Ben bu hayatta boşuna yaşıyorum

merveicx

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2019
1.389
161
26
O kadar yoruldum ki. Bir insan her konuda mı şanssız olur merak ediyorum. Aşk hayatımı biliyosunuz az çok. Hayatıma aldığım kimse tarafından değer görmedim. Hepsi sadece beni kullandı heveslerini alıp terk etti. Anlattığım bi eski sevgilim mesela çocuk bana kahve bile ısmarlamazdı düşünün şimdi yeni sevgilisini bodruma tatile götürmüş hediyeler vs. Kuzenimin ilişkisi var mesela evlerine gidiyorum. Kızın odası çiçek dolu. Sevgilisi o kadar çiçek almış ki her buluşmada. Bana bir tek gül verseler mutlu olurdum ama onu bile alan olmadı. Ve bu kuzenim çocuğu aldatıyor gözü dışarıda ona rağmen gördüğü değer ortada. Ben o kadar sadık kaldım düşündüm ama yine seven olmadı. Sevilmeye layık olacak kadar güzel değilim demek ki sadece arzulanacak kadarım. Arkadaşlarım bile artık yazık sana diyor bir yüzün gülmedi seven olmadı diyolar. Keşke tek aşk hayatım yolunda olmasa ama ailemle de aram kötü. Annemle sürekli tartışıyorum. Daha yeni mezun oldum ve bana sürekli kaç yaşına geldin hala çalışmıyosun işe yaramazsın diyor. Keşke hiç doğurmasaydım seni bi şey becerdğin yok. Ben de sinirlenip en sonunda kendimi öldürücem dedim, git öldür dedi sanki bir işe yarıyorsun. Sürekli annemden bu sözleri duyuyorum. Ama daha yeni mezun oldum zaten biraz dinlenip çalışıcam. Arkadaşlarımın ailelerine bakıyorum o kadar anlayışlı ve destek oluyolar ki. Dedim ki bu sürede yüzmeye gideyim yüzme öğreneyim su korkum olduğu için öğrenemedim. Gittim ilk derste boğluyordum. Orda da alay konusu oldum herkes tarafından ve devam etmedim kursa. Anlayacağınız ben gerçekten de annemin dediği gibi beceriksiz bi insanım bu saatten sonra da benden bir bok olmaz. Çoğu arkadaşımla küstüm zaten. Şu an derdimi anlatacak burası hariç kimse yok. Kimseyle konuşmuyorum. İntihar etmeme ramak kaldı.

Kendinize değer verseniz önce. Kendinizi en başta siz önemseseniz mesela. "Bir tek gül verseler mutlu olurum" demek yerine "Ben sadece bir tek gül verilecek değerde miyim ?" deseniz kendinize. "Beceriksizim" demek yerine, "Biraz daha çabalarsam, bunu yapabilirim" deseniz... Kendinize değer vermediğiniz sürece asla kıymet görmeyeceksiniz.
Yüzme konusuna gelince, sizi cesaretlendirmek adına kendimden örnek vermek istiyorum. Ben bırakın 140 cm i diz boyu suda dahi ayaklarım yere değmez ise panikleyen bir insandım. İnanılmaz bir korkum vardı. Ders aldım şuan yüzebiliyorum. Sadece biraz güvenin kendinize ve zaman verin lütfen. İntihar etmek istiyorum gibi ezik cümleleri bırakın.

Herkes size bir şey diyor, herkes sizi terk ediyor, herkesle küsüyorsunuz. Yani bu herkesin hepsi mi hatalı? Bir düşünün bakalım sorun neymiş aslında?
Annelerin sözlerine de alınmaz insan, alttan al tamam annecim de geç.

Belki kendinizden çok ödün veriyorsunuz bu yüzden sizi hep cepte görüyorlardır
Evet bunu yapıyorum maalesef hem arkadaşlıkta hem de ilişki de çok fedakarlık yapıyorum ama hiç bi türlü değeri de yok onlar için. Bir arkadaşım vardı mesela doğum gününde neler yaptım ama kız arkadamdan hep kötü konuştu. Onun doğum gününü unutan diğer arkadaşımla şimdi can ciğer

Herkes size bir şey diyor, herkes sizi terk ediyor, herkesle küsüyorsunuz. Yani bu herkesin hepsi mi hatalı? Bir düşünün bakalım sorun neymiş aslında?
Annelerin sözlerine de alınmaz insan, alttan al tamam annecim de geç.
Ama bu terk edenler de hep sen iyi birisin diyip terk ediyor bi kötülük yapmıyorum ki

Kendinize değer verseniz önce. Kendinizi en başta siz önemseseniz mesela. "Bir tek gül verseler mutlu olurum" demek yerine "Ben sadece bir tek gül verilecek değerde miyim ?" deseniz kendinize. "Beceriksizim" demek yerine, "Biraz daha çabalarsam, bunu yapabilirim" deseniz... Kendinize değer vermediğiniz sürece asla kıymet görmeyeceksiniz.
Yüzme konusuna gelince, sizi cesaretlendirmek adına kendimden örnek vermek istiyorum. Ben bırakın 140 cm i diz boyu suda dahi ayaklarım yere değmez ise panikleyen bir insandım. İnanılmaz bir korkum vardı. Ders aldım şuan yüzebiliyorum. Sadece biraz güvenin kendinize ve zaman verin lütfen. İntihar etmek istiyorum gibi ezik cümleleri bırakın.
İnsanların o an gülmesi vs özgüvenimi kırdı yüzme olayında ama evet haklısınız

