BENIM SINAVIM DA EVLILIGIMMIS :( " esimle dun konustuklarimiz ''

Su an icin tek sorun esimin aileme soguk davranmasi. Asilamayacak baska sorunumuz yok. Ama bu sorun bizi bitiriyor.

Bazen oyle yapmaya calisiyorum.ama annemi sevmedigini asla aklimdan atamiyorum ..

evet baskiyla cozulmuyor. Pekisizce gitmeli miym esimin calistigi sehre. Esim 50 dk gidiyor yol gunluk.burda ise 2 ablam var 5 er dk ve cok samimiyiz ablamlarla

eger aksamlari eve geliyorsa,yoldan sikayetci degilse 50 dk cok cok uzun bi sure degil trafik icin.
ama aksamlari eve gelmeyip sadece haftasonlari gorusuyorsaniz o zaman isler baska tabi..
bilemiyorum ki..ben esim icin ulke degistirdim,butun akraba es dost geri de birakip sifirdan basladim hayatima,sirf esim icin..
sanirim ben eger evliligimde bu mesafe huzursuzluga yol aciyorsa giderdim esimin yanina..

biri benim anneme böyle davransa çok bozulurdum
eve gelen misafire hoş geldin demeyecek hacca giderken bir güle güle demeyecek kadar ne yaşamışlar böyle
insanın birine bu kadar kötü davranması için ciddi bir şeyler yaşamış olması lazım

diğer konuya bakınca sizin evinizi dinletmesi annenize daha önce sevgiliniz olmadığını söylediği için bu kadar kinlenmesi bence eşiniz gayet kıskanç sorunlu biri
burada ilan edildiği gibi meleklik bir yanını göremedim
anneni sevmese bile saygı duyması gerekiyor
belki bunun için boşanılmaz ama ben bunu bir kenara yazar sanırım tam karşılık gelmesi için bayramda bile eşimin annesinin yanına gitmez selam vermezdim
yaşattığını yaşatırdım kısaca

Ben de esim icin ülke degistirdim. Hem de taaa amerikaya. Evlendim ve balayi biter bitmez amerikaya gittim 20 gunluk evliyken ve orada 1 sene yasadim ..hic turkiyeye ziyarete falan da gelmedim kimseyi..mesafeyi ben de sorun etmezdim ama iste evliligimde yasattiklarindan dolayi artik sorun ediyorum..amerikada neler yasadim..sonra simdi de bu dert..bu arada esim gunluk gidip geliyor.

Cnm bayramda esimin ailesine gitmemem esimin zerre kadar umrunda degil. Zaten daha esimin ailesiyle hic bayram gecirmedim. O da ayni sekilde benim ailemle.

Eşinizin yaptığı çok ayıp geliyor bana. Yalana karşı hassasiyeti olabilir ama bu kadarı fazla. Senede 1. 2 kere görüp selam vermek çok mu zor? Samimiyete gerek yok. Benim eşimle annem de az öz görüşür, yeter. Çoğu zaman beni bırakır, kendi başka işlerine gider. Ama yanına gittiğinde sohbet eder, ki evlenmeden önce araları çok iyi değildi. Boşanmayı gerektirir mi bilmiyorum ama eşinizin de bir kendini gözden geçirmesi gerek. Sizi çok zor durumda bırakıyor. 50 dakikalık mesafede çok zor değil, istanbul da insanlar işten gelirken hep çekiyorlar bu yolu. Bence ablanların yanında kalmak daha mantıklı, ama senin gitmen de eşinin işi için çok iyi olacaksa, şartlar uygunsa çok kötü değil. Eşinde bitiyor iş, annenin sana gidip gelmesini bu kadar zorlaştırmasa sen de bu kadar düşünmek zorunda kalmazdın. Ama ablalara 5 dakika mesafede olmak büyük rahatlık.

Hanım efendi bakın gerekçeleriniz gerçekten mantıksız. Evlenirken bu şehirde yaşamak üzerine evlendik cümlesi o kadar mantıksız ki kelimelerle ifade edemiyorum. Ekmeğiniz nereden çıkarsa eviniz orasıdır. Ablanız orada da ne oluyor ?? Ablanızla mı bir evlilik hali içerisindesiniz. Onunla mı aynı evdesiniz ondan mı çocuk yaptınız ?? Siz artık evlisiniz. Bir eşiniz bir de bebeğiniz var. Güzel bir geliriniz size pek çok konuda destek veren eşiniz var. Havadan sudan sebepler yaratarak evliliğinizi çıkmaza sürüklüyorsunuz bence.

