Benim eltim düşman başına..

bu tarz insanlarla nasıl başa çıkılır ?

• Ankete Katılan
    133
Şu an ki büyü bozulur mu konuşunca demişsiniz.
Hayatınız boyunca böyle önemli kararları açıklamak zorunda kalacaksınız.
Yani onunla konuşmaktan korkmak çok çok zarar verir Size.
Böyle başlarsa hep böyle alışır ve kendinizi direk ifade edemezsiniz.
Ne kadar acıtsa da doğruları konuşun.
Ama onu ve ailesini yermeyin. Çünkü onlardan vazgeçemez ki.

Sadece kendi gerekçelerinizi anlatın, bakın annane- babanne elinde büyümüşsünüz.
Artık bir yuvam olsun istiyorum diye açıklamışsınız. Başka gerekçelerde sunun evliliğimiz otursun iyice, ikimiizn aileside karışmadan, borcumuzu bitiririz gibi nedenler olabilir.
Bu kararı ailesine ifşa edecek olan odur.
Gider biz ikimiz ayrı bir yerde ev kuracağız anacığım, abicim.
İnşallah bu karardan sonra da nişan tarihimz de şu civarlar olsun dedik.
İlersine ilerde bakarız demeli.

Aman aman sözlüm üzülmesin diye, konuşmaktan çekinmeyin. Bu ona kıymak değil ki.
Burda kıyılmaması gerekn kişi Sizsiniz bence. Bakın ne sıkıntılarla büyümüşsünüz.
Sözlünüz kuracağınız yuvayı benimsemeli ve bu Sizin yönlendirmenizle olacaktır inşallah.

Çok zor ama işte bunlar konuşulmayınca bir ömür sıkıntı ve pişmanlık yaşayanlar var..

Son düzenleme:
Eğer bu tarz tecrübeler atlatmamış ve benim gibi eşimin ailesi ile kendi ailem gibi olurum düşüncesine sahip olanlar varsa tek söyleyeceğim şey
kendinizi ağırdan satın !!! hemmen beklenti içine giriyorlar sözlüm bile benim annesi ile yasayacağımı sanıyordu ilk başlar..
eee hediyeler 3 güne bir aramalar.. onlara verdiğim ilgiyi aileme vermem gerek !!!!!!!!!!!!!
ve bilseydim eltim bu kadar yılan sizli bizli konuşurdum ahhh eşek kafam.... zamanı başa alsam keşke....
kendini o kadar yüksek o kadar yüksek gösteriyoki... oysa gösteriş manyağı haset insanın teki..
iftira atan bi insandan herşey beklenir.. allah korkusu yok demekki..
ama akıllandım bu yorumlarınız için yürekten teşekkür ederim bana bi akrabam var inan en az onun kadar yardımınız oldu.... yorumlarınız gözümü actı...
psikoloğa bile gerek kalmadı, lafamda şekillendi bundan sonraki duruşum....
onun seviyesine inmeden onun cevabını vereceğim dünya onun etrafında dönmüyo.. kayın walideme ne yapıp ne edip
senin onlara daha şimiden en az 20 binik yardımının olduğunu bu yasta onlar için 3 inek baktıığını çocukarına baktığını eeeee eltimde sen yaslanınca sana bakacağını söylicem... bu işler karşılıklı diyeceğim... bize hiç yardımları yok sözlüm 1 tane inek alayım nışana 5,6 milyar destek olur demişti ben bakamam demişti benim sf gözüken kaynanam benim.... ahhh ahhh

canım benim ne kadar güzel yazmışsın Allah razı olsun.. ben Ankaradayım onlar kırklarelinin köyünde.. nışanda sanırım elti belasıda gelcek dur o zaman aynen bu cümleleri kullanayım... Allah ım inşallah diyebilirimde üzerimdeki emelleri son bulur.. nışanım için çok heyecanlanıyorum... yıllardır anane babane ..sıkıldım, Evlenince kapımı kapatıp kafamı dinleyeceğim.. ilk defa yuvam olacak diyeyim ayy gercekten bunu yapyım ben...
bak sözlümle 2. konuşmayı hiç yapmayım!!!! bunu diyeyim ona... eltim ve kaynanam nışana gelince bunu diyeyim... ama szölüm bana hep dio ikimize ait yuwa ne kadar güzel die.. ewet diyorum dur aklıma iyi soktun.. alnından öpüyorum pelin seni.... ayy ne güzel ya eltim derki bu pasif bu cümleleri nerden akıl etmiş der bunun akıl hocası kim der

