"Beğenilen biriyim, meslek sahibiyim ama yalnızım" Diyenler! Nedenler ve Öneriler?

saciuzunaklikisa

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2011
3.451
11
Arkadaşlar forumu sürekli takip ediyordum, yeni üye oldum ama gördüğüm okuduğum kadarıyla güncel bir sorun var.

Vasıflı pek çok değerli insan yapayalnız kalıyor, istediği ilişkiyi bir türlü bulamıyor, bulsa da sürdüremiyor veya evliliğe götüremiyor. Sonra da "yalnızlık iyidir" demek zorunda kalıp kabuğuna çekiliyor ya da daha büyük hatalar yapıyor.

Eskiden iletişim bu kadar kolay olmadığı halde insanlar daha mutlu ilişkiler içindelermiş sanki. Evlilik kurumunun çatırdadığı şu zamanda evlilikten umudu kesmek mi gerek? Nerde hata yapıyoruz?

Şu an güven çok büyük sorun oluyor. Geleneklerin ve modern hayatın arasına sıkışmış hissediliyor. Ve erkekler sanırım evlilikten daha fazla kaçıyor. Pek çok sebep daha bulunabilir.

Peki ne yapmalıyız? Günümüzdeki bu tür sorunlara takmadan "yalnızlığımızın tadını" mı çıkarmalıyız? Görücü usulüne sıcak mı bakmalıyız? Evlilik olmasa da olur günün birinde beyimiz "he" derse evleniriz diyerek kendimizi mi rahatlatıp uzuun flörtler yaşamalıyız? Aşk evliliğini reddetmeli miyiz?

Normal bir ilişki başlatıp sürdürmek neden bu kadar zorlaştı? İçinde bulunduğumuz çağın sorunlarından sıyrılabilmek nasıl mümkün olabilir? Nasıl mutlu olabiliriz?

Göremediğimiz bir şeyler mi var?

Son düzenleme:
Bu işlere kafayı çok yormamak taraftarıyım..
Domates değil ki alayım,yiyeyim,doyayım..
Nasiptir ya bu dünyada ya da öte dünyada elbet herkesin bir kısmeti vardır.. Kısmetsiz insan yoktur buna çok inanırım.. Ancak bizim elimizde olan bişiy değildir..
Yaradan bilir ancak!
Hiç aklımda yokken,asla işsiz evli olmam derken,işiminden ayrılmak üzereyken kocamla tanıştım,ne olduğunu anlayamadan evlendim.. Onsuz ölürüm ben derken boşandım..
Şimdi süper bir işim var,ama kocam yok!
Tüm buları masaya yatırsam ohooooo kafayı yerim!
Rabbim bizlere güzel ve hayırlı yazılar yazsın der,susarım...

Amin, tabi ki her şey kader kısmet...Olmayınca olmuyor. Ama olunca da oluyor, çok güzel aşklar, birbirini tamamlayan eşler de yok değil. benim demek istediğim bu noktada sadece kader deyip beklememiz mi gerek? Belki de hatalı olduğumuz yerler, yanlış fikir ve davranışlar üretmişizdir kendimize? Bu konularda konuşulabilir diye açtım konuyu.

İyi bir işinizin olması çok güzel, İnşallah Allah çıkarır hak ettiğiniz gibi birini karşınıza.

Amin inşallah!
Dilerim herkesin gönlüne göre olur hayatı..
Ben kader deyip beklemekten yanayım..
Elimizde olan bir şey olduğunu sanmıyorum... Görüp beğenip sahip olabileceğimiz bişiy değil ki..
Hata bunun neresinde?
Yanlış insanlarla beraber boşa vakit harcamışızdır ben buna bile hata demem,acı tatlı anı derim.. Geçmişi çok kurcalamamak şimdi ve geleceğimiz için hayırlısını dilemeliyiz bana göre..

Bazen olmayacağını anladığımız ilişkileri bile günün birinde düzelir mi mantığıyla uzatmak mesela hata. Sen de bahsetmişsin zaten.

Erkekler acımasız mı ne biraz.

çünkü beklenti büyük oluyor, en azından aradıklarının 4/3^ünü bulmak istiyor bulamadığı zaman yanlız kalıyor veya 4/2'sini bulsa bile bir süre sonra o insanla yapamıyor çünkü kadının kafa yapısı ile erkeğinki çok farklı.

en iyisi çok bilmemek lazım.

Cehalet mutluluktur...

arkadaşa katılıyorum çok bilmek mutsuzluk getiriyor...

beklenti büyüklüğünden, ya da ne biliim ya daha iyisi daha iyisi diye beklemekten olabilir.

bir de şöyle bişey var, ben işimi kurarken buraya gelirken bnm yanımda değildi,hayatıma hazır konuyo düşüncesi olabilir.

ya da onca zaman reddettiklerinden daha iyisini beklerken zamanın geçtiğini fark etmemek olabilir, gül bahçesi hikayesindeki gibi.

benim erkek arkadsım var gerçi, ama tahmınlerım bunlar. arkadaslarımı göz önünde bulundurarak.

