ben boşandım

hakkım asla helal değil sezencim asla hiçbiride bunun vebalin veremeyecek eşim bana zerre kadar destek olsa değer verseydi asla yıkılmazdı benim yuvam
ama yapmadı benim herşeye susup katlanabileceğimi zannettiler sabrım sonsuz zannettiler ama bende insanım gücüm kalmamıştı artık hergün acaba ne zaman bişey olacak yine ne zaman huzuru bozulup günlerce küsücez diye korkuyla yaşamaktansa bir defa ölürüm

Allah sabır versin, çok üzüldüm ama daha kötü günler göstermesin Rabbim.. inşaallah herşey gönlünüzce olur.

selam arkadaslar üç gündür basıma gelmeyen kalmadı.pazratesi spora gittim sonrada eşimin yanına gectim.annem aradı beni.görümcem annemi aramıs konusalım diyi.bunlar gitmek istiyo diye.annemde bizim konusacak bişeyimiz yok demiş.bu sefer baslamıs görümcem biz annemizin yanına gitmeyecekmiyiz diye.annemde biraz söylenmiş bi rahat vermediniz çocuklara diye.sonra teli kapatmıs.neyse eve geldik biz kaynanam yanına cagırdı bizi.madem gideceksiniz sessiz sakin gitsenize felan dedi.sanki arayan biziz.uzatan kendileri.annene neden anlatıyorsun herseyi anlatıyorsun dedi.bende sen nasıl kzıınla oğlunla dertleşiyorsan bende annemle dertleştim dedim.yani annemi arayan kendileri uzatan biz olduk.ikide bir bu ev için bizim demeyin ev sizin değil.haketmediniz daha diyo.sonra eşime döndü.hiç bi yere gidemezsin hadi gitde görim seni gitmiceksin felan dedi.sonra bana laf atıyo bizi istemeyen kendi gider sen bi yere gidemezsin.bizi istemeyenin babasının evi taa surda.kendi bilir.istemeyene kapı acık dedi.beni kovdu yani.bende o sinirle yerimden kalktım ve üstümü giyinip çıktım evden.bizim ev yola 1 km felan uzak ve fındık bahcelerinin içinden geciliyo.saatde aksam 7.30..normalde olsa o yoldan para verseler tek basıma asla gitmem.ama o nasıl bi sinirse çıktım gittim evden.gözüm hiç bişey görmedi.önce asagıya indim ana yola orda dolmus beklemeye basladım.ben giresunda yasıyorum annemler orduda oturuyo onların yanına gidicem.kamyonlar ısık yakıyo yanıma gelince yavaslamaya baslıyolar duracak gibi oluyolar.korktum sonra sehir merkezinde bekleyeyim dedim dolmusa bindim gittim.aydınlık olsun diye ısıkların orda bekledim önce.bu sefer kırmızı ısıkta duranlar bön bön bakmaya basladı.artık her kadına kötü gözle bakmaya baslanmıs burda.onu anladım.en sonunda bari emniyetin önünde bekleyeyimde o zman kimse bişey yapamz dedim orda bekledim.ben beklerken önümden bizi birbirimize düşüren bu hale sokan abisi gecti arabayla.allahtan durmadı yanımda.sonra evi aramıs.aynur nerde diye sormus.kaynanmda yatak odasında yatıyodur demiş.gidin bakın bakalım ordamı demiş.eşim gitmiş bakmıs yok..eşimle kaynanam beni o sinirle yattı sanmıslar.odada bulamayınca sok olmuslar.kaynanam tutusmus hemen eşime ara bak git alda gel bul nerdeymiş sor ara demiş hep.ama eşim o gideceği yere gitmiştir.zaten alsam bile gelmez bu saatten sonra demiş.annesi yatan kadar ara demiş ama eşim kızmıs annesine.oldumu bu yaptıgın felan demiş.senin kovdugun kimdi demiş.o aksam bende eşimin aramasını öyle çok bekledimki ama aramadı.bende bana kızdı sandım.sabah oldu gene aramadı.dayanamayıp ben aradım.çünkü ben eşimi çok seviyorum.o hep bana sahip çıktı.bir gün olsun ezdirmedi beni onlara karsı.zaten eşimede bana sahip çıktıgı için kızgınlar.neyse aradım neden aramadın beni dedim.seni aramaya yüzüm yoktu dedi.arayıpta ne diyecegimibilemedim dedi.sabaha kadar mahvoldum dedi.bi damla uyuyamadım dedi.yanına cagırdı beni gittim.senin yerinde bende olsam aynısnı yapardım felan dedi.ben o eve asla girmem dedim.girerim ama dedim eşyalarımı toplamak için dedim.tamam annemle aksam konusucam dedi.yine yok gidemezsiniz dermiş.eşim beni almaya geldi.söz dedi gidicez bende durmak istemiyorum felan dedi.ben agladım gitmicem dedim.söz veriyorum gidicez felan dedi bende mecbur kaldım gelmeye.hem sonra eşim benim için savasırken onu yüzüstü bırakmak istemedim.benim için çabalıyo görüyorum ve ona ailene karsı savundugun bu muydu demelerini istemedim.anliyacagınız.şimdi yine bu lanet yerdeyim ve eşim beni burdan kurtarmaya çabalıyo bunu biliyorum.dün akşam eve geldim eşimle ve kaynanamın yüzüne bile bakmadım.zaten aksam banyo yapıp yattım.içeri girmedim.sabahta eşime kahvaltı verdim oda içerdeydi ve tek kelime etmeedim.yüzünüğ bile görmedim.ben onun annesine karsı hiç bi zman saygısızlık yapmadım.tek istediğimiz yalnız kalmaktı huzurlu olmaktı.şimdi ben bunları yazarken o arakamda oturuyo tv seyrediyor ve eminim artık ondan nefret ettiğimi biliyordur.asla konusmicam onla.eşime akşma sormus yine gitmeye karalımısınız diye.bu saatten sonra istesenizde huzurlu olunmaz demiş.kararlıyım demiş.oda gidin o zman demis kızgın sekilde.çok merak ediyorum su anda benim yüzüme nasıl bakıyo.iyi kötü ben o evde yasadım.misafir değildi onun kovdugu.burda yasamam çok uzun sürmeyecek biliyorum.allahıma bana böyle bir eş nasip ettiği için milyon kere tesekkür ediyorum.