Pasif deme kendine. Dişe diş,kana kan hadi bakalım :)))

diyodumki ima edeyşm ama bu seferde hep böyle alışacaksın, için içini yiyecek diyosun.. evet zor zor geldim bu yaşıma
bundan sonrama acaba evlenincede kayınvalideylemi korkusu ile yasamak midemi ağrıtıyo...
sözlüm gelecek haftaya oturup konuşayım, umarım doğru kelimelerle konuşurum..
zaten gitmeden önce bu yazıları birkez daha okuyacağım tek tek...
benim sartlarım bunlar bunların dışına çıkamam... ailenlede bu konuda bişey konuşup iyi iken kötü olmak istemem diyerek onun
ailesine ayrı evimiz olacak demesini bekleyeyim... hem sözlümle konuşup hemde nışnada eltim ve kayın valideme
''çok heyecanlanıyorum artık benimde yuvam olcak, babane anane içiçe yasadım hep.. artık nihayet dış etkilerden uzak yuvam olcak''gibisinden konuşup
kafalarındaki özlem kayınwalidesi ile yasar imajını yıkmak sence nasıl fikir canım ???
sözlümlede muhakkak konuşacağım... belki kırılıcak ama dedğin gibi ben kolay gelmedim bu yaşıma... konuşmassam ben çekeceğim...
1 haftaya gelcek yüzyüze anlatayım telefonla durmam gereken yeri kestiremeyebilirim

Sözlünle görücü usulüyle tanışmadın galiba, seviyorsun anladığım kadarıyla. Yorumların hepsini okuyamadım kusura bakma. Bence evlenmeden çok samimi olmuşsun sen bu insanlarla. Daha nişanlı bile olmadığın kişinin ailesiyle ne gerek var bu samimiyete. Ben evliyim bu kadar samimi değilim. Saygılı ama mesafeli olmayı dene. Daha gelini bile değilsin ki sen onun. Cahil insanlar senin samimiyetini,iyi niyetini saflık olarak değerlendirir, kullanmaya çalışırlar seni. Eltinin evine niye gidiyorsun ki. Teceresiyle, nanesiyle işin ne canım benim. Kayınvalidenin evine gitmek zorundaysan sözlüne yapış. Misafir gibi davran. Kendini sevdirmeye çalışma. Mutfağına falan sadece bardağını,tabağını koymak için gir. İyiyim teşekkür ederim, siz nasılsınız gibi mesafeli konuş. Ayrıntıya girme, bırak soğuk desinler. Eltini kaale alma, hal hatırdan sonra bişey anlatıyorsa kafanı çevir başka yere bak , dinleme güzelim. Sen iyi, samimi bir insansın anladığım kadarıyla. Ama karşındakiler bunu saflık olarak görüyorsa, ör duvarlarını uzaklaştır kendinden. Yoksa evlendikten sonra çok sıkıntı çekersin.

Pasif deme kendine. Dişe diş,kana kan hadi bakalım :)))

kızlar ben (argo olcak ama ) müthişş gaza geldim
eltimi arayıp bak ben aslında sandığın gbi pasif değilim
kaynanamada onlara 20 binlik hayvan bakarken iii bize gelince tek bi hayvan bile bakıp yardım etmedin yanımda işin yok oğlunu alıyorum benim o artık
diyomuşum
sonuç : sözlüm benden ayrılıomuş Allah korusun :)))))
gelip burda dyomuşum kızla ben hiç ii bişi yapmadım sözlümü kaybettim
Şaka bi yana hakkaten ben kendimi değiştirme kararı aldım ... dişimi göstemeye çalışcam

Hadi bakalım göster kendini, bekleriz zafer haberlerini.

