Benim eltim düşman başına..

bu tarz insanlarla nasıl başa çıkılır ?

• Ankete Katılan
    133
sözlüme diyeceğim ki annen onlara 3 tane hayvan bakıyo en az 20 bin yardımları var.. bu işler karşılıklı yarın walide rahatsızlanıncada eltim ona bakacak...

geçen sene eltiin yüzü ortaya iyice çıkmıştı o sıra sözlümün hastalığı sebebiyle kayınvalide Ankaraya geldi.
olaylar ortaya cıktı herşeyim laf olmuş ben nasıl üzülüyorum daha evlenmeden bunlar oldu namusuma kadar laf edilmiş
baktım k.valide ağlamaya başlıo bana kim bakcak ortada ben kalcam şokkkkkkkkkkkkkk oldum kadın bana akıl vereceği üzülme diyeceği yerde kendni düşünüo..
bunun gibi şeyler cok oldu. tel paralel old. için benle cok soğuk konuşur eltim duyacak die, gecen bayramını kutlamak için sözlümle aradık eltim evde yokya bana bir yağ bir bal ama sen bana artık anne demelisin.. neye uğradığımı sasırdım normalde konuşurken kızım demeyi bırak adımı bile kullanmazdı..
anladımki eltim evde yokmuş.. üzüldüm.. farketmedim sanıo.. gercekten sevmiş olsa böyle yapmazdı . sözlümün mezuniyete geldiler ..
bana yaptıklarını anlatsam site çöker... kaldırmaz yani.... onca yazıyı...
eltim üzülmesin die benle resim bile cektirmedi.. onun kuklası gibiydi.... sözlümde anladı bunu , sözlümün teyzesi bile gidip sen böle dawranıosun ozlem kırılıo demiş, o da ne yapayım alıp kucağıma sallayayımmı demş... ne kadar üzüldüm ne kadar ağladım...neler neler ya hangisini yazayım...
o bana soğuk oldukça sözlüm keyif üstüne keyif bir kahkalar bi yapmacıklıklar....
eşiyle çiçeği burnunda sewgili gibi vıcık vıcık hareketler... şapır şupr öpüşmeler... kaynım rahatsız oluo ama ne yapsın tepki veremio... başedemiyo..
sonra kaynım bunun elini bırakınca kawga cıkarmalar.. bi huysuzluklar.. kayınvalidem onun ne old. bilio ama hep onun yanında oldu.. o kadar salağım ki o olaylardan sonra gene aramağa devam ettim selamı sabahı kesmeliydim.. sanki aradımda ne oldu.. inşallah gene öyle seyler olurda eli eteği çekerim.. şimdi ortada net bişey yokken merhabayı kesince laf ederler.. yavaş yavaş sıırı koyuyorum ama eltimle sınırı koydum zaten faceden vs hep sildim teli bile yok bayram seyran asla msj atmam doğum yapcak kaynımı arıcam onu deil...

iste insan dusundukce bir suru ipucu yakaliyor gecmis olaylardan. kaynananin tek derdi kendini size yamamak kaba tabirle. elden ayaktan dusmedikce herkesin evi dami ayri olmali.ustelik bu iki yuzlulugu insanda iyilik yapma istegi bile birakmaz ne yazikki...
merhabayi kesmeniz gerekmiyor bence. oyle davranin ki sizden de cekinsin, sizi evirip cevirecegini dusunemesin. aklinca politik davranip herkesle iyi olmaya calisiyor ama yemezler yani. adaletli davransa, yanlis yapani uyarsa dogru yapani ovse ben sizi tesvik ederdim kaynananiza goz kulak olmaniz icin. ama oyle iyi niyetli bir insan degil sizin kaynananizin uzgunum. adaletsiz, cocuklarini ayiriyor ve firsatci. sizin toylugunuzu, yeni gelin olusunuzu somuruyor. siz de ona hakettigi gibi davranin. oglu gormeyebilir bunlari. elinden gelmeyebilir haddini bildirmek. ama siz saygi cercevesinde ve gayet akilli bir sekilde hakkinizi savunun ve onun aklindan gecenin ne oldugunu bildiginizi hissettirin.

zaten bu tavirlariyla kaynananiz iyi bir gelini haketmiyor. boyle dusununce belki de eltinize de cok sey etti. simdi o da, ona ve size ederek intikam aliyor. kim bilir... olaylari birbirinden bagimsiz dusunmemek lazim.

