Bekaret mevzusu ve biten ilişkim (!)

örf ve adetlerimizde o zar önemli canım...o zaman zara önem vermeyen birini bul kendine.

Bu mevzu orf ve adetimizde onemliyse, erkeklerinde gozunu haramdan sakinmasi, helaliyle birlikte olmasi konusunda da hemfikirizdir herhalde. Peki bu durum binde bir iken, neden biz kadinlar olarak teste giriyoruz? Yoksa olaya "Erkektir, elinin kiridir" olarak mi bakiyorsunuz? Eger oyleyse yazacak birsey yok size...

ben öyle birşey yazmadım...eşi bakire olsun istemek, erkeğin doğal hakkıdır bence...

bugünkü yaşanılan hayatlar, doğrumu...

Bana göre sakınca yok birbirini seven iki insanın sevişmesinde.Aslında kimseye göre sakınca olmamalı,herkesin kendi hayatı çünkü.O yüzden doğruluğunu sorgulama hakkına sahip değilim.
Ama bir kadın olarak bana dayatılan ''bekaret zarına sahip olmak zorundasın,yoksa kirlisin (?) '' zihniyetini sorgulama hakkına sahibim,çünkü direk benimle ilgili.

Merhaba,

Yorumunuzu okuyunca sormak istedim, farz edelim ki konusmadilar bu mevzulari, evlendiler ve kan gelmedi, damat bey gelin hanimi teste soktugu zaman daha onur kirici olmaz mi? Ustelik evliler ve hemen ayrilamaz, simdi boyle bir teste girip ciktiktan sonra o evde yasanacak huzursuzluklar ve guvensizlikler, sogumalar vb problemler her iki kisiye hayati cehenneme cevirtmez mi? Bu yuzden konusmak ve evlenmeden once nasil bir dusuncede ve zihniyette oldugunu bilmek yanlis midir?

Yanlis anlasilma olmasin, ben bir kadini asla bekaretiyle olcmem, olcturtmem, sadece 24 yasinda bir genc kizim ve esler arasindaki bu tarz konularda acik olunup olunmamasi gerektigi hakkinda bilgi edinmis oluyorum, ogrenmek istiyorum
Canim benim biraz daha ilerle sonraki yorumumuda oku bide öyle yorum yap benim yorumuna olurmu? ? Bak bir sonraki yorumum buydu "Ayrıca karşındaki adam sana değilde senden gelecek kana önem veriyorsa boşver çöp olsun yılların. .. dusunsene belkide gerçekten esnek ve o ilk gece bu kanı göremedi dusunsene seni Jinekolog muaynesine götürdüğünü bi hayal etsene ne büyük utanç bu yüzden hiç üzülme" ..

Bana göre sakınca yok birbirini seven iki insanın sevişmesinde.Aslında kimseye göre sakınca olmamalı,herkesin kendi hayatı çünkü.O yüzden doğruluğunu sorgulama hakkına sahip değilim.
Ama bir kadın olarak bana dayatılan ''bekaret zarına sahip olmak zorundasın,yoksa kirlisin (?) '' zihniyetini sorgulama hakkına sahibim,çünkü direk benimle ilgili.[/QUOTE

Canim benim biraz daha ilerle sonraki yorumumuda oku bide öyle yorum yap benim yorumuna olurmu? ?

Mesaji yazdiktan sonra gordum sevgili Gamze_Belinay, yargisiz infaz yapmak amaciyla yazmadim, elimden geldigince saygili ve kibar bir dil ile dusuncelerinizi ogrenmek istemistim, yine de sizi rahatsiz eden bir cumlem ve ya kelimem olduysa ozur dilerim.

X