1.5 senedir kaynanama gözünün üstünde kasın var demedim.millet yüzünden hep bize sardı alttan alan biz olduk.ben kaynana o gelin oldu.ama bu yaptıgı bardagı tasırdı.artık asla konusmicam onla.ben bunu hakedecek kovulmayı hak edecek hiç bişey yapmadım.her zman eşimin annesidir dedim saygı duydum ama o beni bir hiç yüzünden harcadı...

sevgili papatya ben de kayseride yaşıyoeum ve bende boşanmak için dilekçe verdim ve mahkeme günüm belli oldu.yaralarını açmak istemem ama bana ilk ve sonraki mahkemeler nasıl geçiyor bilgi verebilirmisin.

sevgili hayat yeniden biz bir celsede boşandık benim ayrılmayı istediğimi bildiğinden onada tatlı tatlı ayrılalım dedim bari ayrılışımız sorunsuz olsun dedim
anlaşmalı boşandığımız için tek celsede bitti

sevgili chosen yaşadıklaın çok üzücü ama senin bir umudun var eşin ne güzel ne olurdu benimde eşim bana sahip çıksaydı benide kaynanam evden kovdu ve bide küfür etti bende bidaha gitmeyeceğim dedim bu zamana kadar hiç yüzlerine gelmedim bişey demedim ama beni evden kovup bide çok ağır küfür edince dayanamadım bidaha o eve gitmeyeceğim dedim eşim nemi yaptı bide o burnmdan getirdi yaptığını beğendinmi şöylede böylede neler yapmadıki bana azıcık ama azıcık destek olsaydı sevgili chosen asla ayrılmak istemezdim ama gücüm kalmadı artık benim ve ayrıldım sen çok şanslısın eşin yanında sevmek ve karşılık bulmak çok güzel allahım daim etsin sevginizi beraberliğinizi dilerim en yakın zamanda ebedi aydınlığa ulaşırsınız eşinle beraber

buna o kadar çok ihtiyacım varki bilemezsiniz.kalbim sıkısıyo artık nefes alamıyorum.nefret ediyorum yasamaktan....