Bazen olmayacağını anladığımız ilişkileri bile günün birinde düzelir mi mantığıyla uzatmak mesela hata. Sen de bahsetmişsin zaten.

Erkekler acımasız mı ne biraz.

Dedim ya yaşadıklarım ne olursa olsun bana ne kadar zarar vermişse versin ben hata olarak düşünmem.. Benim irademle uzadı o ilişki,iyi ki de uzamış benden aldıkları kadar bana kattıkları da var ki şimdi daha tevekküllüyüm belki de..
Erkeklerin acımasızlığını pek yaşamadım,böyle hissedene Allahım yardım etsin ne diyeyim..

Çok bilmemek nasıl oluyor?

Reddettiklerimden daha iyisini beklerken aşkı beklemiştim aslında, yanlış zamanda yanlış kişilerle geldi aşk.

Sen de belki evlenmek için erkek arkadaşının keyfini bekleyenler gurubundasındır?

Ben boşanmış olsam eşimi acımasızlıkla suçlardım kesin. Sen sanırım kendini suçluyorsun biraz da o yüzden bu tevekkül?

Ben boşanmış olsam eşimi acımasızlıkla suçlardım kesin. Sen sanırım kendini suçluyorsun biraz da o yüzden bu tevekkül?

Kendimi suçlamak?:82:
Anlamıyorum arkadaşım,neden sürekli birilerini suçlamak zorunda kalalım ki?
İlişkiler başlar,devam eder,olumluysa sürer,uyuşulmadıysa sona erer..
Suçlu biri yok ki bu işte..
Aşkın suçu mu olurmuş?
Yürütemedik diye ben ya da sevdiğim neden acımasız olsun ki?
Kim kime acımalı ve neden acımalı?:26:

konunu simdi gordum. guzel sorular sormussun, peki neden boyle oluyor? bence insanlar artik daha bireysel yasamaya basladilar, eskisi gibi sik sik teklifsiz misafirlikler, biaraya gelmeler yok, dolayisiyla insanlar gecmise gore birbirlerinden daha az haberdar yasiyorlar. ayrica hayat modernlestikce hernekadar iletisim olanaklari artmis gibi gozukse de bireyler daha cok yalnizliga itiliyor...insanlar sabahtan aksama kadar ofislerde, kadinlarin cogu calisiyor, aksam herkes kendini eve atiyor, komsuluklar bitmis durumda eskiye nazaran, eh hal boyle olunca onca insanin cevresi daraliyor,evlenmek zorlasiyor...eskiden bi mahalle kulturu vardi mesela...

insanlar simdi gorucu usulune yonelmeye basladilar ozellikle de erkekler, cunku internette olsun cevrede olsun o kadar cok yanlis iliskiler goruyorlar ki sonunda annesine veya yakin akrabalarinin cevresine siginiyorlar yuva kurmak icin. kizlarin imaji bozulmus durumda, erkekler kizlara guvenmiyorlar, kizlar da onlara...

Hani uyuşmayı sağlaması gereken kişiler çift oluyor ya. Ve o uyuşma sağlanamadığında bir taraf daha az fedakarlık ettiği için sağlanamamış oluyor. O zaman daha az fedakarlık eden taraf haksız duruma düşer. Çünkü taa en başından söz verilmiş oluyor bir arada yaşamak için.

Acımak ayrı bir fiil, acımasız olmak ayrı. Ben acımasız olmaktan bahsetmiştim.

Evet çözümsüz gibi duryor buradan bakınca.

sadece erkeklere atılamaz suç

sadece erkekler acımasız değil kızlar akılsız. daha akıllı, güçlü ve kararlı olmalı bence kızlar. o zaman kimseyi suçlamaya gerek duymadan yaşadıklarımızdan alabildiklerini cebine koyup daha büyüyerek devam ederiz ilişkilerimize günah keçisi ve nedenler aramak yerine..

Son düzenleme:
Seni çok iyi anlıyorum canım, dışardan şöyle bakıyorsun, mesleğin var, dış görünüşün de yerinde, kişiliğinde öyle abes bir şey yok, ama ne istediğin sevgiyi görebiliyorsun, nede hak ettiğini alabiliyorsun. Seninde söylediğin gibi zamanla herşey zorlaşıyor, ilişkiler laçkalaşıyor. Bir taraftanda bakıyorsun ki yaş geçmiş, zaman geçiyor. Kendi bulduklarınla hiç bir yere varılmıyor, çevrenin bulduklarıda sana hitap etmiyor. Bir kısır döngü gidiyor.
Yaşın kaç canım?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…