herkesi kendin gibi sanma cnm.. bak bende unv mezunuyum evlenmeden once enfazla 6 ay dururum dedim o da evi hazirlamak icin.. kv bir séné bari dur kizim benim ne zararim olur yemegini yaparim sana yardim ederim falan filan.... ama oyle olmuyor sen kendinden veriyorsun. Gélin oluyordun unv okumussun okumamassin bakmiyolar.. hep sustum iki séné boyunca ama psikomojim bozuldu.. keske lafini seveyen Ben.. Keske dedim diretseydim ayri Ev diye.. Beni seven insanla huzurlu bir evlilik geçirmek varken neden hapis kalayım evlerinde..eltine gelince genelde eltiler böyle cnm. Bende de var iki tane ben küçük gelinim.. ama ikisi bir olur bit den deve yaparlar sakayi alırlar afedersin kaka yaparlar kocalarına kv solerler sonra onlar kocama soler esimle şaşırırız ve keske deriz ayrı eve çıksaydık bunlar bizden ne istiyor... huzur istiyorsan kafanı dik tut ve pat pat söyle içindekileri sonradan psikolojin bozulmasın yaşayan biri olarak söylüyorum ..daha da biz bekliyoz kayinlarim resmen bana da bozuk atıyorlar anneleri ve karıları yüzünden.. İpini sağlam kazığa bağla derim bu dünyaya bir kez geliyorsun

iste insan dusundukce bir suru ipucu yakaliyor gecmis olaylardan. kaynananin tek derdi kendini size yamamak kaba tabirle. elden ayaktan dusmedikce herkesin evi dami ayri olmali.ustelik bu iki yuzlulugu insanda iyilik yapma istegi bile birakmaz ne yazikki...
merhabayi kesmeniz gerekmiyor bence. oyle davranin ki sizden de cekinsin, sizi evirip cevirecegini dusunemesin. aklinca politik davranip herkesle iyi olmaya calisiyor ama yemezler yani. adaletli davransa, yanlis yapani uyarsa dogru yapani ovse ben sizi tesvik ederdim kaynananiza goz kulak olmaniz icin. ama oyle iyi niyetli bir insan degil sizin kaynananizin uzgunum. adaletsiz, cocuklarini ayiriyor ve firsatci. sizin toylugunuzu, yeni gelin olusunuzu somuruyor. siz de ona hakettigi gibi davranin. oglu gormeyebilir bunlari. elinden gelmeyebilir haddini bildirmek. ama siz saygi cercevesinde ve gayet akilli bir sekilde hakkinizi savunun ve onun aklindan gecenin ne oldugunu bildiginizi hissettirin.

zaten bu tavirlariyla kaynananiz iyi bir gelini haketmiyor. boyle dusununce belki de eltinize de cok sey etti. simdi o da, ona ve size ederek intikam aliyor. kim bilir... olaylari birbirinden bagimsiz dusunmemek lazim.

ayy canımsın benim.. ne kadar güzel yazmışsın... adaletli davransa, yanlis yapani uyarsa dogru yapani ovse ben sizi tesvik ederdim kaynananiza goz kulak olmaniz icin demişsinya .... inan böyle olsa ben sözlüme derim annen bizle kalsın diye...
düşündükçe daha neler çıkıyo...
burda insanlar bana dışardan bakmamı sağladıda bi sürü şey farkettim..
elden ayaktan düşse bile benim için kılını kıpırdatmadı herşeyi bu eltime yaptı ki benden önce 20 senelik evli kızı, 15 senelik evli oğlu
3.olarakta bu fena eltim var Allah aşkına benim yanıma almam hak mı ? yeni evli halimle... yeni evli olmasam bile ..
...teyze benim gün param var bende inek alsam düğün için bakar mısın dedim yok bakmak çok zor dedi ama eltimin çocuğu oolcak die tam 3 taneye bakıo !!!
hak mı ??? cok fena alduğunu destekelyen o kadar tavrı varki ama sözlüm benim annem çok saf benm annem çok saf..
bırak Allah aşkına dedim bigün... bu devirde saf mı kaldı.. kendini düşünüo bitek dedim.. dayanamamıştım bi gün..

eltim o kadar uyanıkki, bütün çabaları sömürdüğü kaynanama bakmamak, hem onu kendinden uzaklaştırıo hem beni sewmelerni engellio.. nasıl başarıo anlatamam... ama yokkk bi gün diyeceğimm herşey karşılıklı sen bugün onun için 3 hayvana bakıyosun oda sen yaşlanınca sana bakacak herşey karşılıklı dicem... bunu eltimede duyurcam bunu gercekten yapmam lazım aman cok ii oldu bana para yardımlarının olmayacak olması....

