Bekâr komşum Sabah-Akşam eşimle beraber, çıldırmak üzereyim

Ben şunu merak ettim eşin sabah 1 akşam 1 saat olmak üzere o bayanla bir arada kalıyor burası tamam peki eve geldikten sonra ne konuşmuşlar anlatıyor mu? 2 saat boyunca dut yemiş bülbül gibi gidip gelmezler herhalde havadan sudan hayattan filan derken sonuçta sohbet ediyorlardır.

Şayetki eşin hiç bişey anlatmıyor o kişi yokmuşcasına imaj yaratmaya çalışıyorsa şüphelen derim ama yok sana anlatıyor ve anlatırkende rahatsız olmuyorsa bunu konuşmasından hareketlerinden anlarsın zaten bir yandan senin üzülmeni istemiyor ona güvenmeni sağlamak istiyordur.Erkekler bu tarz konularda biraz acizlerdir bir bayan yüzünü kızartıp beni gelip giderken götürüp getirirmisin diyebiliyorsa hiç bişeyi düşünmeden eşinde kendilerini zorunluluk içinde hissedip kusura bakma eşim rahatsız olur demekten çekinmiş olabilir. Özgür irademe sahibim durumları.

En önemli nokta burda aslında siz eşinize gerçekten güveniyormusunuz? Hani genelde erkekler der ya "50 tane erkeğin arasındada olsa ben eşime güvenirim diye" işte bunu diyebilmek önemli. Güven çok tehlikeli bir duygu siz bunu eşinizden eksik etmeyin ki aklı kaymasın tavrınız ters tepki yapıp ne olsa bana güvenmiyor güvensizliği neyse onu yaşayayım hakettiğim muameleyi bulayım döngüsüne girmezsiniz umarım.

Birde şu kısasa kısas olayına takıldım "empati yapmak için ali nin velinin arabası ile işe gitmek" sakın haa derim yanlış ile yanlışın telafisi olmaz kaş yapayım derken göz çıkarmayın. Bilirsiniz malum testlerde bile üç yanlış bir doğruyu götürür yapacağınız bir yanlış sizden ailenizden ve mutluluğunuzdan eşinizin size olan güveninden neler götüreceğini düşünüp eğer her sonuca müdahilim derseniz zaten gözünüzü karatmışsınızdır karar sizin.

canım anladıgım kadarıyla esin bu olayı normal karsılıyor ve seni susturuyor bence eşin kadına benimle gelmenizi istemiyorum diyemez cunku basta kabul etmiş gurur meselesi yapar o yuzden birsey demiyor gibi geliyor bana
bana gore bu durumda yapacagın sey kadınla konusmaktır sen burda icin icini yiyorsun strese giriyorsun ne strese gireceksin ya kadını al karsına rahatsız oluyorum esimle gitmenizi de canım cunku esinle konusmayı beklersen hemen netice alacagını sanmıyorum ama kadın da o kadar arsız degildir herade sen konusunca hala gitmeye devam etsin ama durumuna cok sinirlendim canım Allah yardımcın olsuna.s.

ben okurken sinirden öldüm vala.böyle bişi kabul etmezdim ben asla.eşine çaktırmadan kadınla konuş.git söyle sen üzülüp yuvanda sıkıntı yaratacağına o kadın sıkılsın.boşversene.git söyle eşim kabul etti o an sizi geri çeviremedi ayıp olur diye ama ben rahatsız olurum de.işinize kendiniz gidip gelebilcek kadar büyümüşsünüz maaşallaahh de.off sinir oldum ya.çok üzüldüm senin adına.ben çok kıskanç olduğum için asla göz yummazdım.hemde tanımadığım bi kadın için hiiiiç kendimi üzmezdim gidip onu üzerdim vala :)

MyLO canım henüz hiç arabayla gidip gelmediler bu yüzden ne olup bittiğinden bahsedemez eşi..
Amacı hiç bir şekilde buna müsade etmemek en doğal yapması gereken şey olarak a.s
İnşallah bende sabırla bekliyorum..Allah'ın yardımı yanında olsun arkadaşımızın gerçekten iyi yürekli birisi...:Saruboceq:

Bu arada hoşgeldin -badem- a.s.

MyLO canım henüz hiç arabayla gidip gelmediler bu yüzden ne olup bittiğinden bahsedemez eşi..
Amacı hiç bir şekilde buna müsade etmemek en doğal yapması gereken şey olarak a.s
İnşallah bende sabırla bekliyorum..Allah'ın yardımı yanında olsun arkadaşımızın gerçekten iyi yürekli birisi...:Saruboceq:

Bu arada hoşgeldin -badem- a.s.

