"Beğenilen biriyim, meslek sahibiyim ama yalnızım" Diyenler! Nedenler ve Öneriler?

Ben de evliliği kazanamayanlardanım:)

Biraz geç vuku bulan;zorluklarla kurulan ve kısa zaman sonra dağılan bir evlilik yaşadım..
Kendimi azcık toparlamışken biriyle tanıştım.Kolay sevmeyen biriyim ama onu evlenecek kadar sevdim.Anlaştığıma ;sevdiğime baktım;iş durumunu gözardı ettim.Naz çektim.Neyazıkki o da yurt dışına gitti....
Zaten ''evlenmek'' benim için sorunken;herkese kolay beğeni sağlayamazken;kolay sevemezken enazından;Geçmişten dolayı görücü usulü adaylarımeskiden %100 iken şimdi %50 ye indi.Bekar aday ancak severse oluyor.Çevremde de ortam yok.Nerde görsün de sevsin...Nerden olsun artık..

Bnede genellikle şu oluyor; karşı tarafa yaklaştıktan sonraki tüm hal ve tavırlarını kendi üzerime alınıyorum ve eğer adamın morali kötüyse mesela bana hakaret ediyormuş gibi geliyor. Off nasıl anlatsam ki.

Şans işte... Olmaz denilenler oluyor, çok iyi denilen başlangıçlar olmayabiliyor. Ben de öyle çekip giden birinden hoşlanmıştım zamanında çok yaralayıcı oldu benim için. Ne zaman sevsem büyük bir engel çıkıyor sanki. Sen yine bir şeyler yaşamışsın ayrıca, yaşamayınca insan daha farklı kahroluyor.

Ben de evliliği kazanamayanlardanım:)

Biraz geç vuku bulan;zorluklarla kurulan ve kısa zaman sonra dağılan bir evlilik yaşadım..
Kendimi azcık toparlamışken biriyle tanıştım.Kolay sevmeyen biriyim ama onu evlenecek kadar sevdim.Anlaştığıma ;sevdiğime baktım;iş durumunu gözardı ettim.Naz çektim.Neyazıkki o da yurt dışına gitti....

İlk beğeni bana göre fizik ;ses;konuşma;diksiyon; kültür;değerler...

Zaten ''evlenmek'' benim için sorunken;herkese kolay beğeni sağlayamazken;kolay sevemezken enazından;Geçmişten dolayı görücü usulü adaylarım eskiden %100 iken şimdi %50 ye indi.Bekar aday ancak severse oluyor.Çevremde de ortam yok.Nerde görsün de sevsin...Nerden olsun artık..

En çok şunu biliyorum;Beklentiyi aza indirmek lazım;kimisi öyle yapıyor da evleniyor;kimisinin de az buçuk beklediği karşısına çıkıyor..

Hadi kafa yoralım biraz.Eksiklerimizi bulalım.Nerelerde ortam oluşturabilirz biraz da onu konuşalım;nerde olur ki;iş;ev;memleket;yok kimse yok etrafta...Birşey elde edemezsek neyse deyip yolumuza devam ederiz yine..
.Bir de dua edelim...Allah hayırlı nasipler açsın bize inşallah..

Son düzenleme:
Bir de seni beğeneni sen beğenmiyorsun;beğendiğin de seni beğenmiyor gibi sakat bir durum var.Hele dengim dediğin seni beğenmezse.Ki beğendiklerin de ayda yılda bir karşına çıkıyorsa çok tuhaf bir durum..

saciuzunaklikisa , erkekler gerçekten ilgi bekliyor..demişsin ki birlikte vakit geçirdiğim,benden hoşlandığını anladığım kiiye bile selam vermiyosun...o zaman bu kız küçük dağları ben yarattım havasında algılıyorlardır..biraz samimi olmayı denesen? samimiyetten kastım tabii ki sarmaş dolaş ol değil ama en azından biraz ilgin olduğunu belirmen merhaba diyerek de olsa çok güzel bişiy...onlarda beğenildiklerini bilmek ister...

tulipa; zordur mutlaka..Allah hayırlılarını nasip etsin..kıymet bilenlerle karşılaştırsın biran evvel...

bende diyorum aslında,sorundan ziyade neler yapabilirizlerle uğraşsak...bizi bizden başkası anlayamaz bence...herkes kendince bişiler söyleyebilir fakat yaşayan ancak nasıl bir his anlıyor...

yakın bir tanıdığım bana gülüş sihirdir demişti...somurtmak yerine artık gülmeyi tercih ediyorum...
yaa milletten hayır yok biz bişiler yapalımmm:))

kızlar ben 24 yaşındayım ve ilk defa aşık olup bi erkek arkadaşım oldu oda busene ama hayırsızın teki çıktı beni kandırdı oynadı ve gitti zaten erkeklere karşı güven sorunum var ve inanılmas zor seven biriyim artık kendimde hiç şans görmüyorum evde kaldım moduna girmek için erken mi sizce yoksa yaşım geldi mi

Bende sizdenim arkadaşlar, neredeyse 34 yaşıma gireceğim ve olmadımı olmuyor. Ancak benim canımı sıkan birşeyler var kadın-erkek ilişkisinde. Evlenmeye erkeklerin karar veriyor olmasından hiç hoşlanmıyorum. Hele bir de evlenmek sözcüğünü ifade etmek için kullanılan 'kadını almak' tabiri var ya çıldırtıyor beni. Ne demek kadını almak siz kimsiniz diye haykırasım geliyor. Çok uzun soluklu bir ilişkinin ardından ikibuçuk yıldır yalnızım. Yaşım buraya gelene kadar fazlaca büyümüşüm.Oldukça zor bir hayatım oldu ve şimdi bazı şeyleri çok inceliyorum. Evlenmek isteyenler oluyor ama bu istek benimle değil bulunduğum konumla ilgili. Yani işim gücüm,yatırımım var ve annem babam yok. Evlenmek için bulunmaz fırsatım yani. Utanmasalar pazarlığa oturacaklar.Ya o annelerimizin anlattığı erkeklere ne oldu.Ben neden hiç görmedim Bugün annemin ölümünün birinci yılı, mezarlığa gidip dertleşeceğim biraz.Dünyanın bu hali beni çok yoruyor.

