Bencillik mi yapıyorum

Orangegreysky

🧡🍊🥕
Pro Üye
12 Temmuz 2022
20.049
78.559
Kızlar günaydın. Buraya bu tür sorular açmayı seviyorum bencillikse farkına varmamı sağlıyor. Konuya geçersem.

Annemin sağlık durumu için il değiştirdim. Yaşı olan bir kanser hastası. Normalde bağışıklık güçlendirici immünoterapi alıyordu ancak metastaz yaptığı yumurtalık 18 santim oldu ve immünoterapi etki etmiyor artık. O yüzden farklı ve bildiğimiz kemoterapiyi almaya başlayacak.

Dediğim gibi yaşı var ve çok uzun süredir bu hastalıkla boğuşuyor nasıl tepki gösterecek, kusacak mı, saçları döküldüğü için morali mi bozulacak bilemediğim için yanına geldim. Alıp döneceğim sonra. 3 gece kalacağım çok uzun bir süre değil.

Ben dün evden çıktım. 1 anahtar var anahtarı kapıdaki ayakkabının içine attım. Işık falan da açmadım evde kedi var ama erken gelir eşim dedim. Mamasını da eşimin iş çıkışı eve gelmesine göre ayarladım.

Evden çıktığım dakika ne hikmetse arkadaşı rakıya gitmek istemiş. Beni mi gözlüyor dedim konuşmalarını attı çocuk canım çekti gidelim falan demiş, öncesi yok gerçi ama ben hala eşimin orange gitti dediğini düşünüyorum.

Çok içmem çok geç de eve gitmem dedi. En son 1'de hala evde değildi ve kafam öyle şöyle demeye başladı.

Hem evde mamasız kalan kedi sebebiyle canım sıkıldı ve sorumsuzluk gibi hissettim. Hem de ve asıl can sıkıntım şu ki ben burada annemin derdiyle uğraşırken onun keyif çatması sinirime dokundu. Oturup karalar bağlamayacak tabii ki ama bu kadar keyif çatmasından rahatsız olmam beni bencil mi yapar? Benzeri durumda kayınvalidem ameliyat olabilir yakın zamanda, ben izin falan ayarlamaya çalışıyorum gidelim bakalım diye. Evde oturup arkadaşlarla rakı balık yapsam tepki gösterirdi o da gibi geliyor.

Ne diyorsunuz?

Yani sizin yerinizde olsam eşimin genel tavrı ilgisizse bu olayı sorun ederdim. Genelde ilgiliyse bi seferlik kafasını dağıtmak istedi diye düşünürdüm
Ben ne zaman evden çıksam durum bu aslında. Deseniz ki çok mı kısıtlıyorsun da yokluğunuzu fırsat biliyor, hayır öyle de değil. Evden çıkma sebebim de annem oluyor genelde o yüzden bilemiyorum

Ben ne zaman evden çıksam durum bu aslında. Deseniz ki çok mı kısıtlıyorsun da yokluğunuzu fırsat biliyor, hayır öyle de değil. Evden çıkma sebebim de annem oluyor genelde o yüzden bilemiyorum
Sizinle neden gelmiyor destek için

Karalar baglamasi gerekmiyor ama alemlere akmasi da gerekmiyor. Bencil degilsiniz. Annenize sifalar dilerim.
Yani zaten birkaç gün sonra döneceğim eve. Annem öyle karışan bi kadın da değildir ben döndüğümde yani annemin durumu netleştiğinde gidebilirdi diye düşünüyorum ben de

bencillik değil , hassas davranıyorsunuz. szi hassas bi insanınız aynı durumu karşıdan bekliyorsunuz. günümüz koşulları gereği insanlar üzüzntü dert tasa istemiyor. çünkü kendi derdi stresi yeterince var . bence eşinize hiç birşey söylemeyin kayınvalidenize bakacam diye kendiniz paralamayın .

