Ben buna bisey yapmazsam çatlarım

Aytul ync

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2017
119
-18
36
Merhaba. Benim eşimin bir dayısı var kendisi varlıkli biri. Kendisinin 3 çocuğu var. Benim kızım doğduğunda altın taktı. Sonra oğlu evlendi bende götürüp oğluna altın taktim. Sonra bu dayı bey ev aldı evine şu anki değeri 1500-2000arasi olan ünlü bir markadan kutu işi nevresim takımı aldım götürdüm. Ardından ben ev aldım bana hediye filan almadı. Sonra bu dayının kızı doğum yaptı ben iki tane takım elbise aldım yolladım. En son küçük oğlu evlendi düğününe gidemedim ama evine ziyarete gidip altınıni dayının eline verdim. Bu senede ben doğum yaptım (Bu arada farklı şehirde yaşıyoruz) kayınvalidemlere geldim onlarda akşam çocuk görmeye geleceklerini söyledi. Aksam 8 buçuk 9 gibi çocuk görmeye geldiler. Neyse saat 11 e kadar oturduk benim bebeğin uykusu geldi uyutmaya gittim. Bebeğin uyuması uzun sürdü. Onlarda kalkmış. Dayının eşi olan hanımefendi kayınvalideme çocuk görme hediyesi vermiş 200 lira vermiş.Ben bu insanlarin herseyine özenerek en güzel hediyleri alıp gittim. Bu bana 200 lira gibi Bi para getirmiş. Ya insan bari Bi takım alıp gelir para getirmek de nedir. Bide beni adam yerine koymayip parayı kaynanama veriyor. Kendimi o kadar değersiz hissettirdi ki çok üzüldüm. Siz olsanız ne yapardınız.

Son düzenleme:
Merhaba. Benim eşimin bir dayısı var kendisi ziraat mühendisi. Kendisinin 3 çocuğu var. Benim kızım doğduğunda altın taktı. Sonra oğlu evlendi bende götürüp oğluna altın taktim. Sonra bu dayı bey ev aldı evine şu anki değeri 1500-2000arasi olan ünlü bir markadan kutu işi nevresim takımı aldım götürdüm. Ardından ben ev aldım bana hediye filan almadı. Sonra bu dayının kızı doğum yaptı ben iki tane takım elbise aldım yolladım. En son küçük oğlu evlendi düğününe gidemedim ama evine ziyarete gidip altınıni dayının eline verdim. Bu senede ben doğum yaptım (Bu arada farklı şehirde yaşıyoruz) kayınvalidemlere geldim onlarda akşam çocuk görmeye geleceklerini söyledi. Aksam 8 buçuk 9 gibi çocuk görmeye geldiler. Neyse saat 11 e kadar oturduk benim bebeğin uykusu geldi uyutmaya gittim. Bebeğin uyuması uzun sürdü. Onlarda kalkmış. Dayının eşi olan hanımefendi kayınvalideme çocuk görme hediyesi vermiş. Bilin bakalım ne kadar vermiş. Tam tamına 200 TL. Şaka gibi. Ben bu kadınin herseyine özenerek en güzel hediyleri alıp gittim. Bu bana 200 lira gibi Bi para getirmiş. Ya insan bari Bi takım alıp gelir para getirmek de nedir. Bide beni adam yerine koymayip parayı kaynanama veriyor. Kendimi o kadar değersiz hissettirdi ki çok üzüldüm. Ben buna bisey yapmazsam çatlarım. Siz olsanız ne yapardınız. Bana bir akıl verin.

acil yardim getektiren dert beni benden aldi. Kolayliklar dilerim .

Hediye karşılık gözetilerek yapılmaz. Siz nevresimi hediye ederken bana da o ayarda yapsın diye yapacaksanız vermeyin kendinize alın o nevresimi. Gücü ona yetmiştir o ay sıkışıktır utanmıştır size verememiştir bilemezsiniz.
Ben bu hediyelerde böyle tam karşılık beklenmesini hiç anlamıyorum.
Ayrıca ne yapabilirsiniz ki? Gidip parayı verip hediye al mı diyeceksiniz.

Sonra bu dayı bey ev aldı evine şu anki değeri 1500-2000arasi olan ünlü bir markadan kutu işi nevresim takımı aldım götürdüm.

Geçen birisi kaynanasına ve kayın ailedine vakko'dan ipekyol'dan pahalı hediyeler almıştı şaşırmıştı. Yine şaşırdım. Ben kendi dayıma bile ev hediyesi almam bana ne annem alsın. Sen neden eşinin dayısına hediyeleri diziyorsun. Çok ilginç.

Kadının bu zamanda 200 lira takması garip gelmedi. Kızına oğluna giden kendisine gelmemiş sonuçta.

