ben boşandım

mesajlarınız için çok teşekkür ederim.Bunları anlatabileceğim hiç arkadaşım yok.Ailem dahi bilmiyor.Ama tahmin ediyorlar.Biz şu anda Karadeniz de yaşıyoruz.Ama burada bile her anımızda onlar var.En çok hazmedemediğim şey sürekli onlar için kavga etmemiz.Artık mutsuzluğumun nedeni olarak sadece onları görüyorum.Eşimle çok konuştuk.Zaten artık konuşamıyoruz.Sadece hakaret var.Ben perşembe günü Mersine gidecem.Bakalım neler olacak.Sizlere yazarım.
Bana yardımcı olduğunuz için çok teşekkürler.

eşınle oturup konşmayı denedınmı hıç?bençe uzun uzun onu sıkmadan konş onunla ğerçekten senı sevıyosa sana döner zaten ve senı üzmez?bılıyosn kı seven ınsan sevdığını üzmezzzz sen rahat ol.vardır bı hayar

Kültür farklılıkları maalesef evliliklerde büyük sorun oluyor.Önceden anlaştığını zannetsende,sorun olmaz desende işin içine girdiğinde problemler uzun sürede halledilemiyor.Biraz ayrı kalıp herkesin düşünmeye ihtiyacı var gibi.En kısa sürede çözmen dileğiyle canım....

eğer eşinin ailesinden uzaktaysan konuyu bidaha hiç açma, gözden uzak olmaları çok iyi, hayatına bişey olmamış gibi ( zor olacak biliyorum) devam et ama şimdilik askıya al ayrılma işini...yinede sen bilirsin...

bende boşandım ve biliyorum bu acıyı ve sonrasını allah yardım etsin kötülerden korusun çok zor ama başımıza gelmiş bulunuyor

bu keliem benim ürpertiyo duymnak dahi istemiyorum BOŞANMAK ben istemiyorum boşanmayı ama benim istemem de yetmiyo. keşke kolay olsa herşey keşke yıkmak bu kadar kolay olsa üstelik ben onu severken. o benden nefret ediyorrr

Öncelikle başa gelen yaşanır çekilir,bu dünyada alacağımız nefes sayısı bile belli ,akıtacağımız gözyaşımızın sayısıda belli,güleceğimiz günlerin saatlerin sayıda,olacağın öleceğin önüne geçilmiyor bu senin kaderinmiş.
buradan bütün BEKAR lara sesleniyorum HAYKIRIYORUM
başından kavga dövüşlü başlayan ilişki nişanlıyken kavga dövüşlü süren ilişkinin neticesinde evlenince BOŞANMAYLA biter,eğer bekarsanız isterseniz 10 kişiden yüzük atın ama evlenmeye götürmeyin işi kavgayla başlayan kavgalı bitiyor.Düzelmesi çok zor imkansız,ve hüsrana uğramış ,mağdur hanımların sayısı gittikçe artıyor.
Ailesinin mutlu olacağını sanmıyorum bilmiyorum ama belki kendi kızlarıda vardır.Kendi kızlarının başına gelince yada oğullarına bir akbaba gibi gelin bulunca akılları başlarına gelir.
bu dünyada kim kime ne yaptıysa bunun bedelini bu dünyada ödemeden öteki dünyaya gitmiyor.Öteki dünyada alacağın hakkını da Allahım saklıyor.Güçlü olacaksın başıan çok şey gelsede güçlü olmayı öğrenip ayakta duracaksın.Ben 10 sen dul yaşadım.Bazen boşanmış biri olduğumu dahi unutuyordum.Aklıma gelmiyordu.Sevgi nedir ki canım ,seviyorum diyorsun,senin sevginle ,özverinle düzeltebildin mi?tek başına sorunların üstesinden gelebildin mi?ne geldi elinden Hiçbişey seviyorum ,özledim diye bir de kendini üzeceğine geleceğinle ilgili SAĞLAM plan ve stratejiler belirlemelisin.Geleceğe daha sağlam adımlarla ilerlemelisin.Ama şunu bil ki;Sen yükseldikçe ,onlar batacak.Onların hayatı görmemiş gördükleri hayat ise hayatın sadece REKLAM ları sevgiyle kal.
Dul yaşamak zor HAYIR demesini bil
Her yüzüne güleni dost sanma
Kimseyi derdini ve sırrını anlatma
Sakın kimsenin yanında (özellikle abi,baba bildiğin erkeğin)ağlama ,zayıflığından istifade etmesine neden olursun
Çok fazla güler yüzlü olma,çabuk kandırırım ben bunu safın teki denmesine sebep olursun
,Gayet sert ve tavırlarında emin ol.
Bayan arkadaşlarına dikkat et.Erkeği rededer gönderirsin ,kötü bayan arkadaşın askıntı olur.ondan ve onun senin başına açacağı belalardan kurtulamazsın
Seninle aynı derdi paylaşan insanlarla (yüz yüze tanıdıklarından veya yeni tanıyacaklarından)tanıştığında hemen sende dertlerinden çektiklerinden bahsetme.
bilemezsin belki Geneleve kadın buluyordur.
bunlar 10 senesini dul geçirmiş olan benim tecrübe ve deneyimlerim
Ben sağlam gittim.Sağlam çıktım.Önüme geleni serçe parmağımla ezmekten çekinmedim.Onun için ayaktayım.Kocamı seviyorum diyerek kendimi kendimde zayıflatmadım.Onun içinde sevgiye ihtiyaç duymadım.Mantıklı oldum.Allahıma sığındım.Şuan Allahımın izniyle Güçlüyüm.Sende böyle ol.Bunlar bir tavsiyeydi.Denyerek tecrübe etme sadece dediklerimi uygula,denemeye kalkma başın belaya girmesin.

