Ben mi kıskancım yoksa eşim mi yeğen sevgisini abartıyor.

Eşinin yeğen sevgisi çok doğal benim de yeğenlerim bi yana dünya bi yana çok severim hepsini çocuğum gibilerdir.
Sevgi konusunda bir yanlış yok sevmenin abartısı olmaz ama sürekli senden onları sevmeni ve onlarla ilgilenmeni beklemesi gerçekten çok kötü. Ben olsam ben de kızardım yani. Eşinin sevmesi değil davranışları abartı bence.
Ama o küçük kız çocuğunun dediğini duyunca çok duygulandım, ufacık çocuğun düşüncelerinde art niyet aramayın bence.

Bence sen haklısın

Bu kadar hayatınızın içinde olmak zorunda değiller

Çocuk sevmek sevmemekle alakası yok bu durumun , siz de çok iyi niyetlisiniz bence

Ama eşiniz onlara çok bağlı bence siz ne derseniz deyin , sizin anlatmak istediğinizi anlamayacaktır.

Destek almanıza da gerek yok , boşa para harcamayın.

Sadece kendi kendinize biraz daha rahat olmaya gayret gösterin.

Benzer durum bende de var, nişanlımın ablası 8 sene evvel bosanmıs ve nişanlımın ailece yasadıgı eve dönmüş.

Çocuklar resmen nişanlımı baba yerine koymus. Biri 10 diğeri 8 yasında ıkı cocuk ve nişanlım sürekli onların başarılarından bahseder, onlara üzüldüğünden bahseder, evde iken bazen onların fotoğraflarını çeker bana gönderir. Bazı zamanlar acaba bizim kendi çocugumuz oldugunda bu kadar cok kendı cocugunu sevecek mı düye şüphe duyarım . Bazen de onun yeğenlerine olan sevgisi , bağlılığı beni mutlu eder. Değişik ruh hallerinde gidip geliyorum. Bunu ona hiç yansıtmadım yansıtmayı da düşünmüyorum. Belkı aynı sehirde olsak ve de evli olsak senin yasadıklarını yasasam senden farklı duygular içinde olmazdım ama konuyu açıp da eşimin farklı düşünmesine de sebep vermek istemezdim.

Zaten başta da söyledim ya eşim herkesi herşeyi sever. herkese de kim olursa olsun elinden gelen herşeyi yapar. Ama özellikle çocuklara aşırı düşkündür yeğenlerininde anne baba ayrı olmasından ve bebekken kendi bakmasından dolayı ayrı düşkündür. Bunda sorun yok. Ama ne bileyim işte sanırım kıskançlık binimkisi. Bana sevmem ilgilenmem konusunda baskı yaptıkça da tepkili oluyorum çocuklara. belki bıraksa kendi halime daha farklı olur.

Evet çocukların psikolojileri gerçekten kötü. Çünkü bebekken kötü günler geçirmişler. Kavgayla yataktan uyanmışlar gece yarısı. E amca da görüyorlar baba sevgisini düşkn olmaları normal kabul ediyorum ama yine de benden fazla sevmesini istemiyorum sanırım sorun bu

Evet güzel cümle. O istiyorki hayatımızın içinde olsunlar. bende istemiyorum. Diğer yeğenleri nasılsa öyle olsun onlarda. Başbaşa yapmak istediğim şeylerde onlarda olsun demesi kızdırıyor beni.
Bende pek söylemem ama surat ifademden anlaşılıyordur. Çünkü rol yapamam ben. Söylemesemde anlaşılır istemediğim. Ben ona sizlere anlattığım gibi anlatamam anlatsam eminim yanlış anlar onları istemediğimi filan düşünür. O yüzden de anlatamıyorum böyle içim içim yiyerek vakit geçiriyorum.
Valla işin zor seninde ama umarım benim durumumda olmazsın.

bence kilit cümle kırmızılı yer.eşin yeğenlerine çok değer veriyoır ve senin onları her hangi bir çocuk gibi görmen nedeniyle,eşin seni yönlendirmeye çalışıyor.

sen ilginin bölünmesinden şikayetçisin,eşin seninle daha fazla ilgilensin istiyorsun. yalnız elinde çok önemli bir koz var farkında değilsin. bu adam sana o kadar güveniyor ki en savunmasız halinle aynı yatağı paylaşıyor. herşey tatlıdille biter. al kocanı yanına,saçını okşa,öp kokla. sonra anlat derdini,ama sesini yükselterek değil

sinirlenmekte çook haklısın çünkü eşin sana nasıl davranman gerektiğini söylüyor ve zorla birilerine sevgi hissetmeni sağlamaya çalışıyor eminim eşiin böyle yapmasa sen o çocukları daha çok seversin eşinin bu tavırları sende bu gergin halin çıkmasına neden oluyor salla gitsin yaa yarın birgün ergenliğe giricekler arkadaşlarıyla daha çok görüşücekler amca amca diye çok takılmazlar kızçede amcam babam olsaydı diye hayal kurmuş demekki babasından pek memnun değil bence bu çocular senin beben olunca kıskançlıktan bayılabilirler sen onu engelle bu sefer eşin yeğenleri varken kıskanmasın diye bebesini sevmez felan saçmalamasın yanii

