz insanlarla uğraşacağına canım bence sen git kendine yeni bir tane al, hem daha iyi modelini ... Giden makinen olsun hiç olmazsa bunlarla uğraşmazsın bunun ilerde doğumgünü ,okul açılışı ıvırı zıvırı var yani başın ağrır bence boşver , bebeğinin sadakası olsun.

bu sizin olsun niye diyorsun canım? onların da zaten beklediği o... senin sizin olsun demene gerek yok onlar zaten sahiplenmiş makinayı :) bozuldu de, arızalı de, hatta yalan da söyleme bana lazım de... benim kızımın fotoğraflarını çekeceğim de.. siz kendinize yenisini alın de... zor mu bunu söylemek?

Ben çocuğumun rızkından kesip fotoğraf makinesi alıcam kaynım istiyor diye alın sizin olsun dicem.Rica ediyor olsalar ve gerçekten alacak durumları yoksa Allah rızası için veririm benim istediğim kadar onlarda foto çekmek istiyorlar bu duyguyu tatdım derim ama yüzsüzlüğün bu kadarı.Hadi siz kızınızı alıp dışarı çıkmaya karar verdiniz ve gittiğiniz yerdede çekmek istiyorsunuz gidip ordan mı alacaksınız kendi malınızı.Tavrını koy verme eğer gerçekten durumları varsa almıyorlarsa fotoğrafta çekmesinler canım.İyi niyetde bi yere kadar.Eşim de bana rondo almıştı evlilik yıl dönümünde aileden biri istedi verdim 1 değil 2 değil üçüncüye fırsat kalmadı bozuldu.Eşimin haberi yok henüz ve bozduğununda farkında sanırım o günden beri bi daha istemedi.Elektronik eşyalarını vermeyin taman dünya malı dünyada kalır ama bozulup elime tutuşturulmasıda hiç hoş değil.Bu arada Allah evladını bağışlasın maşallah Allah esirgesin çok tatlı meleğin...sağlıkla büyütmeniz dileğiyle:nazar:

hiç makinayı onlara falan vermeye kalkma canım belki de istedikleri budur..
biz bunu bıktıralım nasılsa uğraşamaz bize verir makinayı flaan diye düşünüyorlardır..
zırt pırt makinayı isteyen insanlar bu oyunalrı da düşünürler yani..
Bozuldu veremem de , yada direk ben o makinayı sizin çocuğunuz için deği kendi çocuğum için aldım de..Sizin resimleriniz çekilirken benim bebeğim büyüdü bile de..
Hiç çekinme
sen ne kadar yumuşak yüzlü olursan onlar da o kadar yüzsüz olurlar unutma...

Tekrar istediklerinde makinam bozuldu tamire verdim deyip gectisir.mirmirmirmir Herhalde okadarinida kontrol edecek halleride yoktur-tatlicadiarzu-

ya ona bagısla gıtsın mantıgını anlayamıyorum nedense
neden benı enayı yerıne koyan yuzsuz ınsanlara hıbe edeyım kı
bılemıyorum belkı ben fesatım ama gozunun onunde kırarım gerekırse ama yıne de bu densızlere vermezdım
ondan sonra gıder kendıme en ıyısınden yenı bır tane alırdım :dilcikar:

kotuysem kotu olabılırım ama benım dogrum bu :1closedeyes:

resmen terbiyesizlik kendini bilmemezlik..ne kadar ayıp yaa...bence bir daha istediklerinde ben doğru düzgün çekmedim hiç çocuğumu bana lazım de..eğer bu lafından dolayı küserlerse laf söylerlerse tartışma çıkarırlarsa kendi yüzsüzlükleri...mal onların değil sonuçta...elektronik eşya bu yaaa nasıl rahatça isteyip kullanabiliyorlar....

aslında verilenin değerini bilen,kendini bilen insanlara vermekten hiç çekinilmez....ama olay başka boyutlara ulaşınca deliriyor insan...

valla ben olsam hayatta bidaha vermem böyle yüzsüzlük görülmemiş.nasıl davranıyosalar aynen iade.çok ayıp.abisi evlenmiş keseler hayatlar farklı birisinin bunu eşinizin kardeşine anlatması gerekiyor.ama onu dilinden valla başka türlü çözülmez kibarlıktan anlasalar zaten böyle davranmazlar.Çok üzgünüm çoook

sen niye yenisini aliyosunki ya allah allaaaah.
onlar alsin. makina senin makinan degilmi?
hic takma kafana ve makinanida verme bidaha.

iyi ol cömert ol ama enayi yerinede koydurma kendini bence, ya niye bilmiyorum ama bu gibi seyler cok oluyor. ya biraz samimi olun düsündüklerinizi burda ne güzel yaziyorsunuz.
onlarin yüzünede söyleyin bitsin bu cile allah allah....pat pat söyliceksin bak bidaha yapiyomu.....

yaa ne insanlar var..benimde eşimin kardeşi var hala bekar ama evlenmiş olsa karısından tuz isteyemem tuz..kişiden kişiye değişir tabi

Kusura bakma da senin alnında enayi mi yazıyor??? Veremem bugun lazım de,başka bi gün dışarı çıkıcam de,başka bi gün bi arkadaşıma verdim de,onların yaptığı ayıp olmuyor da seninki mi olacak??Onlar bunu yapmaya utanmıyor da sen mi malına sahip çıkmaya utanacaksın??? Ya neden böle insanlar beni hiç bulmaz ki ağızlarının payını vereyim

X