ben boşandım

chosencim esin sensizde mutlu olmayacaktirki..seni gercekten takdir ettim..okadar lafa ragmen hala boyle düsünebilmen takdire sayan..ama esini birakma..bence en cok sana ihtiyaci var..annesi varsin gelmesin..esin gider görür annesini..ayri eve cikinca gidilmeyecek diye birsey yokki..zamanla kayinvaliden de inadindan vazgecer inşaAllah..ama gerçekten kiyma yuvana..bukadar cektikten sonra tam mutluluga 1 adim kala yapma güzelim..

sevgilerle a.s.

ya kızında konusunu dagıttım ama aynı seylerden müzdarip insanlarız..
yani bişeyin kolay yolu varken oluru varken neden diretirler bilmiyorum.biz kaynanamdan para istemedik pul istemedik.bi gün olsun demedimki benimde su eksiğim var al demedim.evlendim evleneli hala annemler bakıyo bana.bizim tek istediğimiz yalnız kalmaktı kendi evimizde huzurla yasamaktı.ama yok öbürü onu yedi bitirdi hala onu savunuuyo.bize siz kimsiniz diyolar ailecek.kendimizi savununcada suçlu oluyoruz.dayanamıyorum artık.ama eşimin üzülmesinide istemiyorum.offf.içim nasıl daralıyo anlatamam.

bende boşandım tam bir yıl oldu boşanalı senin yaşadıklarının aynısını bende yaşadım hala da yaşıyorum bilmiyorum nasıl geçecek nasıl hayatıma kaldığın yerden devam edeceğim. bildiğim tek şey nefes almak zorunda olduğum artık böyle yaşıyorum amaçsız mutsuz. benim eşimdi evliliğimizi bozan ben ona hiç beddua etmedim ama artık ediyorum dilerim o da benim şu yaşadıklarımın aynısını yaşar fazlasını falan değil aynısını o zaman anlar. genç yaşta bi insanın hayatını mahvetmenin ne demek olduğunu

canım bende seninle aynı şehirdeyim bende boşanmak için dilekçe verdim mahkeme gününü bekliyorum.bende 17 aylık evliyim.ve 2aydır annemin evindeyim.eşim istanbulda yaşıyor.o da hep ailesinin dediklerini yaptı.dediğin gibi bazen benim eşimde benim yanımda oluyosu ama hep ailesi iki yüzlü davranıp aramızı açtı.ayrıca benim eşim internet bağımlısı idi ve beni internetden aldattı.bende ne yaparsa yapsın onu hala seviyorum o benim ilk göz ağrım ama insan yaşadıklarını düşününce de neden ben çektim bunları diyor.15 ay boyunca çok nadir mutlu etti beni ama diyorum ya yine de seviyorum.ama onun şimdi umrunda değil keyfi yerinde ama ben çok acı çekiyorum.herkes bana sen bunları yaşayacak bu hallere düşecek insan değilsin diyor bende senin gibi ne yapacağımı bilmiyorum.Allah hakkımızda hayırlısını versin.

sevgili chosen sakın eşinden ayrılma ah keşke benimde eşim azıcıkta olsa benim yanımda olduğunu gösterseydi inan hiç ayrılmak istemezdim.sakın bunu düşünme ayrı eve taşın ana oğluna küsemez 3 ay gelmez beş ay gelmez ama sonunda dayanamaz.ama sen ayrılırsan acıların en büyüğünü yaşarsın böyle deli gibi severken lütfen bak ben yeni boşanmış biri olarak söylüyorum sakın ayrılma eşinden çünkü o senin haklı olduğunu biliyor ve senden yana sensiz mutlu olamaz o.

Ikinizede cok uzuldum...Papatya ALLAH karsina hayirli iyi insanlar cikartsin herseyde bir hair vardir de gec kolay degildir ama unutmaya calisicaksin artik..Hayatta neler unutulmuyor ki...Birazcik zaman....Sadece zaman....