sözlüm Ankarada okuyo burda, okulda tanıştık 3 sene oldu, kaybetmek istemiyorum çok seviyoruz birbirmizi....
ewet iyi niyetimi saflık olarak değerlendirdiler.. evlenmeden evlensem dahi gerek yoktu bu samimiyete.. ama adamına göre muamele yapcam artık
eltime bile iyiydim arkamdan iftirasını bile bile anladım ki salaklık etmişim.. burya yazmıyorum tepki çekerim die ama gercekten sözlüm ve kayın validem cok cahil.. yazın onların köye gittim ( aileme yaz okuluna gidiorum dierek altlı üstlülerya ilk geldiğimiz gün orda yemek yenmişti o vesile ile bulundum da o kahwe nane olayı çıktı.. artık sizli konuşursam olmaz heralde ama sadece iyim sen nasılsın bu kadar bunun ötesine asla ama asla gecmemeliyim.. asla..
faceden vs sildim.. msnden görünce asla yazmıom o yazardı eskiden ağzımdan güzel laf alırdı.. ama ben selam verilemdikçe selam vermiom ve kısa kesiom..
tel.ler paralel tele cıkınca hemen kayın validemi istiom.. aramıomda eskisi gibi... çatlıo sanıırm kayın valide ile biraz fazla konuşsak acıo hemen afra tafralar.. ne kadar uzun konuştunuz demeler.. hiiiç bişe demiorum.. son durumlar bu...
mümkün olduğunda konuşmuom ama doum yapcak aramalıyım ??????????????????????

İyi olmak çok basitken, hiçbir güç sarfetmeye gerek yokken insanlar şirret olmak için neden bu kadar çaba sarfedeler anlamam. Eltinizi kendi halinde bırakmaktan başka çareniz malesef ki yok. Bir insana en büyük ceza varken O`nu yok saymaktır, zamanla düzelir inşallah... Kaynana olayına gelince evet ev üstünde ev olmaz görüşünü savunanlardanım ama bir tek kaynanızla yaşayacaksanız ve siz evlenince o yalnız kalacaksa çokta problem etmemenizi tavsiye ederim. Belki zararı değil faydası bile dokunabilir size birçok konuda...

ayy ne kadar güzel yazmışsın canım ya ilgilenme kafanı çevir nasılsın faslından sonra bişi anlatıyosa bile ilgilnem diye.... çıldırır vallahi... ön planda olamk isteyen aslan burclu eltim buldu benimm gibi saf içine atan balık burclu eltiyi ezioda ezio
neseki sözlüm ona ve kardeşine karşı son derece koruo bide annesinin bizim için kılını kıpırdatmadığını ama onlar için bu yasta calıştığını görebilse...
KIZLARRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR
1 HAFTAYA DOĞUMU VAR ??????????????????????????????????????? ARAMAM ŞART MI ????
bizim paramız zaten yok nışan düşünüoz ortada birikim yok sevgili eltim bileziğini bozdurmaz sözlümden para isterler.. bide doğumu için sözlüm para göndercek.. ya iyi olsalar ben bile verrim para ama böle insana yapılan iyilik batıo....
szölüme dedim iyi olsa ben bile ayarlarım ama ona yardım etmek içimden gelmio ne yapim kardeşim var ortada dio..
ama ben onlara gidince ev ortamında bilezik takıp bana CAHİLCE hava atmayı bilio.... demioki bunlarnışn yapcak ben bileziğimin tekini bozdurayım.. offf

Bir evde karı-koca-çocuk dışında kimse olmamalı güzelim,yaşayamazsın. Özel hayatın olmaz,akrabalar; elti, görümce,köylüsü hep sende toplanır hizmetçi gibi kullanırlar seni. Kayınvalideyle de saygılı mesafeli ol bak, kafan rahatlayacak. Eltiyi halletmişsin bile sen, üzme kendini.

Pazardan bir tulum al götür şekercim, almadı demesin. Ama pazardan al, marka bişey olmasın sakın özellikle yap. Sözlüne bu yeni kararlarından bahsetme sakın . Onlara tavır yaptığını düşünmesin. Kayınvaliden mümkünse zaten bişey yapmasın, bir yapar 5 bekler bunlar. Senden uzak, ona yakın olsun. Madem senin iyi niyetinin karşılığını gösteremiyor, ağırdan sat kendini sende.

