Ben tek taşa bakan okey tahtası gibiyim ya taş gelmeden oyun bitecek yada ben kazanacağım

Beynel

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2014
1.747
376
Kadın bir haftadır yatıyor. Sebep diz ağrısı. Çözüm türlü yorumlar.
Diz kapağı ağrıyor. Filmler temiz doktor menüsküs yırtılması olabilir deyip krem yazıyor. Geçmezse yine gel diyor.
Kadın salı günü kullanıyor çarşamba günü geçmedi diye geri gidiyor.
Pazartesiden beri yatıyor. (Hiç inandırıcı değil. Şişlik olmayan yeri şiş diye milleti kandırıyor)
Başka doktor romatizmadan şüpheleniyor. Olabilir belki başlangıcı vardır. Benim arkadaşım da var dı aynı sınıf aynı mahalle hiç gündüz gece süren ağrı görmedim ayağını da bükmemezlik yapmazdı. Benim bildiğim romatizma sızlama yapar. Belki de ben yanlış biliyorum. Ama tek bildiğim doğru bu kadın bir yalancı. Sırf ilgi toplansın diye yatıyor.
Bu arada ben üşüttüm tabi sabah üşüye titreye kahvaltı hazırlıyorum. Birgün uyanamadım eşime de özür dilerim dedim akşam dan da kırgınlık sanki 360 gün hazır da bir gün hazırlamadın dedi.

Ben hasta kırgın kalkıyorum hergün kahvaltı hazırlıyorum bana böyle diyor.

Facebook davasından beri zaten benim evde ha varlığım ha yokluğum adam dikkate bile almıyor konuşmuyor benimle. Babası işten gelene kadar aşağıdayız sekizde çıkıyorsun kış günü burda hayat erken bitiyor benim için.
Yukarı çıkınca bir saat yarım saat neyse oturuyorum yorgunluk çöküyor uyumaya gidiyorum ben.

Bu adamın benimle konuşacak hiç bir şeyi yok.

Sabah kahvaltı yapıyoruz. Aşağının anahtarını bırakayım mı diyor. Sustum birşey demedim. Bir iki dakika sonra anladı diye bir yere gideceğimi geçmiş olsun için dedim kaçta gideceksin dedi.

Kaçta müsait olursam,belki hiç gitmem haberin olsun diye dedim.
Niye ne işin var diyor.
Hastayım üşüyorum yatacam oldumu dedim masadan kalktı işe gitti.

Kolay gelsin dedim hiç tepki yok.

Ben bunları takmak istemiyorum artik kendi düzenimi kurmak istiyorum. Ama adam anne odaklı annesi herşey den önce onun için ben çok sıkıldım bu kadın oğluna kendine hizmetçi sanıp almış beni yapmayınca eşiminde sevgisini kaybediyorum.

Çok yoruldum artık. Kendi annemle konuştuğumda sırf ayrılmayım diye. Benim sana bakacak param yok dedi ya keşke bunu demeseydi.
Sen korkma ayrılınca sana gelmem. Sana para yedir bana diyen yok dedim odadan ayrıldım.

Bu adam beni önemsemicek artık annesi olsa da olmasa da öyle de yapıyor zaten. Yoruldum ben çok yoruldum bu kadın beni diri diri mezara gömüyor keşke hiç evlenmeseydim hiç.
Yapmak istediğim o kadar çok şey var ki Rabbim in korkusu olmasa şimdi evlilik diye bir şey yoktu hayatımda

Rabbimin korkusu olmasa evlilik diye bişey olmazdı diyorsunuz ya . Allah cana eziyeti de haram kılmıştır. Bile bile hemde. Allahın en sevmediği helal olan bişey varsa da o da boşanmadır. Bakın helal kılıyor ama sevmiyor. Bundan sonra bikez daha düşünün. Dediğim gibi Allah cana eziyeti haram kılmıştır.

ben olsam sinsice evde kimse yokken kv ye gider ne yapmak istediğini biliyorum ama buna müsade etmicem derim ..
Bence bu dilden anlar ,sonra kime gider ne derse desin ..Annen kafayı yemiş ben bugün ona inmedim bile derim ..
Dişe diş ,kana kan ..Sinirim bozuldu ..
Koca da ne kocaymış buluttan nem kapıyor ,madem çok düşkün anacığına otursun kendi baksın ..

Benim orda kast ettiğim boşanmak değil di.

Bakıyor da. Ona da sinir oluyorum ben sancıdan kıvranırken sadece soruyor ne yapabilirim diye.
Mesela sıcak su iyi geliyor su torbasına sıcaksu koy getir derim.. Elinden telefonu bırakıp kalkmaz bana sadece sorar.
Ben çok sıkıldım artık yüzlerine güldükçe midem i bulandırıyorlar ömrümün baharında çürük elmaya çevirdiler beni taviz vermicem artik

Kusura bakmayın yanlış anlamışım o halde. Görmezden gelin yazdığımı. Peki neyi demek istediniz?
Kocaya asi gelmek, ne bileyim annesini babasını çiğnemek buna benzer. Belki söylediğim kadar saygı sevgi beslemiyorum belki onları sevemediğim için böyle oluyor ama onları hayatım boyunca sevmicem

Taviz vermeyince koca anlamıyor ki ..
Daha da inatlaşıyor ...
Çocuk gibi konuşmuyor falan ..
İsin gerçekten zor Allah yardım etsin ..