Canım öncelikle başın sağolsun. Demek ailenden kimse kalmadı yalnız olman seni hayata karşı çok dik ve güçlü yapıyordur bence. Artık normal dediğimiz kişiler kalmadı be canım, hele yaşımız geçince karşımızdaki alternatiflerde azalıyor. Bende seninle aynı yaşıtım, bekarım. İlişkim var ama beraberinde de bir sürü sorunlarımız var, aşabilirmiyim, evlenebilirmiyim bilmiyorum.
Tek bildiğim hayatın gitgide zorlaştığı. Zamanın aleyhimize işlediği..

Teşekkür ederim canım.Haklısın hayata karşı güçlüyüm ama çok hırpalandım.Üç tanede kızkardeşim var.Hepsinin kendince dertleri var ama yinede var olmalarına şükrediyorum.Yalnızlık o kadar zor ki kocaman bir ailem olsun istiyorum.Fakat erkeklerin niyeti artık aile kurmak değil.Hep başka hesaplar pazarlıklar var.Bazen çok yoruluyorum.İçeri dışarı her işe koştur,tamirle tadilatla uğraş,çalış ve koştur.Biraz dinginlik ve hayatı paylaşabileceğim bir yoldaş olsun istiyorum.Ancak güvenmek çok zor.Allah hepimizi iyi insanlarla karşılaştırsın.

al bendende o kadar

Ne güzel dile getirmişsin hayatı... paylaşacağımız bir yoldaş..... Aslında tek istediğimiz bu. Hep karşına kötüleri çıkacak değildir, mutlaka içlerinde sana az da olsa uygunu vardır canım, inan bak herşey tam anlamıyla olmuyor, yani isteklerin, dileklerin hepsi gönlünden geçeni gibi olmuyor.Bi şeyler hep eksik kalıyor.
Önemli olan yüreğinin ısındığı birinin olması. İnşallahki gönlüne göre bulursun birini.Rabbim kimseyi yalnızlıkla sınamasın

Son düzenleyen: Moderatör:

Anne babanız nur içinde yatsın...

Zorluklar her ayrıntıyı görmemize neden oluyor, bu çok iyi bir şey ama iş eş seçimine gelince bocalıyoruz işte.

Feminist ifadelerin var bu harika, kadın alınır, ona soyu devam ettirme görevi verilir, hem de bir yandan kaynana kayınbaba nazı çektirilir, maaşı varsa afiyetle yenir, bunların karşılığında da mutsuzluk verilir. Buna evlilik deniyor.

Oysa ben...

Gezmek tozmak akla gelmedik şeyler yapmak ve tamamen özgür olmak istiyorum evlenince.

Belki de evliliğe yüklediğim anlam farklı. Evlilik buysa benim istediğim ne?

Pisishero seni gönülden kutlamak istiyorum,hayata karşı duruşun biçok erkeğin bile başaramayacağı türden,Allah herdaim yanında olsun,bizlerin de.
bi arkadaşımın çok hoşuma giden bi lafı vardır hep o da bizden bu arada.buzamnda erkekler koşa koşa evlenio,hiiç de bizim gibi incelemiyo,çalışan bisürü bayan var,güzelleşmek uğruna bintürlü şey yapan,sabahtan akşama kadar çalışıp eve gelince bi de onca ev işini yetriştiren sonra yetmezmiş gibi kocişim de kocişim diyip onun gönlünü eden (bu kısmı anladığınızdan eminm ) erkek olmak lazım erkek der hep.
gerçekten de öle,şimdi düşnmemiz gereken arkadaşın da dediği gibi neler yapılabilir,işten güçten kalan zamanda bi uğraş lazım,sürekliliği olan

Ben bi gün ağlaya ağlaya ölürüm herhalde. Umarım o gün erken gelir. Şimdi de şu şarkıya ağlıyorum...

Bir okkacık balım var
Bir dönümlük malım var
Bin derdime bin dert katar
Nem alacak felek benim

Yandım yandım kar mı verdi
Ekşi tatlı nar mı verdi
Sarılacak yar mı verdi
Nem alacak felek benim

Sordum boynun eğik niye
Bela verdi kime kime
Kıran vurdurdu köküme
Nem alacak felek benim

Yandım yandım kar mı verdi
Ekşi tatlı nar mı verdi
Tükenmeyen mal mı verdi
Nem alacak felek benim

Son düzenleme:

Çok teşekkür ederim iyi dileklerin için. Neler yapılabilir konusuna gelince inan aklıma hiç bir şey geliyor Yani ben evden işe gününün üç saatini yollarda geçiren, akşamda yattığı yerleri bilmeyen bir perişanım Biraz insan içine karışmak lazım sanırım. Ablam, bu işlerle hiç ilgili değilsin, etrafına yeşil ışık yakman gerek diyor ama nasıl değişirim bilemiyorum

Biz galiba bu isteklerimiz yüzünden evde kaldık Anormaliz biz anormal

Ailesiyle ya da ayrı yaşayan bekar arkadaşların fikirlerini almak isterim. Tek başına yaşamak daha mı doğrudur?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…