Chosen sanada gercekten uzuldum yeni evli sayilirsin severek evlenmissin birde ayrilmayi dusunuyorsun..Bence ayrilma..Baska eve cikin biliyorum zordur ama ayrilmanizdan iyidir..Bir tas corba yer huzurla oturursunuz....Kimse ac kalmamis..Allah yardimciniz olur..Birak mal mulk yuzunden helede baskalari yuzunden ayrilma..Amam dedigim gibi bence ordan uzaklasin..Cunki bu boyle daha cokk gider ve zamanla dahada cigrindan cikar..Yuzyuze bakamayacak hale gelmeden bence uzaklasin onlardan...Belliki hayir olmayacak destek olmayacaklar bari kostek olmasinlar golge olmasinlar yuvaniza...

Allah ikinizede hakkinizda hayirlisini versin...

canım benim ben de eşimden ayrıldım gerçi dava devam ediyor ,benim de ayrılmamın sebebi eşimin ailesi.tıpkı seninki gibi annem ,anneannem diyor başka birşey demiyor onlara haşa bir ilah gibi tapıyordu.bütün çabalarım sonuçsuz kaldı,başaramadım elimden bir şey gelmiyor.allaha sığın yapacak birşey yok.eşinde sonradan çok pişman olacak bence belkide oldu bile.eğer barışma gibi birşey sözkonusu olursa değerlendir derim ben olmazsada kendini bırakma biz boşananlar daha güçlü oluyoruz diğer kadınlara göre bunuda unutma.benim kayınvalidemin yaptıklarını okumak istersen "kayınvalidesinden memnun olmayanlar"başlıklı yazıdan okuyabilirsin.üzme canını sağlık herşeyden önemli.buda bizim tesllimiz iştea.s.

canım hakkında hayırlşısı olsun..herşeye ragmen hayat devam ediyor..kötüler er geç cezasını çeker...

sevgili fenol senin adınada çok üzüldüm dilerim eşin pişman olur boşanmak istemez ve ayrılmazsınız eğer ikiniz içinde hayırlı olacak ise kendilerine güvenemiyorlarsa ne diye evleniyor bu erkekler eliin kızının başını niye yakıyorlar anlamıyorum bizi elde eldene kadar herşey evlendikten sonra perişan ediyorlar allaha havale ediyorum hepsinide yüce rabbim herşeyi görüyor ve biliyor

papatyacım yalnız değilsin...ben de senin yaşadıklarını çektim belki daha fazlasını ve ben de boşanıyorum...kendimi çok yalnız hissediyorum...msn varsa verde dertleşelim kardeşim...aynı derdi yaşamış birileri olarak birbirimize destek oluruz hiç olmazsa.buna ihtiyacım var...(eski mesajlarımı okursan çektiklerimi biraz olsun anlarsın...)

papatyacım sormuşsun bu süreç ne kadar diye bu senin güçlü olmanla bağlantılı bişey canım. bi kere şöyle düşün boşandığın insan bana göre kişiliği yerine oturmamış, oturmamış diyorum çünkü hala kendi kararlarını veririken anne veya babsının gözlerine bakıyor peki bu doğru bir davranışmı? tabikide değil daha yolun çok başındasın inanki. şöyle düşün bence ben hayatta yaşadığımız acı şeyleri bir yaraya benzetirim nasılki vücudumuzun herhangi bi yerinde bir yara çıkar yada ameliyat olunduğunda dikişlerin iyileşmesi için uzunca bir süreç gerekir sonunda dikiş yeri kabuk bağlar en sonundada kapanır. ama zaman zamanda o ameliyat yeri kaşınır. işte hayatımız boyunca yüreğimizdeki yaralarda böyle zamanla kapanacak, kabuk bağlayacak zaman zamanda bir an aklına geldiğinde sızlayacak. bizler hayata eşlerimizle beraber gelmemiştik hepimiz farklı ailelerin farklı kültürlerin insanlarıydık onun içinde eni hiç bir şeyin üzmesine izin verme derim. daha çok gençsin bırak üzülmeyi yaşamın tadını çıkar.sen seninin için önemlisin böyle düşünmelisin. sevgiler

CHOSEN bence pes etme ve taşın derim.
Eşinde seni böyle seviyorken.
Merak etme annesi eninde sonunda barışır.

