Bencillik mi yapıyorum

Az bile beklentiniz. 3 ay kalmaya gitmiyorsunuz , 3 gun alt tarafi, birakin alemlere akmayi sizinle gelmeliydi
Gelmemesini ben istedim teklif etti, izin alacağı bi durum değil ameliyatta vs geliyor. Ama dediğiniz gibi alt tarafı 3 gün, annemin durumu netleşse de öyle gitse daha iyi olurdu

Yani aynen ben de hani otursun evde ağlasın istemiyorum ama ne bileyim sarhoş da olmayıversin
Bence içki içmesine hassas anlamlar yüklemeyin. Evde oturamaz ki. Ne güzel sizi evde tek bırakıp gitmiyormış. Siz yokken o da çıksın. O da insan. İçmek yerime sinemaya 2gitse farklı mı düşünürdünüz? Ben eşime özellikle git derdim.

Bence içki içmesine hassas anlamlar yüklemeyin. Evde oturamaz ki. Ne güzel sizi evde tek bırakıp gitmiyormış. Siz yokken o da çıksın. O da insan. İçmek yerime sinemaya 2gitse farklı mı düşünürdünüz? Ben eşime özellikle git derdim.
O da öyle dedi, sen evde yokken ben de arkadaşlarımla görüşüyorum ne yapayım diye. Haklı aslında doğru

evde tek başına olmayı sevmediği için mi böyle yapıyor acaba?
mesela ben de annemle yaşıyorum, eve geç geleceğim zaman o da işinden geç çıkar veya anneanneme falan uğrar çünkü yalnız olmayı sevmez.

evde tek başına olmayı sevmediği için mi böyle yapıyor acaba?
mesela ben de annemle yaşıyorum, eve geç geleceğim zaman o da işinden geç çıkar veya anneanneme falan uğrar çünkü yalnız olmayı sevmez.
Sen yokken görüşüyorum işte diyor. Ben varken de görüşüyor aslında ama ben biraz pimpirikli olduğum için evdeki tüm ışıkları açıp 4.katta oturmama rağmen balkona kadar kitleyip diken üstünde oturduğum için sanırım eve geç dönmeyi özlemiş :)

Bu sefer de başka arkadaşıyla çıkmış. Işığı açtın mı kedi için diyorum yok diyor, sakin kalıciim sakin kalıciim :))

Bu arada kedim uzun bi süre klinikte kaldı hastalık sebebiyle. Tek kaldığında vs cidden kaygılanıyor. Kedidir karanlıkta da görür diyenler için bilgi vereyim.

Kızlar günaydın. Buraya bu tür sorular açmayı seviyorum bencillikse farkına varmamı sağlıyor. Konuya geçersem.

Annemin sağlık durumu için il değiştirdim. Yaşı olan bir kanser hastası. Normalde bağışıklık güçlendirici immünoterapi alıyordu ancak metastaz yaptığı yumurtalık 18 santim oldu ve immünoterapi etki etmiyor artık. O yüzden farklı ve bildiğimiz kemoterapiyi almaya başlayacak.

Dediğim gibi yaşı var ve çok uzun süredir bu hastalıkla boğuşuyor nasıl tepki gösterecek, kusacak mı, saçları döküldüğü için morali mi bozulacak bilemediğim için yanına geldim. Alıp döneceğim sonra. 3 gece kalacağım çok uzun bir süre değil.

Ben dün evden çıktım. 1 anahtar var anahtarı kapıdaki ayakkabının içine attım. Işık falan da açmadım evde kedi var ama erken gelir eşim dedim. Mamasını da eşimin iş çıkışı eve gelmesine göre ayarladım.

Evden çıktığım dakika ne hikmetse arkadaşı rakıya gitmek istemiş. Beni mi gözlüyor dedim konuşmalarını attı çocuk canım çekti gidelim falan demiş, öncesi yok gerçi ama ben hala eşimin orange gitti dediğini düşünüyorum.