Öncelikle başa gelen yaşanır çekilir,bu dünyada alacağımız nefes sayısı bile belli ,akıtacağımız gözyaşımızın sayısıda belli,güleceğimiz günlerin saatlerin sayıda,olacağın öleceğin önüne geçilmiyor bu senin kaderinmiş.
buradan bütün BEKAR lara sesleniyorum HAYKIRIYORUM
başından kavga dövüşlü başlayan ilişki nişanlıyken kavga dövüşlü süren ilişkinin neticesinde evlenince BOŞANMAYLA biter,eğer bekarsanız isterseniz 10 kişiden yüzük atın ama evlenmeye götürmeyin işi kavgayla başlayan kavgalı bitiyor.Düzelmesi çok zor imkansız,ve hüsrana uğramış ,mağdur hanımların sayısı gittikçe artıyor.
Ailesinin mutlu olacağını sanmıyorum bilmiyorum ama belki kendi kızlarıda vardır.Kendi kızlarının başına gelince yada oğullarına bir akbaba gibi gelin bulunca akılları başlarına gelir.
bu dünyada kim kime ne yaptıysa bunun bedelini bu dünyada ödemeden öteki dünyaya gitmiyor.Öteki dünyada alacağın hakkını da Allahım saklıyor.Güçlü olacaksın başıan çok şey gelsede güçlü olmayı öğrenip ayakta duracaksın.Ben 10 sen dul yaşadım.Bazen boşanmış biri olduğumu dahi unutuyordum.Aklıma gelmiyordu.Sevgi nedir ki canım ,seviyorum diyorsun,senin sevginle ,özverinle düzeltebildin mi?tek başına sorunların üstesinden gelebildin mi?ne geldi elinden Hiçbişey seviyorum ,özledim diye bir de kendini üzeceğine geleceğinle ilgili SAĞLAM plan ve stratejiler belirlemelisin.Geleceğe daha sağlam adımlarla ilerlemelisin.Ama şunu bil ki;Sen yükseldikçe ,onlar batacak.Onlar hayatı görmemiş gördükleri hayat ise hayatın sadece REKLAM ları
Dul yaşamak zor HAYIR demesini bil
Her yüzüne güleni dost sanma
Kimseye derdini ve sırrını anlatma
Sakın kimsenin yanında (özellikle abi,baba bildiğin erkeğin)ağlama ,zayıflığından istifade etmesine neden olursun
Çok fazla güler yüzlü olma,çabuk kandırırım ben bunu, safın teki denmesine sebep olursun
Gayet sert ve tavırlarında emin ol.
Bayan arkadaşlarına dikkat et.Erkeği rededer gönderirsin ,kötü bayan arkadaşın askıntı olur.ondan ve onun senin başına açacağı belalardan kurtulamazsın
Seninle aynı derdi paylaşan insanlarla (yüz yüze tanıdıklarından veya yeni tanıyacaklarından)tanıştığında hemen sende dertlerinden çektiklerinden bahsetme.
bilemezsin belki Geneleve kadın buluyordur.
bunlar 10 senesini dul geçirmiş olan benim tecrübe ve deneyimlerim
Ben sağlam gittim.Sağlam çıktım.Önüme geleni serçe parmağımla ezmekten çekinmedim.Onun için ayaktayım.Kocamı seviyorum diyerek kendimi kendimde zayıflatmadım.Onun içinde sevgiye ihtiyaç duymadım.Mantıklı oldum.Allahıma sığındım.Şuan Allahımın izniyle Güçlüyüm.Sende böyle ol.Bunlar bir tavsiyeydi.Deneyerek tecrübe etme sadece dediklerimi uygula,denemeye kalkma başın belaya girmesin.

