Ben mi sorun çıkarıyorum yoksa haklı mıyım?

Bukadar ince dusunup gitmemeyi dusunmeniz bence abarti sonucta sizde onlari ozel olarak evinize davet etmemissiniz neden israrla karsi taraftan davet bekledinizki? Davet edildiginiz icin gidin onyargili olmayin bence

Şöyle ki onların düğününde ben hamileydim. Sonra pandemi nedeniyle yasaklar başladı. Sonra ben taşındım ve doğum yaptım derken çok bir vaktimiz olmadı. Onların çocuğu olduğunu öğrendik ama çok yeni biraz vakit geçsin hediye alıp gideriz dedik öyle kaldı. Aslında burdaki mesele tam olarak davet beklemek değil. Çünkü son günlerde gündemimizdeydi bir haftasonu gidelim demiştik eşimle. Ama bu davet olayı olunca biraz alınganlık ettim herhalde.

Arkadaşlar merhaba

Eşimin bir arkadaşı var. Aslında eşimin kuzeniyle arkadaşlar ama aynı çevrede oldukları için eşimle de samimi olmuşlar. Bu arkadaşın düğününe falan gittik. Kendisi evleneli bir sene oldu. Bizim arabamızı ödünç almışlardı bir gün. Getirdikleri zaman biz de onları evlerine bırakmıştık ve kız bana biraz soğuk gelmişti. Biz sohbet etmiştik ama o hiç dahil olmamıştı arabada. İnerken de sadece iyi akşamlar diyip gitti. Yani adam bir akşam çaya bekleriz falan dedi ama kız hiç oralı olmamıştı. Öyle ayrılmıştık. Sonra bizim bebeğimiz oldu yani isteseler gelebilirlerdi yakın oturuyoruz. Arada telefonlaştıkları zaman arkadaşı eşime diyormuş bir akşam gelin vs. Bana hep öylesine bir davetmiş gibi geliyordu üzerinde durmadım. Sonra çocukları oldu ama daha çok küçük bir ara gideriz dedik. Çünkü arkadaşı sürekli gelin falan diyordu. Ama eşinden o samimiyeti almadığım için nedense gitmek istemedim pek. Net bir davet beklemiş olabilirim sanırım. Çat kapı arayıp hadi biz kahveye geliyoruz diyecek bir samimiyette de değiliz zaten.

Şimdi eşimin kuzeni geldi. Normalde başka şehirde yaşıyor görev nedeniyle. Ve bu bahsettiğim arkadaşları cuma akşamı bizi hep birlikte yemeğe davet etmiş. Eşim de bana müsait miyiz gidelim mi diye soruyor? Açıkçası içimden pek gitmek gelmedi. Demek ki gerçekten davet etmek isteyince davet ediliyormuş. Öncekiler hep öylesine laf olsun diye edilmiş muhabbetlermiş gibi geldi. Şimdi eşimin kuzenini davet edince ayıp olmasın diye bizi de çağırmış gibi geldi ama sizce ben mi yanlış düşünüyorum?
Karşımda ki insanda gereksiz samimiyeti de sevmiyorum aşırı soğukluğu da. Belki yapısı öyledir ama bende görüşmek istemezdim. Ama davete icabet etmek gerek demişler. Zaten her zaman git gel yapacağınız kişiler değiller bence gidin sizin kibirli olduğunuzu düşünmesinler.

Karşımda ki insanda gereksiz samimiyeti de sevmiyorum aşırı soğukluğu da. Belki yapısı öyledir ama bende görüşmek istemezdim. Ama davete icabet etmek gerek demişler. Zaten her zaman git gel yapacağınız kişiler değiller bence gidin sizin kibirli olduğunuzu düşünmesinler.

Biraz geç oldu artık eşim müsait olmadığımızı söylemiş.

Biz de öncesinde samimi değiliz. Ben sadece düğünde gördüm o ikinci karşılaşmamızdı. Muhabbet 5 dakikalık yolda anlık gelişti.
Gidin davete kaynasırsınız birbirinizi daha iyi tanırsınız. Olabilir ben cok girişken konuskan biriyimdir hatta esim bazen arkadaslarını davet eder iftardı falan. Ben daha cok sohbet ederim esim dinler genelde. Arkadaşlarının esleriyle de kadın soguk durur ama ben konusudur acmaya calısırım ama yapısı öyleyse takılmam yani

Bir ailenin evime gitmem için beni illa kadın kişisinin çağırmasına gerek duymuyorum açıkçası. Sizi davet etmişler daha önce de illa kadının arayıp söylemesine gerek yoktu. Erkek kişisi de bir birey ve orası onun da evi. Bir de niye bu kadar sorun ediyorsunuz üzerine düşünüyorsunuz anlamadım. Herkes ilk görüşmede birbirine ısınacak hemen duvarlarını kaldıracak diye bir kaide yok insanlar türlü türlü. Belki de çok iyi arkadaş olacaktınız gitseydiniz bilemezsiniz. Yada belki siz anlaşamadınız erkekler birbirini çok sevecek illa ailecek mi takılmak zorundasınız? Bir kere gidersiniz baktınız saçma insanlar uyuşmadınız bir daha bahane uydurup gitmezsiniz bu kadar da basit.

