Bekâr komşum Sabah-Akşam eşimle beraber, çıldırmak üzereyim

böyle bi saçmalık olabilirmi,unutma ateş ve barut yanyana durmaz...

Canim söz konusu dul olan kadina kötü gözle bakmak degilki.
Isterse bekar olsun hic fark etmez.
Böyle bir teklif hic bir erkege yapilmamali.. hele hele evli bir erkege..

Belki ona göre normaldir, kötü bir düsüncesi olmadan sormustur, sirf giriskenliginden, iyi niyetinden kaynaklaniyordur..

Ama amasi var..
herkes onun gibi degil ki. Her insana normal gelmez ki bu tarz seyler.

Türkiyede yasiyor bu insanlar. Türk toplumunun bazi kural ve degerleri vardir, insanlarin yapilarina, tarzlarina saygi duymak gerekmez mi?

Üstelik bu bayan yeni tasinmis ve bu insanlarla uzun yillardir tanismiyor.

Tamam hadi iki taraf icinde normal bir durum olsa neyse.
Öyle olsa zaten bu arkadasimiz böyle bir konu acma geregi duymazdi.

Kimlerle muhabbet ettigimize dikkat etmeliyiz. Bize normal gelen seyler, herzaman karsi tarafa normal gelmeyebilir.

gururuma yediremiyorum.kocasına sözünü geçiremiyor bana gelmiş yalvarıyor diye düşünmesine asla dayanamam.gerekirse boşanırım ama o kadına gidip konuşmam.eşimin bana olan saygısızlığı bu noktaya getirdi bu işi.ben beklerdimki bana değil karıma sor.ama demedi hemen atladı.sanki planlı programlı gibi.işyerleri aynı semtte hatta yanyana nasıl kuşkulanmamki

canım bence biraz sabırlı ol ve kadının davranışlarını izle.fazla üsteleyerek eşinin aklında yoksada aklına sokma.ama eşine şunu da de etrafdan görenler nasıl değerlendirir.

Tek iş eşinizde biter.
O kadına bunu söyleyip küçük duruma düşmek var( Gerçi onu evire çevire dövmekte var saçını başını yolmak en güzeli bu olurdu ya neyse ).
Eşinizle konuşup o kadından rahatsız olduğunu söyleyin ...

Aman Allah'ım:1shok::1shok:
Kuzum sen eşini sokakta mı buldun? tabiki hayır..ve hepimiz bu kadının yanlış bir şey yaptıgını düşünüyoruz ozaman iki seçenek kalıyor ;
1.Ya her gün işe birlikte gidecekler :1no2:
2.Ya da öyle bir tavır alacaksın ki bir daha böyle bir şeye kalkışamasın..a.s
ikinci seçenekte nasıl yapacagını kendin biliyorsun çünkü eşini en iyi sen tanırsın en ince damarını bul ve ordan vur onu , tıpkı seni hiç düşünmeden orda kabul ettiği gibi..
birinciyi seçersen ki yapmaman tavsiyem her durumda eşin böyle davranır , işin kötü yanı bence o kadın hayra alamet değil sengözlerimebaksanab

canım balık bastan kokmadan onlemını almalısın
bazen utanmayı bılmeyene utanmayı ogretmekde bı erdemdır
esınle cok cıddı konus ama onu bogmadan
tavrını kesın koymalısın ne demek yabancı bı kadınla ıkı saat aynı arabada gıtmek atesle barut yanyana dururmu
gerekırse kadına gıt acık acık soyle ben bu tıp seylerı kaldırabılecek bırı degılım esım senı kırmamam ıcın o anda bısey dıyemedı amam bu hem senın ıcın hemde evlı bır ınsan ıcın hos olan bır durum degıl dersın oda anlar anlamazsa anlayacagı dılden konusursun artık
yuvanı yıkacack degılsın sacma sapan bırı yuzunden herhalde
bır kadın bekarda olsa evlıde olsa dulda olsa yerını bılmelı....

şekerr anladığımm kadarıylaa eşinin arabası ilee gidecekler işee..o zamann ne yapıosunn derhal arabaya el koyuyosunn..şimdii kadında belkii kötü bi niyett yokk..ee eşindede yokk belkii, kırılıpp dökülmedenn yüs göz olmadann bu işi hallett.en nefrett ettiğimm şeylerden biride (kendi adıma) şayett kıskanıosamm kıskandığımm kişinin bunuu öğrenmesidirr.çokk üstüne gidipp eşinide havalandırmaya gerekk yok dimii.kadın istersee...........

Bu durumu hiç kimse kabul edemez. Arsız kadın işe giderken beni de götür deyince-eşin olmaz götüremem diyemezki.
Napsın adam size hak versede kadına ne diyecek.
Düğüm kadında çözülmeli bence. İster eşinize sorarak-ister sormadan kadının karşısına geçip-eşinizle gitmesini istemediğinizi
açıkça söyle canım. Sen üzüleceğine kadın üzülsün. Kocana söyler kocanda sana kızamı bunu hesaba katarak hareket etmelisin.
Töbe töbe ben bile sinir oldum kadına. İstersen özelden kadının
telini ver ben senin yakının olarak arıyayım. İşte böle rahat kadınların yüzünden boşanmış kadınlara karşı önyargı oluşuyor.
Kadının kötü bir niyeti olmasa da yanlış-çok yanlıııış. Sonradan üzücü olaylar yaşamamak için tedbirli olmak lazım.
Allah en kısa zamanda seni bu dertten kurtarsın İnşaallah.