sevgili gururlu senin adınada üzüldüm demekten başka bişey diyemiyorum.dertleşelim kardeşim msn ni yaz ekleyeyim seni 3. haftaya girdim aa hala içim sızlıyor nasıl kıydılar bize eşim nasıl izin verdi bunlara o niye uydu bütün bunlara sorular sorular sıkıldım artık

İnsan çabalamak istiyor , mücadele etmek istiyor ama en yakını gördüğü kocasının da sırt çevirdiğini görünce eli ayağı kesiliyor , çaresizce
Sormadan edemiyor insan , etrafta böyle mutlu çiftler görünce biz nasıl başaramadık bizim suçumuz neydi hatamız nerdeydi diye.
Eşler arasında iletişim çok iyi olmalı , bencil olmamalılar ama nerdeee.

çok üzüldüm canım ya ama ailesinin evliliğine müdahale etmesine izin vermemeliydi bence eşin..madem siz anlaşabiliyodunuz,mutluydunuz neden onun ailesine kulak astınızki...eğer kesin bitti..tekrar dönüşü yok dersen bi doktordan yardım alarak zaman içinde atlatırsın bu durumu ama tekrar denicem belki mutlu olabiliriz dersen eşinin ailesini artık aranıza sokmayarak birbirinize yeni bi başlangıç için bi şans verebilirsiniz..

hayatım co gecmiş olsun .zararın neresınden dönersen kardır .nişanlıyken ayrılsan daha iyi ıd ama boş ver sen deyerlısın.. kendın deyerını bıl kocan deyerını bılememış ...allah... her kuluna ğöre bırini yaratmiştir .senınkıde karşina cıkar üzülme.

sevgili yaren artık bir araya gelmemiz imkansız eşim erkek gibi davranamadı hiçbir zaman bir evlilik anne baba lafıyla ne kadar yürürki hep mücadele ettim ama eşim bana hiç değer vermedi ben onun için değerli olduğumu hiç hissetmedim.azıcık arkamda olduğunu bilseydim azıcık onun gözünde değerli olduğumu düşündürseydi emin olki şuan hala evliydim.

sevgili PAPATYA 38 benim eşim de kayserili,ben adanalıyım.Dışardan ordaki aile yapılarına baktığımda anlattığın bazı şeyleri normal karşıladım.Oraların kültürü mü artık nedir aileler özellikle babalar evli de olsa erkek evlatlarının her işlerinde söz sahibi olduklarını düşünüyorlar.Her yaptığını danışsın istiyorlar.Kız evlat evlenince kaynana-kayınbabanın oluyo,adeta ailesi olmaktan çıkyo kızın ailesi.Ama erkek öyle değil,her şeyi beraber yapmak zorunda.Ben bunu gözlemledim.Çünkü ben de sıkıntı çekiyorum bu konuda.Ama tabi eşim karışmalarını engelliyo,o da bi yere kadar tabiki.Kaynanam istiyo ki onla günlere gideyim,onla gezeyim,her tatilde onlarla olalım.Ya onlar geliyo ya biz gidiyoruz.Ben çalıştığım için biraz çekiniyorlar da pek söylemiyorlar.Yani hiç bir şey söylemiyorlar bana ama ben hissediyorrum.Bence canını sıkma artık.Bir karar vermişsiniz ve yapmışsınız.Eğer devam etseydi daha mutsuz olurdunuz.Hem eşin ailesi ile hareket etmeye alışmış,yalnız kalsanız farklı şeyler olurdu o zaman bence.Ayakta durmakta zorlanırdı ailesi olmasaydı.Senin için daha güzel günler gelecektir...

offffff güldengül çok zor bu hayat yoruldum artık beni tanısan inanki bunu hakedecek hiçbişey yapmadım insanım tabiki benimde hatalarım olmuştur ama eşim eş değilmiş mahvetti ailesi yüzünden beni o insanları sadece allaha havale ediyorum

Böyle erkek çocuk ailelerinin allah binbir türlü belasını versin ne diym nefret ediyorum böle ahtopot kaynanalardan,gelinini çekemeyen gıcık kadınlardan,senin yerinde olsam hakkımı asla helal etmezdim öbür dünyada bulsunlar belalarını

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…