Ben ablama düğününde bilezik takmayı düşünürken onlar arkamdan iş çeviriyormuş

Senin kardeş ne yaptı kerkenes bir gün anlat dinleyelim ya
Konuyu sabote etmemek için gidiyorum
Ben dertlerimi anlatarak değil yok sayarak rahat edenlerdenim sanırım, o yüzden de pek anlatmam. Buradan bir şeyler okuyarak kendime çıkarım yapıyorum mesela o iyi oluyor. Kisacasi alkolik ve ise yaramaz birini adam edecez diye ailecek birbirimizden nefret eder olduk. Nihayetinde okutup memur yaptılar ama adam olmadı. Annem hasta, babam manyak gibi bir şey oldu onun peşinde. Ben de kendimi koruyorum uzak duruyorum diye yıllarca merhametsiz bilindim ama pişman değilim.

esinle daha kötü olmadan bu gercegi gormene sevindim. bence hayirlisi olmus. artik oncelik esinde ve gelecekte dogacak çocuklarında olsun. senin ailen esin
Kesinlikle öyle.Çok acı ama gerçek bu.Annemle babamın yaptıkları hakkında konuştuğumuzda her zaman kendi kocasını savunan bie kadın olmuştur.”Senin baban dünyanın en iyi insanı eeee sen daha kötü baba görmemişsin”diyordu.Malesef annemde “Kemalim yapmaz”kafasında olan mesudeydi herzaman.O sebeple babamın bizlere çektirdiği onca eziyete dayağa şiddete kendisini aldatmasını bile görmezden gelip “sizin babanız dünyanın en iyi insanı” diyebilen bir kadın

Ablamın bana söylediği “Ben istemedim bana vermesini hatta yemin ederim sanada versin diye çok söyledim babama bana ev vermen kardeşime karşı ayıp olmasa bile eşine ayıp olur dedim”dedi.Madem çok istemiyordun almasaydın evi kim silah zoruyla sana ev verdi kafana silah dayayıpta sanki.İlla ki söylemiştir kardeşimede ver diye ama ayak yapmasın bana yok ben istemiyordum zorla verdi vs diye
Madem zorla vermiş şimdi sizide ortak etsin eve ,kirasına.

Babam zamanında bize çok çektirdi.Şiddet,hakaret küfür annemi aldatma vs.. herşeyi vardı.Ablamda bende ona karşı soğuktuk.Özellikle ben bize çektirdiklerinden ötürü onu aramaz sormazdım.Ama ablam onlarla beraber yaşadığı için çok çabum unutmuş babamın yaptıklarını,ya da (paranın gücü) diyelim buna.O sebeple ben ailede sevilmeyen çocuk oldum herzaman babam tarafından.Dayak yediğimde “Beni neden dövüyorsun ne yaptım ben sana”demem bile onun için kendisine yapılan bir baş kaldırma olduğu için benden nefret etti muhtemelen
Aç davayı çatır çatır al hakkını.

Şimdi ben böyle söylesem bana “sen malın mülkün peşine mi düştüm benim evimin derdine mi düştün ne paragözmüşsün”diye bir tepki alacağım biliyorum tanıyorum çünkü onu
Paragöz olan sizsiniz benden mal kaçıran da de. Bu yaptıkları hırsızlıktan farksız.

Şimdi ben böyle söylesem bana “sen malın mülkün peşine mi düştüm benim evimin derdine mi düştün ne paragözmüşsün”diye bir tepki alacağım biliyorum tanıyorum çünkü onu
İyi ya versin tepkisini sizde demek babamın malında hakkım olanı isteyince para göz mal delisi oluyorum, ozaman sende paylaşmak istemediğin için benden farkın kalmıyor diyip görüşmeyi kesin.
Düğünde takacağınız bilezik de kolunuzda dursun

Benim babam çok şükür bunu yapmazdı ama yapsa bile ortalığı inletirdim. Mesaj ne, arardım direkt yüz yüze konuşurdum. Haksızlık bu. Rezalet bence. Sana vermese dahi sana danışıp, senden rıza alıp sana haber vermeleri gerekiyordu.
Malesef bu bu hayatta baba ve abi tarafından çok şansız olan bir insan oldum.Aile çok önemli özelliklede baba.4 yıldır evliyim ve çocuk istemiyorum.Bunun tek sebebi babam ve abim denecek insanın bende yarattıkları travma.Çocuğum olduğunda eşimin karakteri değişirde benim zamanında gördüğüm travmaları çocuğumda yaşarsa ve bana bunun ilerde hesabını sorarsa diye çok korkuyorum.O sebeple çocuk istemiyorum.Herkes anne baba olmamalı bence