Çok içmem çok geç de eve gitmem dedi. En son 1'de hala evde değildi ve kafam öyle şöyle demeye başladı.

Hem evde mamasız kalan kedi sebebiyle canım sıkıldı ve sorumsuzluk gibi hissettim. Hem de ve asıl can sıkıntım şu ki ben burada annemin derdiyle uğraşırken onun keyif çatması sinirime dokundu. Oturup karalar bağlamayacak tabii ki ama bu kadar keyif çatmasından rahatsız olmam beni bencil mi yapar? Benzeri durumda kayınvalidem ameliyat olabilir yakın zamanda, ben izin falan ayarlamaya çalışıyorum gidelim bakalım diye. Evde oturup arkadaşlarla rakı balık yapsam tepki gösterirdi o da gibi geliyor.

Ne diyorsunuz?
Annenize çok geçmiş olsun. Bir an önce toparlar, iyi olur umarım.
Yorumlarda gördüm eşiniz gelmeyi teklif etmiş zaten, siz istememişsiniz. Bu durumda eşinizin ve kendi canınızı bence boşuna sıkmayın. Ne güzel eşiniz siz yokken zamanını arkadaşlarıyla görüşerek değerlendiriyor, evde oturup üzülse de bir anlamı olmayacak ki.
Söylemeden geçemem, koskoca adamın size ispatlamak için ekran kaydı göndermesi de hiç sağlıklı görünmüyor. :KK43:
Kendinizi de eşinizi de üzmeyin, bencil de değilsiniz sadece daha anlayışlı olabilirsiniz :)

Annenize çok geçmiş olsun. Bir an önce toparlar, iyi olur umarım.
Yorumlarda gördüm eşiniz gelmeyi teklif etmiş zaten, siz istememişsiniz. Bu durumda eşinizin ve kendi canınızı bence boşuna sıkmayın. Ne güzel eşiniz siz yokken zamanını arkadaşlarıyla görüşerek değerlendiriyor, evde oturup üzülse de bir anlamı olmayacak ki.
Söylemeden geçemem, koskoca adamın size ispatlamak için ekran kaydı göndermesi de hiç sağlıklı görünmüyor. :KK43:
Kendinizi de eşinizi de üzmeyin, bencil de değilsiniz sadece daha anlayışlı olabilirsiniz :)
Kendisinden ispat istemedim, önceden çok tartışmamız olurdu onların etkisinden çıkamadı asla.

Amin çok sağ olun 🙏🏿

Kızlar günaydın. Buraya bu tür sorular açmayı seviyorum bencillikse farkına varmamı sağlıyor. Konuya geçersem.

Annemin sağlık durumu için il değiştirdim. Yaşı olan bir kanser hastası. Normalde bağışıklık güçlendirici immünoterapi alıyordu ancak metastaz yaptığı yumurtalık 18 santim oldu ve immünoterapi etki etmiyor artık. O yüzden farklı ve bildiğimiz kemoterapiyi almaya başlayacak.

Dediğim gibi yaşı var ve çok uzun süredir bu hastalıkla boğuşuyor nasıl tepki gösterecek, kusacak mı, saçları döküldüğü için morali mi bozulacak bilemediğim için yanına geldim. Alıp döneceğim sonra. 3 gece kalacağım çok uzun bir süre değil.

Ben dün evden çıktım. 1 anahtar var anahtarı kapıdaki ayakkabının içine attım. Işık falan da açmadım evde kedi var ama erken gelir eşim dedim. Mamasını da eşimin iş çıkışı eve gelmesine göre ayarladım.

Evden çıktığım dakika ne hikmetse arkadaşı rakıya gitmek istemiş. Beni mi gözlüyor dedim konuşmalarını attı çocuk canım çekti gidelim falan demiş, öncesi yok gerçi ama ben hala eşimin orange gitti dediğini düşünüyorum.

Çok içmem çok geç de eve gitmem dedi. En son 1'de hala evde değildi ve kafam öyle şöyle demeye başladı.