Hoşgeldim canım:1hug: yeni yorumları merak ettim de...a.s.

dün bu konuya yorum yazacakken site hata verdiği için yazamamıştım anladığım kadarıyla eşinle konuşmaya karar vermişsin...
bence de sakince bu durumun seni rahatsız edeceğini söyle, kesinlikle dırdırcı olma eşinin aklında yoksa bile aklına sokma kadını...demek ki gerçekten kadının bana ilgisi var ki eşim hissetmiş deyip gerçeği kendi görmek için kadınla yakınlaşmasın...
baktın ki olmaz öyle şey deyip kararından vazgeçmiyor o zaman zamanında benim de bu tarafta oturan iş arkadaşım vardı ve bana bu tarz bir teklifte bulunmuştu ama kabul etmek benim aklımın ucundan bile geçmemişti de...bak bakalım nasıl deliriyor..malesef erkekler empati yapmayı bilmiyor ve onlara illa ki benzer bir durumu örnek göstermek gerekiyor...
ayrıca eşin bi kez evet dedim nasıl gelme derim derse de mesai saatinin değiştiğini ya da - eşinin işini bilmiyorum ama- kendi konumu,müşterileri vs dolayısıyla erken gidip geç gelmek zorunda olduğunu söyleyebilir...

asla kabullenme canım bu durummu hiç normal bişey diil çünkü. eşin iyi niyetli olabilir belki ama kadının kötü niyeti açıkca belli ve allah korusun erkek milletiiiiiii...

dün bu konuya yorum yazacakken site hata verdiği için yazamamıştım anladığım kadarıyla eşinle konuşmaya karar vermişsin...
bence de sakince bu durumun seni rahatsız edeceğini söyle, kesinlikle dırdırcı olma eşinin aklında yoksa bile aklına sokma kadını...demek ki gerçekten kadının bana ilgisi var ki eşim hissetmiş deyip gerçeği kendi görmek için kadınla yakınlaşmasın...
baktın ki olmaz öyle şey deyip kararından vazgeçmiyor o zaman zamanında benim de bu tarafta oturan iş arkadaşım vardı ve bana bu tarz bir teklifte bulunmuştu ama kabul etmek benim aklımın ucundan bile geçmemişti de...bak bakalım nasıl deliriyor..malesef erkekler empati yapmayı bilmiyor ve onlara illa ki benzer bir durumu örnek göstermek gerekiyor...
ayrıca eşin bi kez evet dedim nasıl gelme derim derse de mesai saatinin değiştiğini ya da - eşinin işini bilmiyorum ama- kendi konumu,müşterileri vs dolayısıyla erken gidip geç gelmek zorunda olduğunu söyleyebilir...

Eşimize ya da sevgilimize falanca kadından rahatsız olduğumuzu söylersek hemen aklında yokken bile o kadını aklına sokarız düşüncesini doğru bulmuyorum...Yani ne söylesek ona göre yönlenicek mi erkekler....Sanmam...Tamam nefisleri zayıftır ,bizim kadar ince düşünemezler,ama bu kadar da değil..
Falanca kadından rahatsız olduğunu söylediği halde o kadına daha çok yaklaşıcak olan erkek aptal ötesidir..Evliliğini-ilişkisini zora sokmayı baştan kabullenmiş görünür zaten..Aksi takdirde gerekeni yapar,falanca kadına mesafeli davranması gerektiğini bilir....

Son düzenleyen: Moderatör:
keşke o anda bunun mümkün olmadığını zaten arabanın dolu olduğunu yani eşinizin arkadaşlarını işe getirip götürdüğünü falan söyleseydiniz.o zaman bu kadar içiniz içinizi yemezdi sanırım.ama insan beklemediği bir durumda bazen tepki verip bir şey söyleyemiyor.basireti bağlanıyor sanırım

cnm kmşun için bu durum gayet normaldir...bazı insanlar rahattır...ama sizin bu durumda ne düşündüğünüzüde göz önünde bulundurması gerkiyor...eşin de biter iş bence..seni önemsemesiyle alakalı..öenmsiyorsa bu teklife sıcak bakmazdı...senin tavırların önmli..dikkatli davran..gercekten masumca bir arkadaşlık olabilir ama değişmeyeceğine kimse garanti veremez...mutlaka bişeyler yapmalasın bence..kaydirigubbakcemile

ne pislik insanlar var yaa
esine benm yerimde sen olsan ne yapardın falan de
ya da kadınla falan konusmayi dene..
ve bu konuda tavrını ısrarla sürdür..belli et

ya bu kadına sorsan ya konusurken öyle laf arasında eşinle neden ayrıldın diye.cok merak ettim doğrusu.geçimsizlikmi diyecek yoksa kadın yuzundenmi diyecek.kadın derse lafı yapıştır bence.hassaslığını anlaması gerekir aldatma yuzunden ayrıldıysa.