çok iyisiniz hepinizi ayrı ayrı kucaklıyorum ve öpüyorum. gerçektende kendimi daha güçlü hissetmemi sağladınız. yarın pazar eşimle ne olursa olsun bu konuyu konuşup asla kabul edemeyeceğimi kendisi söyleyemiyorsa kadına ben söyleyeceğim diyeceğim.eğer bana kabalaşır veya kabul etmezsede kesinlikle boşanmaya karar verdim.görüyorumki endişelrim boşuna değilmiş.herkes benimle hemfikir.

keşke ama benim arabam var hemde yol uzak diye asla vermez.taşınmayı bile düşünürdüm kendi evimiz olmasaydı.ev alma komşu al.evi düzgün aldık işler sonradan bozuldu.

evet evet kocamla konuşacağım.kardeşlerim başka şehirde bilseler o kadını bir temiz dövmekten beter ederler.kardeşlerimi bulaştırırsam işler sarpa sarar diye korkuyorm.

bence o bayanı gördüğünde direkt olarak sizin eşimle işe gitmenizi hoş karşılamıyorum milletimiz asılsız dedikodu çıkarmayı sever bu yüzden hem sizin hemde bizim açımızdan bu doğru olmaz.Lütfen işinize kendini başınıza gidin diye söylemen en mantıklısı.Çünkü erkekler asla böyle bir şeyi söyleyemezler.erkek milleti yapmayacakta olsa böyle bir durumdan inan hoşnut olurlar.Onları evde eşlerinle sohbet etmeyi sevmeseler yabancı bir bayanla bayıla bayıla konuşurlar.Yanlış anlamaı istemem eşinde bu tür erkektir demiyorum.Ama sen tedbiri elden bırakma.Olayı uzatacağına direkt muhattabın olan bayana söyle

Kadına söylemene kocan kızmazsa çekinecek ne var canım. Kadın elin adamına bu teklifi yapmaya çekinmiyor ama. Önemli olan senin huzurun ve evliliğin. Haddini bilmeyene-bildireceksin. Bu durumda eşine hiç kızma. Ha eşin kadına birlikte gideriz dediyse o zaman kızmakta haklısın.

Şu an aklıma geldi acaba bu bayanı eşin daha önce tanıyor olup oda izin evin yakınlarına taşınmış olmaın.İçine kurt düşürmek istemem ama öyle edepsiz kadınlar varkiii insan hemen olaya kötü yönden bakmaını ağlıyor.Eşin bu bayanı taşınmadan öncede iş yeri yakınlarından tanıyor olmasın?

bayanın böyle bir teklifi etmesi çok yanlış ama bu teklife de eşinizin olumlu yanıt vermesi de daha büyük yanlış....
rahatsızlığınızı dile getirin...
laf ,söz olur,daha da huzurunuz kaçar..
sizde çalışıyorsunuz sanırım,eşinize söyle diyin ''kış geldi,zor oluyor bende ahmet ile( adı herneyse)işe gidip geleceğim''ama gayet normal ,olağan bir şekilde söyleyin bunu... bakalım tepkisi ne olacak kendisinin...

çok haklısın bunca yıl çalışma hayatımda nelere nelere tanık oldum.ne kuzu gibi evli erkekler yıllar sonra karılarını hiç acımadan başka kadınlar için terk ettiler.endişem artık iyice ciddiye bindi.

sabaha azkaldı.canlarım lütfen söyleyin. eşimemi kadınamı söyleyeyim.sebepleri sonuçları gözden geçirip karara bağlayın.ben size teslim oldum.kararınıza saygı duyup ona göre hareket edeceğim.çünkü boşanmayı bile göze almış durumdayım.asla katlanamam bu duruma.

Canim böyle birseyi aklindan dahi gecirmemelisin.
Burda bir aldatma veya siddet söz konusu degil ki.
Sakin böyle birsey deme esine.
Sadece bu konuda ne kadar ciddi oldugunu göster.
Gerekirse soguk davran.
Ama bu olay icin bosanma kelimesi hic söz konusu olmamali.

vallahi cok cok haklısın..diyorumya en ince noktasından vurması lazım..
bence bu süper olur şayet calışıyorsanız.eğer karşı gelecek olursa boşuna kıskançlıkla boğma beni de.ama şöyle bir kaç gün gerçekten ciddi olmanız gerek, tavrınızı sonuna kadar koruyun arkadaşım ciddiyetinizi bozmayın taviz vermeyin.yerimseniben

Henüz ortada endişelenecek birşey yok ki canım. Belki de hiç bir zamanda olmayacak.
Söylemeye çalıştığımız şey kadının bu teklifi yapmış olmasının yanlışlığı.
Ne demek boşanma falan. Böyle negatif şeyleri ağzına da alma-aklına da getirme.
Kocana fazla yüklenirsen o da bu yakıştırmayı kişiliğine yapılmış bir hakaret olarak görür ve direnir. Yıllarca kadının servisciliğini yaparak uçkur peşinde olmadığını sana ıspat etmeye çalışır haklı olarak. Bir kere Eşinin kabul etmek zorunda bırakıldığını kabul et.
Ayol ben bile eşine beni şuraya kadar götürürmüsün desem. Götürür adam.

aklıma önce taşındı tanıştılar sonrada iş buldu diye geldi.

kafam allak bullak bin türlü düşünce sonra aniden duvar gibi oluyor beynim sıfır boş düz duvara bakar gibi hiçbiirşey düşünemiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…