biz evlenmeden de esim ayni sehirde calisiyordu simdi de oyle. Tek fark simdi lojman hakki kazandi.evime annemi bile kabul etmiyor nasil gidim ki bunu duzeltebilsem keske

biz evlenmeden de esim ayni sehirde calisiyordu simdi de oyle. Tek fark simdi lojman hakki kazandi.evime annemi bile kabul etmiyor nasil gidim ki bunu duzeltebilsem keske
Kendiniz söylediniz evime gelmesine ya da benim gitmeme birşey demiyor sadece annemle konuşmuyor diye. Tekrar söylüyorum konuşmak zorunda da değil. Sevmiyor olabilir bir kere kırıldığı için bir daha muhattap olmak istemiyor olabilir. Yapı gereği böyle olabilir. Kendi ailesi ile bile doğru düzgün konuşmayan bir adamı istediğiniz hale getirmeye çalışıyorsunuz. Ama sırf o konuda istediğiniz gibi olmuyor diye resmen sudan bir sebepten boşanmayı düşünüyor ve benim sınavım da evliliğimmiş diyorsunuz. Ortada büyütülmesi gereken hiç bir sebep yok. Rahatta bir hayatınız olabilir. Sorun çıkaran sizsiniz açıkçası. Bence olduğu gibi kabullenin ve hayatınıza devam edin.

Aileler icin bosanmak mantıksız kimse kimsenin ailesini sevmek zorunda degil ama ben kendimi sizin yerinize koydugumda benim anneme babama saygi gostersin isterdim. Benim ailemde de boyle problemler oldu. Babam damadını s..g... Diye kufur ederek evden kovdu. Ama damadı sirf esimin babasi diyerek hicbir sey olmamis Gibi davraniyor.. Seviyor mu bence sevmiyor dur ama saygi gosteriyor.. Bence boyle olmali

Cnm kendi ailesiyle soguk degil ki sehir disinda olmalarina ragmen gider gelir ayda iki üç defa ..hafta sonlarimizdan çalarak

Bana gore siz bulmussunuz buluyorsunuz herkes KV sen şikayet eder adam sana sanki git ananın evine hizmetçi ol diyor vermezse vermezsin selam sen KV sevmek zorundamisin oda senin annenin sevmek zorunda değilmutlu yuvani bosuna ddagitma mantıklı düşünün lütfen

kalbinizin çok kırıldığı belli. duadan geri kalmayın. bu kırgınlıkların size verdiği zarardan eşinize bahsedin. belli ki eşiniz anlayışlı biri. sabredin. annenizin eşinize jestler yapmasına yardımcı olun. benim de eşimin annemle arası kötüydü. babamla konuşup annemle konuşmazdı. annem eşime atkı ördü. eve babamı görmeye geldiğinde annemle konuşmazdı. annem ona sevdiği yemekleri yaptı. yemeğe çağırdıklarında gitmezdik ama. böyle böyle şu an çok şükür iyiler.
bunlar için yuvanızı yıkmayın. eğer araları düzelmezse de siz nasılsa görüşüyorsunuz. eşim annemle düzelmeden evvel benim de görüşmeme izin vermiyordu. bırakın görüşmezse görüşmesin, size engel olmasın en azından.

ben sizin yerinizde olsaydim evimi dinledigini ögrendikten hemen sonra bosanirdim.Anlattiklarinizdan esinizin ruh sagliginin pek de yerinde olmadigi sonucuna vardim.bu kadar kin tutabilen esinin ruh haline bu kadar yabanci kalabilen biriyle ayni evde yasamak ne kadar zordur.

annenizin yaptiklari da hic hos degil.sizi iki arada birakiyor.size deger vermeyen, üzülmenizi önemsemeyen birini anneniz de olsa hos görmeyin.bence artik sizi üzenlerden uzak durmanin vakti gelmis.

Çok birşey demicem size tabiki herkesin annesi babası kiymetlidir aile yücedir uludur
Parayla satın alamayacaginiz tek şey zaman ve mutluluk
Ben derim ki eşiniz madem ki size ve çocuğunuza karşı bu kadar ilgili bu kadar duyarlı herşeyi takmayın kafanıza boşanmak ne ya Kolay mi kuruluyor yuva kolay seviliyor mu bir insan bosansaniz ki inşallah öyle birşey olmaz bir daha böyle bir insan bulabilir misiniz
Beni yanlış anlamayın eşinizin ailesine nasıl davranizsaniz o görür zaten vicdanen o da sizin ailenize ilgili olacaktır eminim
Ve bu da son cümlem esinizden ayrı yatmayin ilerde bu gunlerinizi geri getiremezsiniz sarılın ya o farkeder zaten surat yapmayın eşinizi evinizden itmeyin lütfen seviyorsaniz herşey hallolur zaten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…