canım sözlüm okul sebei ile 6 yıldır Ankarada, şuan da askerde, anne eltimle altlı üstlü, kurulu düzenleri var, artı sözlüm bu kış rahatsızlanmıştı
kayınwalide gelmişti, 8 ay hergün birlikte idik, ben işten sonra bi iki saat uğrardım sözlüme , haftasonları sözlümle kps hazırlanırdık,
kayınwalide asla benim analaşailcem yapıda bi insan değil.. bigün arkadaşıma gittik otudur bütün yemeği temizledi, tek kelime sohbet etmedi arkadaşımla eşiyle..
ben değil sözlm bile rahatsız oldu.. görmemişer gibi neydi o öyle.. bide yerken döktü kimseye fırsat vermedi.. rezil oldum ve Allah sahit aradan 1 yıl gecti hala arkadaşıma gidemiom...
sözlümle baş başa kalınca bizi dinlerdi.. o mutfaktaydı biz iki oda yanda.. başbaşa konuşmalara atlardı muhalefet olurdu, oğlunu kendi düşüncelerine ika etmeye , beni dinlememesine yönelndirirdi.... hep sustum hep sustum..
bigün dişlerini fırçalıyodu sözlüm..
ona dilinide fırcalaman gerek dedim
onun aklına uyma sakın öle şey olumuymuş o bilmio, ne sacma şey o öle..
dayanamadım ağladım dolmuştum ben...'nın kötülüğünümü istiyoum ....'teyze dedim..
her seyime muhalefetti..
sölümde üzüldü cahil biri ilk defa büyük sehire gelmiş, arkadaşlarımı, düğünlerimizi herseyi garipsedi..
ne yemek kültürümüz ne temizliğimiz anlatamam sana kişikillerimiz inanılmaz zıt, ben yapamam yani...
anlatamadığım şeyler war burda.. tuvalaette yaplıması gerekenleri ulu orta yapıo sinir bozucu seyler bunlar..
evlenince alsam bizim aileye misafirliğie gelsem inanılmaz garipserler... sözlüm onlara benzemez pek o hep odasında ders calışmış
17 sene boyunca büyük bi şehirde okuma hayali ile yasamış ve çıkıp Ankaraya gelmiş kendisini geliştirmiş bi insan onlarla alakası yok yoksa yapamazdım..

Allah yardımcın olsun canım böyle insana diş göstermek gerek 2 diş göstersen susmasını bilir o . kimmiş ki seni eziyor seviyesize bak hele. Hodri meydan bakalım kimmiş cazgır bari söylediklerine degsin :)) diş göster

onlar kırklarelinin köyünde ben Ankaradayım canım. tel ile aramam mı gerek ay hiç içimden gelmio aramasam olmaz mı ?? zaten kaynım bana aşırı soğuk aramasam olmaz mı ????????? biliyorum beni sewen insanlara bak ramadı vw dicek ama hiç içimden gelmio gülüm ya aramak ?? doğumu ile ilgili iki kez msnde konuşcak oldum ay bi hawa bi hawa... amacı ne anlamam çekemiyorum vallahi.. hep gösteriş hep gösteriş aramayayım ya olmaz mı ??

canım onlar kırklarelinde ben Ankaradayım ama bi araya gelince bakalım ezmeye calışsın bende ezmeye çalışcam:))) ya bu topici actım nasıl gaza geldim şuan arayıp ağzımı acıp gözümü yumasım var canım doğum yapcak aramalımıym ?? bak neler yaptı ?? szölüm dioki arama kardeşimi ara , o öle yapcakmış

canlarım nışana gelcek nasıl davranayım ?? ya en mutlu günümde harekplanlı davranmak ne zor .. ama plansız tüm davranışlarımdan anlam çıkardı.. kayınvalideme özlem yüzüme bakmıo diomuş.. bide kendini saf göstermesi yokmu .... nışanımda ben gelenlele ilgileneceğim herkesle hoş beş..
ama ona içimen gelmicek ne yapmam lazım ??? onun yüzüne bakasım bile yok

eltin cok ayri bir konu ama onu alt etmenin tek yolu uzak durmak mumkun oldugunca muhattap olmamak. bence senin asil sorunun kaynanan ve onun senle yasama planlari.

