bi garip arkadaş

Vilamila

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2013
156
54
Merhabalar. Size bir konuyu danışmak ve göremediğim bir şey varsa göstermenizi, söylemenizi istiyorum.

Benim 5,5-6 yıllık bir kız arkadaşım var, hatta dost sıfatına bile koyabilirim. Çok iyi anlaşırız, birçok şeyi paylaşırız birlikte ama şu 2 haftadır gözüme batan şeyler oluyor. Daha doğrusu önceden de oluyordu, artık ayyuka mı çıktı demeli?

Arkadaşım sürekli onu dinlememi bekliyor. O aradığı vakit açılmalı, o yazdığında okunmalı mesajlar vs...
Derdini anlatıyor, yeri geliyor başa sarıyor ve bildiğim hikayeyi en baştan dinliyorum. akıl istiyor ve akıl veriyorum ama bir kere bile bana gelip "nasılsın? ne oldu?, neyin var?" demiyor.

Buna bir örnek daha verebilirim ki; sürekli benden buluşma ayarlamamı bekliyor. Önceden işim gücüm vardı, çalışıyordum falan o zamanlar gayet normal olarak ben ayarlardım her şeyi kendime göre ama uzun süredir iş bulamıyorum ve işsizim.

Neden sürekli ben buluşmaları ayarlayan, onu davet etmek zorunda kalan taraf oluyorum? İnanın bir kereden bir kereye "ya bir gel de şuraya çıkalım, az hava alalım" demek yerine, "canım sıkıldı ya sana mı gelsem, hastayım moralim bozuk çık dolaşalım, canım sıkıldı ya bir yerlere mi gitsek, ayarlasana bir seninle buluşalım" diyor sürekli.

Ama ben ona bunları deyince "annemlerle dolaşıyorum yazamam, erkek arkadaşımla buluşacağım, şehir dışındayım, bugün keyfim yok, işlerim var" cevaplarını alıyorum. Yahu ben aynı cevabı verince o niye ısrar ediyor peki? Çünkü o isteyince olmalı her şey.

Bana haftada bir seninle buluşma günü ayarladım diyor, demiyor ki müsait misin?
Asistan mıyım arkadaş mı çözemedim?

bu normal bir şey mi? Yoksa ben mi kafamda "bu kız seni kullanıyor ve bencil biri" diye kodluyorum? Çünkü sahiden bütün ilişkilerinde (aile,aşk,arkadaş) etrafında insanlar pervane olsun, o isteyince hemen her şey ayarlansın, kontrol onda olsun ama feda eden değil her seferinde kar eden olmak istiyor.

Ama benim de sıkıntım, derdim var. İnsan bir sorar nasılsın, napıyosun veya "sana geleceğim" derken müsait misin diye. Artık içimden onunla görüşmek gelmiyor inanın ki, yanlış mı düşünüyorum? Bana bir bakış açısı sunun.

Tek kelimeyle bencil
Herkesin hayatı sanki güllük güneşlik sadece böyle bencil insanların derdi sıkıntısı var
Ben olsam arkadaşlığı yavaş yavaş keserdim hepimizin kendine göre derdi var sürekli derdini çekmek dinlemek zorunda değilsin sen onu sürekli dinlediğin için rahatsız ediyor

diktatör ve ben merkezli
birgün deneyin çok ihtiyacım var sana gel vs diye bakalım ne olacak

Böyle insanları bilirim Siz kendinizle ilgili bir şeyler anlatmaya başladığınız an konuyu kendine çevirir Bunun gibilerden uzak durun derim Sonuçta dostluk 2 kişiliktir

Bu tarz durumları çok yaşadığım için tahmin edebiliyorum dusuncelerinizi.
Bazen "hayır" demeyi bilin, karşı taraf bulmuş sizin gibi herşeye eyvallah diyen birini keyfini sürüyor. Hani, nerde bunun karşılıklı dostluğu, tek tarafla yürümez iliskiler.

Bende o arkadas gibiyim ama tek fark ben elimden geldigince vericiyimdir dertlerini dinlerim,sorunlarinda zor gunlerinde kosarim ama cok sevdigim kisilerin (eşim,annem ,kardesim,kardes dedigim arkadaslarim) istiyorumki her zor animda anlasinlar ben demeden ve her isi gucu birakip bana kossunlar ama bu tamamen samimiyetten kalbim kirilinca istedigim olmadiysa aglarim, cooookkkk uzulurum ve derin bir kedere gomulurum Allahtan benim huyumu bildikleri icin hep yanimda olurlar :) ve bizim gibilerin dusuncesini soyliyim sana...hep benle ilgilen, en cok beni sev, beni herseyden haberdar et, sev beni, sev beni , en cokkk beni sevvvv :) boyleyiz en azindan ben boyleyim ama bende cok pis severim sevince :)

Benim de böyle bir arkadaşım vardı. Hiç mübalağa etmiyorum gecelerce hiç uyumadan derdini dinledim. Sonra bir gün bir derdimi anlatayım dedim. Verdiği cevap: " Ya sen de hep üzgün olduğun zaman bana mı yazıyorsun?" oldu.