Ne yapabilirsiniz ki olan olmuş biten bitmiş. Bundan sonrası için kılınızı kıpırdatmazsınız olur biter 🤷🏼‍♀️
Söyle bisey düşündüm evine iadei ziyarete gideyim 10 dakika oturup çıkayım cikarken de kayinvalideme böyle bir şey vermişsiniz teşekkür ederim ama kabul etmiyorum deyip vermeyim kendisine. Sizce saçma mı olur. Zaten kendileriyle bir daha görüşmeyecegim yaptığı hatayı anlasınlar

Geçen birisi kaynanasına ve kayın ailedine vakko'dan ipekyol'dan pahalı hediyeler almıştı şaşırmıştı. Yine şaşırdım. Ben kendi dayıma bile ev hediyesi almam bana ne annem alsın. Sen neden eşinin dayısına hediyeleri diziyorsun. Çok ilginç.

Kadının bu zamanda 200 lira takması garip gelmedi. Kızına oğluna giden kendisine gelmemiş sonuçta.
Kocam sagolsun o kadar duskunki akrabalarına altın takalım hediye alalım diye yedi omrumu. Akrabaları onu umursamıyor bile

Hediye karşılık gözetilerek yapılmaz. Siz nevresimi hediye ederken bana da o ayarda yapsın diye yapacaksanız vermeyin kendinize alın o nevresimi. Gücü ona yetmiştir o ay sıkışıktır utanmıştır size verememiştir bilemezsiniz.
Ben bu hediyelerde böyle tam karşılık beklenmesini hiç anlamıyorum.
Ayrıca ne yapabilirsiniz ki? Gidip parayı verip hediye al mı diyeceksiniz.
Burda sorun karşılık beklemem değil bana bir takım alsa gelse tamam diyeceğim. Burda sorun ben ona emek verip önemseyip bir şeyler yaparken onun beni umursamamasi. Beni adam yerine koymayip o parayı kaynanama vermesi

Söyle bisey düşündüm evine iadei ziyarete gideyim 10 dakika oturup çıkayım cikarken de kayinvalideme böyle bir şey vermişsiniz teşekkür ederim ama kabul etmiyorum deyip vermeyim kendisine. Sizce saçma mı olur. Zaten kendileriyle bir daha görüşmeyecegim yaptığı hatayı anlasınlar
Kendinizi rezil edersiniz tamam beklentiye girmissiniz ama olmamış ders olsun bir daha almayın bir şey

Burda sorun karşılık beklemem değil bana bir takım alsa gelse tamam diyeceğim. Burda sorun ben ona emek verip önemseyip bir şeyler yaparken onun beni umursamamasi. Beni adam yerine koymayip o parayı kaynanama vermesi
fazla abartılı tepkiler veriyorsunuz.
Kayınvalidemin bilmem nesinin hediyesine de bu kadar öfkelenmem. Kendi görgüsü der geçerim.

O zaman ayıp etmişler. Belki durumları yoktur ya da sıkışık zamanlarına denk gelmiştir. Ama yine de belirtilebilirdi bilemedim
Gerçi hediye de karşılıklı verilen bir şey de değil bilemedim ya zor durum
Sorun şu ki dayı mühendis durumu çok çok iyi ama aşırı cimri bayramda aile çocuklarina 20 TL harçlık vermiş. Ya ben parasındada değilim Bi değer ver karşındakine gut Bi takım al getir ya da o parayı neden kaynanama veriyorsun beni yok sayiyosun

E bebeği uyutmaya giyltnissiniz uzun sürmüş Belkıs emzirerek uyutuyorsunuz diye rahatsız olmamanız için ona vermiştir siz beklentiye girdiğiniz için batıyor size

Sorun şu ki dayı mühendis durumu çok çok iyi ama aşırı cimri bayramda aile çocuklarina 20 TL harçlık vermiş. Ya ben parasındada değilim Bi değer ver karşındakine gut Bi takım al getir ya da o parayı neden kaynanama veriyorsun beni yok sayiyosun
Konu maddi değil diyorsunuz ama konu gayet de maddi.
Çocuğa verilen harçlık mesela. Bu onun paşa keyfine kalmış. Herkes kendi kazancıyla orantılı vermek zorunda değil.
Aldığı hediye de kendi tasarrufu. Maaşına göre hediye vermek zorunda değil.
Adam zenginse kendine zengin. Yeğeninin çocuğuna altın takmak zorunda değil. Pahalı hediye almak zorunda değil.
Sizin en fazla yapacağınız şey hediye almamak olabilir. Başka da bir şey yapamazsınız.
Kanun değil ya harçlık hediye vermek. İster verir ister hiç vermez

X