Ben mi sorun çıkarıyorum yoksa haklı mıyım?

alindalin

Guru
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2010
2.076
1.033
36
Arkadaşlar merhaba

Eşimin bir arkadaşı var. Aslında eşimin kuzeniyle arkadaşlar ama aynı çevrede oldukları için eşimle de samimi olmuşlar. Bu arkadaşın düğününe falan gittik. Kendisi evleneli bir sene oldu. Bizim arabamızı ödünç almışlardı bir gün. Getirdikleri zaman biz de onları evlerine bırakmıştık ve kız bana biraz soğuk gelmişti. Biz sohbet etmiştik ama o hiç dahil olmamıştı arabada. İnerken de sadece iyi akşamlar diyip gitti. Yani adam bir akşam çaya bekleriz falan dedi ama kız hiç oralı olmamıştı. Öyle ayrılmıştık. Sonra bizim bebeğimiz oldu yani isteseler gelebilirlerdi yakın oturuyoruz. Arada telefonlaştıkları zaman arkadaşı eşime diyormuş bir akşam gelin vs. Bana hep öylesine bir davetmiş gibi geliyordu üzerinde durmadım. Sonra çocukları oldu ama daha çok küçük bir ara gideriz dedik. Çünkü arkadaşı sürekli gelin falan diyordu. Ama eşinden o samimiyeti almadığım için nedense gitmek istemedim pek. Net bir davet beklemiş olabilirim sanırım. Çat kapı arayıp hadi biz kahveye geliyoruz diyecek bir samimiyette de değiliz zaten.

Şimdi eşimin kuzeni geldi. Normalde başka şehirde yaşıyor görev nedeniyle. Ve bu bahsettiğim arkadaşları cuma akşamı bizi hep birlikte yemeğe davet etmiş. Eşim de bana müsait miyiz gidelim mi diye soruyor? Açıkçası içimden pek gitmek gelmedi. Demek ki gerçekten davet etmek isteyince davet ediliyormuş. Öncekiler hep öylesine laf olsun diye edilmiş muhabbetlermiş gibi geldi. Şimdi eşimin kuzenini davet edince ayıp olmasın diye bizi de çağırmış gibi geldi ama sizce ben mi yanlış düşünüyorum?

Haklisiniz aslında ama yine de gitmenizi öneririm. Sorun çıkaran olarak gözükmeyin bence. Ama bebek görmeye gitmediğiniz iyi olmuş onlar size gelmemişler siz neden gidecektiniz zaten

Öyle şeyleri çok sorun etmem bebek görmeye gelmeseler bile minik bir hediye alıp giderdim aslında. Eşler tanışıyor ama biz tanışmıyoruz böylece bir tanışma olur derdim. Sonra da o günkü tavrına göre bir dava görüşüp görüşmemeye karar verirdim. Ama bu davet olayı olunca anladım ki isteyince davet edebiliyorlarmış ve aslında davet edilen biz değiliz gibi geldi.

Sanirim biraz haklisiniz.
Ama kadin ilk goruste sizden elektrik almamis olabilir. Bazen olur ya ilk goruste hoslanmadigimiz insanlari tanidikca severiz, onun gibi. Bence bir sans verebilirsiniz.

Bırakın kendileri bulussunlar toplanıp gitsinler vakit geçirsinler. Siz gitmeyin bence. Ben olsam gitmezdim. Samimiyet görmediğim insanın evinde ne işim olur.
Bebek görmeye gelmemişler, henüz birbirinize gelip gitmemişsiniz. Kız sohbet bile etmemiş. Ayıp olmasın diye davet edilmişsiniz resmen.

Gerek yok.

Büyük ihtimalle sizi ayıp olmasın diye çağırdılar. Samimi olmanıza gerek yok. Madem davet etmişler, gidin tabiki. Gitmemek ayıp olur ama yakın arkadaş da olmanıza gerek yok.
Evet ayıp olmasın diye çağırıldığımızı düşündüğüm için pek gitmek istemiyorum ben de.

Sanırım ben de böyle düşünüyorum ama eşime bunu söyleyince bu kadar detay düşünmeye gerek var mı dedi. Sanki sorun çıkaran benmişim gibi oldu.

Sanırım ben de böyle düşünüyorum ama eşime bunu söyleyince bu kadar detay düşünmeye gerek var mı dedi. Sanki sorun çıkaran benmişim gibi oldu.
Evet bu kadar detay düşünmeye gerek var. Siz buluşun gidin keyfinize bakın ben cocuğumla ilgileneceğim diyin.

Sanirim biraz haklisiniz.
Ama kadin ilk goruste sizden elektrik almamis olabilir. Bazen olur ya ilk goruste hoslanmadigimiz insanlari tanidikca severiz, onun gibi. Bence bir sans verebilirsiniz.
Evet olabilir. Çünkü ilk görüşte genelde insanlar benden negatif elektrik alıyor neden bilmiyorum. Sanırım çok cana yakın değilim ama belirli bir düzeyde sohbet ediyorum yani ne yapayım başka. Belki şu davet olayı olmasa bir ara bir çay kahve muhabbeti olsaydı ölçerdik durumu ama şimdi davetli biz değiliz yancı gibi gidecek olmak hoşuma gitmiyor.

Ben olsam gider keyfime bakar evime dönerdim, bu kadar takmayın yahu, samimi olmayın sırf eşiniz için gidin..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…