Tabi ki kadın davet edecek diye bir kural yok zaten birbirimizde numaralarımız falan yok neden öyle bir şey bekleyeyim. Demek istediğim eşi hep öylesine çağırıyordu bence yani kızın pek niyeti yoktu. Ki biz de onları davet etmedik zaten mesele bu değil. Bu defa davet edilmiş olmamız biraz formalite geldi onu dile getirdim.

biraz alınganlık yapmışsınız. kadın nasıl arayıp davet etsin ki?
iletişimde olan taraf eşleriniz. kadın telefonu eline alıp, ben de istiyorum gelmenizi diye ekstra eklemeli mi? zaten adam çağırıyorsa eşine haber vererek çağırıyordur.
sadece gün belirlenerek çağırmaları kısmında biraz hak veriyorum size, çok samimi değilseniz hadi size geliyoruz olmaz sonuçta, planlı hareket edilir.
eskiden annemler arkadaşlarını, akrabaları arayıp müsaitseniz şu gün şu saatte size ziyarete gelmek istiyoruz derdi ama bunu şimdilerde hiç görmüyorum, ağırlamak isteyen taraf arayıp çağırıyor artık hep. siz de böyle olmayınca ciddi bakmamışsınız doğal olarak.
ama arkadaşların dediği gibi çok da takmayın. valla hayat meşgalesi için de zaman akıp gidiyor, kadıncağız bunların hiç birinin farkında bile değildir belki. sevilmediğinizi, hoşlanılmadığınızı falan düşünmeyin boşuna.

Siz davet edebilirdiniz.
Onlar davet etmemiş ,daha doğrusu kadın özellikle sizinle konusup davet etmemiş ama sizde yapabilirdiniz bunu.
Bir kez görüp hemen soğuk demekte doğru gelmiyor bana,belki morali bozuktu o akşam ,tartıştılar,belki cekingen bir yapısı var ,hemen fikir yürütmek dogru gelmedi bana.
Şimdi davet edilmişsiniz,gidin bence belli ki eşleriniz görüşmek istiyor,oradaki haline tavrına bakarsınız,sadece size mi soğuk,yoksa sandığınız gibi değil mi daha net bir fikriniz olur diye düşünüyorum. Ona göre ilerde görüşüp görüşmemek konusunda net karar verebilirsiniz.
İletişim problemi yaşamışsınız gibi görünüyor şu an içinde bulunduğunuz durum.

Fazla dert etmişsiniz bence. İnsanlar sizinle görüşmek istemeyebilir, illa gelme gitme olsun istemeyebilir, ortak arkadaş olunca görüşmek isteyebilir. Ben olsam giderdim, biraz süre geçince de ben çağırıldım. Gelmezlerse de eşime çağırdık gelmediler derim. Daha fazla ısrara gerek kalmaz

eşleriniz arkadaş onlar görüşüyor, kadınla diyoloğunuz olmadığı için sizi bizzat aramamıştır, eşi eşinize davetde bulunmuş bu neden yeterli gelmedi ki ?bilhassa özellikle kadının arayıp istediğiniz sıcak davetde neden bulunması gerekiyor ki ?belki yapısı uzak soğuk mesafelidir ? belki sürekli adam görüşelim demesine rağmen sizden adım gelmeyince görüşmek istemediğinizi sanmış olabilir ?bence alınganlık yapıyorsunuz. adam kaç kere görüşelim demiş ... lafta kalmasın hep birlikte olup kaynaşalım diye davet de etmiş hala ama şöyle ama böyle diyorsunuz. içinizden gelmiyorsa görüşmek zorunda değilsiniz ama biraz bahane uyduruyorsunuz gibi geldi . davet edilen yere görüşmek istiyorsam giderim .bu kadar basit . üstünde bu denli düşünmeye gerek var mı ya ..

Tabi ki kadın davet edecek diye bir kural yok zaten birbirimizde numaralarımız falan yok neden öyle bir şey bekleyeyim. Demek istediğim eşi hep öylesine çağırıyordu bence yani kızın pek niyeti yoktu. Ki biz de onları davet etmedik zaten mesele bu değil. Bu defa davet edilmiş olmamız biraz formalite geldi onu dile getirdim.
samimi bulmuyorsanız gitmeyin ama ben sizin önyargılı davrandığınızı düşünüyorum daha ilk kısa süreli görüşmede notunu vermişsiniz kadının soğuk mesafeli kızın niyeti yok vs diye...

