Ben ablama düğününde bilezik takmayı düşünürken onlar arkamdan iş çeviriyormuş

Burda ama ayrimi baba yapiyor abla değil
Abla da aynı b.k, söylememiş tapu işini. 100 lira takmak bile fazla buna

Konu sahibi artık böyle bir aile için eşini üzme, insanlar söyledi dinlemedin ay düğünde ablasına çeyrek taktı derler dedin gittin kavga ettin kocanla. Aklını başına al kendini daha fazla ezdirme. Allah bilsin havale ediyorum paragöz derler falan yazmışsın pasif olma hakkın yeniyor.

Son düzenleme:
Burda ama ayrimi baba yapiyor abla değil
evet kesinlikle. tum kardeşlerin üstüne evler verilip konu sahibinden mal kacirilip gizleniyor, aylarca kira yeniyor bir omur de yenecek kardesine soylemiyor, haksizliga gobek ata ata gidiyor. ustelik kendi agziyla bir de konu sahibinden bilezik istiyor.
bu kadina bilezik takan enayiligine doymasin. artik onun için kendini ezdirmek bir yaşam biçimi olmustur

Miras yoluyla gelen mallar evlendikten sonra olsa bile ortak sayılmaz. Bence babanın yaptığı büyük haksızlık. Ama ablanızdan çok babanızın suçu. Evli ya da bekar olmakla da alakalı olduğunu sanmıyorum.

Adil değil etik değil ama kanunen suç da değil. Ben öleceğimi bilsem çocuklarıma bunu yapamam. 1 ev varsa kira gelirini kuruşuna kadar ikiye bölerim. Anne babamdan böyle gördüm, kardeşlerim de aynı düşüncededir. Hatta ablam evlenmediği için her şeyim yeğenlerimin der. Babam bunu yapsa evinden parasından geçtim evlat olarak yıkılırım. Bir süre, beni niye dışladı der kendimi yerim ama kabullendikten sonra da ne hali varsa görsün der silerim. Bazen kan bağı değil can bağı üstündür.

Bu konudaki baba ve anne ölecek olsa bir bardak su verilmeyecek ebeveynlerden. Ben yasadışı bir şeyler yaptığını ve o nedenle tapuları kendi üstünde tutmayıp çocukların adına geçirdiğini düşünüyorum. Hatta damadı duymasın bilmesin istemiş olabilir. O nedenle belki konu sahibine evlerden bahsedilmemiştir. Biri ev alsa sağır sultan duyar ama 3 evi hem de öz kızlarından saklamışlar. Kimse bana 4 sene önce kuruş parası olmayanın 4 sene içinde 3 ev aldığına inandıramaz. 1 evi anlarım, kredi çekilir kemerler sıkılır bütün aile o ev için çalışır, yeterki başımızı sokalım denir ona tamam. Kendilerinin oturduğu ev de alındıysa 4 ev helal ve yasal yolla imkansız.

Evlenecek ablada boşanabilir boşanırsa mallar bölünebilir

Babanın böyle düşündüğünü his sanmıyorum
Ince düşünen adam evi ablaya vereceğini herkese söyler

Yada boşanma olursa mal mülk kişi de kalacak diye anlaşma yapılabilir

Baya bildiginiz abla ve baba 3 kardeşin sırtına bıçağı saplamış evlat ayırımının âlasini yapmış

Ve her ikisi bunu saklamış ne acı yani

Ablanın diğer evlâtlardan özelliği neymiş ki ev verilmiş

Düğün dernek boşver mesajla falan bu iş olmaz git ablanla babanla yüzyüze konuş gerekiyorsa kavganı et hakkını ara ver mahkemeye Koy mesafeni ...

Yanı bu resmen mal kaçırma ayrım ve saklayarak yapılan oyun demek hile demek

Şu saatten sonra düğüne gidende de kabahat valla ben kimsenin ölüsüne bile gitmezdim. Aşırı hassas olduğum bir konu bu.
Aynısı eşime yapıldı.
Eşime hiiiiç bişey yapmayan ailesi kaynım evlenirken yağdırdı.
Evler, arabalar, yemekli düğünler, takılar, borçsuz evlendirmeler falan.
Bizde gitmedik düğüne falan, görüşmüyoruz da.
%100 haklısınız bende aynı şeyi düşünüyorum kime verdilerse onlarla devam etsinler.

Miras boşandığınızda bölünmüyor.

Miras boşandığınızda bölünmüyor.karşı eşe verilmiyor.

Yazıldı mı bilmiyorum ama ev verilen kardeşler kaç yaşındalar? Baban ömür boyu yalnız kalma ihtimallerine karşı onların geleceğini garantiye almak istemiş olabilir. doğru yapmış, adam haklı demiyorum ama var böyle bir kafa hani açıklaması böyle olabilir seni sevmemekten adam yerine koymamaktan ziyade

Dislanmissiniz.Babanizin tek haklılık payı sizi veya damadına güvenemiyor olabilir yarın babanız vefat ettiğinde babanın başka evi varsa yarın babamız bize ev verdi demezler.Tekrar miras paylaşımı yaparlar.

Sakayla karisik eski konuna da yazmistim ama ben hala ciddi ciddi ailenin maddi durumundayim. 4 yil once maddi durumu olmayan bir aile simdi nasil 4 kardesin ucune ev veriyor en basitinden. Miras kaldiysa, milli piyango vurduysa hakkini iste sen de ama obur turlu normal mi su durum sence. Ben hicbir zaman para olsun da nerden gelirse gelsin kafasinda olmadim, olamam da o yuzden aksi bana ters geliyor. Baban zaten haksizligi normal goren biri su tavrindan belli. E bir de miras, piyango isi yoksa 4 yilda en az 3 ev icin birileri en basit tabirle haksizliga ugramistir diye dusunuyorum. Bu benim dusuncem, bunun ic yuzunu ancak sen bilebilirsin. Evler helal parayla alinmadiysa bosver hic bulasma bence. Sizin durumunuz da iyiymis zaten kocanla. Onlarla da muhabbeti bitiririm sadece o kadar.

3 kardeş bir olup dememişlermi bir kardeşimiz daha var baba bu yaptığın doğrumu diye.mesaj atmak yerine sakince konuşmanız güzel olurdu . Mesaj olmamış önemli konuda . Bide ablanız gerçekten anlayışsız .

ben de dava et diyenleri anlamadim. babanin mali ve su an sag.
ister pavyonda yer, ister komple satar dunya turuna çikar. kimseye bjr sey vermek zorunda degil. ha adam ote tarafa gidince "miras malinin tapusunu cocuguna verdi" der dava acar, ugrasir tabii ama yasayan adama ne davasi.
hayatindan cikar, azalt yeter

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…