Eltini neden bukadar takıyorsun kafana:KK6: salla gitsin görmemezlikden gel, samimi olma. merhabadan öteye gitmesin tavrın herşey normale döner. Sen sözlünden eminsen oda senden ve yaşananları görebiliyorsa boşver gerisini. Kayınvaliden içinde üzüldüm çünkü bana kim bakacak sözünü sağlıklı insanlara yakıştıramam ben. Önce bir ev hayatınız olsun başbaşa tadını çıkarın zamanla insanın düşünceleri değişir belki sen buyur edersin evine sizinle yaşaması için. Şimdiden yapmam etmem deme, Şu facebook şifresini nasıl kırıyorsun de bana hele merak ettim:KK23::KK53:

Mnl sana hak veriyorum yeni gelin toylugunu kullanıyor.. Sakın kendinden taviz verme eğer şimdi verirsen sonra hep sen verici olacaksın ve kendini bile unutursun.. herkese degeri kadar deger gerek.. Adı üstünde evlilik.. size ait bir ev sizin yuvanız .. gerisi fasa fuso.. Eltinin cekememezligi bariz ortada inkada ne kadar uzak seviyeli olursan o kadar iyi

herkesi kendin gibi sanma cnm.. bak bende unv mezunuyum evlenmeden once enfazla 6 ay dururum dedim o da evi hazirlamak icin.. kv bir séné bari dur kizim benim ne zararim olur yemegini yaparim sana yardim ederim falan filan.... ama oyle olmuyor sen kendinden veriyorsun. Gélin oluyordun unv okumussun okumamassin bakmiyolar.. hep sustum iki séné boyunca ama psikomojim bozuldu.. keske lafini seveyen Ben.. Keske dedim diretseydim ayri Ev diye.. Beni seven insanla huzurlu bir evlilik geçirmek varken neden hapis kalayım evlerinde..eltine gelince genelde eltiler böyle cnm. Bende de var iki tane ben küçük gelinim.. ama ikisi bir olur bit den deve yaparlar sakayi alırlar afedersin kaka yaparlar kocalarına kv solerler sonra onlar kocama soler esimle şaşırırız ve keske deriz ayrı eve çıksaydık bunlar bizden ne istiyor... huzur istiyorsan kafanı dik tut ve pat pat söyle içindekileri sonradan psikolojin bozulmasın yaşayan biri olarak söylüyorum ..daha da biz bekliyoz kayinlarim resmen bana da bozuk atıyorlar anneleri ve karıları yüzünden.. İpini sağlam kazığa bağla derim bu dünyaya bir kez geliyorsun

ben en baştan eltimide kayın walidemi de kendim gibi sandım kaybettim.. ama gözümü açtım ki insanların her davrnışı planlı...
ayy öyle gercekten benim okuma yazma bilmeyen kayınwalide sözlümle konuşmalrımda düşüncelerimi çürütme çabalarında..
nice akrabalarım ilkokul mezunu ama var yol yordam bilir insan... eltim Allah ım acaba bu büyük şehirde olsa nasıl olurdu
nasıl gösteriş meraklısı....ben üni okumuşum hiç umurlarında bile değil...

canım ben sana çok üzüldüm ... hala birlikte misin ????????????????????????????????????????????????
kayın validen de mi ayrımcılık yapıo ?????? eşin arkanda mı ??????