Benim de böyle bir arkadaşım vardı. Hiç mübalağa etmiyorum gecelerce hiç uyumadan derdini dinledim. Sonra bir gün bir derdimi anlatayım dedim. Verdiği cevap: " Ya sen de hep üzgün olduğun zaman bana mı yazıyorsun?" oldu.
yok artık ,aynaya baksa bulacak cevabı

bencil biri kuzum belli ki ama iyi bir insansa düzgünce konuş ya otur karşına al uzun uzun anlat ya da arada kaynat sohbet arasında çünkü küsebilir soğuyabilir

Bizdede var bencil ve çok kıskanç bir arkadaş benim evime benden habersiz program yapıyor kendini davet ettirmeye çalışıyor kendisinin bir çocuğu var oda liseye gidiyor 4 5 kişilik grubuz hrpimizinde ikişer üçer çocuğu var küçük ama çocuklarımızı kabullenemiyor ona dokunma öyle yapma böyle yapma susun kırk tane laf söylüyor hoşlanmıyorsan kaldıramıyorsan görüşme yani artık yıldırdı hepimizi herkes soğuk davranıyor

Merhabalar. Size bir konuyu danışmak ve göremediğim bir şey varsa göstermenizi, söylemenizi istiyorum.

Benim 5,5-6 yıllık bir kız arkadaşım var, hatta dost sıfatına bile koyabilirim. Çok iyi anlaşırız, birçok şeyi paylaşırız birlikte ama şu 2 haftadır gözüme batan şeyler oluyor. Daha doğrusu önceden de oluyordu, artık ayyuka mı çıktı demeli?

Arkadaşım sürekli onu dinlememi bekliyor. O aradığı vakit açılmalı, o yazdığında okunmalı mesajlar vs...
Derdini anlatıyor, yeri geliyor başa sarıyor ve bildiğim hikayeyi en baştan dinliyorum. akıl istiyor ve akıl veriyorum ama bir kere bile bana gelip "nasılsın? ne oldu?, neyin var?" demiyor.

Buna bir örnek daha verebilirim ki; sürekli benden buluşma ayarlamamı bekliyor. Önceden işim gücüm vardı, çalışıyordum falan o zamanlar gayet normal olarak ben ayarlardım her şeyi kendime göre ama uzun süredir iş bulamıyorum ve işsizim.

Neden sürekli ben buluşmaları ayarlayan, onu davet etmek zorunda kalan taraf oluyorum? İnanın bir kereden bir kereye "ya bir gel de şuraya çıkalım, az hava alalım" demek yerine, "canım sıkıldı ya sana mı gelsem, hastayım moralim bozuk çık dolaşalım, canım sıkıldı ya bir yerlere mi gitsek, ayarlasana bir seninle buluşalım" diyor sürekli.

Ama ben ona bunları deyince "annemlerle dolaşıyorum yazamam, erkek arkadaşımla buluşacağım, şehir dışındayım, bugün keyfim yok, işlerim var" cevaplarını alıyorum. Yahu ben aynı cevabı verince o niye ısrar ediyor peki? Çünkü o isteyince olmalı her şey.

Bana haftada bir seninle buluşma günü ayarladım diyor, demiyor ki müsait misin?
Asistan mıyım arkadaş mı çözemedim?

bu normal bir şey mi? Yoksa ben mi kafamda "bu kız seni kullanıyor ve bencil biri" diye kodluyorum? Çünkü sahiden bütün ilişkilerinde (aile,aşk,arkadaş) etrafında insanlar pervane olsun, o isteyince hemen her şey ayarlansın, kontrol onda olsun ama feda eden değil her seferinde kar eden olmak istiyor.

Ama benim de sıkıntım, derdim var. İnsan bir sorar nasılsın, napıyosun veya "sana geleceğim" derken müsait misin diye. Artık içimden onunla görüşmek gelmiyor inanın ki, yanlış mı düşünüyorum? Bana bir bakış açısı sunun.
Benim de vardı buna benzer bitane. Çok sevdiğim için önceleri batmazdı ama sonra hali tavrı iyice değişti. Sonra bana uygun olmadığını anladım ve koptuk. Şimdi dönüp baktığımda arkadaşıma olan fazla sevgimin ona objektif bakmamın önüne geçtiğini görüyorum. Bir daha aynısını yapmam, bazen bu tür şeyleri tecrübeyle öğreniyoruz

Bencil işte
Bu tipler kendilerini star gibi görüyor.sadece onların dertleri önemli sadece onların sıkıntıları var.hayatlarında herkes figuran.bırak arkadasım ya hiç haz etmediğim arkadaş tipi.bendede vardı engelledim hee yerden onla mı uğraşıcam ya.defolsun.saygısız insana tahammülüm yok.samimiyette bir yere kadar.
Derdi olunca ararlar nasılsın ne yaptın diye sormazlar.sürekli dır dır kendilerini anlatırlar tek konuları erkek arkadaşları yada kocaları .başka konuşacak konusu yok.otur bir dizi bir film konuş sıkılırlar.vır vır ayy sevgilim şunu yaptı yok iş yerinden bir kız sevgilime taktı vs vs.ben sıkılırım ki sıkıldım da.tabiki dert paylaşıcaz arkadasız ama böyle değil.

X