Allah sabır versin canım umarım senin icin hersey cok daha iyi olur moralini bozma bazen şer gibi gozuken seylerde hayır olabiliyor sende bunu dusun ve ileriye dogru daha mutlu adımlar atmaya basla unutma ki hersey sende bitiyor kendini asla ve asla umitsizlige mutsuzluga surukleme.

bende aynı şeyleri yaşadım ve yaşıyorum. küçük yaşta evlenmiş olmam ve ailesiyle altlı üstlü olmamız 1. neden. ama şundan eminimki gerçekten seviyo olsalar haklıyı haksızı ayırtedebilirlerdi. senin için hayırlısı olsun. defalarca kez ayrıldım ama boşanamadım. birde üstüne şimdi hamileyim:çok üzgünüm:

canım benim ben boşanalı nerdeyse 5 ay olacak ilk günlere göre daha iyiyim ama içim hep buruk çünkü bunu hiç haketmemiştim ailesi yüzünden bana yaptıkları ve yuvasının yıkılmasına göz yumması hala nlam veremiyorum olanlara nasıl bir insanlarla eş olmuşum anlayamadım.nasıl bir vicdansızlıktır bilmiyorum oğlunun yuvası yıkılıyorda kıllarını kıpırdatmıyorlar.Allaha havale ediyorum ve biliyorumki yaptıklarını çekecekleri bir yer var en azından bu dünyada göremesem bile ahirette ettklerini bulacaklar.anlatacak o kadar çok şey varki amannnnn yoruldum artık gözyaşımı içime akıtıyorum hergün dua ediyorum Allahım bana ve benim durumumda olan arkadaşlarıma yardım et diye inşallah senin yuvan kurtulur canım birde bebişin varmış Allahım akıl fikir versin kocana yuvasına döndersin tabi hayırlısı ne ise o olsun inşallah

canlarım hiç üzülmeyin kendimize ediyoruz inanın. bizde eşimle çok severek evlendik ailesi 3,5 sene karşımızda durdu bizi evlendirmemek için ama eşim benimle evlenmek için onları karşısına almış. neler neler yapmış benim haberim yok. söz yüzüklerimiz takıldığından itibaren cadı kaynanam başladı yine. bir ay içerisinde evlendik şükür dedik ve uçuyorduk resmen. eşimin ailesi dururmu her vakitte kavga çıkarttılar ağlaya ağlaya evlendik. ağızlarına geleni saydılar bana ve aileme. hep sustuk. ilk başlarda eşimde bana kızardı sen cevap verme derdi. dayanamaz cevap verirdim bende ama namusuma kadar laflar söylendi. 1,5 senenin sonunda eşimde bana hak verdi ailesini tekrar karşısına aldı. sonunda özür dilediler bakalım nasıl olacak. zaten tekrar devam ederlerse eşimde görmeyecek onları. eşler çok önemli arkadaşlar. ailelerini karşılarına almayı öğrenmeleri gerekir

ah be balımnur ne olurdu benim eşimde yanımda olsaydı zerre kadar yanımda olsa asla boşanmayı düşünmezdim ama hep bana zulmetmeyı tercih etti işin kötüsü birgün yüzlerine gelip birşey demedimonca şeylerine rağmen cevap versem belki ii olurdum ama eşim haklılığımı bile bile efsunlanmış gibi hep onların yanındaydı hiç anlam veremiyorumya beni tanıyanlar o kadar üzüldüki çünkü benim nasıl bir insan olduğumu biliyorlar senin asla boşanacağın aklımızın ucundan bile geçmezdi diyorlar çok sabrettim ama olmadı tek taraflı olmuyor seve seve ayrıldım hakime evet derken seve seve evet boşanmak istiyorum dedim o kadar acı birşeymişki anlatamam allahım kimselere yaşatmasın Allahımdan güç istiyorum sizlerdende dua

papatya canım hiç kendini üzme kolay değil biliyorum ama yaa ilahi adalet yerini bulur ben buna inanıyorum canım.. hiç sıkma canını eminim hayat sana yeni güzellikler sunacaktır herşey herzmaman yolunda gidecek diye birşey yok işte bazen acılar çekebliyoruz...