Evet bunu yapıyorum maalesef hem arkadaşlıkta hem de ilişki de çok fedakarlık yapıyorum ama hiç bi türlü değeri de yok onlar için. Bir arkadaşım vardı mesela doğum gününde neler yaptım ama kız arkadamdan hep kötü konuştu. Onun doğum gününü unutan diğer arkadaşımla şimdi can ciğer
Yapma bak kimseye yapma böyle şeyler. Senin doğum gününde sana yapıldı mı annenin sözleri çok ağır ben onlara bozuldum asil

İnsanların o an gülmesi vs özgüvenimi kırdı yüzme olayında ama evet haklısınız
Gülerler 2 dakika sonra unuturlar sen ne gözünde büyütüyorsun.o kişinin sen olduğuna bile dikkat etmemişlerdir.ne güzel insanları eğlendirmişsin işte.bakış açın zamanla çok karamsar olmuş.olumsuz olmayan olayları bile çok büyütmeye başlamışsın.git bir antidepresan yazdır toparlanırsın biraz.

Ama daha yeni mezun oldum zaten biraz dinlenip çalışıcam.
bu kısımla ilgili yorum yapmak istiyorum. eğer çevrenizden bu konuyla ilgili laf işitiyorsanız, kendi ayaklarınızın üstünde durmak istiyorsanız bir an önce çalışmaya bakın derim. en azından iş arayın, çevreyi, imkanları görün. iş hayatına girmek, yeni insanlar tanımak, iş yoğunluğu odağınızı dağıtır hem. hem de şu devirde iş bulmak ve para kazanmak bu kadar zorken bir yerden başlamış olursunuz.

bu kısımla ilgili yorum yapmak istiyorum. eğer çevrenizden bu konuyla ilgili laf işitiyorsanız, kendi ayaklarınızın üstünde durmak istiyorsanız bir an önce çalışmaya bakın derim. en azından iş arayın, çevreyi, imkanları görün. iş hayatına girmek, yeni insanlar tanımak, iş yoğunluğu odağınızı dağıtır hem. hem de şu devirde iş bulmak ve para kazanmak bu kadar zorken bir yerden başlamış olursunuz.
Ağustos sonu gibi düşünüyorum zaten ki muhtemelen ben çalışıp para kazanınca değerli çocukları olacağım

Gülerler 2 dakika sonra unuturlar sen ne gözünde büyütüyorsun.o kişinin sen olduğuna bile dikkat etmemişlerdir.ne güzel insanları eğlendirmişsin işte.bakış açın zamanla çok karamsar olmuş.olumsuz olmayan olayları bile çok büyütmeye başlamışsın.git bir antidepresan yazdır toparlanırsın biraz.
Üst üste yaşananlar etkiledi

Annene darılıp bunu özgüven meselesi yapacağına iş aramaya başla. Zaten işi bulman aylar sürebilir bu zamanda baya sürüyor malesef. Sırf ailen böyle olduğu için değil, kendi ayakların üzerinde durmaya kendi paranı kazanmaya başladığında sen de bir şeyler yapabildiğini görüp kendine güveneceksin. Ha başta zor gelecek ama zamanla öğreneceksin. Kendine güvenince sosyal ilişkilerin de düzelecek

Anlamaz ki bugün hastaydım mesela acilden geldim. Geçmiş olsun diyeceğine sen de hep hastasın zaten bi düzelemedin dedi
Dediği gibi çalışmaya başlayıp kendinizi ezdirmeyin. Benim annem de bana atanamadığım iki senede evden git diyordu :KK70: bir gittim 15 yıldır yokum gel diye her gün arıyor. Kendince seni iteklemeye calisiyor. Yöntemi yanlış. Ama o diyor diye değil kendi ozguvenini kazanmak için çalışmaya başla

Mervecik bebişim sevgi öyle parayla marayla faydayla olmaz, öyle seven insanlar sevmesin zaten. valla ben seni çıkarsız seviyorumi neden dersen benim adı Merve olan ve daha genç olan doppelgangerımsın. Erkeklere gelirsek zaman kötü, çoğu erkek b.k gibi kızım artık bunlar böyle kendini kötü hissetme. Senden 10 yaş büyüğüm, ben bile cillop sevgili yaptım enseyi karartma hemen.

Mervecik bebişim sevgi öyle parayla marayla faydayla olmaz, öyle seven insanlar sevmesin zaten. valla ben seni çıkarsız seviyorumi neden dersen benim adı Merve olan ve daha genç olan doppelgangerımsın. Erkeklere gelirsek zaman kötü, çoğu erkek b.k gibi kızım artık bunlar böyle kendini kötü hissetme. Senden 10 yaş büyüğüm, ben bile cillop sevgili yaptım enseyi karartma hemen.
Cok tatlısın tatlım.

X