Yani zaten birkaç gün sonra döneceğim eve. Annem öyle karışan bi kadın da değildir ben döndüğümde yani annemin durumu netleştiğinde gidebilirdi diye düşünüyorum ben de

Sorun gitmesi degil, sorun siz bu durumda uzgunken arkadasi canim cekti deyince ya bu seferlik beni affet, benim cok tadim yok baska sefer diyememesi. Sorun uzuntunuze saygi gostermemesi. Yasadiginiz surecler hic kolay seyler degil ve bunu en iyi bilen en yakinlarimizdir yani esimiz, ailemiz. Yemeden icmeden kesilsin, ben mutsuzum o da mutsuz olsun demiyorsunuz ama es olurken hepimiz iyi gunde kotu gunde diyerek evlendik. Benim kotu gun anlayisimda bu yapilanlar kirici olurdu.

bencillik değil , hassas davranıyorsunuz. szi hassas bi insanınız aynı durumu karşıdan bekliyorsunuz. günümüz koşulları gereği insanlar üzüzntü dert tasa istemiyor. çünkü kendi derdi stresi yeterince var . bence eşinize hiç birşey söyleeyin kayınvalidenize bakacam diye kendiniz paralamayın .
Valla ilki için biraz geç 😅 Çünkü saçma sapan bi şeyden tartışma çıktı gece maalesef.

Kaynanam konusunda derdim eşim değil, ben ameliyat olduğumda 400 km öteden geleyim diye yalvardı kadın annem gibidir sağ olsun, izin alamazsam kendimi yerden yere vurmam tabii ama alabilirsem destek için giderim yine.

Sorun gitmesi degil, sorun siz bu durumda uzgunken arkadasi canim cekti deyince ya bu seferlik beni affet, benim cok tadim yok baska sefer diyememesi. Sorun uzuntunuze saygi gostermemesi. Yasadiginiz surecler hic kolay seyler degil ve bunu en iyi bilen en yakinlarimizdir yani esimiz, ailemiz. Yemeden icmeden kesilsin, ben mutsuzum o da mutsuz olsun demiyorsunuz ama es olurken hepimiz iyi gunde kotu gunde diyerek evlendik. Benim kotu gun anlayisimda bu yapilanlar kirici olurdu.
Yine de bi şey demedim en başta bu arada. Çok içmicem çok da geç kalmıcam dedi iyi dedim. Sonra kalktım trendeyim dedi. Tren yavaş gidiyor dedi ne alakaysa. Eve 20 dk kaldı dediği yerde çoktan evde olması gerekiyordu. Yani aslında kalkmamıştı kalktım dediği zaman (bence) gülerek niye yalan söylüyorsun olabilir muhabbet sarmıştır dedim diye vay efendim öyle de böyle de kısıtlanmış da tasmalanmış da. Amaaaan

Yine de bi şey demedim en başta bu arada. Çok içmicem çok da geç kalmıcam dedi iyi dedim. Sonra kalktım trendeyim dedi. Tren yavaş gidiyor dedi ne alakaysa. Eve 20 dk kaldı dediği yerde çoktan evde olması gerekiyordu. Yani aslında kalkmamıştı kalktım dediği zaman (bence) gülerek niye yalan söylüyorsun olabilir muhabbet sarmıştır dedim diye vay efendim öyle de böyle de kısıtlanmış da tasmalanmış da. Amaaaan

Valla sizi doldurmak istemem cunku zaten yeterince zor bir donmden geciyorsunuz ama sizin bir sey demenize bile gerek kalmadan keske hic gitmeseydi. Cok icmek istediyse oturup evinde de icebilirdi. Siz anneniz bu durumdayken kayinvalideniz icin de izin almayi dusunurken keske esiniz de biraz anlayisli olmayi deneseydi. Olan olmus artik degistiremezsiniz onun icin bir de buna caninizi sıkmayın derim.

Valla sizi doldurmak istemem cunku zaten yeterince zor bir donmden geciyorsunuz ama sizin bir sey demenize bile gerek kalmadan keske hic gitmeseydi. Cok icmek istediyse oturup evinde de icebilirdi. Siz anneniz bu durumdayken kayinvalideniz icin de izin almayi dusunurken keske esiniz de biraz anlayisli olmayi deneseydi. Olan olmus artik degistiremezsiniz onun icin bir de buna caninizi sıkmayın derim.
Yok öyle dolmam ben ya, çok teşekkürler fikirleriniz için.