bence kaynanan seni sandigin gibi diger gelinlerinden daha cok fln sevmiyor. sadece evlenmeden once sana iyi davranarak senden gelebilecek itirazlari ve negatiflikleri bertaraf etmeye calisiyor. hani o sana kizi gibi davranirsa sen de utanip cekinip birsey diyemiyceksin. hem de dersen sozlunun gozunde sen suclu olcaksin. sunu hic unutma ne kadar iyi olursan ol ilk hatanda hepsi unutulur kotu olan sen olursun. onca zaman ettigin fedakarliklarin da adi olmaz. o yuzden aranizin bozulcagina fln aldirmadan senin istedigin ne ise onu yaptirmak icin elinden ve dilinden gelen herseyi yap. cunku istedigin seyleri yapamadan kotu olacagina en azindan istediklerini yaptir da kotu ol. senin kaynananin hali hazirda iki gelini varmis, onun kesinlikle kafasinda bir gelin profili vardir. kendi kizi da varmis, kalkip gelinden kiz olmayacagini bilir. hevesini de almistir o konuda. yani kendini ozel sanma sakin. bunlari hepsi evlenene kadar. bak bu iyi halleri sayesinde size para fln yardimi yapmamasini kabullenmissin ses cikartmiyorsun. yani kadin ektigini biciyor bir guzel. gayet akillica. sen de ondan geri kalma. saygili ol ama dedigini yaptir. ustelik isteklerinin hicbiri mantiksiz degil. neden sizle yasiyormus ki??? en yeni gelinin evine mi yerlesilirmis? digerlerinden yuz bulamiycagini biliyor. en iyi sana sozu gecicek ondan bastan yolunu yapiyor. simditavir koymazsan isin coooooooooooook zor!! azcik acik gozlu ol. sozlunun hurmetine fln da olsa kendini ezdirme.

geçen sene eltiin yüzü ortaya iyice çıkmıştı o sıra sözlümün hastalığı sebebiyle kayınvalide Ankaraya geldi.
olaylar ortaya cıktı herşeyim laf olmuş ben nasıl üzülüyorum daha evlenmeden bunlar oldu namusuma kadar laf edilmiş
baktım k.valide ağlamaya başlıo bana kim bakcak ortada ben kalcam şokkkkkkkkkkkkkk oldum kadın bana akıl vereceği üzülme diyeceği yerde kendni düşünüo..
bunun gibi şeyler cok oldu. tel paralel old. için benle cok soğuk konuşur eltim duyacak die, gecen bayramını kutlamak için sözlümle aradık eltim evde yokya bana bir yağ bir bal ama sen bana artık anne demelisin.. neye uğradığımı sasırdım normalde konuşurken kızım demeyi bırak adımı bile kullanmazdı..
anladımki eltim evde yokmuş.. üzüldüm.. farketmedim sanıo.. gercekten sevmiş olsa böyle yapmazdı . sözlümün mezuniyete geldiler ..
bana yaptıklarını anlatsam site çöker... kaldırmaz yani.... onca yazıyı...
eltim üzülmesin die benle resim bile cektirmedi.. onun kuklası gibiydi.... sözlümde anladı bunu , sözlümün teyzesi bile gidip sen böle dawranıosun ozlem kırılıo demiş, o da ne yapayım alıp kucağıma sallayayımmı demş... ne kadar üzüldüm ne kadar ağladım...neler neler ya hangisini yazayım...
o bana soğuk oldukça sözlüm keyif üstüne keyif bir kahkalar bi yapmacıklıklar....
eşiyle çiçeği burnunda sewgili gibi vıcık vıcık hareketler... şapır şupr öpüşmeler... kaynım rahatsız oluo ama ne yapsın tepki veremio... başedemiyo..
sonra kaynım bunun elini bırakınca kawga cıkarmalar.. bi huysuzluklar.. kayınvalidem onun ne old. bilio ama hep onun yanında oldu.. o kadar salağım ki o olaylardan sonra gene aramağa devam ettim selamı sabahı kesmeliydim.. sanki aradımda ne oldu.. inşallah gene öyle seyler olurda eli eteği çekerim.. şimdi ortada net bişey yokken merhabayı kesince laf ederler.. yavaş yavaş sıırı koyuyorum ama eltimle sınırı koydum zaten faceden vs hep sildim teli bile yok bayram seyran asla msj atmam doğum yapcak kaynımı arıcam onu deil...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…