Benim isteğimin bir önemi yok mu ya?

Sevimsizpamukseker

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2022
724
14
24
Yemin ederim annem bir yandan kaynanam bir yandan ben bıktım
Yeşil fasulyeli pilav canım çekti kaynanam direk ben ve eşin yemeyiz dedi sonra sustum bir şey demedim sonra diyor ki pişerecksen az pişir
Annemi aradım nasıl yapıyor diye oda kaynanan ve eşin yemiyorsa pişirme diyor
Sonra patladım canım bir şey çekiyorsa ben pişirmiyececgim mi dedim annem bu sefer yemeyeceklerse pişirme diyor çıldıracağım pazara gittik bugün kendisi turşuluk biber alacak bende acı biber alacağım kaynanam benim param yetmez diyor bende Kalamış 80tl ben alırım dedim sonra aldım bu sefer azını da buz dolabında koyarız diyor ama pazarda güzel şey bulsaydı hepsini alacaktı istediğini bulamayınca almadı herkes bana bilerek mi yapıyor
Eve gelince Su İçtim şişeye şimdi içersine çiçek koymuş bilerek mi yapıyor çiçeğin yanında bir sürü böcek yılanlar geçiyor nasıl gidip çiçek koyuyorsun sormuyor birde kendi kafasına göre dışardan bir şey geliyor veriyorlar insanlar bana sormadan eve getiriyor söylemiyorda bana bunu verdiler dolabı koydum diye ben abartıyor muyum?
Eşime söylüyorum mesela abartıyor oluyorum

Kv ile birlikte mi yaşıyorsunuz. Öncelikle bi sakin ol kalk git yemeğini kendine göre yap başka kim ne istiyorsa yapıp yesin. Çok umursama böyle her şeyi takarak ömür geçmezzz
Aslında öyle ama şöyle beni kandırmadılarsa bana dediler ki kaynana tek başına kalacak beş tane çocuğu var tek başına kalmasın her birinde az az oturacak ama eşyaları benim evde kalacak öyle söylediler ben de tamam benim için sorun yok dedim ama öyle olmuş gibi olsa da öyle olmadı bende bir ay oturdu diğer oğluna gitti bir hafta kaldı sonra bana geri geldi benim evde hala oturuyor şimdi bende birde herşeyin hesabını soruyrodu sonra tabi vazgeçti eşim yapınca bir kere onun yüzüne söyledim kaynanama diyemem bunu benim evimde bana hesap mı soruyorsun dedim sonra kaynanam bunu duydu bir daha hesap sormaz oldu düşük yaptım o zaman ağırım var bana o.zaman hesap sordu hala yatıyor musun diye sanıyor ki düşük yapınca hiç bir şeyin olmuyor normal oluyorum sanıyor birde iki gün üç gün sürekli uzanınca ve yatınca kendini masum beni suçlu çıkardı ben ona bir şey ki yaptım beni bir şey yaptıysam söyleyin biraz diğer oğluma giderim diyor 🤣🤦🏼‍♀️
Kendisi odadan çıkmıyor bilmem ne demeye başladı Eşime

Aslında öyle ama şöyle beni kandırmadılarsa bana dediler ki kaynana tek başına kalacak beş tane çocuğu var tek başına kalmasın her birinde az az oturacak ama eşyaları benim evde kalacak öyle söylediler ben de tamam benim için sorun yok dedim ama öyle olmuş gibi olsa da öyle olmadı bende bir ay oturdu diğer oğluna gitti bir hafta kaldı sonra bana geri geldi benim evde hala oturuyor şimdi bende birde herşeyin hesabını soruyrodu sonra tabi vazgeçti eşim yapınca bir kere onun yüzüne söyledim kaynanama diyemem bunu benim evimde bana hesap mı soruyorsun dedim sonra kaynanam bunu duydu bir daha hesap sormaz oldu düşük yaptım o zaman ağırım var bana o.zaman hesap sordu hala yatıyor musun diye sanıyor ki düşük yapınca hiç bir şeyin olmuyor normal oluyorum sanıyor birde iki gün üç gün sürekli uzanınca ve yatınca kendini masum beni suçlu çıkardı ben ona bir şey ki yaptım beni bir şey yaptıysam söyleyin biraz diğer oğluma giderim diyor 🤣🤦🏼‍♀️
Kendisi odadan çıkmıyor bilmem ne demeye başladı Eşime