Son düzenleme:
İnsanın içi parçalanıyor...Bir çok sebebiniz vardır mutlaka neden sizi kabullenmediler,neden mutsuzluk verdiler... ben de 1.5 yıllık evliyim ve ailelerimizin çok müdahelesinden dolayı çok mutsuzluk yaşadım ve boşanmayıda düşündüm ama sevgi yok mu hep durdurdu ve şu an ne ailemle ne ailesiyle görüşemiyoruz. Bitarafım acısada biz evimizde çok mutluyuz. Neden senin gbi seven bi karısı olup ailesiyle arada kaldıki...Allah sabırlar ve güç versin size. Eşinizin ve sevgisinin hakettiğine güveniyorsanız şans verin ve onsuz geçen zamanda çok ii düşünün... acaba Ailesi sizin verdiğiniz mutluluğu ona verebilir mi???Eminim pişman olacaktır.

sevgili melto bende çok dedim bir süre görüşmeyelim diye benim ailem bişey yapmamasına rağmen sende benim ailemle görüşme yeterki önce biz mutlu olalım dedim çok bencil bir ailesi vardı ya Allah şahit o kadar basit şeyler yüzünden huzurumuzu bozdularki ve eşimde onlara uydu ve benim bir suçum günahım olmadığınıda biliyordu o kadar uzuni mevzu ama olmadıya ailesine bir türlü dur diyemedi oda çok arada kaldı biliyorum ailesi tarafından sürekli dolduruluyordu ve onlara bişey diyemiyor hep bana zulmediyordu küssek 1 hafta uzatıyordu beni hiç düşünmeden hırpalıyabiliyordu ve sonra ben sena vurmadım vursam ölün çıkar bu evden diyordu varda var halledilemeyecek sorunlarımız yoktu ama hep çaba tek taraflı olunca halledilmedi insanlar at gözlüğü takınca işte yok yere bir yuva yıkılabiliyor bilmiyorum ailesinin yanında mutlumu bende hep bunu merak ediyorum huzurlularmı acaba ailem ailem dedi yuvasının yıkılmasına göz yumdu şimdi ailesiyle mesutmu bilmiyorum canım ben Allaha havale ettim

13 ay bende bunları yasadım artık kurtuluyorum bana hayatı zından eden adam ılk durusmaya gelmedı ıkıncısınde bakalım ne yapacak ama gercekten bu surec cok zormus

ALLAH yardımcın olsunn sabır ve dayanma yahatına yenidenn vee çok mutlu yaşaman için yanında olsun ALLAHA emanet oll arkadaşım

Sevgili papatya. Çok büyük sıkıntılar yaşamışsın geçmiş olsun canım benim.
Olumsuzluğu ve seviyorumları bence bi kenara bıraklamısın tek basına sevgin yetmemiş eşinin senı sahiplenmesı koruması için. oysa biz hanımlar Allahın eşlerimize emanetleri değilmiyiz? Dünü düne bırak ve daha fazla acılarını yaralarını tazeleme. Neler neler geçmediki buda geçer sabır et. Doğarkende Ölürkende yanımızda kimse olmıcakki. Mutlu olmak için kimseye ihtiyacın yok. Sen sana iyi bak gerisi boş. Allah yar ve yardımcın olsun herşey istedigin umut ettigin gibi olur inş. Dualarım seninle.
Sevgilerle

canım boşver onlar hatalarını anlayacakalr. sen hayatına sıkı tutun inşallah rabbim senin kıymetini bilecek birisiyle karşılatırır. herşeyde bir hayır avrdır belki hala evli olsaydınız daha kötü şeyler olacaktı. mevlama şükretli seni onların elinden kurtarmış. seviyoruz ama sevgiylede olmuyorki canım. bende hep sustum ama olmuyor şimdi cevap veriyorum ohhhh pek rahatmış içimi boşaltıyorum :))))) susmayın canlarım bizler sustukça onlar kuduruyorlar. susup kötü olacağıma cevap verip kötü olayım. boşverin herşeyden önce can önemli. biri gider gelir yenisi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…