Kışkırtmak gibi olmasın ama ben düğünede gitmezdim.
Bide siz çalışmıyorsunuz. Size verse sizinde kiraniz olsa fena mı olurdu. Konuyu okuyunca bile sinirlendim sizi düşünemiyorum.
Malesef öyle.Bende şu saat olmuş hala uyuyamıyorum sinirden.Allah’a havale ediyorum.Bu dünyada onun üzerinde bir hakkım varsa helal olmasın 🙏🏼

Kızlar merhaba,
Daha öncede yakın zamanda “Ablam evlenecek düğünde ne takmalıyım”adlı bir konu açmıştım hatırlayanlarınız vardır belki.Ben ablama düğününde bilezik takmayı düşünürken onlar meğerse benim arkamdan iş çeviriyorlarmış.Bugün akrabalardan biri ile telefonda konuşurken “ablanda kirasını alıyor zaten”diye cümle geçti ve ben beynimden vurulmuşa döndüm.Ne kirası diye sorduğumda “Sakın bizden duyduğunu söyleme lütfen ama baban ablana ev vermiş tapusunu üzerine yapmış ablanın evinde kiracı var şuan her ay kirasınıda alıyor zaten”dediler.Hemen bu olay üzerine ablama yazdım böyle birşey duydum doğru mu diye sordum “Evet doğru ama bana ev alınmadı özellikle babam var olan kendi evinin tapusunu üzerime yaptı”dedi.Bende ona “neden bana söylemedin peki el alemden duyuyorum ben bunu insan kardeşine söylemez mi hiç”diye sorduğumda “Söyleyecek kadar değerli bir konu mu peki sence bu,ne deseydim ki babam bana ev verdi tapusunu üzerime yaptı deyip nispet yapar gibi söylese miydim”dedi.Ben çok üzüldüm ve kırıldım.Evliyim diye evlatlıktan mı silindim yani anlamadım.Benden neden saklandı bu durum ailem benden gizledi ama ben bunu el alemden öğrendim hayretler içindeyim resmen.Babama mesaj atacağımı evlat arasında neden ayrım yaptığını soracağımı söyledim ablama o da “Bence yazma boşver canını sıkacak boş yere,ne diyeceksin sanki”dedi.Ben yinede benim içime dert olacağına ona dert olsun diye güzel bir mesaj yazdım babama gönderdim.Mesajımj okudu ama cevap yazmadı.Ablama sordum evde size birşey dedi mi diye.Benim attığım mesajı evdekilerede okuyup “Bana şimdi neden böyle bir mesaj atmış ki”demiş.4 kardeşiz 3 kardeşe ev vermiş tapu yapmış üzerlerine ama ben evli olduğum için bana hiçbirşey yok.Kendimi dışlanmış hissediyorum içim soğumuyor bir türlü.Burdaki asıl konu babamın evlatları arasında ayrım yapması.Eğer ki evli olan kişiye biz ev vermeyiz düşüncesindeyse ablamda evlenecek mesela babamın ona verdiği eve geçip oturacak eşiyle o da.Orda oturmasa bile kirasını her ay alacak bir geliri olmuş olacak hiç yoktan.Ama bana hiçbirşey yok.Ailem tarafından kandırılırken bende salak gibi ablama düğünde bilezik takmak için eşimle tartıştım evimin huzuru kaçtı günlerce.Üzüntümün tarifi yok kelimelerde bugün gün boyu ağladım gözlerim şişti.Eşim teselli verdi sürekli boşver bizim ihtiyacımız yok onlardan gelecek paraya üzme kendini diye.Babama mesaj atma konusunda ablam boşver yazma demişti kuzenimde boşver yazma para kavgası yapıyormuşsun gibi olacak gerek yok falan dedi,ben yinede içimde kalmasını istemediğim için yazdım.Siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız ?

Asıl kızman gereken baban değilmi?

Malesef,acı oldu ama gördüm.Bundan sonra benim eşimden başka bir ailem yok zaten
Ablana ceyrek de takma, zarfin icine bilezigin parasini her ay kira olarak alıyorsun yaz ver. Ustunu de o sana yari yariya odesin. Pislige pislik, yeter artik hakkini yedirme.

Ha bir de babana söyle, sana takmadigi altinlari, yapmadigi gerdanlık takımlarini da bi zahmet yapsin.

Eşinizle iyiseniz sahip çıkın yuvanıza mesafenizi koruyun annneniz babanız sağ kendi malım verdim sanamı sorucam diyebilir misafir gibi gidin düğüne 500 TL koyun zarfa verin gitsin Allah size daha çok versin

Ablana ceyrek de takma, zarfin icine bilezigin parasini her ay kira olarak alıyorsun yaz ver. Ustunu de o sana yari yariya odesin. Pislige pislik, yeter artik hakkini yedirme.

Ha bir de babana söyle, sana takmadigi altinlari, yapmadigi gerdanlık takımlarini da bi zahmet yapsin.
Adam tüm çocuklarına ev verip bana zırnık vermemiş.Böyle bir insan bana takmadığı altınları yapmadığı gerdanlıkları verir mi ki sizce

X