Eltini neden bukadar takıyorsun kafana:KK6: salla gitsin görmemezlikden gel, samimi olma. merhabadan öteye gitmesin tavrın herşey normale döner. Sen sözlünden eminsen oda senden ve yaşananları görebiliyorsa boşver gerisini. Kayınvaliden içinde üzüldüm çünkü bana kim bakacak sözünü sağlıklı insanlara yakıştıramam ben. Önce bir ev hayatınız olsun başbaşa tadını çıkarın zamanla insanın düşünceleri değişir belki sen buyur edersin evine sizinle yaşaması için. Şimdiden yapmam etmem deme, Şu facebook şifresini nasıl kırıyorsun de bana hele merak ettim:KK23::KK53:

canım eltim bana çok zararları dokundu onun yaptıklarını tavırlarını hazmetmem kolay olmadı.. inan bana dünyada bunun gibi insana rastlamadım..
antika yani..... Allah düşmanıma vermesin.... kayınvalidemin hatasıda çok eltim için çabalıyo onlar bir olsunlar benden uzak olsunlar ben buktım artık 17 yasıma kadar babane 24 üme geldim anane ile aynı evin içindeyim evlenincede k.vaide cekemem.. helede böyle oyuncusunu....
face şifresini şöle çözdüm :KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::KK70:::KK70:::KK70::KK70: bunun face şifresi olsa olsa doğum tarihidir dedim ik denenemdi ve actı ...
acmaz olaydım benim için yazılan küfürleri görmek hiç hoş değildi....

Mnl sana hak veriyorum yeni gelin toylugunu kullanıyor.. Sakın kendinden taviz verme eğer şimdi verirsen sonra hep sen verici olacaksın ve kendini bile unutursun.. herkese degeri kadar deger gerek.. Adı üstünde evlilik.. size ait bir ev sizin yuvanız .. gerisi fasa fuso.. Eltinin cekememezligi bariz ortada inkada ne kadar uzak seviyeli olursan o kadar iyi
evet benim k.validenin gözünde ben saf eltimin gözünde ise silik bi karakterim...
iyi akıl verdnizi bana kızlar Allah benle ilgilenip fikirde bulunan herkesin gönlündeki muradı versin... benim duam kabul olur...
oh ne güzel ya hepinizi çok seviyorum..
BEN YETERİNCE TAVİZ VERDİM YETERİNCE ÜZÜLDÜM... ARTIK DUR DİYECEĞİM... sözlüm haftaya gelcek
konuyu açıp annen ne güzel onlara yardım edio ee bu işler karşılıklı oda yarın k.walideme bakacak dieceğim...
bunu eltimede kayın walideme de konu arasında dicem...
ne güzel şeymiş k.kulubu.. hedef kitlem beni anlayan ve doğru yönlendiren kadınlardan oluşuyo..
anneme anlatacak oldum baktım sözlümden soğuyacak hemmen susstum içime ata ata kendimi yedim
dün açtım bu konuyu akşam o kadar rahat uyudum
sabah o kdr rahat uyandım ki HEPİNİZİ ÇOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOKKKKKKKKKKKKKKKKK SEVİYORUM
RABBİM YOLUNUZU ACIK ETSİN.... DİLEKLERİNİZ GERCEK OLSUN İNŞALLAH.....

canım onlar kırklarelinde ben Ankaradayım ama bi araya gelince bakalım ezmeye calışsın bende ezmeye çalışcam:))) ya bu topici actım nasıl gaza geldim şuan arayıp ağzımı acıp gözümü yumasım var :KK70::KK70: canım doğum yapcak aramalımıym ?? bak neler yaptı ?? szölüm dioki arama kardeşimi ara , o öle yapcakmış

Evet canım kardesını ara bırak muhattabına bıle alma :)

ayy canımsın benim.. ne kadar güzel yazmışsın... adaletli davransa, yanlis yapani uyarsa dogru yapani ovse ben sizi tesvik ederdim kaynananiza goz kulak olmaniz icin demişsinya .... inan böyle olsa ben sözlüme derim annen bizle kalsın diye...
düşündükçe daha neler çıkıyo...
burda insanlar bana dışardan bakmamı sağladıda bi sürü şey farkettim..
elden ayaktan düşse bile benim için kılını kıpırdatmadı herşeyi bu eltime yaptı ki benden önce 20 senelik evli kızı, 15 senelik evli oğlu
3.olarakta bu fena eltim var Allah aşkına benim yanıma almam hak mı ? yeni evli halimle... yeni evli olmasam bile ..
...teyze benim gün param var bende inek alsam düğün için bakar mısın dedim yok bakmak çok zor dedi ama eltimin çocuğu oolcak die tam 3 taneye bakıo !!!
hak mı ??? cok fena alduğunu destekelyen o kadar tavrı varki ama sözlüm benim annem çok saf benm annem çok saf..
bırak Allah aşkına dedim bigün... bu devirde saf mı kaldı.. kendini düşünüo bitek dedim.. dayanamamıştım bi gün..