Kaynananın kendine ait evi yok mu? Varsa gitsin kalsın.

Sen dolmuşsun belli. Yemek pişer yemek isteyen yer istemeyen yemez herkesin canının istediğime göre yemek yapmak dünya saçması çok istiyorlarsa alsınlar malzemelerini yapsınlar kendiler.
Benim öz Annem de yapardı bunu benim kırmızı çizgim yemek bir şey çekiyorsa bana yapma dedikleri zaman ve sırf almamak için bahane çıkarttıkları zaman daha çok sinirleniyorum nişanlıyken oruçluydum o zaman da aynı oldu annem biz yemeyiz onu pişirme dedi direk yüzüme söyledi bunu bu şekilde

Vardı evde tek kaldı çocukları da böyle olmaz her birimiz de az az otur dediler kaynanam da herkese söylediler bunu o zaman her birinde az az oturacağını öyle yapacaklarını çok net bir şekilde beni kaldırdılar bundan eminim

O zaman o evi kiraya versinler, kirayı senle kocan alsın. Bu kınu açılsın kadın gider evine. Hem para sorunu varmış, evinizde bir boğaz var fazladan. Kendi ev boş boş durup ne olacak

Senin yaptığını yemeyen kendi pişirsin madem. Bir de böyle bir şeyi niye kabul ediyorsunuz. Kendi evi dururken ne diye çocuklarında geziyor. En kötü kızı varsa onun yakınında ev tutsaymış. Yeni evliyim deyin birde düşeyip bayılayım. 😳

Bu kaynana senin başına kalıyor valla allahnyardımcın olsun çok korkunç bir durum bence. Benimki de aynıydı yemği yapma şeklimden tut eşime yemeği ne kadar koyduguma kadar konulurdu sofraya büyük bardka koayyım ona karışırdı şimdi noldu suratına ablmıyorum peşimde pervane oldu geliyo arad abi eve çocuga bakıp gidiyo bişey deidğindede canım istedi moduna geç ne yaparsan yap hesap verme. Kırmamak için kibar konuşayım dersen sen kaybedersin ben kaybetmiştim.

Canın o gün hangi yemeği yapmak istiyorsa onu yap. Yemeyen varsa kalksın kendine ayrı yemek yapsın madem.
Özellikle yiyemedikleri bir şey ise ve biliyorsan bunu onlara ayrı yaparsın olmadı ama kendi canın isterken neden yapmayacaksın? Tarif mi lazım, sorma kimseye. Aç internetten bak.

Yatıp kalkmana kimse laf edemez. Kendi evin değil mi? İstersen odandan çıkmazsın bütün gün. Rahatsız oluyorsa kalmayacak sizde, gidip diğer çocuklarında kalacak.

Ayrıca sizi baya kandırmışlar. Sözde herkesin evinde sırayla kalacakmış. Madem öyle niye eşyaları hep sizin evde?

Bir şeye karıştığında, "Benim düzenim böyle, bu." diyecek işin içinden sıyrılacaksın.

Senin yaptığını yemeyen kendi pişirsin madem. Bir de böyle bir şeyi niye kabul ediyorsunuz. Kendi evi dururken ne diye çocuklarında geziyor. En kötü kızı varsa onun yakınında ev tutsaymış. Yeni evliyim deyin birde düşeyip bayılayım. 😳
Evet üç aylık evliyim 🤣evi yok

X