Benimle Aynı durumu yaşayanlar neler yapıyorsunuz 😔

Bende ilaç fayda edeceğini bilsem kullancam
Fayda etmeyeceğini nereden biliyorsunuz ?
Yani yaşadığınız şeyler kolay şeyler değil belli ki bir süre ilaç desteğine ihtiyacınız var.
Bu direnç neden ben anlamadım.
Doktor ne diyorsa kullanın.
Antidepresanlar ömür boyu kullanın diye verilmez zaten durumunuza göre yavaş yavaş azaltılır sonra bırakırsınız.

Ayrıca terapi çok daha uzun bir süreçtir 7 seans gittim işe yaramadı demek saçma.
İnsanlar yıllarca terapi alıyorlar mucize beklemiyorlar ama.

Tamam

Bende bir ara böyleydim. İlaçlar çok iyi geldi. İki yıl düzenli kullandım.

Çok geçmiş olsun

Psikiyatri ile görüştün mü? İlaç tedavisi aldın mı hiç? İleri seviye kaygı, panik durumlarında sadece terapi yeterli olmaz.
Bir de kol, bacak ağrıları konusunda fibromiyalji rahatsızlığını bi araştırmanı öneririm.

Psikolog ise yaramadi demissiniz ama nereden biliyorsunuz ne kadar zaman gittiniz? Belki 7 seans size yetmemistir devam etseydiniz keske
Panik atak ciddi bir hastalik, ben yaşamadım o yüzden ilac mi kullanilmali, ne kadar surer tedavisi bilemem ama sizin yazdıklarınızdan anladığım şey sanki bir sihirli değnek dokunsun hemen geçsin isteginde gibisiniz. Acele etmeyin ilaçsa ilaç, terapi ise terapi. Düzenli olarak devam.edin ve şunu unutmayin ki hiç bir doktor/uzman vs sizin hastalığınızi geciremez. Tedavinin asıl unsuru sizsiniz, sizin cabalamaniz ve sabirla tedaviye devam etmeniz lazim.
Mesela bu panik atağın kokenine inebildiniz mi, hangi olaylar korkularinizi tetikliyor, ne yapsaniz azaliyor... bunlari fark ettiğinizde basa cikmaniz belki daha da kolaylaşır
Çok geçmiş olsun

İlaç dedi,peki siz ne yaptınız?

Hiçbiri ilaç içmek istemiyor ,hepsi gökten gelen zembille tedavi olmak istiyor

Şu an akut dönem denilen dönemdesiniz muhtemelen yani semptomların en yoğun hissedildiği dönem. Bu kadar yoğun şikayetlerin olduğu dönemde önce ilaç kullanımı ile kişinin normal hayatına dönmesi sağlanıyor sonra terapi eşlik ediyor.

Çoğu durumda beyinin kimyası bozuluyor ve tedavisi ilaç. Dahiliyeye gitseniz ilaç yazsa tedavisi bu dese kullanırsınız bu da aynısı ruhunuz hasta oluyor ve ilaç tedavisi gerekiyor. Sadece terapi ile zor maalesef

Teşekkür ederim güzel yorumunuz için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…