Empati kurdum, annemin canı icin endiselenirken esimin raki icmeye gitmesine bozulurdum. Benimle esit derecede uzulmesini bekleyemem ama canim yanarken eglenebilmesi beni kirardi. Dusuncem dogru olmayabilir tabi
Yani aynen ben de hani otursun evde ağlasın istemiyorum ama ne bileyim sarhoş da olmayıversin

Yani aynen ben de hani otursun evde ağlasın istemiyorum ama ne bileyim sarhoş da olmayıversin
kaynananla ilişkin farklı duruma evrilmiş, kaynanann için gideceksin gideceksende artık .

eşine kırılmakta üzülmekte hayal kırıklığına uğramakta haklısın . bu gibib davranışlar içten gelen şeyler. kavga sebebi olmamaz. onu o şekilde kabullenip bundan sonraki hayatınızdaki yerinide ona göre belirlersiniz.. çok beklentiye girmeyeceksiniz. yoksa hayat size dar gelir. sizde onun için üzüzlmezsiniz. morali keyfi bozuk olduğunda keyfinize bakarsınız. çok anlam yüklemeyin , hayat kısa keyfinize bakaın . en azından anneniz evinize getiriyorsunuz burun kıvırmıyor .

Merhaba,

öncelikle annenize çok geçmiş olsun, acil şifalar dilerim.

benim sizin konunuzda gördüğüm şey sanırım eşinizi biraz fazla sıkıyorsunuz. lütfen yanlış anlamayın hepimizin karakteri farklı, kimimiz daha rahat kimimiz daha kıskanç vs. ama eşinizin konuşmaları bile atmış olması neredeyse izin istemesi bana tuhaf geldi açıkçası

sanırım eşiniz sizin tarafınızdan fazla kıstlandığını hissediyor. biraz da sarhoş olunca siz ona takılsanız bile tasma da tak vs diye başlamış rakının da etkisiyle :)

ben olsaydım oturur konuşurdum ve sonrasında daha serbest kalırdım. bence çiftlerin özgür alanlarının olması gerekiyor, siz ne kadar kısıtlar ve baskı yaparsanız karşıdaki o kadar kaçmak isteyecektir.

naçizane tavsiyeler, iyi günler

Merhaba,

öncelikle annenize çok geçmiş olsun, acil şifalar dilerim.

benim sizin konunuzda gördüğüm şey sanırım eşinizi biraz fazla sıkıyorsunuz. lütfen yanlış anlamayın hepimizin karakteri farklı, kimimiz daha rahat kimimiz daha kıskanç vs. ama eşinizin konuşmaları bile atmış olması neredeyse izin istemesi bana tuhaf geldi açıkçası

sanırım eşiniz sizin tarafınızdan fazla kıstlandığını hissediyor. biraz da sarhoş olunca siz ona takılsanız bile tasma da tak vs diye başlamış rakının da etkisiyle :)

ben olsaydım oturur konuşurdum ve sonrasında daha serbest kalırdım. bence çiftlerin özgür alanlarının olması gerekiyor, siz ne kadar kısıtlar ve baskı yaparsanız karşıdaki o kadar kaçmak isteyecektir.

naçizane tavsiyeler, iyi günler
Aslında kısıtlamıyorum ama zamanında öyle bi evreden geçmiştik. Yani şu an söylesem utançtan öleceğim kıskançlıklar kısıtlamalar yapmıştım, yapmıştık. Üzerinden çok sular akmış olsa da onları kendi içinde sürdürüyor ve sanki şimdi kısıtlamışım gibi davranıyor :KK43: Bi konuşmak daha iyi olu dediğiniz gibi.

Çok teşekkürler iyi dilekleriniz için bu arada 🙏🏿

haklısınız, canınız acırken çok sevdiğiniz birinin, hiçbirşey yokmuş gezmeye gitmişsiniz gibi keyif yapması beni de üzerdi... bencilce gelmedi...

X