Hem evde mamasız kalan kedi sebebiyle canım sıkıldı ve sorumsuzluk gibi hissettim. Hem de ve asıl can sıkıntım şu ki ben burada annemin derdiyle uğraşırken onun keyif çatması sinirime dokundu. Oturup karalar bağlamayacak tabii ki ama bu kadar keyif çatmasından rahatsız olmam beni bencil mi yapar? Benzeri durumda kayınvalidem ameliyat olabilir yakın zamanda, ben izin falan ayarlamaya çalışıyorum gidelim bakalım diye. Evde oturup arkadaşlarla rakı balık yapsam tepki gösterirdi o da gibi geliyor.

Ne diyorsunuz?
Geçmiş olsun öncelikle, umarım acil şifalar olur anneniz için. Eşiniz için de, belki öyle denk geldi. Kediler bikaç saatte çok etkilenmez açlıktan. Genel olarak saygılı, düşünceli bir insansa ben çok kafaya takmazdım. Hatta benim evde olmadığım bir akşam sıkılarak evde oturmasındansa arkadaşlarıyla olmasını tercih ederdim.

Geçmiş olsun öncelikle, umarım acil şifalar olur anneniz için. Eşiniz için de, belki öyle denk geldi. Kediler bikaç saatte çok etkilenmez açlıktan. Genel olarak saygılı, düşünceli bir insansa ben çok kafaya takmazdım. Hatta benim evde olmadığım bir akşam sıkılarak evde oturmasındansa arkadaşlarıyla olmasını tercih ederdim.
Açlıktan ziyade karanlıktan korkan bi kedi ilginç bi şekilde :) zaten evde kimse yoksa mamasını ona göre yiyor birkaç tane bırakıyor muhakkak 😅

Amin çok sağ olun 🙏🏿

Evde tek başına oturduğunda derdinizi paylaşmış mı olacaktı?
Arkadaşıyla takılmak varken neden eve gitsin, ben varken ben yokken falan böyle bir ayrıma ne gerek var?

Kediyi bilemiyorum.

Annenize acil şifalar.
Evde tek oturduğunda benim derdimi önemsediğini gösterecekti, benim derdimin onun derdi de olduğunu. %100 değil ama %50. Kafayı bulup keyif çatmak bence düşünmenin tam tersi :)

Amin çok teşekkür ederim 🙏🏿

Evde tek oturduğunda benim derdimi önemsediğini gösterecekti, benim derdimin onun derdi de olduğunu. %100 değil ama %50. Kafayı bulup keyif çatmak bence düşünmenin tam tersi :)

Amin çok teşekkür ederim 🙏🏿
Bilmiyorum, herhangi bir sebeple evde değilsem eşim gitsin evde otursun gibi bir beklentim olmaz.
Fazla geldi bana.

Ne diyorsunuz?
İzni ayarlama arkadaslarinla raki balik yap, emoati kursun hoduk

Böyle hissetmekte haklısınız aslında ama erkekler bu kadar ince düşünemiyor. Benim eşim de babamın hastalık döneminde çevre illere gezmeye gidelim demişti. Ben de o dönemde ikilemde kalmıştım ama evde oturup karalar bağlamaya gerek yok, ben doğum iznindeydim eşim yıllık izinde, günü birlik biryerlere gitmiştik. Eşim ablasının bir hastalık durumu oldu, sonuçları bekliyordu kesin değildi biz de tatile gidecektik, ertelemeyi düşünmedi ben söyledim sonuçlar çıksın öyle gidelim diye.

Konuştum kendisiyle. Ben yokken evde oturmasının tabii ki mantıksız olduğunu ama biraz daha işler netleşince ve benim de içim rahatlayınca çıkmasının beni daha iyi hissettireceğini söyledim. Yükü tek başıma taşımanın zor olduğunu ve biraz yardım istediğimi de anlattım. Kendimi çok anlatan biri değilim o da çok bunaldığımın farkında değilmiş zaten az çok anlıyordum bunu, en azından kendimi açıklamış oldum.

Teşekkürler herkese 🙏🏿

X