Ben bu hastalığı yenemiyorum…

Birkaç gün yıllık izin alıp kafamı topladım bir tık daha iyiyim sanırım iş hayatının stresi ve yorgunluğu da tetikliyor bunaltıyor bu da kaygıyı getiriyor

Yillarca ayni kaygi bozuklugu ve sonrasinda gelen depresyonla ugrastim bende. Ilac kullanmaniz gerekiyor gibi ama ilac kullaninca hersey duzeliyor diye sakin dusunmeyin. Ilac sadece asiri tepki verdiginiz olaylara asiri tepki vermenizi onluyor.
Sizin de cabalamaniz gerekiyor.
Ben her sabah bugun basima ne gelecek, ne olacak da uzulecegim diye kalkmaya baslamistim. Hayat anlamsizlasti, yasamak cok buyuk bir yuk olmaya baslamisti. Cevremdekilerin de cok bir faydasi olmadi ki zaten olamazda simdi daha net gorebiliyorum. Hersey kotu olacak, hersey ters gidecek diye diye, butun hayatimin icine ettim. Midem, bagirsaklarima kadar bozdum.
Bunu duzeltmek icin ilac kullandim. Biraz toparladi. Daha sonrasinda sabah kalkinca 15-20 dk mi meditasyona ayirdim. youtubedan bulabilirsiniz. Kaygi azaltici, anda kalmayi saglayan meditasyonlar. Gun icerisinde de sikintim oldugunda yine yaptim kulaklikla. Nefes egzersizleri var, onlar da yardimci oldu. Sonrasinda, kendimi mesgul etme yollarina gittim. kendime gunluk, haftalik aylik yillik hedefler belirledim. KAfanizi mesgul tutarsaniz, cok fazla gereksiz seyi dusunmek zorunda kalmiyorsunuz.
Bunu her gun her gun yaptikca, kendi enerjim degisti, hayatimin kalitesi artti. Bu arada yeme duzenimi de degistirdim. LAktozsuz, glutensiz, sekersiz bir duzene gectim.
Bir diger konu, eger bu tarz sorunlarla ugrasiyorsaniz, sakin cocuk yapmayin. Cocugunuz olmasi sizi daha iyi bir duruma getirmeyecek, aksine daha sikintili bir hale sokabilir. Cocugunuza yazik. En once kendinizi toparlayin. Saglikli anne = saglikli cocuk.

bende de var anksiyete düşünmemek için evde bir sürü iş çıkarıyorum ,ofiste kendime ama yok boşta kaldığım anda yine üşüşüyorlar beynime insanların yüzlerine bakınca ismini hatırlamıyorum ya ben bu adamı tanıyorum ama isim yok selam veremiyorum robot gıbı aynı yoldan gelip aynı yoldan dönüyorum eve aklım çıkıyor biri düzenimi bozacak diye

Spora gidiyorum evet beslenme kısmını da düzeltmem lazım. uzun zamandır iyi gelen şeyleri yapmayı bırakmışım nişandı düğün hazırlığıydı derken. Eski düzenime dönmem lazım. Çocuk konusunu erteledim bende kendime güvenemiyorum böyleyken

Ay evet bi ara alzhemier mi oldum diye kafayı çiziyordum meğer kaygı bozukluğu yapıyormuş bunu. Rutinler bozuldu mu beyin halay moduna alıyor kendini. Çok yoruldum bende

Ay evet bi ara alzhemier mi oldum diye kafayı çiziyordum meğer kaygı bozukluğu yapıyormuş bunu. Rutinler bozuldu mu beyin halay moduna alıyor kendini. Çok yoruldum bende
seni anlıyorum evli misin bilmiyorum ama ben sanırım bu gidişte hiç evlenemeyeceğim 1 kez evlilik yaptım 2. si olmayacak gibi kiminle beraber olsam sabırsızlığımdan sinirimden ayrılıyorum valla bıktım kendimden

Ben de aynı dertten muzdaribim ne yazık ki dönem dönem ilaç kullansam da tamamen aşamadım. Fakat kendimde gördüğüm önemli kararlar öncesi veya mevsimler geçişlerde, çalışıyorsanız iş stresi gibi durumlar da tetikliyor. Geçmiş sıkıntılar, sizi üzen insanlar gecenin bir vakti uykunuzu bölüyor dahası kaçırıyor.Bana kalırsa adım adım gidin önce evlilik otursun şimdiden karşınızdakini yahut hamilelik durumlarını düşünüp kaygınızı artırmayın.Başedemeyeceğinizi düşündüğünüz noktada tıbbi yardım alın. Çünkü bu çoğunlukla beyin kimyası ile ilgili her ne kadar meditasyon, ibadet, spor vb uğraşlarla belirli bir aşamaya kadar baskılanabilse de bazen yeterli olmuyor.Bunu kabul etmek bununla yaşamayı öğrenmek gerekiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…