BENIM SINAVIM DA EVLILIGIMMIS :( " esimle dun konustuklarimiz ''

ikiniz de ne güzel işi var mesleği var. eften püften sebeplerle mutsuzluk yaşanmış. ben 3 yıldır atanmak için mücadele veriyorum. bebek istiyorum bu yüzden yapamıyoruz. şu yaşadığınız hayat benim hayalim. ama siz yuvanızı bozuyorsunuz.
üstelik ortada aldatma şiddet,geçimsizlik bile yokken...
diyecek bir şey bulamıyorum daha fazla...
Inanin gorundugu gibi degil.nankor olarak belki gordunuz beni ama oyle degil.esimin bu yaptiklari dogru mu sizce.

Bilemiyorum. Ben durur durur bir anda bitiririm. Oyle bir yapidayim. Iletisim sorunu bence gen esimde bende var, birbirimizle .bu da yine bana gore esimden kaynakli
yani ben de en başta sorun sizde diye düşünüyordum hep.
ancak şurada tam 23 sayfa boyunca onlarca kişiye tek tek sabırla cevap verdiniz. ve hiç sinirlenmeden. bence bu bile az çok kişiliğinizle ilgili bir referanstır diye düşünüyorum.
yani sonuçta iletişim sorununuz olsa şurada bu kadar kişiye bu sabır ve özenle cevap veremez elbet birine sinirlenirdiniz bence.
o yüzden sorun varsa karşılıklıdır diye düşünüyorum ben. ama bunu boşanma noktasına getirmeseniz keşke.

Esim yard.doc. universitede.yeni yard.doc oldu, asistandi once..simdi kadro yukselince lojman hakki kazandi, 3+1 kampuste , yeni bina ve sadece 300 tl kira.bulundugumuz ilde kira850 veriyoruz aidatla beraber 900. Bir de yeni egitim_ogretim yilinda ikinci ogretim derslerine girecegi icin gece gec saatte gelcek , o saatte 50 dk araba suremezmis. Bunu gerekce gosteriyor.
Haklıymış bence yol konusunda

yani ben de en başta sorun sizde diye düşünüyordum hep.
ancak şurada tam 23 sayfa boyunca onlarca kişiye tek tek sabırla cevap verdiniz. ve hiç sinirlenmeden. bence bu bile az çok kişiliğinizle ilgili bir referanstır diye düşünüyorum.
yani sonuçta iletişim sorununuz olsa şurada bu kadar kişiye bu sabır ve özenle cevap veremez elbet birine sinirlenirdiniz bence.
o yüzden sorun varsa karşılıklıdır diye düşünüyorum ben. ama bunu boşanma noktasına getirmeseniz keşke.
Tesekkur ederim bu dusunceniz icin. Hani ne gidebildim ne kalabildim derler ya aynen oyle.bugun il ici tayin isticektim saatlerdir onunla ugrasiyorum tercih siralamasi falan kimlere kimlere telfn ettirdim okullar hakkinda bilgi aldim hangisini öne yazayim falan diye ve tercihleri yazdim, ama gondermeye cesaret edemedim. Esimin calistigi yere gidemicekmisim il ici tayin istersem. Bilemiyorum neden tercihi yapamadim. Oysa esimin calistigi sehre gitme planim yok ki

Müslüman müslümana kin besleyemez ki eşiniz namazında niyazında bir adammış

Ona şu hadisi bir hatırlatın derim hani iki müslüman karşılaştığında ilk selamı verenin Allah katında daha makbul olduğunu

Tamam samimiyet kurmayabilir annenle ama gordugunde muhatap olmamak, onu yok saymak ayıp bence

Peki anneniz bir şeyler yapıyor mu? Damadıyla arasını düzeltmek için? Annen bir kaç adım atsa belki yumuşar araları?

Eşinin burcu nedir?

Tesekkur ederim bu dusunceniz icin. Hani ne gidebildim ne kalabildim derler ya aynen oyle.bugun il ici tayin isticektim saatlerdir onunla ugrasiyorum tercih siralamasi falan kimlere kimlere telfn ettirdim okullar hakkinda bilgi aldim hangisini öne yazayim falan diye ve tercihleri yazdim, ama gondermeye cesaret edemedim. Esimin calistigi yere gidemicekmisim il ici tayin istersem. Bilemiyorum neden tercihi yapamadim. Oysa esimin calistigi sehre gitme planim yok ki
hayırlısı olsun canım hakkında.
Allah yardımcınız olsun. ve evliliğiniz kurtulur inşallah hayırlısıyla.