piyano arkadaşım pekı şuan evlımısın evlıysen nasıl tekrar güvenenebıldın.bende yenı boşandım ve güvenemıyorum artık erkeklere gelecekle ılgılı plan yapamıyorum kAFAM KARIŞIK.25 YAŞINDAYIM 8 AYLIK KIIZM VAR ailemle klzıyorum çalışmayı ıstıyorum ve gelevkten korkuyorum hayal bıle kuramıyorum ben boyle olsun ıstememıştım evlenırken kım ısterkı zaten çok yanlış tanımışım kumarcının ve yalancının tekıymış neyazıkkıı..

kader demekden başka bişey geçmiyor içimden ben boşanmammak için çırpınıyorum resmen ama kaderim de varsada yapacak bişeyim yok gücüm tükendi diyorum allah tekrar güç veriyo mücadele için atamıyorum içimden ona olan sevgimi onun kalbi taşlaşmış ne kızımı görüyo ne beni nede yuvasını allahım kimseleri yuvasıyla sınamasın. hayat çok zor boşandıktan sonrasıda zordur eminim ama sınav dünyası burası sınanıyoruz buna inanın ve dua edin gücünüzün yettiği yere kadar...

slm papatya38.bende 3yıl önce boşandım zor bi süreç tabi.ama hayat devam ediyor.sende atlatacaksın bu durumları.hiçbir acı baki degildir unutma.sevgiyle kalman dilegiyle......

ah be guzelim
cok zor gercekten
bu insan madem ailesi için yaşıyor neden ewlenmiş
keske ewlenip senin haytını zindan etmeseydi
bu tip aileleri de anlayamıyorum
bende bir anneyim we tek derdim cocugumun mutlulugu
onu eşi mutlu ediyorsa basımın ustunde tasırım

Nedir bu Bayramlarda olanlar yaaa,,, bende bayramda büyük bi sarsıntı yaşadım, boşansaydım şimdiye 1 yıl olmuştu!
Allah sabır versin umarım herşey gönlünce olur, umarım başka biriyle mutlu olursun ve aynı sıkıntıları yaşamazsın..a.s.

ne diyim allah yardımcın olsun ama olan olmuş artık sen bundan sonrası içn kendini üzmemeye bak

bilmiyorum okundunmu aynı senin durumundayım ben daha boşanmadım ama 16 ekimde ilk celse ama uzatacağım yazdığım konuda silinmiş inşlh okumuşsundur inan bu günlerde iyiyim biraz iş buldum çalışıyorum bişeylerle meşgul olmak biraz düşünmemi engeledi off allah hepimize yardım etsin malesef bi aile yuvayı çatır çatır yıkıyo kendine iyi bak

Bu ogullarını gelinlerinden kıskanan butun kadınların ogullarına gercekten asık olduklarını,kısacası ensest olduklarını dusunuyorum.Kocalarında bulamadıkları sevgiyi ve ilgiyi ogullarında tadmaya calısıyorlar.Ogulları kendisine es isteyince is degisiyor.Evlendirmesinler.Ogullarının koynuna girsinler,senin karında ben olmak istiyorum desinler sorunları kalmasın.Annelerinin sözunden cıkamayan,esleriyle anneleri arasında saglıklı iletisim kuramayan tum anne kuzularıda anneleriyle evlensinler.herkes huzura kavussun.Bir annenin oglunu gelininden kıskanmasının başka acıklaması yok.Kıskanc görümcelerde kumaları olsun.Elalemin kızlarını da uzmesinler.

tebrik ediyorum kısa öz yazmışsın anlatılması gereken herşeyi yazmışsın ama benim başım böle insanlar yüzünden yandı bende burdan seslaeniyorum bütün annelere aranızda böle anneler varsa evlendirmeyin bizimde başımız yakmayın

miminorcüm çok doğru yazmışsın.benim ablamda aynen öyle kaynana ve görümceler yüzünden boşandı.düşünün ki görümceler bir olup ablamı dövmeye kalkışmışlar, oğulları anneyle erotik filimlere gider........kötükedihüso

Yani kendi sorunun olsa bu kadar uzulmezsin ama baslari yuzunden yuvan yikilmis.Bu daha aci.Allah yardimcin olsun gercekten zor bir durum.Nasil insan bunlar ya hicmi Allah korkulari yok anlamiyorumki

çok haklısın ama Allah yanlarına bırakmaz.

Canım benim Allah sabır versin çok zor olmalı. zaman herşeye ilac olur inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…