eltim o kadar uyanıkki, bütün çabaları sömürdüğü kaynanama bakmamak, hem onu kendinden uzaklaştırıo hem beni sewmelerni engellio.. nasıl başarıo anlatamam... ama yokkk bi gün diyeceğimm herşey karşılıklı sen bugün onun için 3 hayvana bakıyosun oda sen yaşlanınca sana bakacak herşey karşılıklı dicem... bunu eltimede duyurcam bunu gercekten yapmam lazım aman cok ii oldu bana para yardımlarının olmayacak olması....

canim birak seni sevmesin, ama yeterki birsey de beklemesin. evet dedigini yap. hatta eltine duyurmana gerek yok, bunu kaynana soyle yeri gelince. bana kim bakacak dediginde "hic korkma sen gelecegini garantilemissin anne, yatirimini gelinine yaptin o kadar yardim ettin o da esek degil ya seni birakmaz merak etme" de. "ben gibi disardan gelin degil, ayni koylusunuz, kac yillik gelinin, yasadin sen" de ve cik isin icinden. anlasin senin hic oyle ona bakmaya niyetinin olmadigini. boyle boyle kes onun umidini senden. sozlune de tavrin net olsun. tartismaya fln gerek yok. kararli ve sakin birsekilde fikrini soyle. o kavga cikartirsa da orali olma.
sen eltini gercekten bosver. senin asil problemin kaynanan. azcik akilli olursan zaten kaynanani bertaraf edersen eltin de aradan cikacak. simdi suanda eltin senle kaynanani iyi bir ikili olarak goruyor. sen kaynanana tavrini koysan eltin sana artik bulasmayacak bak gor. sana o yuzden oyle akillar veriyor altta kalma vs vs diye. sen o oyle dedigi icin degil ama kendin icin gercekten altta kalmamalisin. eltin senin kaynananla ayni safta olmadiginizi gorunce artik senle ugrasmayi kesecek bence. cunku onun gozunde onunla ayni safta-yani gelinler safinda- olacaksin o zaman. bu demek degil ki onun kalitesinde bir insan olacaksin.. ama birak o oyle dusunsun. boylece sen iki turlu de karli cikicaksin..

ayrica sozlunu ikna etmenin bir yolu da su olabilir. hic annesini suclamadan; beni bu yasima kadar annane, babaannem getirdi, ayrica annem de cok cekti. ben onlarin arasinda buyudum cok sikinti yasadim. artik yalniz olmak istiyorum. bu bir... ama eger birine bakicaksam bu, bu uc kadindan biri olur cunku bunlarin bende hakki cok ve benden baska kimseleri yok. senin anneninse iki gelini bir tane de kizi var. bana dusmemeli ona bakmak der ve isin icinden cikarim. israr ederse de annen evime geldigi gun ben de annemi getiririm. bunu boyle bil der sozlume goz dagi veririm. hani danayi vs yi gosterince sanki sen para goz olursun sozlunun gozunde ama boyle soylersen goze goz dise dis olur. sen sec karar ver canim. hakkinda hayirlisi olsun.

canım onlar kırklarelinde ben Ankaradayım ama bi araya gelince bakalım ezmeye calışsın bende ezmeye çalışcam:))) ya bu topici actım nasıl gaza geldim şuan arayıp ağzımı acıp gözümü yumasım var :KK70::KK70: canım doğum yapcak aramalımıym ?? bak neler yaptı ?? szölüm dioki arama kardeşimi ara , o öle yapcakmış

Evet canım kardesını ara bırak muhattabına bıle alma :)

evlendikten sonra herşey değişiyor o çok sevcdiğin adam bile aile çok öenmli kesinlikle aynı evi tavsiye etmiyorum insnaalrla ugrasması cok ama cok zor sevgide zamanla tükenir ilk 5-6 ay bilemedin 1sene iy olursn ama senınde gözüne batar yeter dersin cok büyk sorunlar baslar ozamn eşin arada kalır sana yada o tarfa söz gecrmeye çalışrı huzursuzluklar baslar bende 1 yılıke vliyim ayrı oturuyorum buna ragmen çok sorunla rçıkıyor..