Müslüman müslümana kin besleyemez ki eşiniz namazında niyazında bir adammış

Ona şu hadisi bir hatırlatın derim hani iki müslüman karşılaştığında ilk selamı verenin Allah katında daha makbul olduğunu

Tamam samimiyet kurmayabilir annenle ama gordugunde muhatap olmamak, onu yok saymak ayıp bence

Peki anneniz bir şeyler yapıyor mu? Damadıyla arasını düzeltmek için? Annen bir kaç adım atsa belki yumuşar araları?

Eşinin burcu nedir?
Annem adim atti , evimize geldi ama esim selam bile vermedi.diger geldiginde ne bizi otogardan almaya geldi ne de eve ugradi. Sehir disinda kaldi gunlerce annem gidene kadar.esimin burcu tam net degil cnm ekinler bicilirken dogmus :)

Annem adim atti , evimize geldi ama esim selam bile vermedi.diger geldiginde ne bizi otogardan almaya geldi ne de eve ugradi. Sehir disinda kaldi gunlerce annem gidene kadar.esimin burcu tam net degil cnm ekinler bicilirken dogmus :)

Ben esinin abarttigini dusunuyorum evine gelen misafire selam bile vermemek ayıptır bizim orf ve adetlerimizde yeri olmaz boyle seyleerin

Aradaki problem baya buyuk bence annene sordun mu hic benden gizlediginiz bir sey mi var bu kadar selam bile vermeyecek ne oldu aranizda diye?

Ben esinin abarttigini dusunuyorum evine gelen misafire selam bile vermemek ayıptır bizim orf ve adetlerimizde yeri olmaz boyle seyleerin

Aradaki problem baya buyuk bence annene sordun mu hic benden gizlediginiz bir sey mi var bu kadar selam bile vermeyecek ne oldu aranizda diye?
Cnm sakli gizli birsey yok , olan biten hepsi bu yazdiklarim .esim Kinci biri. Dedigim dedik biri .geri adim atmaz hic

Cnm sakli gizli birsey yok , olan biten hepsi bu yazdiklarim .esim Kinci biri. Dedigim dedik biri .geri adim atmaz hic

Kadınlar neler neler cekiyor eslerinin ailesinden de yine de 1 2 yıl sonra eslerine kıyamayıp her seyi sineye cekiyorlar geri gorusmeye baslıyorlar :KK14:

Annen biraz daha cabalasa da esinin inadını kırsanız boyle omur gecmez ki araya birilerini koyun bu küslük bitsin artık esinin lafını dinledigi saydıgı bir buyugu var mı

Kadınlar neler neler cekiyor eslerinin ailesinden de yine de 1 2 yıl sonra eslerine kıyamayıp her seyi sineye cekiyorlar geri gorusmeye baslıyorlar :KK14:

Annen biraz daha cabalasa da esinin inadını kırsanız boyle omur gecmez ki araya birilerini koyun bu küslük bitsin artık esinin lafını dinledigi saydıgı bir buyugu var mı
Bilmiyorum..uzerine gittikce daha beter oluyor. Sastim kaldim. Kimi dinler bilemiyorum

bulmuşsun böyle adamı kıymetini bil amada şımarıksın

acaip sinirlendim sanki sorunun var kızım git yahu

Ben de size şunu söyliyim bizde ayrılma noktasına geldik hani anne diyorsunuz annelerimizdede hata var bende hep eşime soğuk yaklaşmiyorsun diyordum ama tek taraflı olan bişey degil bence esin arami yorma anneniz arada arayip oğlum kuzum dese o da zamanla erir boşuna dememisler tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır diye bosalma ne geçilecek ele hele çocuk varsa bana aile terapisine dedig gibi senin ailen esinin çocuğunun oldu aile

valla arkadasların yazdıklarınıda hayretle okudum.:KK57:.Anne bu yahu anne....anama selam vermeyecek konuşmayacak.otogarda annem var dıye benı oyle sap gbı bırakacak adamı napayım ben??? tamam boşan dıyememde sankı basıt bır mevzuymuş gbı yorumlara çok şaşırdım.hayatda hersey koca degıldır..... tamam annede degıldır ama ana gbıde yar olmaz.....dogru durust bır sebep yokken bu yapılan çok tatsız.tamam sevmeyebılır ama en azından saygı gösterır hatır sorar vs...sızınkınde bu ne kın ALLAH aşkına...çok çırkın çok ayıp yaptıgı...sızde onun annesıne oyle davranın dıyecegım ama adamın umrunda degılmışs kı....ailesınıde umursamıyor yanı
boşan dıyemem ama işin zor arkadaşım boyle ınat bencıl bır adamla....ALLAH yardımcın olsun

kızın olursa ve evlenmeye yakın yaşa gelirse anne'ne saygı duyacaktır
beklemede kal:KK25:

Merhabalar. BEn evleneli agustosta 3 sene olacak. Ama galiba 3 sene olmadan bitecek..ben en iyisi esimin ve evliligimin arti eksilerini yazayim siz yorum yapin, cunku ben artik saglikli dusunemez oldum..artilar : esimin ickisi sigarasi alkolu vs yok, namaz kilar oruc tutar (nafile oruc vs) , siddet yok, esimin benden yemek yapma, utu talla gibi bir beklentisi yok, yaparsam yer yapmazsam kendi pisirir birlikte yeriz ya da hazir yemek alir gelirken .., temizlige yardim era dersem yardim eder ( yardim et demeden etmez ), isten gelince kizimizi parka, gezmeye goturur, altini degistirir, kizimizi birlikte banyo yaptiririz, kizimin aksam uyku saati gelince uyutur (15 aylik ), ucretsiz izindeyim (1 haziranda bitecek) ne zaman para istesem verir asla hesap sormaz, aileme gitmek istersem sikinti yapmaz giderim ne zaman istersem ( ailem 4 saat uzaklikta baska bir sehirde, ortalama olarak 40 gunde bir giderim) , ailesine gitmeye veya telefon etmeye beni asla zorlamaz.bunlar aklima gelen artilardi. ama gelin gorun ki bunlarin hepsini yok edecek eksileri var esimin : esim anneme selam.bile vermez. ( sebebi yok desem yalan soylemis olmam, guya bir tartisma sirasinda esim anneme aybeniz boyle boyle soyledi cededi, annem de aybeniz soylemez oyle birsey dedi, esim de artik anneme selam bile vermiyo, neymis esim yalanci miymis ) ,esim annemle gorusmemek icin bahane ariyordu cunku 3 senelik evliyiz da.
ha hicbir bayram evimize gelmedi , herkes bayrami kendi memleketinde gecirdi.bayramda babama telfn ettin anneme etmedi hicbir bayram. Bayram harici zaten Tel etmez babama.babam umreye gidecekti annemle, yalvardim genede Tel etmedi agladim, babam hava alanina gidrken aradi babamla bi dakka konustu annemle konusmadi.daha once kizim 7 aylikken bosancaktik sozler verdi, baristik, baslarda sozlerini tutuyordu ama sonra hicbirini tutmadi.neredeyse 10 gundur ayri yatiyoruz., ben iki tane ablamla ayni sehirdeyim, ne zaman nizi davet etseler esim gelmiyor.ailem farkinda herseyin.. bir de son olarak, annesi dogum yaptigimda bana telefon bile etmedi ama ben yine saygida kusur etmedim , kizim 2 aylik olunca ben gittim bebegimle , ve evlerine hep gidip geldim ( 1 bucuk saat mesafede vasos bir ildeler ) annesi beni asla aramaz sormaz, birbirimizde telefonumuz bile yok.beni hic istemedi ..ama esim annesini hic Suclamaz. (Nisanliyken bana, ailem cahil insanlar, onlarla cok muhatap olma.Yoksa seni kirarlar diyen adam ).ve simdi esim bana onun calistigi sehire tayin istememi soyluyor esim 50 dakika mesafede basma bir ilde calisiyor.bende iba dedim ki anneme kim tutmazsan gelirim.cunku gelsem, annem de evime misafir gelse selem bile vermiceksn, o da dedi ki annen tek gelmesin.(babanla gelsin diyor, babama kini yok ya hani , annem tek gelirse muhatap olmazsa goze batacak, babamla gelirse babamla muhatap olup annemle olmayinca goze batmicak guya ) ben de dedim bu mumkun degil.bugun bulundugum sehirde basma bir okula ok ici dogu gorevi tayini isticem dedim. Basvuru icin yarin son Gun.yani esimin calistigi sehre gitmicegimi ve bosancagimi soyledim ve esim ise gitti.. EDIT :esim evlendigimizin ilk senesi evi cihazlarla dinlemis surekli, bana kendisini aldatiyor olabilecegimi ima etti. ve arkadasiyla aldatiyor olabilecegimden suphelendigini sonrasinda itiraf etti..surekli evi dinledi.bu gunleri atlattik, geride kaldi , o zamanlar abd deydik turkiyeye donduk.o konulari orda birakip geldik.burada bir daha tekrarlamadi. Ama benden ayri uyuyordu cogunlukla. Ve 7 ay once net bir sekilde bosanmak uzere olunca bir daha ayri yatmadi benden. Taa ki bir haftadir ayri yatiyoruz.yani esimle alakali cok seyler yasadim hepsini attim icime ama abd den donunce duzeldi hersey. Ama annemle yildizi barismadi.

Bence sabretnelisin biraz cunku
Bu mesele birgun bitecek bir daha boyle kuzu gibi adami bulman zor olabilir.. Hee buldun diyelim elbet onunda bi kusuru olacak

X