Bereketli Bir Ömür

selam kızlar...
ben de mutfağı temiz bırakma ve 5 vakit namaz için takılayım sizle... şubata yeni hedef bulurum bu ay 2 yeter :)
İnşallah başarabiliriz :) Bildirim şeklinde yaparsak da etkili olur gibi geliyor bana. Ben bildirim yapacağım en azından hedef 40a yaklaşmak motive unsuru benim için :)

Bu arada biraz karıştırma fırsatım oldu bu diyet topicleri de pek hoş gözüküyor cesaretimi toplasam da başlasam keşke bebeğim 8 aylık doğum öncesi kiloma 2 kilo kaldı ama sezaryen olduğu için daha fazla gözüküyor spor ve diyeti hayatıma dahil edebilirsem mutlu olacağım :KK200:

Amin canım teşekkür ederim Rabbim hepimizin evlatlarını bağışlasın inşallah.
Alışkanlıklar tamamen irade ile ilgili bence...
Güçlü iradesi olanlar en sonunda istediğine ulaşabiliyor..
Ben iradesi zayıf olanlardan biriyim maalesef. uğrayabilirsem başarmaya çalıştıklarımı burada bende paylaşıcam canım..
Başardıklarını dört gözle bekliyor olacağım :)
İradesi en zayıf insanlardanım ben de :KK43: ajanda alırım max.1 ay doldurur köşeye atarım gibi... Ama bebeğimden sonra değişmeye başladım ve büyüdükçe ona örnek olma isteği motive ediyor beni 7/24 tv izleyen bir anne olmak istemiyorum bebeğimin gözünde. 'Yavru kuş, yuvada gördüğünü yapar.' denir ya tüm gayretim onun doğru bir insan olması için, öncelikle kendimi eğitmeye çalışıyorum :)

Yılın ilk gününden merhaba :KK200:

Bugün okuma hedeflerimi yerine getirdiğim için mutluyum :) Günün meali ve günün sözü paylaşmak istediğimi söylemiştim ilk yazımda bugün başlıyorum. Kitap olarak şu an Manyak Anne'yi okuyorum okuduğum sayfalarda paylaşılacak bir kısım bulamadığım için söz defterimden sevdiğim bir sözü paylaşmak istedim :)

Günün Meail: O, Rahman(ayrım yapmadan dünyada nimetini herkese veren) ve Rahim(Ahirette nimetlerini yalnızca müminlere veren)'dir. (Fatiha Suresi/3)

Günün Sözü: Aramakla bulunmaz, ama bulanlar ancak arayanlardır.(Mustafa Kutlu/SIR)

Bende severim ama kendimi sıkıntıya sokmayi hic sevmem bugun icin misafir hic cazip degildi :))
Yarin erken kalkabilecekmiyim bakalim :)
Misafir annemler olunca eksik olsa da halledilir diye sıkıntıya girmedim kahvaltı sonrası ben kızımla ilgilenirken bulaşıklar makinaya girmişti :halay:
Akşam üzeri kızımı uyutmaya çlışırken ben de uyumuşum ondan bu saate kaldım inşallah kalkabiliriz :)

Misafir annemler olunca eksik olsa da halledilir diye sıkıntıya girmedim kahvaltı sonrası ben kızımla ilgilenirken bulaşıklar makinaya girmişti :halay:
Akşam üzeri kızımı uyutmaya çlışırken ben de uyumuşum ondan bu saate kaldım inşallah kalkabiliriz :)
Gunaydin kalktin mi acaba :)
Bende uyudum aksam uzeri kimseyi uyutmaya calismiyodum ama :KK70:

Abartiyorum bazen o ozgurlugu ben :KK70:
Mesela bugun uyandim ama oglene yakin uyudum saymiyorum cunku bos durdum oyle.
Aksamlari telefon yerine kitap okudun mu.
Boş durmak sanki 1000 yıl falan önceydi benim için :KK70: ne çok zaman oldu en son ünv zamanları öyleydim :)
Okudum okudum telefonu da kapının önüne koydum alarm çalınca mecbur kalktım yataktan :)

Dün bütün gün uyumadı Bebeğim gecede öyle inşallah birazdan uyuyacağız yorgun düştü artık sanırım dişler zorluyor ben de uyumadan okumalarımı yaptım bildirim ve alıntılarımı ekleyip yatacağım :)
Zor şartlarda da olsa zincir halkalarını eklemeye devam :)

İçimden gelmiyor
Temizlik hastaları hariç kimin içinden gelerek bayılarak iş yapıyor ki :KK70:
Başkasının temizleyeceğini bilsem ben de yapmam :)
Ama akşam ayıracağım yarım saat zaman sabahımı etkiliyor gerçekten ve bir yere işaretleme şeklinde yaparsan gaza da getirir.

Bebeğim olana kadar çalışıyordum ve ev hanımlığı basit boş oturma gibi geliyordu asla öyle değilmiş. Bu zamana kadar tüm gün iş yapsam da akşam hem toplu olmuyor hem de kendimi değersiz hissediyordum. Ama 3 gündür sadece sabah kendime ayırdığım zaman bile evde körelmiyorum dememi sağlıyor güne mutlu uyanıyorum.

Mutfağım toplu olduğu için çayı demleyip eşim Kalkana kadar okuyacaklarımı okuyorum ve zinde başlıyorum.

Bu herkes için farklı birini örgü örmek mutlu eder yarım saat yanında çayı örgü ördüğünde hem terapi hem de bir şey üretme hazzı hayata tutunmasını sağlar.

Ne çok konuştum yine umarım kendimi anlatabilmişimdir.
Çalışan biri misiniz bilmiyorum ama çalıştığım dönemde yapsaydım mutfak toplama işini dışarda kahvaltı yapmaz bir sürü birikim yapmış olurdum. Her açıdan faydalı bir alışkanlık yanı :)

Dün bütün gün uyumadı Bebeğim gecede öyle inşallah birazdan uyuyacağız yorgun düştü artık sanırım dişler zorluyor ben de uyumadan okumalarımı yaptım bildirim ve alıntılarımı ekleyip yatacağım :)
Zor şartlarda da olsa zincir halkalarını eklemeye devam :)
Ben yeni kesfettim zinciri kirma diye sizinde sosyal medyada takip ettiginiz boyle sayfalar var mi ?

Ben yeni kesfettim zinciri kirma diye sizinde sosyal medyada takip ettiginiz boyle sayfalar var mi ?
Ben de 2018 planı vs diye araştırma yaparken Barış Özcan’ın YouTube dan bir videosunu izledim öyle Bilgi sahibi oldum derin bir bilgim Yok yani :) ama senin bildiğin başka hesaplar varsa öğrenmek isterim :)
Bu Arada erken kalkabildin mi :)

X