Eşim normalde çok fazla ilgili. Sürekli evin içinde sarmaş dolaşız. Ama yeğen gelince tepesinden inmiyor ve bana uzak kalıyor. Mesel diğer yeğenleri de düşkündür eşime, onlarda kucağında oturur ama çocuk oldukları için bir süre sonra oyun için ayrılırlar. Bu kız öyle değil. 5 saat otursa kucağından inmez oyun oynamak için bile inmez. E durum böyle olunca bende kıskançlık tavan yapıyor :)

Zaten çocuk için tüp bebek tedavisine başlayacağız. Bazen düşünüyorum Allah bu çocuklara sevgi göstermediğin için çocuk vermiyor ceza olarak. Buna da üzülüyorum tabi.

Zaten çocuk için tüp bebek tedavisine başlayacağız. Bazen düşünüyorum Allah bu çocuklara sevgi göstermediğin için çocuk vermiyor ceza olarak. Buna da üzülüyorum tabi.

belki de üzüldüğün için kafana taktığın için hamile kalamıyorsun takma kafanı rahat ol dizi bebelerin olur inşallah o zaman o yeğenlerde gözüne melek gibi görünür hiç bunlar üzülecek takılacak şeyler değil inan ki:)

10-12 yaş çokta öyle kucakta sevilecek küçük çocuk değil..
herkes yeğenini sever mutlaka...
ama abartılı bi durum var bencede...

Bizim bi tanidik var. Yolda gecen cocuga pasalar gibi davranir, yegenleri icin canini verir. Etrafindaki butun cocuklarin spor aktivelerinin parasini yatiricak kadar dusuncelidir....
Ama kendi iki cocugunun yuzune bakmaz. Iki gune bir evden kovar( 5-4 yaslarindalar).
Hic bir ozel gunlerine dahil olmaz.

Sakin yanlis anlama kesinlikle sevgiline saldiri olarak algilamani istemem ama insanlar cok tuhaf. Sag gosterip sol vurabiliyolar

Son düzenleme:
10-12 yaş çokta öyle kucakta sevilecek küçük çocuk değil..
herkes yeğenini sever mutlaka...
ama abartılı bi durum var bencede...

Aynen öyle kucakta sevilecek yaş değil bana kalırsa.
Zaten herkes farkında eşimin onlara aşırı düşkün olmasını. hatta benim kuzenler bile abartılı olduğunu fark ediyorlar ben birşey anlatmadan.

Bence de sevmesi çok normal ama davranışı ilgisi çok abartılı yeğenlerine karşı , benim erkek arkadaşımında iki tane yeğeni var çook sever onları ama ikisi de küçükler daha , sizinkiler baya büyük güzelce konuşmayı denediniz mi ne diyor o da farkında mı abartılı ilgi gösterdiğinin bende olsam hoşlanmazdım sorun da çıkartırdım bir zaman sonra

bir de evet sizin bebeğiniz olduğunda yeğenleri kıskançlık krizlerine girebilir siz de daha beter sinir olursunuz çözüm bulunması lazımm ,

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizi cok iyi ankiyorum.benim esim dr yegenlerine cok duskun. Kiskanclik degil bence bu sinir bozucu bir durum. Isin en gicik tarafi gorumcem de cocuklarin babasiymis gibi davraniyor. Cocuk bisey yapiyor resim cekip gonderiyo arayip anlatiyo kameraya alip izletiyor. Surekli yegenini anlatiyo bana.ben de gicik oluyorm cocuga. Ve cok simarik bi cocuk anne babasinin anne babasiymis gibi yetismis.o ne derse o oluyor ve her seyi aglayarak elde ediyor. Esimin tlfnunda ekranda yegeninin resmi var.. gicik oluyorm. Kaldiricam o resmi de ordan!

Buna cozum bulmk lazm benm bebegim olacak ve daha simdiden onu kiskaniyor. Allah yardimciniz olsun ne diyim tabi benm de

Açıkcası güzelce konuşmayı hiç denemedim. O kadar sinirli oluyorum ki o anlarda kavga olsun istemiyorum susuyorum. Birde şimdiye kadar kendi kıskançlığım diye düşündüğüm için hep kendime kızdım kendimi susturdum. Konuşayım yani öylemi? Peki nasıl bir konuşma yapayım?

Erkek değilde kız olan kıskanır sanırım.

Eşiniz yeğenini sevebilir ama sizin de aynı şekilde ilgi ve sevgi göstermenizi beklemesi yanlış. Ayrıca siz uyurken gir yanına yat demesi falan çok tuhaf insanın bir mahremiyet alanı var sonuçta. Bu noktada bana çok fazla abartı geldi. Asla tahammül edemezdim ben. Bende olsam aynı rahatsızlığı duyardım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…