Evet olabilir. Çünkü ilk görüşte genelde insanlar benden negatif elektrik alıyor neden bilmiyorum. Sanırım çok cana yakın değilim ama belirli bir düzeyde sohbet ediyorum yani ne yapayım başka. Belki şu davet olayı olmasa bir ara bir çay kahve muhabbeti olsaydı ölçerdik durumu ama şimdi davetli biz değiliz yancı gibi gidecek olmak hoşuma gitmiyor.
çok enteresan :KK70: kadın soğuk durdu diyorsunuz aynı dertden muzdaripmişsiniz, sizde soğukmuşsunuz ...kendiniz öyle olupda karşınızdaki de sizin gibi davranınca kadın soğuk durdu demeniz :KK70: üstelik bunu 5 dk lık karşılaşma için söylemeniz... araya pandemi, hamilelik, doğum girmiş ikinizde de ...sizin elinize nasıl fırsat geçmemişse onlarınkine de geçmemiştir , yani bu kadar ayrıntılı düşünüpde bunları atlamanız ve bu denli tek taraflı düşünmeniz. insanlar bu yüzden negatif elektrik alıyordur sizden belkide

Arkadaşlar merhaba

Eşimin bir arkadaşı var. Aslında eşimin kuzeniyle arkadaşlar ama aynı çevrede oldukları için eşimle de samimi olmuşlar. Bu arkadaşın düğününe falan gittik. Kendisi evleneli bir sene oldu. Bizim arabamızı ödünç almışlardı bir gün. Getirdikleri zaman biz de onları evlerine bırakmıştık ve kız bana biraz soğuk gelmişti. Biz sohbet etmiştik ama o hiç dahil olmamıştı arabada. İnerken de sadece iyi akşamlar diyip gitti. Yani adam bir akşam çaya bekleriz falan dedi ama kız hiç oralı olmamıştı. Öyle ayrılmıştık. Sonra bizim bebeğimiz oldu yani isteseler gelebilirlerdi yakın oturuyoruz. Arada telefonlaştıkları zaman arkadaşı eşime diyormuş bir akşam gelin vs. Bana hep öylesine bir davetmiş gibi geliyordu üzerinde durmadım. Sonra çocukları oldu ama daha çok küçük bir ara gideriz dedik. Çünkü arkadaşı sürekli gelin falan diyordu. Ama eşinden o samimiyeti almadığım için nedense gitmek istemedim pek. Net bir davet beklemiş olabilirim sanırım. Çat kapı arayıp hadi biz kahveye geliyoruz diyecek bir samimiyette de değiliz zaten.

Şimdi eşimin kuzeni geldi. Normalde başka şehirde yaşıyor görev nedeniyle. Ve bu bahsettiğim arkadaşları cuma akşamı bizi hep birlikte yemeğe davet etmiş. Eşim de bana müsait miyiz gidelim mi diye soruyor? Açıkçası içimden pek gitmek gelmedi. Demek ki gerçekten davet etmek isteyince davet ediliyormuş. Öncekiler hep öylesine laf olsun diye edilmiş muhabbetlermiş gibi geldi. Şimdi eşimin kuzenini davet edince ayıp olmasın diye bizi de çağırmış gibi geldi ama sizce ben mi yanlış düşünüyorum?
Hayatı bukadar ince düşünüp sık elleyerek yaşamak yormuyornu?
Şöyledi böyledi, alttarafı bir yemek daveti
İstese çağırabiliyormuş demişsiniz, siz çağırdınızmı kendisini?
Sizden negatif elekrik alıysa sohbet edesi gelmemiştir, yani siz kendisinden çok hoşlanmışsınızda o konuşmak istememiş gibi yazmışsınız ama bence öyle olmamıştır.
Ben olsam gidermiydim? Bir değişiklik olsun yeni insanlar tanıyayım diye giderdim, belkide çok kafa dengi biridir, belki değildir. Gitmeseniz bilemezsiniz.
Tabii sonrasında kendimde davet ederdim çünkü borçlu hissederdim.

Sanırım ben de böyle düşünüyorum ama eşime bunu söyleyince bu kadar detay düşünmeye gerek var mı dedi. Sanki sorun çıkaran benmişim gibi oldu.

Eşinize yüzde yüz atılıyorum. Bu kadar detay düşünmeyen gerek var mı gerçekten? Her ne sebeple olursa olsun davet edilmişsiniz ister gidersiniz ister gitmezsiniz. Üzerinde uzun uzun düşünmeye değer bir durum değil bence. Kaç kere gördünüz davet sahibini, siz de ona yakın davranmamışsınız o da size yakın davranmamış. Sonuç olarak aranızda bir samimiyet yok ama eşlerinizin var. Eşiniz gitmek istiyorsa evet sorun çıkartan sizsiniz

Ben de tam bahsettiğiniz gibi biriyim zaten. Canım şekerim bir insan olamadığım için pek sevilmem. O nedenle de çevremde az insan vardır. Ama nezaketen eşi davet ederken evet bekleriz gibi bir şey söylenir ama bu çok da önemli değil. Devamında da sanki hep eşi davet etmek istedi ama kız istemediği için sallantıda geldi bana.
Diyelim ki kiz istemiyor,yemek esnasinda ne olacak?En fazla yine konuşmaz,tepkisiz kalır.surat asar,rahatsızlığını davranışları ile dile getirirse bir daha gitmezsiniz.neden kafaya taktiginizi anlamadim?

Arkadaşlar merhaba

Fazla düşünüyorsunuz eşinize katılıyorum. Hayat böyle kolay geçmez benden söylemesi.

X