Kocaya asi gelmek, ne bileyim annesini babasını çiğnemek buna benzer. Belki söylediğim kadar saygı sevgi beslemiyorum belki onları sevemediğim için böyle oluyor ama onları hayatım boyunca sevmicem
Sizinle aynıyız haziranda bende üçüncü yılıma gireceğim evliliğimde. Bu sorunlarda en büyük deva uzak kalmak. Mümkün olduğunca mesafe. Hem manevi anlamda hem fiziksel anlamda. Ama bunun yanında en büyük adım eşinizin olmalı. O aile saadetini herşeyden üstün tutmasını öğrenmeli. Yani aile saadeti olmadan ne anne baba olmalı nede başka birşey. Anne baba atılmaz tabiki de ama gerektiği kadar muhabbet gerektiği kadar ilgi. Eşine saygı duymayan bir insan neden evlenir ki kadını bu şekilde eziyete sürükler?

Bende nefret edıyorum eşimin ailesinden ve çoğu kez hasta rolu yapmıştır. Ama Onn için evliliğimden hiç vazgeçmedim. İlk başlar bizde böyle mutsuz oluyorduk. Çünkü ben hergun annen bana böyle yapıyor, şöyle yapıyor diyerek adamın başının etını yerdım. Biz bile 3 yıla anca oturduk. Şimdi konuşmuyorum kv'le inan hiç kimse git barış demiyor çnkü ben çok özr diledim suçum olmadığı halde binlerce kez. Anladığım kadar kocanda bunalmış. Boşanmak bu kadar kolay olmamılı .Eğer dövmüyorsa , hareket etmıyorsa 1 şans daha ver lütfen.

Evliliği aile olmayı bilmiyor. Kişilik olarak belki mükemmel diyebilirim. Ama eş olarak bunu göremiyorum. Hani bilgisizlikten yapıyor diye düşünüyordum ama artık iyi niyetli düşünmek istemiyorum.
Ben çok sıkıldım.
Evliliğin benim için hiçbir anlamı kalmadı. Hep güzel şeyler hayalden ibaret hayatımda. Belki bunlar benim sınavım, belki cezam bilmiyorum ama bildiğim tek şey yaşamaktan şu durumda olmaktan sıkılmış olmam

Altlı üstlü oturmak ve tüm günü kv geçirmek zor araya biraz mesafe komalısınız.
İş baksanız. Hem ilerde baktınız düzelme yok boşanmak için kendi ayaklarınız üstünde duruyor olursunuz.
Aman çocuk yapayım da birde öyle deneyeyim demeyin kendinizi daha beter bağlamayın

Ayrılığı düşünmüyorum.
Dayak yok ama laçkalaşmış bir hayat var beni kaile almıyor ailemin yüzüne saygı duyup yüzüme baka baka dalga geçiyor. Bir şey dediğim de keşke sende benim kadar aileme saygı duysan diyor. Yüzüne gülüp arkasından dedikodu mu yapayım dediğimde ben öyle mi yapıyorum diyor. Ben hep kendimi avuttum, yada öyle düşünmek işime geldi eşimi seviyorum diye. Ama görüyorum ki seviyorum diye gurur onur saygı hiçbir yerim yok onun gözünde kendi kişiliğimle kabul ederse eder bundan sonra etmiyorsa kendi bilir. Ben bir ömrün geri kalanı nı bu kadının oğlunu dolduruşlarıyla hastalıklarıyla yaşamak istemiyorum monoton bir hayat sürekli sürtüşneli olan ben bezdim eşimin bezmemesi işten değil

Çocuk olmuyor ki.

Ne bilim 3 yıl olmuş daha değişmez mi?
Ben değişebilirliğini gördüğüm için katlandım 1 yıl .. ve iyi ki dedim çok şükür.
Ailesıden uzaklaşabildiğin kadar uzaklaş. Eğer senı çok mutsuz edıyorlarsa ailesıyle görüşme dedim. Eğer görüş diye diretirse ayrılcağını söyle. eğitim nasıl? ayrılırsan yenı bır başlangıç senın için kolay olur mu?

Ben evi defalarca ayırmasını istedim ama yok olmuyor. Eşime bu evden bir kez gittim bir daha gidersem dönüşü olmaz dedim.

Annem başına kalırım sanıyor bazen öyle oluyor ki tek kurtuluşun ölüm olduğunu düşünüyorum ama yapamam.

Ön lisans mezunuyum. Ayrılsam belki daha çok sıkıntı yaşıcam. Ben çekeceğim sıkıntıyı düşünmüyorum artık düşünmeden hareket etmek istiyorum. Ne olacaksa yaşarken görmek istiyorum. Atacağım adımın bir sonrasını düşündüğüm için bu hale geldim.

Ya bu kadın başımdan gidecek yada ben bu evden

B Beynel sana daha once de dedim kuzum ayril su adamdan bir cacik olmaz kendine hic mi acimiyorsun ya? Birak anasinin eteginin altinda yasamaya devam etsin kahvaltisini da anasindan beklesin oyle ziftlensin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…