yanlış yoldasın bence, bir sürü sorun yaşarsın sen bu insanlarla , iyi düşün

nişanlın senin yanındamı ailesinin yanındamı_?

ki annesinin yanında seninle pek yakın olmuyormuş sen diyorsun yani

sözlüyken bunları yaşadıysan evlenince neler yaşayacaksın acaba allah sabır versin evlenince aileyle de evleniyorsun uzak dursan bile burnunda biterler kayınvaliden seninle kalmayı kafaya koyduysa işin zor
ben bu insanları anlamıyorum iki insan geçinemezken birbiriyle üçüncü kişi nasıl olacak ayrı bir evde kalacak maddi gücü yoksa çocukları ödesinler kirasını
sözlün sende cevap ver diyeceğine kendisi senin arkanda durup ezdirmemeli seni
vallaha ben bunları evlendikten sonra yaşadım eşim hiç birşeye sesini çıkaramaz kimseyle tartışamaz hep ben yüzgöz oldum ben senin gibi değilim iyi karşılık veririm bu durumda bile çok yıpratıcı oluyor

Evet cnm halen kv ile birlikteyiz.istiyoruz ayrı evi ama bizim eve çıkmamıza herkes karışıyor kv duygu somurusuyle büyük oglanlarina yakınıyor onlar esime söylüyor.. Vallaa herkes bize hedef oldu bizim hatamız direkt kendi evimize çıkmadık.. Aklını basına al yarın öbür gün esinle bozusacak olursan sebebleri onlardır .ben kaç kere yok yere kavga ettim esimle onlar yüzünden .. ama sabır diyorum.. Evlenmeden ev I'sini kv I'sini hallet. Allah yardımcın olsun.. Dediğim gibi yolun basindasin imzayı atmadan herseyi düzene koy..benim kv de okuması yazması yok ama herseye cvbi çok .. Senin düşünmediğin seyleri düşünüyorlar dikkat et

canim birak seni sevmesin, ama yeterki birsey de beklemesin. evet dedigini yap. hatta eltine duyurmana gerek yok, bunu kaynana soyle yeri gelince. bana kim bakacak dediginde "hic korkma sen gelecegini garantilemissin anne, yatirimini gelinine yaptin o kadar yardim ettin o da esek degil ya seni birakmaz merak etme" de. "ben gibi disardan gelin degil, ayni koylusunuz, kac yillik gelinin, yasadin sen" de ve cik isin icinden. anlasin senin hic oyle ona bakmaya niyetinin olmadigini. boyle boyle kes onun umidini senden. sozlune de tavrin net olsun. tartismaya fln gerek yok. kararli ve sakin birsekilde fikrini soyle. o kavga cikartirsa da orali olma.
sen eltini gercekten bosver. senin asil problemin kaynanan. azcik akilli olursan zaten kaynanani bertaraf edersen eltin de aradan cikacak. simdi suanda eltin senle kaynanani iyi bir ikili olarak goruyor. sen kaynanana tavrini koysan eltin sana artik bulasmayacak bak gor. sana o yuzden oyle akillar veriyor altta kalma vs vs diye. sen o oyle dedigi icin degil ama kendin icin gercekten altta kalmamalisin. eltin senin kaynananla ayni safta olmadiginizi gorunce artik senle ugrasmayi kesecek bence. cunku onun gozunde onunla ayni safta-yani gelinler safinda- olacaksin o zaman. bu demek degil ki onun kalitesinde bir insan olacaksin.. ama birak o oyle dusunsun. boylece sen iki turlu de karli cikicaksin..