ben bunu okurken izlemiş olduğum yol arkadaşım aklıma geldi arkadaşlarda söylemiş erkeklerin nefisleri zayıftır dizidede otostop yaparken tanıstıgı kızı burnunun dibine getirip ev tutuyor ve karsı daireye geçerek aldatıyor onunda bir çocugu ve güzeller güzeli bir karısı var ama erkek milleti işte sonradan pişman oldu ama son pişmanlık fayda etmedi birde kadından çocuk sahibi oldu aman derim kadını ne yapın edin uzaklaştırın ama bu konuda kocanızın size anlayış göstermesi lazım ıstemedıgınızı bıldıgı için

o kadında bişiler var demedi deme cnm
bence eşini o kadından uzak tut

Aslında kadın hafif meşrep davranışlarda bulunursa-kendini bilen bir adam da ya karım haklıymış bu
kadının niyeti hiç te iyi değil deyip kendini çekebilir.
Ama kadın bir erkekle başbaşa kaldığında sağlam durabilen düzgün bir kadınsa işler zorlaşır.
Bu durumda adam eşine karşı kadını savunmaya başlar ki bu da eşler aradındaki iplerin iyice
gerilmesine sebep olur. Bazı kadınlar eşlerinin yanında erkeklere çok rahat davranabilirler.
Nasılsa eşi yanında ben gizli saklı bişi yapmıyorum düşüncesiyle bacı kardeş rahatlığında işi
el şakalarına dahi vardıracak şekilde rahat olabilirler kişilikleri gereği. Karısı olmadığı zamanlarda
ise Rahibe Teresa olabilirler. Adam da karısına yanıldığını anlatabilmek için direnir.
Bu sebebi de göz önüne alarak arkadaşımızın direk kadınla muhatap olmasından yanayım.
Sağduyulu bir kadınsa anlayışla karşılar - hata ettiğini kabul ederek özür de dileyebilir.
Yok tehlikeli bir kadınsa eğer bu konuşma esnasında kendini ortaya koyar zaten bu kez de
bu bilinçle çareler aranır. Allah kolaylık versin. Hayat hepimize güzellikler sunsun.:Saruboceq:

kadina en kisa zamanda haddini bildir derim ablacim.. ben bu durumdan hic hoslanmazdim, bunu o bayana acik acikta söylerdim..

ne insanlar var anlamıyorum valla.. kadın cok hatalı ama esinde kabul etmemeliydi.. esine net bir sekilde birdaha söyle İSTEMİYORUUUUM de.. sana güveniyorum ama o kadına güvenmiyorum bu kadar de..atesle barut yani.. 2 saat yolda muhabbet ediyorlardır yakınlasırlar zamanla belki öğle yemeklerini bile birlikte yiyorlardır.. yani insanın aklına hersey gelir dimi.. sen kendi kendini yicene kocana acıkca birdaha söyle..

burda en son kızmanız gereken kişi o kadın.
eşiniz bu durumu kesinlikle kabul etmemeliydi.sizin kızmanıza gerek kalmadan hemde.kendi bu durumun uygunsuzluğunu görüp bir bahaneyle kibarca reddetmeliydi.
bu durumda ne yapabilirsiniz bilmem.tamamen eşinizin ve o kadının insafına kalmış.iş yerindeki biriyle anlaşarak bende bundan sonra falancayla işe gidicem diyebilirsiniz.madem sorun yok sizede kızmayacaktır.
yani kendi silahıyla vurmalısınız eşinizi:mymeka:

yhaa ne demek bu allah askına burada kızmanız gereken en son kişi o kadın...
kadın o kadar arsız ve rahatmış kii bööle bişeyii evli bi adama soramayacaıını idrak edememiş...veya niyeti belli....
çok kızdım size çok.tamam arkadasın eşi kabul etmekle hata yapmış ama karısını göz önünde bulundurup reddetmeliydi kibarca teklifini...
komsu kadın için güzel diyorsunuz alımlı dioosunuz o halde kadının niyeti bellidir...
sen yap demiorum ama yeminle ben olsam sac baş yolardım onu ilk gördüğüm yerde...
bence eşine tavrını koymalısın canım yhaa
baak çok sinirlendim valla

keşke tepkini aynı anda verseydin,bu durumda ben ne yapardım bilmiyorum ama ne yap et buna izin verme gerekirse taşın derim.
kadındaki yüzsüzlüğe,genişliğe bak pes doğrusu.allah yardımcın olsun umarım eşinin de aklı başına gelir en kısa zamanda yaptığı yanlışı farkeder.

X