ayrica sozlunu ikna etmenin bir yolu da su olabilir. hic annesini suclamadan; beni bu yasima kadar annane, babaannem getirdi, ayrica annem de cok cekti. ben onlarin arasinda buyudum cok sikinti yasadim. artik yalniz olmak istiyorum. bu bir... ama eger birine bakicaksam bu, bu uc kadindan biri olur cunku bunlarin bende hakki cok ve benden baska kimseleri yok. senin anneninse iki gelini bir tane de kizi var. bana dusmemeli ona bakmak der ve isin icinden cikarim. israr ederse de annen evime geldigi gun ben de annemi getiririm. bunu boyle bil der sozlume goz dagi veririm. hani danayi vs yi gosterince sanki sen para goz olursun sozlunun gozunde ama boyle soylersen goze goz dise dis olur. sen sec karar ver canim. hakkinda hayirlisi olsun.
evet canım ya bir ayara gelince istemey gelcekler o zaman değil nışandada değilde ne bilim tel.de sohbet acılırsa söylim böle.. ama yüzyüze oluncada ortada hiç bişi yokken dieceğim ....teyze ne güzel onlar için inek bakıosun ne kdr faydan oldu eee eltimde sana yaslanınca bakacak aynı köylüsünüz, brlikte ana kız gibi oldunuz dicem.. ben zaten onarla bi araya gelmeden bu yazılanarı tek tek okuyacağım ki kararlı olayım.
asıl problem kaynanam cidden.. eltim gelip evime oturcak değl ya... onada altta kalmayayım her iğnesine cwp wercem onun.....
ikinci paraftakinia aynen anlattım kendi bilio neler cektiğimi. ama yineleyeceğim gene.... ayy ne güzel dedin babanem ananem tamam zor günle gecirdik
ama onlar bana sahip çıktı okuttu bakacaksam onlara bakarım Allah Allah ya.. kendinin benden başka 2 gelini 1 kızı var..
hakkten bana düşmemeli dieceğim szölüme.. dana olaylarında paracı konuma düşerim haklısın..
ya ama annem asla tenezzül etmez benim ewimde yatıya bile kalmaz ya şöle beni koruyan dişli bi annem olsa keşke..
eltimin annesi öle dişliki, eltimin annesie gitmesine k.validem afra tafra etmiş bu olydan eltim kawga cıkarmış annesini aramış ,
anneside acmış teli bana bak.... kızımı nasıl verdiysem öylede alırım demiş :KK70::KK70::KK70::KK70: ahhh bende böle bi anne olcakki....

sevgili arkadaşım evlenince çok yıpranırsın bence çok mantıklı düşün
hayatını karartma hayatın kaynanam böyle yaptı eltim böyle dedi
ben ne yapsamla geçmesin

evlendikten sonra herşey değişiyor o çok sevcdiğin adam bile aile çok öenmli kesinlikle aynı evi tavsiye etmiyorum insnaalrla ugrasması cok ama cok zor sevgide zamanla tükenir ilk 5-6 ay bilemedin 1sene iy olursn ama senınde gözüne batar yeter dersin cok büyk sorunlar baslar ozamn eşin arada kalır sana yada o tarfa söz gecrmeye çalışrı huzursuzluklar baslar bende 1 yılıke vliyim ayrı oturuyorum buna ragmen çok sorunla rçıkıyor..

canım büyük ihtimal biz Ankara da yacayacağız inşallah dua et.. sen ayrı evdesinya ne sorun oluyo ki ? eltin var mı senin de ??en doğrusu tek tek konuşmak ...
ne yazık ki sözlüm 25 senelik ömrünü kitaplar arasında gecirmiş
şuan da askerde.. bu kayınvalide elti yüzünden yıpranan evliliklere hiç tanık olmamış, azıcık tecrübeli olsa şu yazıları okusa daha temkinli olur...
ona acıkladım bazı seyleri umarım pay çıkarmıştır...

yanlış yoldasın bence, bir sürü sorun yaşarsın sen bu insanlarla , iyi düşün

nişanlın senin yanındamı ailesinin yanındamı_?

ki annesinin yanında seninle pek yakın olmuyormuş sen diyorsun yani

canım sözlüm her ortamda beni savundu, annesinin ileri gittiğinde beni savunmayı bildi ama yüzde yüz ben haklı olduğum için..
en ufak bi hatam olsa asla yanımda olmazdı belkide.. eltim konusunda hep yanımda....
annesi ile birlikte yasamanın güç olduğunu anlama aşamasında şuan...
dedimya 25 yıllık ömrünü kitap arasında gecirmiş toy bu konularda.. bilmio gelin we kayınwalidenin aynı ewde olamayacağını..
ben ona inanılmaz iyiyim szölüm sanıyoki annesineden böyle olacağım...
ya her zaman iyi niyeti konuşmayı tercih ediyorum uyumdan bahsediom sanıoki annesi ilede yasarsam böle olcam
ama eltim herkes taraından cazgır bilinio
kaynım bile eltimin kızdığı konularda annesine dur dio..
benimki heralde benim herseyi anlayışla karşılayacağımı sanıo...

X